Skocz do zawartości
ONE

inFAMOUS 2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie grałem do tej pory w inFAMOUS. Mam teraz możliwość ściągnięcia za darmo z Plusa. Czy bez znajomości pierwszej części gry mogę spokojnie sięgać po drugą część ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku dwójki bedziesz miał krótkie omówienie co było w jedynce, tyle że będzie to jeden wielki spojler. Powiem Ci, że sporo stracisz, bo zakończenie jedynki to dla mnie mistrzostwo świata. Twój wybór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie grałem do tej pory w inFAMOUS. Mam teraz możliwość ściągnięcia za darmo z Plusa. Czy bez znajomości pierwszej części gry mogę spokojnie sięgać po drugą część ?

możesz i powiem więcej- nawet warto po pierwsza część w porównaniu do drugiej jest strasznie nudna a i tak dokładny opis fabuły dostaniesz na start więc nie ma co czasu tracić na granie w starą część..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz i powiem więcej- nawet warto po pierwsza część w porównaniu do drugiej jest strasznie nudna a i tak dokładny opis fabuły dostaniesz na start więc nie ma co czasu tracić na granie w starą część..

Ten opis fabuły nie jest zbyt dokładny bo pomija jeden bardzo ważny szczegół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynka nudna? Co za Bullshit, fabuły się łącza i wiele wynika z pierwszej części. Dwójka choć bardzo dobra to w moim odczuciu była ciut przekombinowana, za dużo tych mutantów, super mocy i dziwnych stworków. 100x bardziej wolałem zmagać się z realnymi zakapturzonymi bandziorami w pierwszej części.

Wysłane z Nokia 3310 za pomocą Tapatalk ^^

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w jedynkę(niestety tylko w dwójkę) ale wydaje mi się że mimo iż dwójka jest lepsza to jedynka cały czas pozostaje bardzo dobrą grą i na pewno nie należy mówić komuś żeby nie grał w jedynkę bo fabuła i tak jest streszczona w dwójce. W jedynkę jak najbardziej trzeba zagrać nie tylko ze względu na fabułę tylko na to że to fajna gra, a ja na pewno sam niedługo ją zakupię :)

Edytowane przez pawciu199722
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jakim poziomie zaczynać zabawą?Normal czy hard? Jeżeli gra mi podejdzie to powbijałbym pucharki stąd moje pytanie... Jest ng+?

I tak musisz przejść grę dwa razy, jeżeli chcesz mieć platynkę. Ja za pierwszym razem zaliczyłem na normalu dobrą karmę, natomiast drugi raz już na hardzie złym Cole'm. Taki układ jest IMO najlepszy - za pierwszym przejściem poznasz trochę wrogów, a za drugim, gdy będziesz grał złą karmą, jak dla mnie Cole wtedy jest silniejszy.

Pamiętaj też o tym, że lepiej wbić pucharek za wszystkie moce przy pierwszym przechodzeniu (na normalu), bo o ile pamięć mnie nie myli, dostajemy wtedy więcej XP niż na hardzie, co ułatwi odblokowywanie mocy.

No i wszystkie pucharki oprócz przejścia gry na hardzie warto zrobić przy pierwszym podejściu, czyli zaliczyć wszystkie misje poboczne, znajdźki, by na koniec zostawić sobie tylko wątek główny. Ja tak robiłem i wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w obie i wg. mnie zagrać pierw w 2 a nie 1 to grzech. Fabuła jest fajna miasto jest szare i smutne (Co nie, którym było monotonne) bo było... i nad miastem empire city kontrole przejęły 3 gangi i poznać tą całą historie od początku do końca. To obowiązek. Bo w filmiku na początku inF2 jest napisane, że zeke był pupkiem i warto do wiedzieć się o co i kim był ten typ co nam coś pokazał na filmiku.

I fakt w 2 nie wiem po co byli ci mutanci. Miałem wielki znaczek WTF? nad głową. Wolałem już powtarzających się przeciwników w 1.

Edytowane przez wwseba97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w obie i wg. mnie zagrać pierw w 2 a nie 1 to grzech. Fabuła jest fajna miasto jest szare i smutne (Co nie, którym było monotonne) bo było... i nad miastem empire city kontrole przejęły 3 gangi i poznać tą całą historie od początku do końca. To obowiązek. Bo w filmiku na początku inF2 jest napisane, że zeke był pupkiem i warto do wiedzieć się o co i kim był ten typ co nam coś pokazał na filmiku.

I fakt w 2 nie wiem po co byli ci mutanci. Miałem wielki znaczek WTF? nad głową. Wolałem już powtarzających się przeciwników w 1.

Sam sb odpowiedziałeś na pytanie. Gdy zapowiedziano 2 część było powiedziane że twórcy raczej nie chcą zmieniać dobrego systemu rozgrywki z jedynki tylko poprawić błędy, a jednym z nich była mała różnorodność przeciwników więc nawet jeśli "na hama" to musieli to zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacna gierka. Chciałbym móc cofnąć czas i znów sobie w nią zagrać. Polecam wam dodatek Festival Of Blood. Starcza na kilka godzin Myślę, że 4-5h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jak i cała seria bardzo mi się podobała. No może nie zakończenie po dobrej stronie mocy. - Tak jakby zostawiona furtka na kontynuację przez to uderzenie pioruna w łódź. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spojler,właśnie gram w I2 i zastanawiałem się jak się skończy xD

To nie jest spojler. ;) Zakończenia nie zdradziłem, więc spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 dziś w nocy udało mi się wreszcie skończyć pierwszy raz główny wątek InFamousa2- ciągle od roku coś mi przeszkadzało- a to brak czasu a to inna gra z PS+ ale mniejsza o to.... gra jest genialna. W moim przypadku padło na zakończenie dobre, szczegółów nie będę pisał ale końcówka miażdży moim zdaniem. 

Oczywiście są też wady, które szczególnie są zauważalne, jeśli przechodzimy duże fragmenty gry dzień po dniu/z niewielkimi przerwami- w grze zostało dodanych za dużo bossów, praktycznie nie było dnia bym nie musiał toczyć boju z 2 albo  i nawet 3 bossami... ile można sucker punch? Nie, żeby byli oni jakoś szczególnie trudni, co to to nie ale sam fakt, że trzeba z nimi się użerać dość długo jest sam w sobie nużący po kilku takich spotkaniach. Pewnie gdybym grał po jednej misji na dzień, robił sobie dłuższe przerwy to bym tego nie odczuł aż tak ale ja nie uznaję czegoś takiego.

 

Drugą wadą, nie dużą ale jednak jest to, że fajne moce odblokowujemy stosunkowo późno przez co nie ma się kiedy nimi nacieszyć za bardzo jeśli ogrywamy tylko główny wątek gry. Nie żebym chciał wszystkie moce od razu ale takie ładowanie się energią burzy mogłoby być wcześniej dostępne...

 

za wadę można jeszcze uznać konieczność przejścia całej gry 2x by poznać oba zakończenia- pytanie po co skoro równie dobrze mogli pozwolić rozegrać ostatni etap po ukończeniu gry ponownie - takie sztuczne wydłużanie tytułu. Niesety gier jest za dużo by grać w cały IF2 ponownie więc zakończenie złe obejrzę sobie najpewniej na YT :biggrin:

 

 

a zalety to:

fabuła ! czyli coś co w nowych produkcjach coraz częściej jest traktowane na odwal się - tu wręcz przeciwnie, sucker punch odwaliło kawał dobrej roboty

wsparcie dla PS Move- gra z tym kontrolerem jest świetna, styl gry wręcz prosił się o wsparcie dla Move więc dobrze, że twórcy go dodali. 

dobra polonizacja 

długość gry- to nie jest gra "na 4h"

 

-------

jeśli miałbym wystawić ocenę to byłoby to 8.5/10 gra straciła za zbyt dużą liczbę bossów tylko i wyłącznie jeśli chodzi o ocenę końcową ;)

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, że przejście gry dwa razy jest jakąś tam wadą, gdy wiesz już co i jak przejście drugi raz gry to sama przyjemność. Zresztą ja miałem tak, że po przejściu po stronie zła, byłem strasznie ciekawy jak zakończy się gra po stronie dobra, więc miałem motywację by tą naprawdę dobrą grę przejść jeszcze raz. No i przejście po raz kolejny idzie szybciej niż za pierwszym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno idzie szybciej bo już wiesz czego się gdzie spodziewać w danym miejscu ale mnie jakoś nie kręci granie w to samo 2x bo wiem "co będzie za rogiem"  a to sprawia, że nie ma już tej radości z gry. co za pierwszym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra nie jest taka długa, drugie przejście na platynę zaiczyłem w 5 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przejde drugi raz to moge używać wszystkich mocy? Tzn z złej karmy i dobrej? Czy trzeba wczytac moment w ktorym jestesmy po stronie dobra i na odwrót?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po ukonczeniu gry zapisy się łączą w jeden zapis i gramy z wszystkimi mocami? Bo jak gralem z dobrą karmą to wykonalem sporo rzeczy i nie chcialbym od nowa zaczynac wbijanie niedokonczonych trofków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapisy się nie łączą tylko dostaniesz sporo exp i będziesz mógł kupić wszystkie moce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nagrodę za ukończenie gry po obu ścieżkach karmy w nagrodę możesz używać mocy z obydwu stron(dobrej i złej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zanim zaczne grac od nowa musze wpierw wykonac wszystkie trofea żeby pozniej ich nie powtarzać za drugim podejściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×