Skocz do zawartości
Kisiel-PL

Komiksy

Rekomendowane odpowiedzi

Nieco podłapując temat chciałbym przedstawić komiks, który niedawno przeczytałem.

Tytuł: „Akumetsu”

To komiks o niesamowitej moc, jeśli ma się pewną wyobraźnie i potrafi się poczuć klimat to w moim pojęciu mało jaka gra czy film dostarcza takich wrażeń. To co najważniejsze czyli fabuła jest ciężka, trudna ale i potwornie uzależniająca. Dodatkowo myślę, że temat jaki podejmuje jest bardzo na czasie, a opowiada o hmm gdyby zamienić słowo Japonia na Polska mógłbym śmiało powiedzieć, że opowiada o naszym kraju. Jeśli potraficie się oderwać na chwile od grania czy oglądania cholernie polecam ten tytuł.

Dla zachęty mała okładka :thumbsup:

Akumetsu_Wallpaper_by_KaiotoChente.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś cyberpunkowa rozpierpapierówka? Do czego byś go porównał? Ile tomów, itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chciałby sprzedać jakieś komiksy to chętnie kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś cyberpunkowa rozpierpapierówka? Do czego byś go porównał? Ile tomów, itd.?

162 rozdziały po 19 stron.

Ciężko mi do czegokolwiek to porównać bo nigdy czegoś takiego nie czytałem. Popatrz na Polskę, bezrobocie, beznadziejne prawo, jedne z najwyższych podatków w europie które idą na coraz większą biurokrację (synków i córeczki dyrektorków, znajomych itp.) zamykane szkoły, szpitale bo z powodu błędów rządzących brakuje kasy (Łódź). I tak dalej, w końcu ktoś chce zrobić z tym całym burdelem porządek. Czas akcji: współczesność, będzie krwawo, będzie dynamicznie, świetne kadry i wciągająca ciężka fabuła. PS brak laserów, za to będą topory, broń maszynowa, katany i wiele innych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czytam Kaczora Donalda.

A tak na serio to czytam tylko komixxy.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciekawe. Pożyjemy zobaczymy. ;)

Dla fanów komiksu internetowego:

http://www.lfgcomic.com/issues.php

A tu filmik z jednym z bohaterów komiksu. (UWAGA!!! Drastyczny. ;))

Poznajecie melodię? Z jakiego filmu pochodzi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę skojarzyć sobie melodii, może mnie ktoś oświeci ??

Teraz dopiero wziąłem się za kolekcję Kaczora Donalda Gigant. Zawsze ciągło mnie do tego a teraz zainteresowałem się tym na poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznajecie melodię? Z jakiego filmu pochodzi? :)

Little Mermaid?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega KopaczK podał stronę z komiksami internetowymi. Jest gdzieś może podobna stronka z komiksami po polsku ?? Bo nie chcę mi się czytać tego w innym języku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega KopaczK podał stronę z komiksami internetowymi. Jest gdzieś może podobna stronka z komiksami po polsku ?? Bo nie chcę mi się czytać tego w innym języku.

Komixxy.pl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam niszowe komiksy o RATMANIE oraz NERWOLWER. Obecnie komiksów wychodzi masa i jest w czym wybierać. Z uniwersum GW raczej nic ciekawego nie znajdziecie, nawet mająca dobre recenzje seria Rycerze Starej Republiki to przeciętniak. Nie jestem jakimś wielkim cztelnikiem komiksów ale lubię DYLAN DOGa, a ostatnio spodobał mi się LUPUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj mi przyszedł Superman: Earth One i szczerzę polecam. Całkiem nowy i świeży image Clarka Kenta. Nie mogłem się dzisiaj od niego oderwać i skończyłem go ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komixxy.pl już nie są te same co kiedyś, teraz pełno tam dzieci i dennych komiksów.

Swego czasu czytało się Kaczora Donalda :)

Mam tego dużo gdzieś schowanego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi internetowe komiksy to polecam www.hell-hotel.com

Krótkie historyjki o synu szatana, który ucieka na Ziemię i zostaje kierownikiem hotelu ;P Humor kozak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co miesiąć kupuję "Giganta" i z 12 tomów (cały rok) wyjdzie obrazek. Komiks ma 250 stron i kosztuje 13.99 zł. Co 2 miesiące kupuję "Mega Giga". Komiks ma 512 stron i kosztuje 24.99 zł. Nie raz kupuję "Komiksy z Kaczogrodu". Jak kilka dni temu byłem na koloni, to w Empiku za 6.50 zł kupiłem sobie komiks z serii "Star Wars". Bardzo mnie zaciekawił. Teraz będę ich kupował więcej, a także wszystkie rzeczy związane z nimi (filmy, przybory szkolne, a kiedyś może książki). Jest jeszcze większy tom za 9.99 zł, ale nie kupiłem, bo był podarty. Polecam te wszystkie komiksy, które wymieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na Xboksie grałem w "XIII". Gra mi się bardzo spodobała, więc postanowiłem zakupić swój pierwszy komiks. Świetnie się go czytało. Później zagrałem w The Darkness, też kupiłem komiks.

Ogólnie moje przygody z komiksami zaczynają się w świecie gier. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała informacja.

We wrześniu będzie miał miejsce przełomowy moment w historii komiksów. Wydawnictwo DC Comics resetuje całe uniwersum, całkowicie nowe i świeże historie, genezy, idealny start dla ludzi którzy nie mogli się połapać w obecnym świecie komiksów DC. Wszystko zaczyna się od nowa. Większość komiksów które czytam są marvela ale od września stanę się stałym czytelnikiem DC.

Swoją drogą, czyta ktoś obecny event w marvelu "Fear Itself"? Jak wrażenia? Od siebie moge powiedzieć, że Fraction znów trochę nawalił. Szczególnie dobiła mnie mało epicka śmierć Kapitana Ameryki(Bucky) no i wejście Steve Rogersa w tym śmiesznym hełmie. 5 numer też mnie nie powalił. Z tie-inów najbardziej mnie sieę podoba spider man, younth in revolt, homefront no i invincible iron man. Reszta jakaś taka nijaka. Nie czuć tego strachu.

Jestem w stanie sprowadzić prawie każdy komiks, wydanie zbiorcze. Tyczy się to także Mang. (po angielsku oczywiscie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacie jakieś "poważne" komiksy?? Coś dla starszych...

Takie pierwsze pomysły:

"Watchmen" A. Moorea i D. Gibbonsa

"Transmetropolitan" Ellisa i D. Robertsona(zwłaszcza 2 pierwsze zebrane TPB "Back on the Street" i "Lust for Life")

"Sandman" Neila Gaimana

jak lubisz dobrą sieczkę w przepięknej oprawie wizualnej to Slaine Pata Millsa - "Rogaty Bóg" oraz "Skarby Brytanii"(oba wydane w Polsce przez Egmont)

jeśli ktoś lubi Obcego to najlepszy komiks z xenomorphami to zdecydowanie Aliens: Labyrinth (wydany u nas przez Top Komiks o ile dobrze pamiętam)

Z taki mroczniejszych historii z klasycznymi bohaterami to gorąco polecam np. Batman "The Dark Knight Returns" i "Long Halloween"+ kontynuacja "Dark Victory"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymienionych przez kolegę wyżej koniecznie dodaj komiks "Kaznodzieja". Mistrzostwo. Dobre jest też "100 Naboi" no i oczywiście "Sin City" chyba że oglądałeś film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alien vs Predator, aczkolwiek ciężki do dostania :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Alien vs Predator, aczkolwiek ciężki do dostania

Nie powiedziałbym - pierwszy "Aliens vs Predator" był wydany u nas przez TM-Semic i na allegro chodzi w okolicach 20 zł (o, np. tutaj: http://allegro.pl/al...2348035989.html) minusem tych wydań(podobnie jak i innych komiksów TM-Semicowskich) jest to że zazwyczaj bardzo źle znoszą próbę czasu - były drukowane na bardzo kiepskiej jakości papierze i klejone chyba na ślinę.

Jest alternatywa w postaci Omnibusów wydawanych przez Dark Horse(po angielsku rzecz jasna) - z AvP wydano 2 tomy zbierające wszystkie wydane (krótkie i dłuższe) historie z tego uniwersum. Cena to około 80 zł za egzemplarz(mają po około 500stron). Inna sprawa że akurat z AvP to nie licząc niektórych one-shotów to warte uwagi są (moim zdaniem) raptem 2 historie: właśnie pierwszy i tytułowy "Aliens vs Predator" oraz "Deadliest of the Species". (Pochwalę się że ten drugi mam w limitowanym wydaniu w twardej oprawie z autografem Chrisa Claremonta i Johna Boltona) Co ciekawe wielu fanów uniwersum uważa ten komiks za kupę dymiącego łajna - podejrzewam że głównie z powodu tego że radosnej nadupcanki jest tam jakby mniej niż by "gatunek" sugerował ;)

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie czytam część komiksów z serii The New 52...ciekawe czy chociaż trochę ten restart coś da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dość sporo komiksów. Jak miałem 7 lat, mama przynosiła mi co piątek, kolejny "odcinek" Tymka & Mistrza. Najlepszy komiks jaki czytałem, to Blacksad - pośród cieni. Mroczny kryminał, w tle klimat z lat 50. XXw. , wszechogarniający brud, intrygi, półświatek. Ludzie przedstawieni jako zwierzęta Mocna dla dojrzałych czytelników. Polecam! Sam też rysuje sporo komiksów.

blacksad.jpg

blacks%20wall%20love2.jpg

blacksad.jpeg

Teraz już wiecie, skąd mój avek ;D

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×