Skocz do zawartości
ONE

FIFA 11

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, normalnie jakbym siebie widział w akcji, tyle tylko, że taką ilość czystych sytuacji to miałbym może w 100 meczach. Grając na ustawieniach ręcznych dość często zdarza mi się kopać piłkę daaaaaleko od bramki, a dośrodkowania to wręcz masakra - wychodzi jedno na jakieś 30 prób :tongue:

Tak, to prawda każdemu zdażają się kiksy ale taki ich zbiór w ciągu kilku minut jest niesamowicie śmieszny. :rofl: :rofl: :rofl:

Pamiętam kiedyś mecz w karierze grając Koroną grałem w półfinale PP, była 90 minuta drugiego meczu z Lechem i na pustą Korzym nie trafił z jakichś dwóch metrów (dobrze, że był remis, a cały mecz wygrałem w karnych). :cool:

Edytowane przez kielczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wygrałem meczu w karnych (wcześniej 2:2), piłkarze się cieszyli, odmówiłem rewanżu po czym odjęło mi 40 pare pkt (normalnie jak za porażkę) i naliczyło mi przegraną. Seria zwycięstw -1. WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można dzisiaj 10 z rzędu winów :) to jakoś skoczył ale to wieczorem można by zagrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L2 + analog w tył i 2 razy do przodu

Tak, ale zobacz jak daleko ta piłka leci. Nie da się chyba zrobić tak, żeby piłka tak elegancko wylatywała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli robisz przed kimś to zawsze tak daleko leci to jest zależne od dokładności wykonywania przez ciebie kombinacji klawiszy tak mi się wydaje mi zawsze tak robi jak mam przed sobą kogoś ( są tacy co te zwody robią by okiwać powietrze gdy nikogo obok nie ma ) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak gram formacja 4-2-3-1 i w trakcie zrobie jakas zmiane np.zmienie napastnikowi by mial strzalke w bok to jak to zapisuje to mam formacje 4-5-1 i po takiej zmiane wydaje mi sie ze wszyscy inaczej sie poruszaja czy jest mozliwosc zapisu po zmianach kosmetycznych aby dalej byla fomacja 4-2-3-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy podobne pytanie się pojawiło ale może ktoś wie o co chodzi. Czemu jak gram w sieci mam inne składy niż w grze single? Np w realu nie mam Adebayora w Interze Pazzini'ego. Szukałem jakiejś opcji typu aktualizacja składów, ale składy aktualizują się same podczas łączenia do gry online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy podobne pytanie się pojawiło ale może ktoś wie o co chodzi. Czemu jak gram w sieci mam inne składy niż w grze single? Np w realu nie mam Adebayora w Interze Pazzini'ego. Szukałem jakiejś opcji typu aktualizacja składów, ale składy aktualizują się same podczas łączenia do gry online.

menu 'Moja FIFA 11' - 'Edytuj drużyny' - 'Składy' - pobierz aktualizację, piszę z pamięci więc przepraszam za ew. pomyłkę

Edytowane przez otacon
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

menu 'Moja FIFA 11' - 'Edytuj drużyny' - 'Składy' - pobierz aktualizację, piszę z pamięci więc przepraszam za ew. pomyłkę

Dzięki. (+). Nawet jak się pomyliłeś to przynajmniej wiem że można to zaktualizować i wiem gdzie. Bo myślałem, że aktualizacja do meczu online powinna zmienić na aktualne składy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś rady co do bramek z główki po wrzutce? Bardzo dużo takich tracę, a bardzo rzadko takie strzelam. Jak się przed tym bronić, jak to wykorzystywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzutki z linii pola karnego (trzymaj L1)

Nie wrzucaj z linii końcowej. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem, że kontuzje zawodników czasami się same usuwają. Dzisiaj dwa razy miałem taką sytuację, za pierwszy razem myślałem, że mi się przewidziało, ale za drugim, to już wyraźnie widziałem, że mój zawodnik odniósł kontuzję, był ten znaczek, komentator też o tym wspomniał, a gdy za chwilę wszedłem do menu zmienić tego zawodnika, to kontuzji już nie było. Czy to normalne - też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdarza się, że rozchodzą kontuzję. Tak naprawdę jesteś zmuszony do zmiany tylko wtedy gdy gra sama włącza odpowiedni do tego ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś rady co do bramek z główki po wrzutce? Bardzo dużo takich tracę, a bardzo rzadko takie strzelam. Jak się przed tym bronić, jak to wykorzystywać?

Co do strzelania, a raczej wrzutek (ona tu jest najważniejsza) masz duże pole do popisu. Dobra wrzutka może być wykonana na wiele sposobów:

1. kwadrat - piłka leci wtedy dość długo, obrońca może się się szybko ustawić, właściwie nie polecam.

2. L1 + kwadrat- dokładna wrzutka czy jakoś tak, dosyć dobre, jak jest duże zamieszanie w polu karnym, np. po rożnym to takie dośrodkowanie z 20 metrów jest dobre, nawet bardzo.

3. dwa razy szybko stuknąć kwadrat- piłka nie leci tak wysoko, szybka przede wszystkim, idealnie nadaje się do kontr, taka wrzutka nawet z linii końcowej może przynieść efekt.

4. trzy razy szybko stuknąć kwadrat- piłka leci po ziemi, dobre przy kontrach.

5. L1 + trójkąt- piłka leci prostopadle, dobre przy kontrach.

Co do bronienia to ja robię tak: L2(krycie) i klawisz wybijający piłkę. W większości przypadków się sprawdza, pamiętać trzeba żeby klawiszami kierunku napierać na przeciwnika, myślę że trochę pomogłem,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 miesiacach napieprzania w fifke postanowilem zobaczyc jak sie gra w trybie kariery i mam takie pytanie. Otoz chodzi mi o to jak rozwiajc zawodnikow wygralem kilka meczy ale to nic nie daje bd wdzieczny za kazda pomoca :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 miesiacach napieprzania w fifke postanowilem zobaczyc jak sie gra w trybie kariery i mam takie pytanie. Otoz chodzi mi o to jak rozwiajc zawodnikow wygralem kilka meczy ale to nic nie daje bd wdzieczny za kazda pomoca :-)

z czasem będą się rozwijać nie wystarczy kilka meczy :) jak zawodnik będzie dobrze spełniać swoja rolę w drużynie to na pewno się rozwinie chyba że już jest trochę podstarzały :P

A ja zauważyłem, że kontuzje zawodników czasami się same usuwają. Dzisiaj dwa razy miałem taką sytuację, za pierwszy razem myślałem, że mi się przewidziało, ale za drugim, to już wyraźnie widziałem, że mój zawodnik odniósł kontuzję, był ten znaczek, komentator też o tym wspomniał, a gdy za chwilę wszedłem do menu zmienić tego zawodnika, to kontuzji już nie było. Czy to normalne - też tak macie?

jeżeli masz na myśli grę online to nie ma w tym nic dziwnego bo tam nie może zawodnik doznać kontuzji możliwy jest uraz ale to i tak chwilowy jeśli chodzi o grę offline to może mieć po prostu uraz i + znika po jakimś czasie :) gdy zawodnik odnosi kontuzje o drazu jest ekran zmian wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a do ilu pkt zawodnik sie moze rozwijac ? Zauwazylem rowniez nie pamietam gdzie tam w ustawieniach zawodnikow, ze przy niektorych pisze np "nie mam zadnych zastrzezen" a w innym "wykorzystal caly swoj potencjal" czy ten pierwszy napis mowi ze dany zawodnik nie moze juz miec wyzszych statystyk, a ten drugi tak ?

P.S Czy w fifie 11 w trybie kariery jest Liga Mistrzow ?

Edytowane przez zaja_c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a do ilu pkt zawodnik sie moze rozwijac ? Zauwazylem rowniez nie pamietam gdzie tam w ustawieniach zawodnikow, ze przy niektorych pisze np "nie mam zadnych zastrzezen" a w innym "wykorzystal caly swoj potencjal" czy ten pierwszy napis mowi ze dany zawodnik nie moze juz miec wyzszych statystyk, a ten drugi tak ?

P.S Czy w fifie 11 w trybie kariery jest Liga Mistrzow ?

nie jeżeli zawodnik ma napisane że widzą w nim potencjał znaczy że będzie się rozwijać jeżeli nie ma zastrzeżeń to znaczy że na razie nie wykazuje się zbytnio na boisku i ciezko powiedziec czy sie rozwija czy tez sie cofa a wykorzystal potencjał oznacza ze się już nie rozwija gdyż wszystko co mógł ze sobą zrobić już zrobił i idzie ku emeryturze :)

liga mistrzów jest, nazywa się puchar europy możesz w nim zagrać jeśli w pierwszym sezonie zajmiesz odpowiednie miejsce w każdej lidze inaczej to wygląda w angielskiej 3 lub 4 wchodzą a w niektórych 1 więc w drugim sezonie można już zagrać ;)

nie jeżeli zawodnik ma napisane że widzą w nim potencjał znaczy że będzie się rozwijać jeżeli nie ma zastrzeżeń to znaczy że na razie nie wykazuje się zbytnio na boisku i ciezko powiedziec czy sie rozwija czy tez sie cofa a wykorzystal potencjał oznacza ze się już nie rozwija gdyż wszystko co mógł ze sobą zrobić już zrobił i idzie ku emeryturze :)

liga mistrzów jest, nazywa się puchar europy możesz w nim zagrać jeśli w pierwszym sezonie zajmiesz odpowiednie miejsce w każdej lidze inaczej to wygląda w angielskiej 3 lub 4 wchodzą a w niektórych 1 więc w drugim sezonie można już zagrać ;)

ps. grałem 7 sezonów i najwięcej pkt miał Messi 95 lecz grałem Realem i miałem juniora 16 lat 81 pktów ale nie wiem jak by się rozwinął bo save'a szlak trafił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej..moze troche zbocze z tematu a może podam kolejny temacik,a mianowicie:jakie bugi zauwazyliscie w F11??mnie denerwują takie niby szczególiki ale jednak:

-jak druzyny witaja się,to w jednej jest 10 (!!??!!) piłkarzy

-brak realnego czasu i wyniku na tablicach stadionowych

-często bezsensownie zbudowane schody czy inne loże dla kibiców..

-jak zmieniamy po 1 połowie piłkarza,to często pokazuje wybiegajacego piłkarza,który właśnie zostal zmieniony

-"martwa" ławka rezerwowych, siedzi ich czasem 4,a mamy w rezerwie przeciez więcej zawodników, brak trenera

-obsługa stadionu cale 90 minut klęczy i sie nie rusza,to "kłuje" w oczy

-czasem strzelamy np.3cią bramkę,a komentator (nie pamiętam dokładnych słów,ale chodzi mniej więcej o to) -..."myslałem,że go dzisiaj nikt nie pokona"..

-czasem strzeliłem bramke, a komentator -.." rozpocznie bramkarz"...

-we wrzesniu czasem jest śnieg,a w lutym słońce,wszystko kolorowe jak w lato..

-jakis piłkarz strzela po 1-2 bramki na mecz,a i tak obniza mu sie ogólny rating np. z 71 na 70, dotyczy to tez bramkarza..

Wiem,to jest symualator piłki i tu głównie chodzi o "fun" z kopania,z konstruowania akcji itp. rzeczy,ale jednak jak na tak wielką produkcje,to kłuja w oczy takie dziwne niedoróbki.

Co o tym sądzicie??też takie "kwiatki" zauwazyliście?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt te zmiany to lipa ostatnio dałem po pierwszej połowie zmiane Naniego z Valencia i pokazało mi schodzacego Rooneya ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej..moze troche zbocze z tematu a może podam kolejny temacik,a mianowicie:jakie bugi zauwazyliscie w F11??mnie denerwują takie niby szczególiki ale jednak:

-jak druzyny witaja się,to w jednej jest 10 (!!??!!) piłkarzy

-brak realnego czasu i wyniku na tablicach stadionowych

-często bezsensownie zbudowane schody czy inne loże dla kibiców..

-jak zmieniamy po 1 połowie piłkarza,to często pokazuje wybiegajacego piłkarza,który właśnie zostal zmieniony

-"martwa" ławka rezerwowych, siedzi ich czasem 4,a mamy w rezerwie przeciez więcej zawodników, brak trenera

-obsługa stadionu cale 90 minut klęczy i sie nie rusza,to "kłuje" w oczy

-czasem strzelamy np.3cią bramkę,a komentator (nie pamiętam dokładnych słów,ale chodzi mniej więcej o to) -..."myslałem,że go dzisiaj nikt nie pokona"..

-czasem strzeliłem bramke, a komentator -.." rozpocznie bramkarz"...

-we wrzesniu czasem jest śnieg,a w lutym słońce,wszystko kolorowe jak w lato..

-jakis piłkarz strzela po 1-2 bramki na mecz,a i tak obniza mu sie ogólny rating np. z 71 na 70, dotyczy to tez bramkarza..

Wiem,to jest symualator piłki i tu głównie chodzi o "fun" z kopania,z konstruowania akcji itp. rzeczy,ale jednak jak na tak wielką produkcje,to kłuja w oczy takie dziwne niedoróbki.

Co o tym sądzicie??też takie "kwiatki" zauwazyliście?

pozdro

Fifa to taka gra, że dziennie online jest rozgrywane od 1 do 2 mln meczy, więc twórcy nie mogli pomyśleć o wyeliminowaniu każdego błędu. W Fifie są miliardy możliwości i tyle samo bugów, dlatego one zawsze będą tej serii występowały. W mniejszej albo większej liczbie ale jednak. Niektóre strasznie denerwują ale cóż zrobić. Wkurzają nas te błędy ale i tak tniemy w tą grę cały rok. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej..moze troche zbocze z tematu a może podam kolejny temacik,a mianowicie:jakie bugi zauwazyliscie w F11??mnie denerwują takie niby szczególiki ale jednak:

-jak druzyny witaja się,to w jednej jest 10 (!!??!!) piłkarzy

-brak realnego czasu i wyniku na tablicach stadionowych

-często bezsensownie zbudowane schody czy inne loże dla kibiców..

-jak zmieniamy po 1 połowie piłkarza,to często pokazuje wybiegajacego piłkarza,który właśnie zostal zmieniony

-"martwa" ławka rezerwowych, siedzi ich czasem 4,a mamy w rezerwie przeciez więcej zawodników, brak trenera

-obsługa stadionu cale 90 minut klęczy i sie nie rusza,to "kłuje" w oczy

-czasem strzelamy np.3cią bramkę,a komentator (nie pamiętam dokładnych słów,ale chodzi mniej więcej o to) -..."myslałem,że go dzisiaj nikt nie pokona"..

-czasem strzeliłem bramke, a komentator -.." rozpocznie bramkarz"...

-we wrzesniu czasem jest śnieg,a w lutym słońce,wszystko kolorowe jak w lato..

-jakis piłkarz strzela po 1-2 bramki na mecz,a i tak obniza mu sie ogólny rating np. z 71 na 70, dotyczy to tez bramkarza..

Wiem,to jest symualator piłki i tu głównie chodzi o "fun" z kopania,z konstruowania akcji itp. rzeczy,ale jednak jak na tak wielką produkcje,to kłuja w oczy takie dziwne niedoróbki.

Co o tym sądzicie??też takie "kwiatki" zauwazyliście?

pozdro

Tez kilka tych bledow zauwazylem, zwlaszcza z tym wybiegajacym zawodnikiem ktorego zmienilem :) Denerwujace jest rowniez to, ze polski komentarz nie wywoluje imion niektorych zawodnikow albo robi to co najwyzej dziwinie przyklady: di mari w ogole nie slychac, a ozila jakby sie mial zaraz udusic.

Jeszcze mam jedno pytanko odnosnie trybu kariery na czym dokladnie polega ten caly lowca talentow ? Wiem ze podczas wyszukiwania pilkarzy mozna go zaznaczyc a on wyszuka potencjalnie najlepszych kandydatow i chodzi mi o to czy mozna korzystac z niego w jakis inny sposob (zeby odnalazl jakichs mlodszych itp)

Edytowane przez zaja_c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka opcja jest na PC ale na PS3 jest to wyeliminowane bo mogłeś sobie ściągnąć młodziaka np 20 lat który miał 85 pkt umiejętności za freeko tyle że płaciłeś mu za kontrakt np 20000 miesięcznie i mogłeś w 3 sezony z Lecha zrobić 5 gwiazdkową drużynę nie ma też opcji ulepszania sztabu szkoleniowego co jest na PC i tam ulepszałeś za budżet klubu łowce talentów na 10 gwiazdek i wynajdywał ci zawodników możliwie jak najlepszych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do bugów i spalonych. Strasznie mnie wkurza jak odgwizdują mi spalonego, gdy wychodzę moim zawodnikiem przed obrońców i podaję do drugiego zawodnika z mojej drużyny - takie zagranie jest prawidłowe i nie ma mowy o spalonym, a w Fifie bardzo często mi to odgwizdują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×