Skocz do zawartości
BoryZPL

Mass Effect 2

Rekomendowane odpowiedzi

Aha:) To zonk, a kim będzie naj łatwiej. Ja zawsze grałem na veteranie Soldierem i mam dość już tej postaci:) Adept odpada, bo z reguły mam zawsze Mirande i tak teraz nie wiem kim zagrać, bo przydałoby się jakąś platynke mieć:)

Pytam się, bo za dobrze mi nie idzie w Shooterach na padzie.

No właśnie albo soldier ze względu na ilość hp oraz możliwości z broniami albo też sentinel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... teraz już nie wiem. To albo soldier+ snaperka albo sentinel+snajperka. Hmm..... a może dać sobie spokój z tym poziomem i rozkoszować się grą na niższych poziomach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... teraz już nie wiem. To albo soldier+ snaperka albo sentinel+snajperka. Hmm..... a może dać sobie spokój z tym poziomem i rozkoszować się grą na niższych poziomach.

Wszystko zależy od Ciebie ;) Jak masz rozwalić PS3 + TV to lepiej se odpuść , nie warto dla platyny aż takich rzeczy robić według mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sato De – Grałeś wcześniej w ME2 czy nie? Jeżeli nie to nie baw się w insanity, chyba, że chcesz się denerwować. Insanity za pierwszym razem na PS3 spokojnie robią ludzie, którzy przeszli ME2 na Pececie lub xbox’ie. Ale to twoja decyzja. Osobiście – jeżeli nigdy wcześniej nie grałeś – poleciłbym byś włączył grę na weteranie.

Co do klas. Każda klasa nadaje się do gry i każdą klasą można przejść insanity. Jednymi łatwiej innymi trudniej. Musisz znaleźć sobie tą która ci najbardziej leży. Jeżeli szukasz klasy prostej w użyciu, ale dającej dużo frajdy to weź soldiera – wszystkie bronie, masa specjalnych amunicji i spowalnianie czasu. Jeżeli chcesz kolejną prostą klasę będącą odpowiednikiem maga to polecam sentinela – zbroja podwajająca energię tarczy, która wybucha kiedy jest zniszczona, użyteczne zdolności biotyczne, użyteczne zdolności techniczne – doskonała klasa jeżeli nie lubisz wojowników.

A jeżeli chcesz się naprawdę natrudzić, naklnąć i zjeść pada to odpal insanity i zagraj adeptem.

Co do broni dodatkowej - jeżeli nie masz Firepower Pack ani żadnych innych DLC dodających broń to polecałbym dla różnych klas brać następujące bronie:

Soldier - Revenant albo Widow - obie są genialne, ale zależy czy chcesz być jak Rambo (Revenant) czy wolisz być snajperem "One-shot one-kill" (Widow) (jeżeli masz firepower pack to bierz Widow)

Infiltrator - Widow

Vanguard - szotgun

Sentinel - snajperka lub karabinek maszynowy

Adept - snajperka

Inżynier - snajperka

Edytowane przez JibrilPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz tego firepower pack to można grać tylko jak Rambo xD?

Moja kopia ME2 już w drodze xD

Pierwszy raz zagram na Veteranie, a drugi na Insanity. 2xSoldier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@KopaczK

Wiesz, byłoby nie fair wobec wszystkich innych którzy nie zdecydowali się na DLC. Nie wszyscy mogą se pozwolić na zakup i dosyć że zakupili pełną grę to jeszcze po jakimś czasie muszą zapłacić za dodatek.

Masz rację. 26 zeta w PSS. Sam już nie wiem. Raczej nie kupię, bo to tylko jedna misja, do tego nie wpływająca na świat ME2 i postać głównej bohaterki. Muszę to jeszcze przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zasysam dodatek.

Wyszło już sporo recenzji i większość jest pozytywnych szkoda tylko że z tego co wyczytałem nie ma jakiegoś porządnego pierdyknięcia na końcu co narobiło by apetytu na trójeczke. Przynajmniej tak ludzie piszą. Niedługo się sam przekonam

Co do trójki to 28 kwietnia redaktorzy magazynu PSM3 podzielą się pierwszymi wrażeniami z tej gry. zresztą każdy chyba to przeczytał na stronie głównej serwisu :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem na X-ie dawno temu, a teraz na PS3 jak soldier paragon(ani jednej złej decyzji):)tylko zawsze grałem soldierem i nie wiedzieć czemu brałem zawsze karabin u Zbieraczy, który IMO jest beznadziejny, a teraz mam zamiar zrobić złą postać i chciałem dla odmiany kimś inny zagrać. Chyba się skuszę na Sentinel, a jak będzie za ciężko dam sobie spokój. Mnie i tak naj bardziej w tej grze podoba się świat. Postacie, rasy, konflikty, wybory mógłbym tak w nieskończoność. Nigdy nie byłem fanem klimatu S-F, ale ta gra powaliła mnie na kolana. I o dziwo ME2 zrobiła na mnie o wiele większe wrażenie niż pierwsza część. Gra ma kilka niedociągnięć np. niedoróbki techniczne, tak naprawdę nie ma powalającego wątku głównego.

Zebranie drużyny i zniszczenie bazy

jednak właśnie to zbieranie drużyny jest cudowne, poznawanie postaci ich perypetie, konflikty(Geth i Quariane albo Genofagum) te kilka wyborów mam wrażenie, że będą miały DUŻY wpływ na to co będzie czekać w ME3.

P.S. Czy któraś z książek opartych na uniwersum ME jest warta uwagi?

Edytowane przez Seto Da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]nie wiedzieć czemu brałem zawsze karabin u Zbieraczy, który IMO jest beznadziejny [...]. Chyba się skuszę na Sentinel, a jak będzie za ciężko dam sobie spokój. Mnie i tak naj bardziej w tej grze podoba się świat. Postacie, rasy, konflikty, wybory mógłbym tak w nieskończoność. Nigdy nie byłem fanem klimatu S-F, ale ta gra powaliła mnie na kolana. I o dziwo ME2 zrobiła na mnie o wiele większe wrażenie niż pierwsza część. Gra ma kilka niedociągnięć np. niedoróbki techniczne, tak naprawdę nie ma powalającego wątku głównego.

Zebranie drużyny i zniszczenie bazy

jednak właśnie to zbieranie drużyny jest cudowne, poznawanie postaci ich perypetie, konflikty(Geth i Quariane albo Genofagum) te kilka wyborów mam wrażenie, że będą miały DUŻY wpływ na to co będzie czekać w ME3.

P.S. Czy któraś z książek opartych na uniwersum ME jest warta uwagi?

Sentinel do prawdopodobnie najmocniejsza klasa w ME2, potrafi zrobić wszystko sam - Overload + Warp + Tech Armor = OP. A Revenant Rifle, o którym wspomniałeś to potwornie mocna broń jeśli wie jak się jej używać, mieli dosłownie wszystko - osłony, pancerze, bariery, bio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem dodatek. Jest dobry ale niestety nie jest tym czym miał być, czyli pomostem pomiędzy dwójką a trójką. Co prawda sprawy się trochę pokomplikowały z

Batarianami

ale to nic czego nie można streścić w kilku linijkach początku ME3.

Jakby nie patrzeć bioware musiało tak zrobić ponieważ nie każdy kupi dodatek. trochę za dużo akcji a za mało dialogów, muzyka w tle cudna. Ogólnie dodatek warty tych 26 zł, spędziłem przy nim około 2 godzin i nie żałuje. Umieściłbym go na równi z Overlord , oczywiście do LotSB nie ma startu. Fajnie było pogawędzić z

Harbingerem

@ Seto Da

Książki spod szyldu mass effecta nie są specjalnie ambitne i nie mają porażającej fabuły ale są świetnym uzupełnieniem tym bardziej jeśli podoba ci się to uniwersum. Każda kolejna ksiązka jest lepsza od poprzedniej. Specjalnie nie nawiązują do gier ale zdarzają się wyjątki np

Podczas pierwszego spotkania na Freedoms Progress z Quarianami oskarżają oni Cerberusa o zaatakowanie Wędrownej Floty, wydarzenia te miały miejsce w "Podniesieniu"

Polecanie konkretnej książki mija się z celem. W każdej z nich przewijają się ci sami bohaterowie i zaczynając od środka można się pogubić. musiałbyś zacząć od niestety najsłabszej czyli "Objawienia" która ma spartolone tłumaczenie na czele z takimi określeniami jak "Getowie" czy "asarianie"

Liczę że w Mass Effect 3 pojawią się postacie z książek :tongue:

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Revenant Rifle, o którym wspomniałeś to potwornie mocna broń jeśli wie jak się jej używać, mieli dosłownie wszystko - osłony, pancerze, bariery, bio.

Dokładnie. :)

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. :)

Z bliska to owszem wymiata, ale z dalszej odległości to nie byłem wstanie nikogo zabic:) Zobaczymy jak się będzie grać i coś się wybierze. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jedno,krótkie i konkretne pytanie :)

Nie skończyłem jeszcze ME2 ale została już tylko ostatnia misja, uniwersum tak mnie wciągnęło, że mam zamiar skończyć grę jeszcze raz na Insanity i tutaj pojawia się moje pytanie, czy można to zrobić na game+?czyli importując save'a z pierwszego podejścia, podobno wtedy zostają wszystkie upgrade etc. Jeśli tak to czy nie ma to wpływu na trofeum za ten właśnie poziom, nie ukrywam, że platyna w tym tytule bardzo by mnie ucieszyła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie powinno być kłopotu z platyną. W sumie po to powstał ten tryb, żeby "stara" wersja postaci się nie marnowała. Niestety nie dostajemy broni, ani zbroi, które zdobyliśmy przechodząc grę za pierwszym razem.

EDIT: Coś dla fanów gry. :)

z9363064X,Mass-Effect-Bluza.jpg

z9363039X.jpg

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakie moce soldiera inwestować punkty? Co polecacie?

Zaczynam właśnie rozgrywkę na weteranie.

Czy podczas gry można coś spieprzyć, przez zły wybór?

Edytowane przez ps321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie powinno być kłopotu z platyną. W sumie po to powstał ten tryb, żeby "stara" wersja postaci się nie marnowała. Niestety nie dostajemy broni, ani zbroi, które zdobyliśmy przechodząc grę za pierwszym razem.

EDIT: Coś dla fanów gry. :)

z9363064X,Mass-Effect-Bluza.jpg

z9363039X.jpg

Weź zapodaj linka gdzie to można dostać : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zagranicznym sklepie za około 80 baksów może ciut mniej. Ogólnie mega obciach :P

Edytowane przez Fan_xbox360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wziąłem z jednego z portali growych (ppe.pl, albo polygamia.pl). Nie jest ważne, czy jest obciachowe, bo na 100% się sprzeda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leee drogaśnie. A tam obciach, dla mnie osobiście fajnie wygląd, design bluzy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakie moce soldiera inwestować punkty? Co polecacie?

Zaczynam właśnie rozgrywkę na weteranie.

Czy podczas gry można coś spieprzyć, przez zły wybór?

Na początku właduj jeden punkt w Adrenalin Rush - to twoja podstawowa zdolność. Następnie jak najszybciej wymaksuj Combat Mastery (na 4 poziomie weź Commando), a następnie Adrenaline Rush (Heightened Adrenaline Rush na 4 poziomie). Potem zaczynasz maksować amunicję - disruptor ammo jest podstawą na mechy i od trzeciego poziomu przegrzewa broń przeciwników. Incendiary ammo zadaje masywne obrażenia. Jest jeszcze cryo ammo, ale mi nigdy jakoś nie pasowała - zamiast tego polecam wziąć którąś z amunicji oferowanych przez naszych towarzyszy po wykonaniu ichniej misji lojalnościowej - warp ammo od Jack jest b.dobrym wyborem IMO.

Co rozumiesz przez spieprzenie i zły wybór?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnego obrazka...

BTW całkiem znośny jest wydany w zeszłym roku komiks o przygodach Liary. Jeśli lubicie komiksy i ME, to możecie zaryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnego obrazka...

BTW całkiem znośny jest wydany w zeszłym roku komiks o przygodach Liary. Jeśli lubicie komiksy i ME, to możecie zaryzykować.

A tu się nie zgodzę, komiks jest wielkim rozczarowaniem, płytki z prostackim językiem i fabułą. Wprowadza do jednego z dodatków i to jedyny jego plus.

Być może moja krytyka wynika z tego że spodziewałem się czegoś znacznie lepszego

Czwarta książka w drodze i to jest warte uwagi, ciekawe w jakim czasie będą umiejscowione wydarzenia, jeśli przed trzecią częścią to czy wpłyną one w jakiś sposób na grę

Druga sprawa to ciekawy pomysł na główną bohaterkę którą będzie Gillian Grayson a kto czytał ten wie że

jest ona autystycznym dzieckiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×