Skocz do zawartości
Kisiel-PL

Komiksy

Rekomendowane odpowiedzi

No niby tak...ale kombinowanie jest w naturze człowieka xD

A co do Szczecina to chwilowo tylko tam bywam co jakiś czas ale od nowego roku się przeprowadzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pierwszy jak i drugi numer. Świetnie wydany komiks, bardzo dobry papier, wszystko w sztywnej okładce. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dopiero #3 numer kolekcji, ponieważ 2 poprzednie posiadam po angielsku.

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się takiej dobrej jakości wykonania. Co prawda czytałem już Extremis w angielskiej wersji, ale warto ją mieć także po polsku, tym bardziej za tak niską cenę ;)

Świetne rysunki Granova zachęcają do sięgnięcia po ten tytuł ;)

Swoją drogą, czyta ktoś z was najnowszą historię Batmana, Death Of The Family?

Mam złożone zamówienie na wszystkie numery tego eventu, z czego 3 już są u mnie w domu. Myślę, że to pozycja obowiązkowa dla fanów Gacka ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że ja póki co jeszcze za dobrze się nie obwąchałem z restartem DC - liznąłem trochę Catwoman i Nietoperza i póki co jak dla mnie szau nie ma.

Zaprenumerowałem kolekcję Marvela i póki co otrzymałem 3 pierwsze numery - jakość wydania 1 klasa(choć ja osobiście nie lubię fragmentów rysunku na grzbietach i nadmiernej ingerencji w oryginalne okładki ale to już kwestia gustu) a i cena jak na nasze złodziejski rynek bardzo w porządku (dla porównania mendy z Egmontu za klejoną broszurkę Star Warsową w formacie 23.5 x 15 też wołają 40zł, a za wydania o podobnym standardzie, czyli 100+ stron, standardowy format komiksowy i twarda oprawa już 80zł+)

Co prawda część interesujących mnie historii już mam, ale sama inicjatywa na tyle mi się podoba że postanowiłem wspierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś dostał kolejną przesyłkę z wielkiej kolekcji (powinna być w kwietniu) tą z Hulkiem na DVD

Dzwoniłem w zeszłym tygodniu to przepraszali za obsuwę ale nie mieli na stanie DVD, mówili że najpóźniej w tym tygodniu powinni wysłać

Ciekawi mnie czy to zbiorowa akcja czy ja mam pecha (o kubek się musiałem dopominać)

Komiksy są super wykonane ale mam nadzieję że nie okaże się zaraz że wydawnictwo okazało się nie rentowne i wstrzymują produkcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo komiksów. Rusza nowa seria New52 u nas...obecnie w sklepach typu MM,Empik i księgarniach Matras można kupić Batman: Trybunał Sów i Oblicza Śmierci. Niedługo dojdzie jeszcze Człowiek Ze Stali i Liga Sprawiedliwych:Początek.

 

Posiadam obecnie dwa komiksy z Batmanem i są bardzo dobrze wykonane i przetłumaczone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od komiksów postaci Walta Disneya (Gigant, Mega Giga) i nadal je lubię poczytać. Czasami kupię sobie komiks Star Wars, Fantasy Komiks albo mangę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka komiksów na sprzedaż Walta Disneya.

Gigant, Slumduck Milioner

Mega Giga, Bardzo dziki zachód, w mackach przygody.

Chciałbym za nie dostać 30zł, przesyłka już wliczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal się trzyma. :) Świetnie, że dalej rysuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo komiksów. Rusza nowa seria New52 u nas...obecnie w sklepach typu MM,Empik i księgarniach Matras można kupić Batman: Trybunał Sów i Oblicza Śmierci. Niedługo dojdzie jeszcze Człowiek Ze Stali i Liga Sprawiedliwych:Początek.

 

Posiadam obecnie dwa komiksy z Batmanem i są bardzo dobrze wykonane i przetłumaczone :)

Gdzie udało się Tobie dostać Batman Oblicza Śmierci ? Mi udało się jedynie odnaleźć batman Trybunał Sów w Empiku ale wolałbym najpierw zapoznać się z Oblicza Śmierci. 

 

Obecnie kupuję WKKM i mam wszystkie numery do obecnego a także śledzę The New 52. Uwielbiam DC i serie z nowego DC są świetne, szczególnie Aquamen, Green Arrow czy Deathstroke. Marvela tez lubię i WKKM jest swietna, jednak zdarzają się gorze numery. Mam nadzieje, że petycja, na przedłużenie serii zostanie zaakceptowana i poszerzą o numer z Deadpoolem co zrobili w Niemczech..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją kupuje najczęściej w empiku,matrasie albo u oficjalnej księgarni jpfu. Na allegro też tego masę jest, jeszcze taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, na allegro można tego pełno znaleźć :) Szkoda tylko, że nie ma taniej niż60zł ale pomyśle nad którymś numerem na święta ;d W empiku widziałem już Człowieka ze Stali. Na pewno kupie Ligę Sprawiedliwych początek od razu jak wyjdzie. Wiesz może na kiedy planowana jest premiera tego numeru komiksu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liga Sprawiedliwych już jest od jakiegoś czasu, kupiłem i teraz grzecznie stoi obok innych komiksów DC.

 

Mimo wszystko z całego NEW52 które jest wydawane u nas, Batman jest najlepszy a reszcie jakby czegoś brakowało.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liga Sprawiedliwych już jestem ? Nie wiedziałem ! Muszę jak najszybciej zaopatrzyć się w ten numer, widziałem fragmenty w internecie i robią wrażenie.

 

Tak, batman wyróżnia się na tle innych. Zapoznawałeś się tylko z batmanem czy batman and robin tez ? Całkiem niezła jest akcja od samego początku, chociaż jego syn działa trochę na nerwy ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego zacząć przygodę z komiksami ? Jaki sklep internetowy polecicie na zakup komiksów, interesują mnie tylko w wersji PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej od Batmana. Trybunał Sów to podstawa, później Civil War Marvel.

Kupisz wsio na allegro.

 

Zaraz wymyślę coś jeszcze to Ci zapodam.

 

Ok. Wg. mnie powinieneś przeczytać tytuły takie jak:

 

"Długie Halloween" Jepha Loeba i Tima Sale'a 

"Psychopoland"  Piotra Białczaka i Chmiela.

"Kick-Assa"  Marka Millara i Johna Romity Jra .

"Mroczna Wieża" Marvela

Edytowane przez TRaCeGuitar
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nowego new52 z DC pasuje jak ulał, także porozglądaj się za Batmanem, Detecitive Comics, Superman, Justice League.

Jakiś czas temu wystartowała seria komiksów "Wielka Kolekcja Komiksów Marvela". Popatrz na allegro bo w kioskach już raczej nie znajdziesz, chyba że nowe numery ( ale nie jestem pewny czy jeszcze wychodzą) wydawane są topowe historie jakie kiedykolwiek wyszły.

Egmont i MuchaKomiks tez wydawali komiksy po polsku z DC i Marvela to popatrz na ich ofertę. Wychodził cały run Bendisa New Avengers także tym tez warto się zainteresować.

Na allegro znajdziesz jeszcze stare zeszytówki, które były u nas wydawane, jest tego masa. Z nowszych zeszytówek to wydawany przez DobryKomiks Amazing Spider Man, Straczynskiego.

Ogólnie dobrze jakbys zaczął czytać po angielsku, bo jest więcej do wyboru i możesz być na bieżąco z seriami. Czasami jak nie jestem pewny zakupu to sciągam komiks, przeczytam na tablecie i jak spełnia moje oczekiwania to wtedy ewentualnie kupuje. Druga sprawa, że warto kupować np zeszytówki premierowo, bo dobre historie szybko schodzą, i muszą zrobić dodruk. Wtedy pierwszy druk zwiększa swoją wartość. Sam szukam na allegro i wszędzie zeszytów Batmana new52 #1-#12 ale jest tak drogo, że masakra. Normalnie zeszyt kosztuje 3.99$, a pierwszy numer na ebayu chodzi po więcej niż 100$. Także dobra forma inwestycji na lata :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego zacząć przygodę z komiksem? Hmm.. niech no pomyślę. Darował bym sobie raczej amerykańskich superbohaterów i skoncentrował się na arcydziełach gatunku:

 

1. Thorgal (kupa czytania, mnóstwo albumów po kolei jak leci, wikingowie, obcy, mitologiczne stworzenia)

2. Szninkiel (mega epickie arcydzieło twórców Thorgala, dostępne w różych formatach, osobiście polecam twardo okładkowy album z przedmową i szkicami koncepcyjnymi)

3. Yans (saga s-f  z lat 80tych, wciąga jak bagno, makabryczna wizja przyszłości i love story)

4. Funky Koval (pierwsze trzy albumy, niesamowita techniczna kreska Polcha)

5. 100 Bullets (100 pocisków, chyba wyszło po polsku, rewelacyjna wielowątkowa opowieść sensacyjna dla dorosłych, miażdży...)

6. Kajko i Kokosz (klasyka polskiego komiksu, sporo albumów, kupa śmiechu)

7. Antrosolka Profesorka Nerwosolka, Na Co Dybie w Wielorybie Czubek Nosa Eskimosa, Pdróż Smokiem Diplodokiem ( 3 albumy,mogą być kłopoty z dostaniem, świetny absurdalny humor)

8. Akira (ponad 1000 stron świetnej opowieści. Nagrodzone w Canes anime stanowi tylko kilka procent historii. Obowiązkowe.)

Edytowane przez Alpaczino
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niesamowitą technicznie kreską Polcha to trochę przegiąłeś bo mimo całej mojej sympatii do komiksów które wyszły spod jego ręki to Funky zarówno pod względem scenariuszowym jak i graficznym jest chyba jego najsłabszym materiałem(no dobra, jest jeszcze "Wiedźmin") jeśli już to brać się trzeba za Ekspedycję. Niestety dzisiaj może być problem z dostaniem ich w normalnych pieniądzach, bo zebrane wydania w twardych okładkach z Muzy wyprzedały się lata temu i teraz ich ceny oscylują w okolicy 300 zł.

 

A amerykańskiego komiksu superbohaterskiego absolutnie bym nie zaniedbywał bo jakby na to nie spojrzeć to jest to piękne, wciąż żywe, dziedzictwo obrazkowych historii. Na start gorąco polecam zapoznanie się z bardzo łatwo i tanio dostępnymi na allegro czy we wszelakich antykwariatach komiksami wydawanymi u nas kiedyś przez TM-Semic - w latach 90 wiecznie mi coś w ich polityce wydawniczej nie pasowało i dopiero po ponad 20 latach doceniłem jak dobrze wybrane historie publikowali. 

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy pierwsze albumy Funky Kovala i wcześniejsze (Bunt Olbrzymów itd.), oparte na prozie Danikena, były majstersztykiem technicznego rysunku. Żadnego bazgrolenia, czysta, prosta realisyczna kreska, Danny. Masz zarzuty? Walnij się w łeb, koleś :)

 Nie mówię, żeby odpuścić superbohaterów kompletnie, ale są tytuły, które zasługują na większe wyróżnienie niż amerykański komiks.

TM semic wypuścił kupę fajnych historii (jestem fanem Punishera) ale nijak się one mają do Europejskich geniuszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam że ja naprawdę Polcha lubię(w przeciwieństwie np. do mojej lubej) ale w życiu nie oceniłbym jego pracy, nawet w najlepiej rysowanych Ekspedycjach(te Danikenowskie albumy tak się nazywają) tak wysoko - jak ktoś rzuca hasło "niesamowita technicznie kreska" to przychodzi mi na myśl np. Moebius, Brian Bollard, Mark Shultz, Jim Lee(bez względu na to czy ktoś lubi jego interpretacje postaci to nie sposób mu odmówić absolutnego mistrzostwa w posługiwaniu się ołówkiem) czy choćby Rosiński z okolic  "3 Starców z Krainy Aran". Polch jest po prostu ok, często grzeszy klonowaniem postaci, ale z kolei nadrabia fajnym zmysłem kompozycji i schludnym, dosyć szczegółowym stylem i dobrym miksem komiksowości i realizmu.

 

Apropos europejskich geniuszy, znasz Olivier'a Ledroit'a ? ("Black Moon Chronicles", "Sha", "Requiem")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam prace Ś.P. Moebiusa ( styl się zmieniał, Blueberry był inny niż poźniejsze Arzachi, szkicowata kreska w pierwszym do pojedyńczych łagodnych linii w drugim). Z reszty nazwisk, które przytoczyłeś kojarzę jeszcze Jima Lee. który był wydawany przez TM Semic i robił Punishera i Xmanów, a następnie zapisał się w annałach Marvela jako najbardziej kopiowany artysta. Niedaleko po  nim jest McFarlane. Rosiński to geniusz. którego podziwiam przez całe życie, rysunki w nocy z  cieniowaniem  to przecudo, a co zrobił z Thorgalem po śmierci VanHamme'a to szach-mat. Zaczął malować komiks farbami. Na stare lata przebił Polcha, który skretyniał chyba, bo Wiedźminy i 4ty Funky to jakieś nieporozumienie. Paskudnie rysuje, co się stalo z tym człowiekiem???

 

Nie znam pana Ledroita, ale wygoogluje i obczaję. Dzięki za tip offa.

Bardzo lubię jeszcze Enki Bilala, ale on ma podobne twarze postaci w rysunkach. No i Gimenez jest miszczem akwarelki. No i Manara za śliczne dupeczki :) Tak zgrabnych laseczek nie rysuje chyba nikt...

Edytowane przez Alpaczino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×