Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam PS3 FAT 80GB. Od pewnego czasu podczas wkładania płyty mechanizm podajnika nie wciąga jej do końca, wystaje około pół centymetra i póki jej nie popchnę to nie pójdzie dalej. Słychać odgłos wciągania ale płyta bez pomocy nie idzie dalej. Jak to naprawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś SS podczas grania w GTA V pracuje tak samo jak podczas grania w Dragon Ball UT czy GT5 nawet po dłuższym seansie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się identyczny problem podczas gry w GTA 5. Płyta się dość głośno doczytuje, granie w słuchawkach to raczej oblig. Zastanawiam się czy to po prostu natura mojej PS3 Slim, czy laser się już "zmęczył" i czas na wymianę lub conajmniej czyszczenie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny objaw w tych konsolach, czasem pomaga nasmarowanie prowadnic lub ostatecznie wymiana silnika posuwu głowicy. Sam laser/głowica może działać poprawnie jeszcze bardzo długo. Ciężko oceniać co jest problemem u Ciebie bez rozebrania konsoli i sprawdzenia stanu faktycznego - rozgarnięty technik/serwisant diagnozuje takie problemy w parę minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam pewien problem z napędem, otóż wczoraj w nocy (jak zresztą codziennie) oglądałem sobie film na "czarnulce" (zarówno na konsoli jak i TV miałem ustawiony odpowiednio czas po którym wyłączą się urządzenia), oczywiście przyszedł ojciec, wg to którego konsola pracowała za głośno i chciał ją wyłączyć.

Oczywiście mimo wielu tłumaczeń obsługi PS3 skończyło się jak zwykle, czyli na wyciągniętej z napędu płyty oraz na wyłączonej z prądu listwie do której podpięta była konsola.

Rano włączam konsolę i nie wiedząc czemu świeci mi się niebieska dioda, płyta którą wyciągnął tata leżała na blacie. próba wysunięcia płyty której tak naprawdę już nie ma w napędzie kończy się na dwoma mrugnięciami niebieską diodą i krótkim dźwięku wydobywającym się z napędu.

Próba włożenia płyty kończy się na tym, że "czarnulka" w ogóle nie chce jej "wchłonąć", ale teoretycznie mógłbym ją sam wsunąć do napędu, bo nie ma ona żadnych oporów (jednak póki co wolał bym tego nie robić).

 

Miał ktoś może taki problem ze swoją konsolą, bądź wie jak go można rozwiązać?'

W razie potrzeby, moja konsola to PS3 FAT 40GB

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przetrzymać przycisk "eject" do czasu aż zacznie migać niebieska dioda. Jak przestanie spróbuj włożyć płytę.

Poważniejsza opcja zakłada, że będziesz musiał rozebrać napęd i ręcznie go "zresetować". Pierw próbuj jednak tak jak napisałem.

Kiedyś miałem podobny problem. Włożenie płyty może skutkować tym, że napęd jej nie odda z powrotem.

Posiadacze Super Slima plus dla Was :)

Edytowane przez KSSG_Alex
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przytrzymanie przycisku "eject" nic nie daje, po przytrzymaniu dioda miga, po czym wraca do stałego niebieskiego koloru.

Co do rozbierania konsoli to trochę się obawiam, ale chyba nic innego mi nie pozostaje.

W razie czego proszę tylko o jakieś wskazówki, bo póki co przez te kilka lat odkąd mam tą konsolę nie było z nią żadnych problemów.

Mam tylko nadzieję, że nic nie stało się z laserem. ;)

Edytowane przez Hector1906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z laserem nie powinno - jeśli to nie mechaniczny problem (czort wie jak ojciec wyjmował płytę ;)) to jedyne co pozostaje to usterka sterownika napędu odpowiadającego za proces zasysania/wyjmowania płyty. W takim przypadku bez wizyty na serwisie się nie obejdzie (do zdiagnozowania w max 1 godzinę) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki byłby tego ewentualny koszt?

Bo moja aktualna sytuacja finansowa nie pozwala mi zbytnio na takie "luksusy" jak oddanie konsoli do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od wczoraj konsola nie przyjmuje mi plyt. A mianowicie : Nie wciaga jej. Musze pchac plytke. Gdy konsola jest wylaczona i wepchne plyte do napedu konsola sie wlacza. Tak samo jak wkladam plytke przy wlaczonej konsoli miga niebieska dioda kolo napedu. Nie wiem co sie stalo. Pomoze ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem GTA i praca napedu mnie przeraziła. Praktycznie cały czas rozkreca sie i zwalnia, słychać prace głowicy jak sie przesuwa (dosc glosno). Nie da sie czegos z tym zrobić, żeby chociaż cały czas napęd chodził z jednakowa prędkością. Na innych grach jest lepiej, ale w GTA to tylko w słuchawkach da się chyba grać.

A może moja konsola ma uszkodzony lub zabrudzony laser? Sprzet ma niecałe pol roku i jest to wersja Super Slim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem GTA i praca napedu mnie przeraziła. Praktycznie cały czas rozkreca sie i zwalnia, słychać prace głowicy jak sie przesuwa (dosc glosno). Nie da sie czegos z tym zrobić, żeby chociaż cały czas napęd chodził z jednakowa prędkością. Na innych grach jest lepiej, ale w GTA to tylko w słuchawkach da się chyba grać.

A może moja konsola ma uszkodzony lub zabrudzony laser? Sprzet ma niecałe pol roku i jest to wersja Super Slim

Wyluzuj, cała masa ludzi narzeka na pracę napędu przy GTAV. W moim slimie było podobnie. Z innymi grami nie ma żadnych kłopotów.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pare tygodni temu używana slim 320 GB,  wszystko było ok, gry normalnie dzialały.  Po tych paru tygodniach używania zostawiłem płyte w napędzie i przy ponownym uruchomieniu konsoli gra sie nie chciała odpalić. Płyta nie obracała sie w napedzie mimo że swieci sie niebieska dioda.
Po paru próbach wyjęcia i włożenia płyty, normalnie mogłem grac przez kilka h bez żadnej zacinki. Wystarczyło na chwile wyłączyc konsole i znowu to samo, jednak jak już wczytało płyte to odtwarzało ją do momentu wyłaczenia konsoli,

Gdyby gra po odpaleniu sie zacinała itd to bym pomysłał ze to laser jednak w tym wypadku czy to może byc coś innego?
i czy ewentualnie płyta czyszcząca mogła by coś pomóc?

Edytowane przez saviola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy głowica - jak na razie na parę tysięcy konsol miałem 2 przypadki padniętego silnika w ps3, Tak będzie taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam problem z moją konsolą, podczas uruchamiania konsoli mruga niebieska lampka przy napędzie i napęd jakby próbował wysunąć płytę choć w środku nic nie ma, nie można też żadnej płyty włożyć do napędu. Próbowałem przedmuchać konsole, niestety nic to nie dało, płytę można włożyć tylko w momencie uruchamiania konsoli właśnie wtedy jak szumi napęd, ale i tak jej nie czyta. Nie wiem co się stało czy coś się po prostu zacięło, czy napęd do wymiany? Proszę o pomoc i z góry dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś po 2tyg przerwie odpalilem Slima i od razu wybralem oczywiście GTA V napęd zaczal dziwnie pracować jak nigdy przedtem wiec wyjalem plyte https://www.youtube.com/watch?v=-BW2PsW1kO8&feature=youtube_gdata_player i wlozylem, dalej to samo. Gra uruchamiala się normalnie ale ten dźwięk mnie niepokoi :< . Co poradzicie? A i PSS tak jakoś mulowato mi dzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Przeleciałem przez wszystkie 43 strony tego tematu (o zgrozo) i w jednym przypadku natknąłem się na podobny problem, ale nie uzyskał on odpowiedzi. Mianowicie ostatni raz na konsoli przy użyciu płyty grałem dokładnie siedem miesięcy temu. Wtedy też odpalony był Uncharted III, który od tego czasu pozostawał w napędzie. Ponadto konsola była uruchomiona kilka razy we Wrześniu, aby pograć w ściągnięte demo fify. Dzisiaj postanowiłem po tak długim czasie dokończyć wspomnianego Uncharteda. Odpaliłem więc konsolę, zrobiłem update systemu i ku mojemu zdziwieniu płyt nie czytało. Po wyjęciu Uncharteda zauważyłem,że w jednym miejscu jest ona tak jakby mocniej zabrudzona, czego przedtem nie było. Konsola nie czyta innych gier, zarówno DVD, jak i CD. Po włożeniu płyty jest krótki podwójny dźwięk i nie słychać kręcenia. Czy przy tak długim nieużywaniu konsoli także mógł sam z siebie paść laser? A może płyta była przez ten długi czas i powodem jest to zabrudzenie? Czytałem, że jak padają wam lasery to zazwyczaj zawiszenie podczas gry albo konsola mocno użytkowana. A u mnie nagle po tak długim czasie nieużywania konsoli. A może to ten update spowodował? Jestem w kropce dlatego proszę o pomoc, bo przed zakupem PS4 chciałem ograć jeszcze GTA 5 i The Last of US :). Poniżej dołączam link do filmu z tym dźwiękiem po włożeniu płyty (drugie włożenie lepiej go słychać). Pozdrawiam i dzięki za pomoc!

 

http://www.youtube.com/watch?v=Iym7vDv2YOI&feature=youtu.be

Edytowane przez Wrobello1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×