Skocz do zawartości
ONE

Silent Hill: Downpour

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

heh dla mnie zajebisty tytuł i powrót do jednej z najlepszych marek gier ever.... a to co robi downpour z psychą mozna porównać jedynie do świetej sh1,2,3...

Swoją drogą właśnie gram na vicie w sh book of memories... To moje drugie podejście do tytułu i kiedy emocje opadły i nastawiłem się na grę diablo podobną a nie horror nie ma tej tragedi... trace lub inne osoby posiadające vite czekam na was do partyjek w multi ;)

Edytowane przez zdun
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym limitowaniem to bym nie przesadzał, ktoś będzie chciał to kupi i to w normalnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do zakupu owego Silent Hilla, lecz zanim wydam te 69 zł to ma kilka pytań, dla osób, które w to grały ;)

Trochę zniechęcają mnie oceny na takich serwisach jak Metacritic, czy gamerankings, które wahają się od 65 % do 68%, gdzieś w tych graniach, więc krótko rzecz ujmując szału nie ma. jednak, że grę mam na wyciągniecie ręki, to zaczynam się zastanawiać, może dlatego, że dawno nie grałem jakiegoś survivala. Przejdźmy może do pytań ;)

1. Czy grę można nazwać survivalem z krwi i kości? Można się przestraszyć grając po nocach? (tego najbardziej oczekuje po tym tytule).

2. Na grę przeznaczymy nie całe 11 godzin, czy po przejściu gry, coś mnie zachęci by przejść ją ponownie? (oprócz trofeów).

3. Jak gra ma się względem poprzednich części?

4. Na ile oceniacie grafikę w skali 1-10?

5. Czy historia jest ciekawa i wciągająca? czy oklepana?

6. Czy warto wydać na ten tytuł 69 zł?

Przepraszam za takie idiotyczne pytania, ale gry są drogie jak wiadomo, więc nie chcę wywalać kasę w błoto. Będę niezmiernie wdzięczny za każdą wskazówkę lub odpowiedz na mój post i wynagrodzę lajkiem ;)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tylko tyle ze jak dla mnie warto na ta gre wydac nawet 200zl.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kentucky na wszystkie pytania istnieje tylko jedna odpowiedz... tak kupuj ta gre czlowieku malej wiary... nie bylo lepszego horroru od lat... polecam przeczytac pare stron tego tematu i na wszystko odpowiedz dostaniesz.. dla mnie gra warta kazdych pieniedzy a oceniajac ja jak ci twoi spece od mettacritic dam spokojnie 90% temu tytulowi. jestem maniakiem serii i ta czesc jest jedna z lepszych...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bylo lepszego horroru od lat...

Kiedy byly, nawet 2.

Condemned 2 Bloodshot oraz Siren Blood Curse :)

@Kentucky,

Jesli nie przeszkadzaja ci gry ktore maja troche drewniana strukture gameplayu, sa bez polotu i technicznie po prostu niedopracowane (bo za to sa te slabe oceny, i fanatyczna opinia tutaj nic nie zmieni Zdun, takie sa fakty :) ) za to maja ciekawy scenariusz to moze ci sie spodobac i 70 zl wydac warto. Jesli jednak oczekujesz doswiadczenia ktorego predko nie zapomnisz lub cie zafascynuje, przyciagnie na dluzej, to raczej przjedz obok tej gry ;). Ja z gra wytrzymalem bardzo krotko, zagadek logicznych praktycznie brak, sa raczej typu wez cos i zanies co mnie nuzy momentalnie, graficznie jest bardzo slabo, animacje sa KOSZMARNE, bron biala (nasze glowne narzedzie mordu) rozpada sie po kilku ciosach i ciagle trzeba szukac nowej co rowniez sie robi monotonne i odrzuca. Dla mnie tutaj zdecydowanie wiecej czynnikow negatywnych, ktore na tyle przycmily pozytywy ze gra od razu wrocila do sklepu.

Oczywiscie jest to moja opinia, postanowilem sie nia podzielic aby skontrastowac nieco tych fanow serii wyzej (zdun byl nawet gotow kupic crapa book of memories tylko dlatego ze SH w nazwie, maniak :D), trzeba miec wglad na dwie strony medalu :P

Edytowane przez Bansai
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, po kolei.

1. Czy grę można nazwać survivalem z krwi i kości?

I tak i nie. Na trudnym poziomie gra może dać sie we znaki, amunicji jest dość malo, a przeciwników nie dość, że wiecej niż na normalu/easy, to jeszcze są bardziej wytrzymali. ALE: gra robi automatyczny zapis co kilka kroków (jak zginiesz, odradzasz się z pełnym zdrowiem), do tego na ziemi leży mnóstwo kamieni, narzędzi czy innych krzeseł, którymi możesz sie posłużyć jako bronią, co niejako zastępuje małą ilość amunicji w grze.

Można się przestraszyć grając po nocach? (tego najbardziej oczekuje po tym tytule).

To już zależy jak reagujesz na tego typu gry. Do pierwszego Silent Hilla, PCtowej Amnesii czy serii Project Zero, a nawet do Siren Blood Curse daleko tej grze do wywołania strachu u gracza. Niemniej klimat jest bardzo fajny, gra może wrzucić ciary na plecy, ale jeśli jesteś horrorowym wyjadaczem, nie spodziewaj się kiślu w majtach ;).

2. Na grę przeznaczymy nie całe 11 godzin, czy po przejściu gry, coś mnie zachęci by przejść ją ponownie? (oprócz trofeów).

Dodatkowe zakończenia i side quest, który odblokowuje się po pierwszym przejsciu myślę, że jest wystarczającą zachętą do odpalenia Downpoura ponownie.

3. Jak gra ma się względem poprzednich części?

Moim zdaniem do 3 pierwszych częsci nie ma startu, zarówno pod względem wzbudzenia strachu, jak i fabuły. W moim osobistym rankingu gier z serii SH, stawiam ją na 4 miejscu ex aequo z SH4 (tutaj SH:D przeważa klimatem, natomiast 4 nadrabia fantastyczną fabułą).

4. Na ile oceniacie grafikę w skali 1-10?

Miejscami jest ładnie, miejscami paskudnie, dla mnie takie 6+, ale chatka Jasia i Małgosi rządzi :spiteful:

5. Czy historia jest ciekawa i wciągająca? czy oklepana?

Tak, jest ciekawa, miejscami potrafi zaskoczyć a i postacie które spotykamy są dość hmm... intrygujące. Ogólnie fabuła jest dość mocną stroną Downpour, ale nie oczekuj, że wyrwie Cie z kapci ;)

6. Czy warto wydać na ten tytuł 69 zł?

Jak najbardziej, ja brałem na premierę i nie żałowałem. Jeżeli przymkniesz oko na niedoróbki techniczne, będziesz się świetnie bawił :ok:

Edytowane przez alfik
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem gre wczoraj i powiem ze macie racje moze jest to najlepszy horror jaki wyszedl na ps3 ale mi trudno bylo sie wkrecic dlugo gra mnie nudziła. Te zadania poboczne o ktorych mowicie jak dla mnie szkoda ze nie byly gdziez zaznaczone 3/4 gry to ciagla eksploracja chodzenie od domku do domku co no nie powiecie mi poprostu nudzi. Ale zeby nie bylo tak zle to te same zadania poboczne jak juz sie odkrylo z tych kilkunastu domkow pobierało przedmioty aby je wykonac byly najlepszymi pobocznymi jakie przyszlo mi wykonywac. O grafice nie ma co pisac bo jak na 2012 to wygladala no na,, lekko"niedopracowana ale w sumie dla fanow serii to moze i lepiej. Na podsumowanie dodam ze tak mala ilosc horrorów powoduje ze jest to must- have dla kazdego z nas i na pewno warto w nia zagrac

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co: siren moim zdaniem startu do downpoura nie ma ;) a w book of memories wlasnie w tej chwili gram i jest calkiem niezlym h&s chociaz z horrorem nic wspolnego jak nowe re czy dsy nie ma ;) ;) ... z czego pamietam bansai pogral z 2 godziny czyli tyle co nic.. moze i technicznie gra uncharted nie jest a klimatem nadrabia wszystko... zagadek w dalszej czesci jest sporo a i momentow klimatycznych od groma... dodatkowo dla fana serii wystepuje w tym tytule cala masa smaczkow... poza ty, wszystkim to kolejny bardzo dobry silent hill, dla fana serii innej rekomendacji nie trzeba przedstawiac... dla mnie dostalismy najlepsza czesc od 3ki i tyle stajac sie na rowni z fatal frame 3 najlepszymi horrorami tej generacji konsol... dla mnie must have i gra 2012 roku... ukonczylem 4 razy i niedlugo zabiore sie za 5 aby zobaczyc ostatnie zakonczenie... residenty, dead spacey czy inne strzelankowe gowna udajace horrory moga sie do tego sh schowac... ale co ja moge wiedziec skoro ukonczylem wszystkie czesci sh tyle razy aby zobaczyc wszystkie zakonczenia kazdej z czesci... ja 200 oddalem za gre z wielka checia, za 60 grzech nie brac...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zdun

Zagraj sobie w Amnesia: The Dark Descent, wtedy poznasz prawdziwe znaczenie slowa horror (ze wszystkich platform, i wszystkich horrow w jakie gralem podczas tej generacji, ta gra podczas nocnych sesji ze sluchawkami ryje psyche po prostu, gdzie przy takim SH zamiast wsiakac klimat bylem zbyt zajety narzekaniem na marne wykonanie). Na konsolach od SH sa lepsze horrory, i je wymienilem. Ty podpierasz swoje argumenty ciagle uzywajac slowa FAN, ale co jak ktos fanem nie jest i chce wiedziec czy to gra dla niego ? Sa potrzebne obie opinie, od fanow, i od ludzi ktorzy na swiezo podeszli do tematu i maja cos do powiedzenia bardziej obiektywnie.

Takie wymiany pogladow sa bezcelowe mimo wszystko, jak ktos cos lubi to nie da sobie przeciez wmowic ze jest srednie/slabe, jak komus cos nie podszelo, to nie da sobie przeciez wmowic ze to najlepsza rzecz na swiecie. Moze lepiej bedzie jak damy temu spokoj bo sie wywiaze jalowa dysputa 2 ludzi za grubymi scianami.

Edytowane przez Bansai
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Własnie jestem głodny jakiś survivalów, ostatnio jaki zagrałem (ten z prawdziwego zdarzenia) to Forbidden Siren na ps2. Dodam tylko, że nie jestem jakimś fanem serii, ale oczywiście grałem kiedyś bodajże "dwójkę" za czasów szaraczka. Coś mi się zdaje, że chyba się skuszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 70 zl w sumie to warto i kazda gre kupic teraz ktora nie jest w jakis sposob odtworcza (vide CoD), niezaleznie od tego czy to techniczny majstersztyk czy nie. Jak kupisz i Ci sie spodoba, to nastaw swoj celownik potem na tytul ktory sie nazywa Deadly Premonition Director's Cut, rowniez swietnie zapowiadajacy sie tytul horrorowaty z genialnym scenariuszem jednak slabszym wykonaniem od strony technicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie i dlatego nie pisze "zes kretyn czy inny cep" :P potrzebna relacja kazdego i fana i raczej osoby obiektywnej bo jestem swiadom swojego fanbojstwa do tej serii... to pomysl jakim gownem musi by 2ga czesc filmu skoro od poczatku jade go ostro ;) pisalem pare stron temu dlaczego moja ulubiona jest ta seria... tu nie chodzi o cos co ci wyskakuje... z tego typu strachu wyroslem gdzies w czasach maturalnych... tu cala otoczka miasta, ludzi w niej mieszkajacych i grzesznikow (glownych bohaterow) sprawia ze wchodzisz w ten swiat coraz glebiej... gdzies sie rozpisalem (nie wiem czy tu czy w temacie o hd coll) odnosnie dlaczego tak kocham to dziwne miasteczko..

Edytowane przez zdun
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze jestem w wiezieniu i o dziwo jeszcze nie wpadlo mi trofeum z zastrzeleniem 25 przeciwnikow. Czy zabijanie bronia gdy leza zalicza bo oni przewaznie padaja to ich dobijam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w statystyki ilu masz zabitych bronia, tak, dobicie bronia tez powinno zaliczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo nie wiedzialem, ze mozna sprawdzic dobra zostalo tylko 2 do odstrzelenia, dzieki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×