Skocz do zawartości
Kisiel-PL

Komiksy

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam mocno The New 52...Batman,Justice League i Superman są kozackie :)

Tak samo polecam ze stajni Marvela "Marvel Zombies"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam mocno The New 52...Batman,Justice League i Superman są kozackie :)

Marvel Zombies mnie jakoś specjalnie nie zachwyciło, z takich alternatywnych historii znanych uniwersów polecam natomiast "1602" Neila Gaimana, czyli Marvel anno domini 1602.

A co do restartu DC to mam zamiar niedługo sprawić sobie zebrane wydanie "Batman: Court of Owls"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DObra pytanie...gdzie mogę sprawdzić kiedy na multiversum pojawią się kolejne vol komiksów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma tam czasem działu z preorderami? Bo coś mi się wydaje że jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie "era" komiksów już się zakończyła...nie ma już tylu zapaleńców a szkoda.. :/

kiedyś regularnie kupowałem coraz to nowsze numery "Aliens vs Predator" do dziś mam gdzieś zapodziane wszystkie numery :) (łącznie nazbierałem koło 100 komiksów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wina internetu...większość tego można znaleźć na necie do pobrania...w końcu kto będzie czekał 6 miechów na nowy numer chociażby Batmana jak z neta może mieć zaraz na drugi dzień, tylko że po angielsku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na polskim rynku rusza Wielka Kolekcja Komiksów Marvela :)

7d1410788de9a3cb8f425bb12bd8b50a.jpg?1345647725

Na razie są spore problemy z dostępnością pierwszego numeru, ale drugi ma być już do kupienia w całej Polsce.

Pozdrawiam wszystkich pamiętających czasy TM-SEMIC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurcze, rewelacja. Można to dostac gdzieś w internecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napaliłem się na to jak arab na kurs pilotażu a teraz okazuje się, że nie można tego nigdzie dostać :/ fail wydawnictwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie "era" komiksów już się zakończyła...nie ma już tylu zapaleńców a szkoda.. :/

kiedyś regularnie kupowałem coraz to nowsze numery "Aliens vs Predator" do dziś mam gdzieś zapodziane wszystkie numery :) (łącznie nazbierałem koło 100 komiksów)

Zakończyła? Zakończyła to się może i era TM-Semiców w polskich kioskach po 3zł. Same komiksy, jak i ich kolekcjonerzy mają się lepiej niż kiedykolwiek.

Ja na półce mam ponad 200 wydań zebranych(RH/TPB/omnibusy/absoluty) i 3 longboxy z zeszytami.

A co do tej kolekcji Marvela, to generalnie uważam ideę za bardzo trafioną, jednak sporo z zapowiadanych pozycji mam już na półce. Co nie zmienia faktu że zebrane wydanie w twardej oprawie za ~40zł to zupełnie dobry deal.

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam nowy sklep internetowy:

http://www.atomcomics.pl/

Komiksy wychodzące w środę w USA, są w ATOMie już w piątek! Do każdego komiksu dorzucają za free tekturkę i folię. DO grudnia już zamówiłem u nich Uncanny Avengers 1-3, Avengers 1-2, Punisher War Zone 1-3, Iron Man 1-4. Na początku tygodnia otrzymałem Uncanny Avengers #1, wszystko błyskawicznie i sprawnie.

Jeżeli ktoś chce rabat 5% to pisać PW. Napiszę jak go zdobyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okej...mam pytanie...jak poprawnie czytać serie New 52 ? czy te komiksy będą się ze sobą łączyły czy po prostu każda książka to bedzie oddzielna historia w tym nowym uniwersum...?

Zacząłem wszystko czytać od BATMAN DETECTIVE COMICS VOL 01 FACES OF DEATH HC teraz czytam BATMAN VOL 01 COURT OF OWLS HC i pytanie brzmi czy następnym komiksem powinien być BATMAN NIGHT OF OWLS HC ?

No i mam pytanie...jak to w końcu jest wydawane ? czy jest to jak z mangami że najpierw wychodzą chaptery a potem zbiera je się w jeden tom czy to wychodzi raz tom a raz chaptery ?

Pytam ponieważ mam sieke z mózgu przez sposób wydawania komiksów DC...

I czy będzie jakoś dalej kontynuowała historia tego co stało się z Jokerem czy po prostu po odnalezieniu Dollmakera to wszystko zostanie już zamknięte ?

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okej...mam pytanie...jak poprawnie czytać serie New 52 ? czy te komiksy będą się ze sobą łączyły czy po prostu każda książka to bedzie oddzielna historia w tym nowym uniwersum...?

Zacząłem wszystko czytać od BATMAN DETECTIVE COMICS VOL 01 FACES OF DEATH HC teraz czytam BATMAN VOL 01 COURT OF OWLS HC i pytanie brzmi czy następnym komiksem powinien być BATMAN NIGHT OF OWLS HC ?

No i mam pytanie...jak to w końcu jest wydawane ? czy jest to jak z mangami że najpierw wychodzą chaptery a potem zbiera je się w jeden tom czy to wychodzi raz tom a raz chaptery ?

Pytam ponieważ mam sieke z mózgu przez sposób wydawania komiksów DC...

I czy będzie jakoś dalej kontynuowała historia tego co stało się z Jokerem czy po prostu po odnalezieniu Dollmakera to wszystko zostanie już zamknięte ?

No wiec tak. Seria Batman i Detective Comics to 2 różne serie. Mogą zawierać podobne wątki, ale zazwyczaj opowiadają inne historie bohatera, chyba, ze jest jakiś event to mogą być kontynuacją.

Tak więc kontynuacją BATMAN DETECTIVE COMICS VOL 01 FACES OF DEATH HC jest Batman: Detective Comics Vol. 2: Scare Tactics

Dla BATMAN VOL 01 COURT OF OWLS HC jest Batman Vol. 2: The City of Owls. Vol.1 zawiera #1-7 of Batman natomiast vol.2 BATMAN #8-12 oraz BATMAN ANNUAL #1.

No i te 2vole jeszcze chyba nie wszystkie wyszły. Jeżeli chcesz być na bieżąco to czytaj zeszytówki. Z Jokerem teraz ruszył event "Death Of The Family", zbiera świetne oceny. Ja już zamówiłem Batman #13 i #14. Czekaja na mnie w magazynie w sklepie. Przy okazji pierwsze druki Batman #13 zostały szybko wyprzedane i ruszył dodruk. Na ebay'u schodzą bo takie sumy, że masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz może jakiś sklep który miałby wszystkie zeszyty Detective Comics z Jokerem ?

EDIT: ok na multiwersum znalazłem już Vol1 Detective Comics...więc jak coś zamawiam niedługo...a kiedy mogę spodziewać kolejnego Vol? tak raz na miesiąc ? raz na dwa ?

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety będziesz musiał sporo poczekać, jeżeli zależy Ci na wydaniach zbiorczych. Jakiś czas temu trochę się pozmieniało i terminy wydań zbiorczych zaliczyły sporą obsuwę. Ludzie zaczęli rzadziej kupować zeszytówki i czekali tylko na wydanie zbiorcze. Sprzedaż zeszytówek spadała, wiec musieli coś zrobić.

  • Batman Vol. 2: The City of Owls - 26 Marzec 2013
  • Batman: Detective Comics Vol. 2: Scare Tactics - 9 Kwiecień 2013

Także jest sporo czekania...

Ja się zaopatruje w zeszytówki w http://www.atomcomics.pl

Kod rabatowy 5% na komiksy DC: DCnU

Na komiksy Marvela: MarvelNOW

Atom ma na stanie jeszcze Batman #13 i #14, więc jak Ci zależy to radze się spieszyć. Najlepsze w AtomComics jest to, że dostawy mają co tydzień. Komiksy wydawane w USA w środy, u nich są już w piątek. W multiversum jest jedna dostawa na miesiąc. Jeżeli chcesz jakiś komiks, którego nie znajdziesz w sklepie to wystarczy, że napiszesz. Są w stanie sprowadzić Ci każdy numer. W tym tygodniu zamówiłem u nich w taki sposób run Straczynskiego Amazing Spider-Man - Back In Black.

Edytowane przez Kisiel-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde...na tym atomics jest Detective Comics Vol1 z Jokerem ale potem juz tylko od 13# mają...a skąd wezmę numery od 8 do 12 ?

EDIT: dobra lepiej poczekam sobie na wydania zbiorcze i będę kupował...lepiej to wyjdzie niz szukanie i myslenie czy beda mieli zeszyt czy nie...

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do nich to Ci sprowadzą ;)

Jestem pewny, że sprowadzą. Na ich stronie na razie jest dostępny pre-order na styczeń. Na 100% będą mieli to czego szukasz ;)

Edit:

Widzę, że jesteś ze Szczecina (bądź tam bywasz). Mi wydania zbiorcze załatwia kumpel w UK. Wiec jakbyś był chętny to przy następnym zamówieniu możesz zamówić coś ze mną i odbierzesz osobiście ;)

Edytowane przez Kisiel-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mamy XXI wiek, amazon od dawne ma do Polski darmową wysyłkę kurierską od 25 funtów (~115zł), więc szczerze nie widzę gdzie tu jeszcze istniej potrzeba "załatwiania" czegokolwiek w temacie ogólnodostępnego stuffu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×