Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to drogi problem ??

Wyprułem konsole i rozkręciłem napęd. Silniczek nie reaguje na sygnały z czujnika płyty (są tam takie dwa przyciski). Wytargałem płytę ze środka i ustawiłem napęd w pozycji bez płyty...i nic. Silniczek albo sterowanie dead...

I tu mam pytanie jesli płyta była w napędzie to czy konsola powinna ją widzieć ?? Dodam ze nie słyszałem dzwięku zakrecania płyty Bo być moze jeszce laseren kaput ??

Ktoś poleci serwis konsol w KRK ??

Ale płyta normalnie wchodzi do środka i się nie kręci? Miałem podobne objawy jak u Ciebie i też ten sam model czyli fat 80GB. Dzisiaj chciałem włożyć płytkę i napęd nie chciał jej przyjąc w ogóle, tak jakby już tam coś siedziało, po wciśnięciu eject zapalała się niebieska dioda. Zdjąłem obudowe, potem blaszaną pokrywe z napędu, wsadziłem płytę i ta schowała się cała ale nie do końca, brakowało paru mm żeby się wpasowała na swoje miejsce. Pomógł ten filmik

http://www.youtube.com/watch?v=7a0YmGIkGYA

a konkretnie chodziło o ten biały element z 7:11 minuty. Spróbuj u siebie, może masz tą samą usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam konsole od prawie 3 lat, tuz przed uplywem gwarancji wysypal sie naped: nie widzial zadnej plyty w napedzie, usterka naprawiona przez serwis.

Pare dni temu sytuacja sie powtorzyla: znow konsola nie widzi plyty w napedzie, niebieska dioda sie pali ale soft nie rozpoznaje nic! Google i wyczytajem ze pewnie poszedl laser ale najpierw nalezy go sprawdzic bo moze to tylko zimne luty. rozebralem moja konsole wyciagnalem naped i ... naped jest inny niz te w opisach w necie ( moja to wersja UK a na necie to USA) wiec zaczalem kominowac, przeczyscilem soczewke, poprawilem luty, zlozylem wszystko do kupy.

Po podlaczeniu i probie wlozenia plyty do napedu, silniczki miela pomimo ze plyta juz zaladowana, plyta pozostaje w srodku a niebieska dioda sie nie pali, proba wyjecia plyty konczy sie porazka!

Uznalem ze kupie uszkodzona konsole (YLOD) i sprubuje podmienic naped! Znalazlem kolesia na ebay-u ktory lokalnie sprzedaje uszkodzona ps3 60GB. Zgodzil sie na szybka sprzedaz i dodatkowo sprzedal mi jeszcze jedna ps3 rowniez z YLOD.

Po podmianie napedow zaden nie ruszyl :(

Dzis naprawielem YLOD na jednej z nich i poexperymentowalem troche. Okazlo sie ze wszystkie napedy maja sprawne lasery! Ale plyty niechca sie poprawnie ladowac na tacke ani obracac. Plyta wchodzi do napedu ale tacka sie nie podnosi i przelatuje przez naped. Jak zaladowalem ja recznie i podlaczylem to lasek sie zapala ale plyta sie nie obraca.

Obie konsole sie zachowuja tak samo.

Prosze poradzcie, co zrobic aby moje konsole znow dzialaly. Przepraszam za spora ilosc tekstu ale chcialem przedstawic cala historie najlepiej jak sie dalo.

zalaczylem pare filmikow:

http://img442.imageshack.us/img442/6628/7t5zrgmglvngosqkwholae.mp4

http://img43.imageshack.us/img43/3035/43fbgrbhzyfiahrnshnqsl.mp4

Pozdrawiam

Jocker01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak majsterkujesz to napraw sobie tzw driver napędu i ruszy - tylko pamiętaj o tym że elektronika napędu jest parowana z płytą główną i jak to pomieszasz to nic nie zrobisz - ewentualnie zawsze możesz przełożyć klucz parujący z napedu uszkodzonego do sprawnego - jak masz wiedzę i sprzęt do montażu bga oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazalo sie ze jednak laser jest za slaby i zamowilem juz nowe lasery, czy mozna zamienic 400 na 410? kupilem dwie soczeki pod 410aca i dwa napedy chce naprawic, natomiast w 60GB jest 400aaa i chcialbym podmienic tam caly naped, elektronika wyglada podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można tak sobie zamieniać laserów - teoretycznie to możliwe ale w domowych warunkach ciężko ci bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, dostałem od znajomego konsolę PS3.. okazało się, że nie posiada ona dysku ani napędu.. Chcę ją skompletować ale obawiam się , że nic z tego nie będzie.. Proszę powiedzieć co można zrobić jesli zakupię nowy napęd czy będzie to działało? Co by trzeba było zrobić, żeby móc z niej skorzystać.. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz znalalem, po przelozeniu napedu trzeba to sparowac z konsola! poszukaj: ps3 remarry procedure.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, szkoda że mój pierwszy post na forum jest związany z dość przykrą sytuacją, mianowicie podejrzewam napęd w swojej PS3 Slim o "dogorywanie" lub też całkowity zgon :) Konsola praktycznie zawsze miała jakieś kaprysy, wgrywała płyty czasem za pierwszym razem, czasami po postawieniu do pionu czy też po którymś włożeniu do czytnika. Wczoraj jeszcze szło coś uruchomić, niestety dzisiaj przestała wczytywać płyty. Wygląda to mniej więcej tak: http://w721.wrzuta.pl/film/1W0ufTFUpVB/naped_ps3_slim i tak za każdym razem. Próbowałem tylko płyty blue-ray z grami, wątpię jednak by z innymi było inaczej. Mam rozumieć że padł laser, czy to może być coś innego? Chciałbym wiedzieć co to za usterka, przydałoby się to przy ewentualnej sprzedaży konsoli. Raczej nie ma sensu brać się za naprawę :) Pozdrawiam i z góry dzięki za pomocne odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EX_Trooper, sprobuj dvd i jakas cd. Naped sklada sie z dwoch soczewek, jedna na blu-ray i druga do dvd i cd! laser moze juz byc slaby dodatkowo sprawdzilbym system podwzgledem bledow w ukrytym menu systemowym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pare tygodni ps3 z płytą w środku stało poziomo nie włączane.

Po łączeniu chcę odpalić grę która była w środku a ps3 jej nie widzi!

Mało tego! Ta płyta niechce wyjść nawet po zastosowaniu POLECENIA natychmiastowego wyplucia (przytrzymanie wysuwanai dysku wiecej niz 10 sekund)!

Na dodatek normalnie miga podczas proby wyciągniecia neibieska dioda przy napedzie ale po chwili przestaje mrygać i konsola nadal sobei jest włączona i gotowa do użytkowania jak gdyby nigdy nic ale ta płyta nadal jest w środku i nie moge jej wyciągnać ani włązyć innej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah, a to ciekawe, pogrzebałem w recovery menu i rzeczywiście coś było nie tak :) jak na razie wszystko działa, dvd/cd/blue-ray, mam nadzieję że tak będzie troszkę dłużej :) wracam nacieszyć się póki jeszcze mogę, hehe :) pozdrawiam i bardzo dziękuję za pomocną odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem trafiła do mnie konsola CECHC03 przestała czytać gry po podmianie lasera ten sam problem , trochę mnie to dziwi bo po włożeniu płyty blu ray kręci ją od razu z regóły jak padł blu ray to kręci ją kilka razy i nie rozkreca ja do końca. w Tym przypadku jest inaczej , pomyslałem , że elektronika padła więc po podmianie na inną i przelutowaniu 2 układów żeby sparować dalej to samo DVD czyta ale blu ray dalej nie czyta płyt. Spotkał się ktoś z tym problemem??

Witam . Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem trafiła do mnie konsola CECHC03 przestała czytać gry po podmianie lasera ten sam problem , trochę mnie to dziwi bo po włożeniu płyty blu ray kręci ją od razu z regóły jak padł blu ray to kręci ją kilka razy i nie rozkreca ja do końca. w Tym przypadku jest inaczej , pomyslałem , że elektronika padła więc po podmianie na inną i przelutowaniu 2 układów żeby sparować dalej to samo DVD czyta ale blu ray dalej nie czyta płyt. Spotkał się ktoś z tym problemem??

problem rozwiazany wystarczyło tylko przywrocic konsole do ustawień fabrycznych

Edytowane przez witasw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Przeczytałem chyba całe forum , i nie znalazłem swojego problemu , zauwazyłem że dużo wiesz o tym i postanowiłem napisać.. może ty mi pomożesz .

A więc moja konsola PS3 320 gb , przestała czytać płyty, zamówiłem laser. W dzisiejszym dniu laser mi przyszedł , wymieniłem go i... konsola nie chce wogule przyjac mi płyty.. nie wciąga jej , gdy włoże ją przed montażem nie może jej wypluć ... Nie wiem czy przy złożeniu zrobiłem jakiś błąd czy o co chodzi, wszystkie zębatki chodzą, nie chcą jakby pociągnąc płyty za sobą...

Proszę o pomoc...

Beeboowha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady tego, jakoś naprawić? Wyciąga płytę dopiero kiedy włożę drugą. Wtedy dwie wychodzą.

Problem rozwiązany. Wystarczyło włożyć ściereczkę nasączoną alkoholem do napędu, przeciągnąć w lewo i w prawo i teraz wysuwa płytę za każdym razem bezproblemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem używaną konsolę, konsola ma około 5 miesięcy i była używana sporadycznie (rzekomo).

Podczas odczytu płyt mam taki dziwny dźwięk, w zasadzie identyczny jak tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=cr83i6GLkW8[/CODE]

Chciałem zapytać czy to normalne? Komentarz pod filmikiem mówi że tak... Wolę się upewnić. Konsola jest jeszcze na gwarancji, ale nie chciałbym się z nią męczyć, tym bardziej, że miała być sprawna. Na forum widziałem, że większość pisze, że pracująca konsola jest słyszalna, ale czy aż w takim stopniu?

Proszę o odpowiedzi. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kilka dni temu kupiłem nową konsole ps3 slim 320gb i far cry 3, wszystko ładnie zajebiście, ale pożyczyłem od kolegi kilka gier i na nich strasznie głośno chodzi napęd, im więcej robie w grze, np: biegne czy jade, to coraz głośniej tak strzela co sekunde, że normalnie słychać to kilka metrow od konsoli, płyty wygladają jak nówki, żadnej ryski ani nic, a na tym nowym raf cry3 nic nie słychac chodzi cichutko. i nie wiem czy to wina tych płyt, że dużo były grane czy coś z napędem, jak myślicie, mieliście podobny problem?

w sumie tak jak na tym filmiku powyżej, tylko, ze nie tylko podczas wczytywania, lecz grania

Edytowane przez bombel-23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się konsola doczytuje niektóre elementy i moze tak strzelac nie ma czym sie przejmowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no okej, w sumie mam gwarancje więc nie ma się czym przejmować narazie, tylko to jest nie co wkurwiającee, no ale przeczytałem wcześniej, że szczególnie w RDR a własnie w tym było najbardziej słychać, choć w innych też ale mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z mojej strony ostatnio,po miesięcznej przerwie załączyłem ps3 (stara wersja FAT) i spoko gram i po chwili mi gre zwiesiło,opadal jeszcze raz a tu mi nie czyta płyty,wyskoczył jakiś błąd 800.. i dalej niepamiętam albowiem go zignorowałem i znowu zrestartowałem konsolę,a teraz już w ogóle nie czyta płyt,konsola działa bez zarzutów tylko tych płytek nie czyta zawsze troszke buczała w środku gdy płyta była teraz nic już niesłychać,rozebrałem ją wyczyściłem napęd nic to nie dało ale teraz pytanie ze mojej strony jako Laika czy płytka się ma kręcić w środku czy jak ? niewiem jak to działa więc pytam u mnie stoi w miejscu,zastanawiam się czy to napewno napęd (Myśle że tak) sciągłem na próbe pare Demówek z Store i wszystko super działa więc niesądze że winna leży gdzieś indziej tylko włąsnie w całym napędzie,chce sobie kupic za mniej więcej 199zl caly nowy napęd do wersji FAT niebęde sie bawił w wymiany laserów itp itd bo może się okazać że i tak to nic nieda,pomóżcie czy to napewno napęd czy wystarczy tylko go wymienic ?? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co innego może być skoro cała reszta Ci działa :)

No tak ale niektórzy tak mieszają że czasmi niewiadom jeszcze jedno pytanie.czy jak kupie napęd cały wersja FAT to działa on na każdej wersji FAT ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją konsolę rozkręciłem, gdy zdiagnozowałem u niej padnięty laser. Dokopałem się do napędu, odkręciłem jego obudowę, podniosłem to białe kółeczko dmuchnąłem w niego i to co było w miejscu tego kółeczka i odziwo konsola czyta płyty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją konsolę rozkręciłem, gdy zdiagnozowałem u niej padnięty laser. Dokopałem się do napędu, odkręciłem jego obudowę, podniosłem to białe kółeczko dmuchnąłem w niego i to co było w miejscu tego kółeczka i odziwo konsola czyta płyty ;)

Chyba masz na myśli ten magnez który chwyta płyty od góry i dołu tylko to ma się kręcić czy stać w miejscu u mnie stoi,a pokazuje że napęd działa świeci na niebiesko cały czas,rozkręcałem cały napęd czyściłem laser wszystko ale nic to niedaje ,powtarzam pytanie czy Napęd do Konsoli FAT działa w każdej wersji FAT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×