Skocz do zawartości
m0rGi

Playstation Store

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chciałbym zapytać, czy istnieje możliwość skopiowania gry kupionej w PS STORE na pendrive i zainstalowania na innym PS3?

Z tego co wyczytałem grę zakupioną w PS STORE można pobrać na 5 różnych konsol (nie wszystkie oczywiście, informacja widnieje w opisie gry), więc według mnie byłoby to legalne.

Chodzi o Crash Team Racing. Patrzyłem w opcjach i grę można skopiować tylko na PSP. Czy jest na to jakiś sposób?

Pozdrawiam.

Edytowane przez JaRo234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, trzeba ściągnąć na drugiej konsoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mieszkam w Polsce i posiadam konto na polskim PSN, więc wiadomo, mam dostęp do polskiego PSS. Jednak w pewnym stopniu jestem niezadowolony z polskiego PSS, gdyż za mało gier itd. Pomyślałem sobie, żeby zarejestrować się na amerykańskim PSS, żeby mieć dostęp do większej liczby gier PS1. I stąd mam kilka pytań :

1. Czy drugie konto mogę założyć tam, gdzie mam swoje pierwsze konto? (tzn w "Users")?

2. Przy swoim pierwszym koncie mam podane prawdziwe dane. Czy na drugim koncie, jak podam nieprawdziwe dane dotyczące nazwiska itd. to czy istnieje obawa, że będę miał problem z wpłacaniem kasy na PSS?

3. Jak wygląda sprawa przeliczenia kasy z USD na PLN? Czy przelicznik jest jakiś stały na pss, czy muszę sprawdzać kursy walut, jakie aktualnie są? :tongue:

4. Czy za taką rejestrację na amerykańskim pss istnieje ryzyko związane z banem użytkownika na playstation network?

5. Wiem, że gry PS1 (te na płytach) posiadają blokadę regionalną tzn. jak będę chciał uruchomić grę ntsc na europejskiej konsoli to gra nie uruchomi się. A jak wygląda sprawa z grami PS1 znajdujących się na amerykańskim PSS? Czy gry PS1 z PSS amerykańskiego mogę bezproblemowo odpalić na swojej konsoli?

6. Czy na drugim koncie PSN mogę podać ten sam e-mail, jaki podałem na pierwszym koncie PSN? (oczywiście mam tu na myśli swój prawdziwy e-mail)

Ps. nie znalazłem odpowiedniego tematu, stąd zakładam nowy.

Dziękuję z góry za odpowiedzi! Pozdrawiam :)

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy drugie konto mogę założyć tam, gdzie mam swoje pierwsze konto? (tzn w "Users")?

Nie "możesz" a "musisz" ;)

2. Przy swoim pierwszym koncie mam podane prawdziwe dane. Czy na drugim koncie, jak podam nieprawdziwe dane dotyczące nazwiska itd. to czy istnieje obawa, że będę miał problem z wpłacaniem kasy na PSS?

Ja takich problemów nie mam... Choć akurat imię i nazwisko zostawiłem prawdziwe... Tylko miejscowość itd. zmieniłem

3. Jak wygląda sprawa przeliczenia kasy z USD na PLN? Czy przelicznik jest jakiś stały na pss, czy muszę sprawdzać kursy walut, jakie aktualnie są? tongue.gif

Musisz sprawdzać kursy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie "możesz" a "musisz" ;)

Ja takich problemów nie mam... Choć akurat imię i nazwisko zostawiłem prawdziwe... Tylko miejscowość itd. zmieniłem

Musisz sprawdzać kursy.

Ok już jestem zarejestrowany na amerykańskim PSN (dane nieprawdziwe, bo to w sumie mało istotne). Co do pierwszego pytania to jest tak, że dla jednego "usera" przypada jedno konto i koniec. Ale będąc na drugim "userze" mogę bezproblemowo grać w gry z PS1 kupione na pierwszym "userze". I teraz błagam o odpowiedź na piąte pytanie. Czy jak z amerykańskiego konta kupię np. Medal Of Honor Underground, Rally Cross czy Twisted Metal 2 to te gry pójdą bezproblemowo na moim PS3 80gb PAL?? Może ktoś z was ma ten sam model i gra w gry PS1 kupione z amerykańskiego PSS (Resident Evil, Legacy of Kain: Soul Reaver)? :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam łacze 2mb... Gdy dam do ściągania jakiekolwiek demo czas przewidywany osiąga podnad 3000min... Nie wiem czy pliki w liście ściągania są pobierane w tym samym czasie?? Jak można sprawdzić status ściagania / lub usunąc coś z tej listy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W XMB (menu konsoli) jest w którejś zakładce (chyba internet) taka ikonka ze strzałeczką. Tam masz listę rzeczy do ściągnięcia, widać tam status pobierania. I chyba ściąga się tylko jedna rzecz na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego jak lista ściągania... Ale tam dopiero po kliknięciu się ściąga cokolwiek... mam tam 6 rzeczy... Jak stamtąd cokolwiek usunąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ściągam demka z amerykańskiego czy japońskiego PSS, to działają bez problemu, na koncie każdego Usera na konsoli...

Więc myślę że i z pełnymi wersjami nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ściągam demka z amerykańskiego czy japońskiego PSS, to działają bez problemu, na koncie każdego Usera na konsoli...

Więc myślę że i z pełnymi wersjami nie będzie problemu.

To wiem, ale mi chodzi o gry PSone Classics z PSS. Więc jak to jest? Posiadają blokadę regionalną czy nie? edit : niestety na amerykanskim koncie moja karta nie dziala : karta podarunkowa BZ WBK :(

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz demo czy co tam chcesz usunąć (podświetlasz je) i jeśli dobrze pamiętam to potem trójkąt i tam masz już wszystko co możesz od tego chcieć

możesz usunąć, wstrzymać/wznowić pobieranie, sprawdzić w stan ile to zajmuje, ile już się pobrało dokładnie, ile % itp.

W zasadzie to konsola prowadzi cię za rękę i na dole zwykle jest informacja np że po naciśnięciu trójkąta zobaczysz opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemu, będziesz mógł spokojnie grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc ;) Niestety, moją polską kartą nie mogę wpłacać pieniędzy na PSS amerykańskim, gdyż dane wpisywane w "Billing Information" na drugiej stronie nie zgadzają się z moją kartą "Credit card information is not valid...". No niestety, jedyne wyjście to założyć kartę w Ameryce lub kupno kodu na allegro :(

EDIT :

Takie informacje mam wpisane na drugiej stronie w "Billing Information" na podstawie tego http://www.hotel.info/pl.hotels/New_York_18492/The_Cooper_Square_Hotel_230840/hotel.aspx

Street adress 1: Cooper

Street adress 2: Square

Street adress 3: 25

City: New York

State/Province: New York

Postal Code: 10003

Country/Region: United States

I potem jak daję dalej to "the credit card information is not valid..." Zastanawiam się, czemu mi nie chce zaakceptować karty. Być może za mało kasy mam na karcie bo tylko mam złotówkę lol. Zobaczymy jutro jak kasę wpłace :D

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy.

Panowie po kupieniu gry Sonic Unleashed na PSS i ściągnieciu jej pojawia sie instalka na która klikam , gra instaluje się pomyslnie i niby wszystko jest ok tylko nie majej nigdzie.

Jakikolwiek ślad tej gry jest tylko w folderze GRA - Narzędzie danych gier i tyle.

Ściągnołem demo Fifa 10 i jest w folderze GRA i działa jak należy.

Proszę o podpowiedź ponieważ konsole mam od wczoraj i nie bardzo wiem o co chodzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pobrałeś jakiś dodatek do gry zamiast gry game pack czy coś takiego xD ja tak ostatnio zrobiłem też się nie moglem polapac ale potem sie skapłem xD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pobrałeś jakiś dodatek do gry zamiast gry game pack czy coś takiego xD ja tak ostatnio zrobiłem też się nie moglem polapac ale potem sie skapłem xD.

Witam.

Ściągnołem jeszcze Sonic Unleashed -Demo Playable) i działa normalnie a ja ściągnołem Sonic Unleashed - Chun-nan Adventure pack ( Game Pack ) i nic.

Mógłby ktos przejrzeć ta grę na PSS może dojdzie do jakiegoś wniosku.

Przy innych grach pisze wyraźnie że jest to dodatek do jakiejś wersji lub aby mieć pełna wersję musisz ściągnąć demo a później dokupić upgrade i to jest jasne jak słońce.

Pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dodatek do gry Sonic. Musisz kupić grę Sonic i dopiero potem będziesz mógł korzystać z dodatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dodatek do gry Sonic. Musisz kupić grę Sonic i dopiero potem będziesz mógł korzystać z dodatku.

Witam.

Na PSS jest tylko wersja demo więc muszę poszukać pełnej gry na płytce?

Edytowane przez Bodzio5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten game pack to dodatek jak jest demo to wyraźnie pisze demo!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc ;) Niestety, moją polską kartą nie mogę wpłacać pieniędzy na PSS amerykańskim, gdyż dane wpisywane w "Billing Information" na drugiej stronie nie zgadzają się z moją kartą "Credit card information is not valid...". No niestety, jedyne wyjście to założyć kartę w Ameryce lub kupno kodu na allegro :(

EDIT :

Takie informacje mam wpisane na drugiej stronie w "Billing Information" na podstawie tego http://www.hotel.info/pl.hotels/New_York_18492/The_Cooper_Square_Hotel_230840/hotel.aspx

Street adress 1: Cooper

Street adress 2: Square

Street adress 3: 25

City: New York

State/Province: New York

Postal Code: 10003

Country/Region: United States

I potem jak daję dalej to "the credit card information is not valid..." Zastanawiam się, czemu mi nie chce zaakceptować karty. Być może za mało kasy mam na karcie bo tylko mam złotówkę lol. Zobaczymy jutro jak kasę wpłace :D

Siopaki pomozcie w rejestracji na US PSS.. Czy adres w takiej formie bedzie poprawny ?

The Manhattan Club

200 West 56th Street

10019 New York

Street adress 1: 200 West

Street adress 2: 56th Street

Street adress 3:

City: New York

State/Province: New York

Postal Code: 10019

Country/Region: United States

Czy jakos inaczej mam to wpisac bo kurde ciagle mi pisze ze zly adres wpisuje jakis :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hurra! :D Wszystko działa jak należy! Jak wpłaciłem kase na karte to od razu bezproblemowo kartę przyjęło na amerykańskim koncie :thumbsup: Gry PS1 z PSN nie posiadają blokady regionalnej :D Pobrałem takie tytuły jak : Twisted Metal 2, Rally Cross oraz Medal Of Honor Underground. W te gry mogę nawet na swoim koncie europejskim bezproblemowo pykać (jak się zaloguję) ;p. Jako ciekawostkę podam tylko, że jak daję w ustawieniach "tryb ekranu" normalny, to mam wrażenie, że paski są ciut większe po bokach, niż w roździelczości PAL. W przypadku Medal Of Honor Underground mam wrażenie, że gra jest zbyt "wąska". Jak dam w ustawieniach "pełny ekran" to mam wrażenie, że nic nie jest roźciągnięte :P hehe Medal Of Honor Underground w 16:9 :tongue:

Siopaki pomozcie w rejestracji na US PSS.. Czy adres w takiej formie bedzie poprawny ?

The Manhattan Club

200 West 56th Street

10019 New York

Street adress 1: 200 West

Street adress 2: 56th Street

Street adress 3:

City: New York

State/Province: New York

Postal Code: 10019

Country/Region: United States

Czy jakos inaczej mam to wpisac bo kurde ciagle mi pisze ze zly adres wpisuje jakis :/

Wydaje mi się, że tu wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj trochę na forum - ten wkurzający problem występuje dość często...

Jeżeli łączysz się bezprzewodowo, to prawdopodobnie konsola traci połączenie z netem. Jest kilka opcji na rozwiązanie tego problemu:

1. Nie włączaj opcji "pobieranie w tle" (sorry Gregory - musisz wytrzymać te "pare" minut)

2. Staraj się nie za bardzo obciążać neta w trakcie pobierania, a co za tym idzie:

3. Żadnych torrentów itp. w trakcie pobierania... :P

Mi ten błąd wystąpił w trakcie instalowania nie dema, ale gry zakupionej za ciężko zarobione pieniądze...:/ Całe szczęście, że można pobrać kilka razy zakupioną grę bez dodatkowych kosztów...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panie i Panowie czy możliwe jest pobranie dema Fight Night: Round 4z PS Store jeśli obecnie niejest ono widoczne, ale podobno było w maju, czy czerwcu?????

Proszę o pomoc bo planuję zakupić tę grę.

PS.Może ktoś mógłby mi jakoś przesłać to demo??????

Edytowane przez Pinio1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panie i Panowie czy możliwe jest pobranie dema Fight Night: Round 4z PS Store jeśli obecnie niejest ono widoczne, ale podobno było w maju, czy czerwcu?????

Proszę o pomoc bo planuję zakupić tę grę.

PS.Może ktoś mógłby mi jakoś przesłać to demo??????

Wpisz w wyszukiwarce Fight Night. Jesli nie znajdzie ci demka to znaczy ze juz go tam nie ma i nic wiecej nie zrobisz... IMHO Fight Night biedzi strasznie. Juz lepiej wybrac sobie UFC:U......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×