Skocz do zawartości
ONE

inFAMOUS 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gierka ogólnie spoko, szczególnie podoba mi się kwestia dobrej/złej karmy dzięki czemu można niejako określić charakter swojego protagonisty. Grając od razu nasuwają się skojarzenia do serii Prototype z tym, że w mojej ocenie Cole McGrath w całej swej "wspaniałości" jednak pozostaje w tyle za Alexem Mercerem i Jamesem Hellerem :P .

Rozwałki też nie są aż tak satysfakcjonujące, brakuje mi tu większej dozy "efekciarstwa"  i swoistego efektu "WoW"  który towarzyszył mi grając w Prototype.

Jednak Infamous 2 wciąż pozostaje solidną grą akcji i wartym polecenia exclusivem na PS3.

 

Teraz pytanie dla graczy bardziej zaznajomionych z serią, czy dużo tracę zaczynając swoją przygodę od części drugiej? Chodzi mi tu głównie o ciągłość fabuły jak również która część jest zwyczajnie lepsza.

Edytowane przez Saladyn81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabularnie jedynka była lepsza, takie moje zdanie, w dwójce za dużo było tych wszystkich nadprzyrodzonych i innych stworów, ciągłość fabuły i tak już zmaściłeś bo na początku dwójki miałeś skrót pierwszej części. Spokojnie możesz mimo to ją ograć. Porównania Infamous do Prototype'a są stare jak węgiel kamienny, odpuść! Każdy tytuł podobnie jak Fifa i Pes ma swoich fanów i nic na to nie poradzisz. Dla mnie te gry to dwa różne światy, zdecydowanie w moim rankingu prowadzi Cole, prototype był nudny jak herbatka u Ciotki, pomimo wielu podejść nigdy nie dałem rady go skończyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie staram się być fanboyem jednej czy drugiej serii ;) , a od porównań i skojarzeń trudno odejść biorąc pod uwagę, że obie gry są niemal swoimi lustrzanymi odbiciami.

Edytowane przez Saladyn81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem grać tylko dlatego że gra była w Plusie, na początku gra mnie nawet wciągnęła ale po kilkunastu misjach robi się strasznie nudno, przechodzę grę na najwyższym poziomie trudności, a jako świeżak nie mam zbyt wielu problemów, owszem czasami zginę ale żadna misja nie sprawiła mi większych problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem grać tylko dlatego że gra była w Plusie, na początku gra mnie nawet wciągnęła ale po kilkunastu misjach robi się strasznie nudno, przechodzę grę na najwyższym poziomie trudności, a jako świeżak nie mam zbyt wielu problemów, owszem czasami zginę ale żadna misja nie sprawiła mi większych problemów. 

Bo hard w inFamous2 jest banalnie prosty i nie różni się specjalnie od normala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś lepiej bawiłem się przy jedynce. Tutaj momentami się zmuszam by grać. Graficznie o niebo lepiej ale misje na jedno kopyto czyli popylam z buta szmat drogi i rozwalam wszystkich u celu.

Do tego 60 misji pobocznych by wyzwolić i 305 odłamków do zebrania dopełnia całość nudy.

Gra jest strawna w nasiadówkach 1-2 godzinnych. Potem przerwa i można grać dalej.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś lepiej bawiłem się przy jedynce. Tutaj momentami się zmuszam by grać. Graficznie o niebo lepiej ale misje na jedno kopyto czyli popylam z buta szmat drogi i rozwalam wszystkich u celu.

Do tego 60 misji pobocznych by wyzwolić i 305 odłamków do zebrania dopełnia całość nudy.

Gra jest strawna w nasiadówkach 1-2 godzinnych. Potem przerwa i można grać dalej.

Odłamki to akurat chwila moment i zebrane. Mi akurat cześć druga podobała się trochę bardziej ze względu na większą ilość mocy. Fabularnie jednak jedynka jest wg mnie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłamki to akurat chwila moment i zebrane.

Misja 305 Blast Shards Auto Collect to podstawa.

Owszem jedynka fabularnie lepsza, głównie też za sprawą zakończenia. W dwójce moce są fajniejsze i dają dużo frajdy. Ale co z tego skoro przeciwnicy są na jedno kopyto? I co chwila jakiś sub boss wyskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak brat grał w InFamous 2 z PS+, patrzałem jak gra, ale twierdziłem, że zadania są bardzo liniowe (to samo ciągle robimy), lecz w pewnym momencie fabuła mnie zaintrygowała. Zakupiłem InFamous 1, przeszedłem ją, fabuła wg mnie na ciekawym poziomie, później dwójkę (dwójka o wiele łatwiejsza) i już nie czułem tej monotonii, ponieważ byłem zaintrygowany fabułą. Także wiele  zależy od tego, czy fabuła nam podejdzie, czy nie. Bo jak nie, to gra się bardzo ciężko, aż wreszcie przestajemy grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Infamous zarówno 1 jak i 2 to jedne z lepszych gier na PS3. Mi podeszły bardzo. Te moce są ekstra. Fabuła mimo iż nie pierwszych lotów daję radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie problem z logowaniem na serwer? Ani tutaj ani w dodatku nie mogę się zalogować, co mnie dobija bo chce walnąć platynke a w dodatku zobaczyć wszystkie moce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszedłem tą grę i teraz pytanie, jestem Niesławnym ale trofeum za max negatywną karmę nie wpadło, i drugie jak zacząć teraz pozytywnym bohaterem grać? chciałbym odblokować pierwszą i drugą wyspę ale nie wiedziałem jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszedłem tą grę i teraz pytanie, jestem Niesławnym ale trofeum za max negatywną karmę nie wpadło, i drugie jak zacząć teraz pozytywnym bohaterem grać? chciałbym odblokować pierwszą i drugą wyspę ale nie wiedziałem jak to zrobić.

 

 

Ja miałem max pozytywną karmę, trofeum mi wpadło i chciałem mieć max negatywną karmę, ale raczej trzeba by było zacząć grać od nowa, bo strasznie trudno (nie wiem czy nawet się da) obniżyć/podwyższyć sobie złą lub dobrą karmę do maximum, jak ma się już daną karmę na maksie (bo będzie mało tych "okazji" do obniżenia lub podwyższenia karmy).  Więc radzę ci zacząć grę od nowa, jak masz jeszcze siły. Przepraszam Cię jak niewyraźnie napisałem. :mellow:

 

Zacytuję użytkownika z pewnego innego forum, który napisał poradnik do trofeów:

 

Gospodarz

Przejmij pierwszą wyspę w New Marais.

Aby zdobyć dany obszar należy wykonać na nim wszystkie zadania poboczne. Jeśli jakiś teren nie jest jeszcze przez nas zajęty a side questów nigdzie nie ma, radzę wybrać się na dany teren poszukać jakiś przeciwników i pokonać ich. Na pewno jeden z nich ma ukrytą paczką bądź misję "Konwój".

Edytowane przez Xende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, grę ukończyłem jako dobry z maks. karmą, lecz nie umiem odblokować reszty mocy po stronie dobra mimo tego iż mam kasę i wykonane zadania (chodzi o  wybuch )

Chcę zacząć grę od nowa żeby skończyć ze złą karmą i nie wiem czy mam kombinować dalej czy jechać dalej ?

i sprawa gołębi też mnie stresuje ponieważ brakuje mi jednej wiad. i nie wiem czy będę musiał zbierać od nowa jako zły ?

chciałbym wbić blachę w maks dwóch przejściach

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał gołębie od nowa zbierać a z mocami to nie wiem, może jakiś bug to spróbuj wbić trofik za niego po złej karmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, grę ukończyłem jako dobry z maks. karmą, lecz nie umiem odblokować reszty mocy po stronie dobra mimo tego iż mam kasę i wykonane zadania (chodzi o  wybuch )

Chcę zacząć grę od nowa żeby skończyć ze złą karmą i nie wiem czy mam kombinować dalej czy jechać dalej ?

i sprawa gołębi też mnie stresuje ponieważ brakuje mi jednej wiad. i nie wiem czy będę musiał zbierać od nowa jako zły ?

chciałbym wbić blachę w maks dwóch przejściach

Dzięki

 

 

Żeby odblokować resztę mocy z tego co pamiętam musisz wykonać jakieś zadania, np zwalić z dachu twoich przeciwników czy coś w tym stylu. Wtedy moc się odblokuje i będziesz mógł ją śmiało wykupić. A jeśli chodzi o gołębia dobrze go poszukaj, na pewno lata gdzieś po mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... sprawa gołębi też mnie stresuje ponieważ brakuje mi jednej wiad ...

 

5128ACD103F9CC7592C240134001B734898C4476th_silver.png Well inFORMED / Dobra inFormacja

Do wykonania trofeum należy zebrać wszystkie 29 wiadomości rozmieszczone na obu wyspach, wiadomości są nagrane na pen-drive'ach przyczepionych do gołębi latających nad miastem, aby je zebrać musimy zabić gołębia a następnie podejść do niego i wcisnąć R1. Odszukanie wszystkich nie powinno stanowić problemu, w przypadku trudności sugeruje weprzeć się załączoną mapką;

dead-drops.jpg

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby odblokować resztę mocy z tego co pamiętam musisz wykonać jakieś zadania, np zwalić z dachu twoich przeciwników czy coś w tym stylu. Wtedy moc się odblokuje i będziesz mógł ją śmiało wykupić. A jeśli chodzi o gołębia dobrze go poszukaj, na pewno lata gdzieś po mieście.

Przecież ma napisane, że ma porobione zadania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, wymagania (zadania) do odblokowania mocy mam wszystkie pozaliczane ... nie wiem

Gołębia znalazłem i jadę już na złego, zobaczymy co będzie dalej, tylko że w chwili gdy jestem zły, moce dla dobrego są po blokowane ... save-a jako dobry  mam zapisanego więc w razie draki idzie wrócić

Na pewno gra nalicza mi dalej % całkowity bo w chwili ukończenia jako dobry miałem 89 a teraz już 92 więc może po odblokowaniu obydwu zakończeń i wbiciu 100 % coś się da zdziałać

pozdrawiam i jak ktoś coś wie to proszę o podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema a ja mam taki problem, że gram jako zły jestem już pod koniec gry i cały czas mam karmę zbir i nie mogę jej doprowadzić do maksymalnie złej karmy, nie wiem czy muszę wykonywać jakies zadania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram jako zły jestem już pod koniec gry i cały czas mam karmę zbir i nie mogę jej doprowadzić do maksymalnie złej karmy, nie wiem czy muszę wykonywać jakies zadania?

 

W pewnym momencie będziesz 

zmuszony dokonać pewnego wyboru i wtedy osiągniesz max karmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny problem, wczytaj grę jeszcze raz, nawet kilka razy jeśli jest taka potrzeba i za którymś razem na pewno uda się wykonać zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z grą, otóż: Jest misja bodajże 21 i kiedy dochodzi do "Swap powers" i mam wybrać bohaterkę, od której chcę moce, to gra się zawiesza, słychać tylko odgłosy jakiegoś świerszcza i mogę mapke włączyć. Przez chwilę konsola próbuje przeczytać płytkę, żeby moment później dojść do wniosku że ni %^&a z tego  ;d ...
Grę już raz wymieniłem, myślałem, że to wina płytki, próbowałem też przejśc  tą misję z innego sava, trochę starszego i też nic.

Co począć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×