Skocz do zawartości
domall

Wyłączanie / Włączanie / Restart / Zawieszanie Się Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja konsoli super slim z dyskiem 1TB,zamontowany samodzielnie do wersji 12GB.Zawieszanie losowe,wczoraj pobrałem Sleeping dogs i wszystko grało jak należy,gra sie pobrała i zainstalowała poprawnie ale za to zaliczyłem zwiechę na przegladarce internetowej.Poczekam jeszcze troszke i zobaczymy co sie będzie działo.Najwyżej sformatuje dysk w konsoli na nowo kozystając z recovery menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wersja konsoli super slim z dyskiem 1TB,zamontowany samodzielnie do wersji 12GB.Zawieszanie losowe,wczoraj pobrałem Sleeping dogs i wszystko grało jak należy,gra sie pobrała i zainstalowała poprawnie ale za to zaliczyłem zwiechę na przegladarce internetowej.Poczekam jeszcze troszke i zobaczymy co sie będzie działo.Najwyżej sformatuje dysk w konsoli na nowo kozystając z recovery menu.

Znalazłem gdzieś informację (nie jest oficjalnie potwierdyona) że Konsole super slim nie działają poprawnie z zamontowanym dyskiem (obojętna pojemność) gdyż są one przystosowane do obsługi playstation plus - znaczy zapisywanie danych (pliki , filmy , muzyka ) na serwerach sony. Po zrobieniu formatu lub odbudowy danych wszystko będzie dobrze chodzić ale przez jakiś określony czas aż konsola nie nałapie kolejnych błędów i wszystko od początku. Propozycja podczep dysk przez USB i w ten sposób z niego korzystaj i konsole przywróć do ustawień fabrycznych lecz jeden może być ciężko z grami z PSS jeśli nie masz PS+

Edytowane przez stachu5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stachu5 - no nie bardzo z tym dyskiem zewnętrznym na USB - nie będzie mógł instalować na nim gier a tutaj cały wic polega na tym aby dysku do tego używać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,dysk USB to tylko do filmów zdjęć i muzyki.Powiem tak,że odkąd napisałem tego posta o problemach konsola działa bez zarzutu,bezproblemowo instalują się wszystkie gry z PS+.Kontaktowałem się z serwisem PRAM i tam powiedzieli,że jak się będą problemy powtarzać to znaczy najprawdopodobniej,że dysk jest uszkodzony.Mogę pobawić się jeszcze w recovery menu a jak to też nie pomoże to tylko serwis gwarancyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z moją konsolą zawiesza mi się w grze FIFA FUT.

Chciałbym zrobić reseta konsoli tylko nie mam pojęcia jak... mógłby ktoś mi wrzucić instrukcje lub jakiś link ,bo nie znalazłem nic na forum :C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem PS3 od roku i miesiąca. Ostatnio podczas grania w gry mam poważny problem (zdarzyło mi się to ok. 5 raz) .Gra po prostu zatrzymuje się w miejscu. Konsola nie reaguje na żadne przyciski, więc jestem zmuszony ją wyłączyć "zieloną kontrolką"krzywa_minka.gif wyciągnąć płytę.

Po wyłączeniu PS3 występuje mi następujący problem : "Podczas ostatniego korzystania system nie został wyłączony prawidłowo. System plików w pamięci masowej systemu może być uszkodzony.

System zostanie ponownie uruchomiony: sprawdź system plików i odtwórz go, jeśli został uszkodzony. Jeśli system plików jest uszkodzony, ukończenie może zająć od 2 do 3 godzin..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problem występuje tylko podczas grania z gier na płytach to laser do wymiany - jak wiesza się na wszystkich grach to obstawiam sypiacy się dysk twardy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po chwilowym braku prądu moja ps3 przestała pracować tak jak powinna. Włącza się normalnie uruchamia się system lecz po okolo 1lub 2 minutach wyłącza się i mruga czerwona dioda.

Uruchamia się normalnie lecz po jakimś czasie się wyłącza. Nie zapala się żółta dioda. Brak oznak dźwiękowych. Mogę ją włączyć bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem z konsolą polega na tym, że w pewnym momencie konsola przestała się uruchamiać. Tzn. po przyciśnięciu "power" świeci się zielona dioda, jednak po kilku sekundach zapala się czerwona( bez żółtej), na tv nie ma w ogóle obrazu. Natomiast jest reakcja konsoli na tryb recovery, ale przy przywracaniu systemu konsola nie widzi dysku(sprawdzony na drugiej konsoli- działa). Do tej pory znalazłem tylko informację, że to grafika lub zasilacz :/ . Czy ktoś może pomóc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy od kogoś kto zna się na ps3.

Gdy włączam ps3 (slim 250gb) to jest napisane : "System plików w pamięci masowej systemu jest uszkodzony i zostanie przywrócony"

Klikam żeby to się przywracało i gdy już się "niby" przywróci restartuje się konsola podobnie jak po aktualizacji systemu czyli wszystko jest dobrze. Gdy zrestartuje się konsola i włączy jest napisane "System plików w pamięci masowej systemu jest uszkodzony i zostanie przywrócony" i tak może być bez końca .

Potrzebuje waszej pomocy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helo mam YLOD !! Niestety konsola była od marca 2007 roku wiec dlugo pozyła aby PS4 była bardziej żywotniejsza ale nie o to chodzi! Raz miałem robione luty od grafiki(niecały rok temu) i teraz mam pytanko czy naprawiac u "flachowca" czy poprostu kupic nowa!Czy ktos ma konsolke robiona po Yloda jeszcze FAT- 60 G która mu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro działała rok czasu to była dobrze naprawiana - ja zadam inne pytanie: skąd wiesz że teraz jest ten sam problem? (uszkodzenie połaczeń pod gpu/cpu) czy nie cos innego (ja znam 7 sposobów/przyczyn awarii z takim samym objawem jak popularny ylod)

Żal czasami spisywać sprzet na straty jak jest uszkodzone cos prostego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem ,ze po każdym meczu UT online zawiesza mi się konsola. Jak gram np. w sezony również online nie mam takich problemów, jak to rozwiązać? Może napisać do EA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam rok temu miałem poprawiane luty od grafiki! teraz mam Yold-a przynajmniej z tego co na forum wyczytałem ale i tak bede dawał do naprawy zobaczymy co mi powie i jak mnie skasuje mysle ze do 250 zl ale dzieki za info! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakieś 3 miesiące temu miałem RLOD-a w moim grubasie 40GB (dysk wymieniony na 320GB)

Konsole poszła na naprawę, wymiana elektroniki za 200zł pomogła wstać konsoli, użytkowałem ja kilka razy w tygodniu po kilka godzin. Niestety dziś przy oglądaniu TVN Player konsola się wyłączyła i problem wrócił, o ile przy pierwszym razie konsola się włączała i dopiero po kilku sekundach się wyłączała, tak teraz od razu po zapaleniu zielonej diody konsola się wyłącza i następuję efekt migającej czerwonej diody śmierci :).

Mam kilka pytań związanych z tym zdarzeniem:

- Czy bawić się jeszcze raz w naprawę która pewnie będzie kosztowała kolejne 200zł czy raczej szukać jakiegoś slima za 500-600zł i czekać do PS4 :).

- W konsoli mam dysk 320GB, na którym nan ponad 200GB gier zassanych z PS+, czy jest jakaś możliwość bym ten dysk mógł podłączyć do nowej konsoli i nie utracić zassanych gier ?. Z tego co pamiętam to po włożeniu innego dysku konsola rząda formata :(

Czy jedyna możliwość to uratowanie konsoli i zrobienie backupa dysku ?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku konsolę mam podłączoną do tego samego TV. Wczoraj chcę ja włączyć i TV jej nie wykrywa. Resetowałem konsolę i TV, zmieniałem wejścia HDMI i nic... Na TV lata "Nieobsłygiwane!" i nie wiem co dalej mam z tym robić. Na drugim telewizorze działa prawidłowo. Proszę o pilną pomoc

Edytowane przez Szejk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Jakieś 3 miesiące temu miałem RLOD-a w moim grubasie 40GB (dysk wymieniony na 320GB)

Konsole poszła na naprawę, wymiana elektroniki za 200zł pomogła wstać konsoli, użytkowałem ja kilka razy w tygodniu po kilka godzin. Niestety dziś przy oglądaniu TVN Player konsola się wyłączyła i problem wrócił, o ile przy pierwszym razie konsola się włączała i dopiero po kilku sekundach się wyłączała, tak teraz od razu po zapaleniu zielonej diody konsola się wyłącza i następuję efekt migającej czerwonej diody śmierci :).

Mam kilka pytań związanych z tym zdarzeniem:

- Czy bawić się jeszcze raz w naprawę która pewnie będzie kosztowała kolejne 200zł czy raczej szukać jakiegoś slima za 500-600zł i czekać do PS4 :).

- W konsoli mam dysk 320GB, na którym nan ponad 200GB gier zassanych z PS+, czy jest jakaś możliwość bym ten dysk mógł podłączyć do nowej konsoli i nie utracić zassanych gier ?. Z tego co pamiętam to po włożeniu innego dysku konsola rząda formata :(

Czy jedyna możliwość to uratowanie konsoli i zrobienie backupa dysku ?

Pozdrawiam :)

Jedyna mozliwosc backup to tak jak napisales, naprawa i zrobienie kopii zapasowej. Konsola po kazdorazowym wlozeniu dysku bedzie wolala o jego format, takze wszystko zniknie!

Nie ma sensu wydawac kolejnych 200zl na naprawe, lepiej dolozyc te "pare groszy" i kupic uzywanego slima. Jest mniej zawodny. A jezeli czekasz na premiere PS4 to bedzie to chyba najlepsze rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od pewnego czasu mam problem z ps3 320gb slim a mianowicie: po włożeniu płyty i naciśnięciu przycisku "x" gra włąncza się z opóźnieniem (ok. 15 sekund).Czasami po zalogowaniu się do PSN konsola zawiesza się , po wyłączeniu przyciskiem ekran znika, trzy odgłosy "beep" i zielona dioda miga.Wyłączyć można jedynie poprzez odłączenie zasilania.Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, ponieważ już raz miałem taki przypadek , zrobiłem przywracanie bazy danych z recovery menu, pograłem normalnie jakieś 3 tygodnie i problem znowu się powtarza. Dzięki za każdą chęć pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ps3 Slim 120 Gb mam od ponad roku. Kilka dni temu przestało mi wykrywać płytki w napędzie. Włączając gry z dysku lub wchodząc na ps store robi się czarny ekran i konsola się zawiesza. Wiecie moze jak rozwiazac ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna mozliwosc backup to tak jak napisales, naprawa i zrobienie kopii zapasowej. Konsola po kazdorazowym wlozeniu dysku bedzie wolala o jego format, takze wszystko zniknie!

Nie ma sensu wydawac kolejnych 200zl na naprawe, lepiej dolozyc te "pare groszy" i kupic uzywanego slima. Jest mniej zawodny. A jezeli czekasz na premiere PS4 to bedzie to chyba najlepsze rozwiazanie.

1.KUP nawet SS lub używanego Slima jeśli masz zaufanego sprzedawcę,2.przez internet dezaktywuj stare konto,3.zaloguj sie na nowej konsoli na poprzednim koncie,4.w ps wejdz w historie pobranych gier i pobierz. Dobrze piszę chłopaki? Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam problem z Ipla, ktora od czasu do czasu wiesza mi konsole. Mam 4-ro letniego slima, ktory dziala perfekcyjnie, ktory nigdy nie zawiesil sie podczas grania, ogladania filmow itp. Niestety ma alergie na Ipla i czasami jak puszcze z "niej" jakies video to po reklamach obraz staje sie czarny i konsola sie wiesza, nie reagujac na zadne przyciski na padzie. Pozostaje reczny reset konsoli. Po ponownym wlaczeniu zawsze wita komunikat o przywracaniu danych. Szczerze nie wiem o co z tym chodzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam od pewnego czasu pewien problem, a mianowicie po włączeniu gry i odczekaniu paru minut wyświetla mi się napis: System się przegrzał, wyłącz konsolę i odczekaj chwilę przed ponownym urochomieniem. Z konsoli wylatuje zimne powietrze, a wiatraki chodzą na pełnych obrotach. Wcześniej też mi sie wyświetlał ten napis ale ja to ignorowałem, a konsola się nie wyłączała. Mam konsolę chyba z 5 lat, wersję Fat. Była już rozkręcana i wyczysczona oraz była też wymieniana pasta termoprzewodządza. Niewiem co z tym mam zrobić. Pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z konsolą od dziś. Konsole kupiłem w styczniu i od tamtego czasu przegrałem na niej może z 15h więc nie była jakoś specjalnie używana. Ostatnio odpalilem Call of Duty i działało normalnie. Wczoraj kupiłem PS+ i od tego czasu zaczęły się problemy.Konsola wiesza się co około 5 minut i nic nie mogę z tym zrobić ani padem ani wyłączyć normalnie. Zostaję tylko wypięcie z zasilania albo dłuższe przytrzymanie Power. Robiłem w Recovery Menu wszystkie opcje i nadal nic. Jest to slim 120gb. Proszę o pomoc.

P.S Dodam jeszcze, że teraz zaczeła się jeszcze sama wyłączać po jakiś 10 minutach jeżeli się nie zawiesi.

Edytowane przez trevo22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×