Skocz do zawartości
Fuczak

Liga 3

Rekomendowane odpowiedzi

Reasumując na niedzielne testy mamy potwierdzonych pilotów:

Banzai (psnid: slawko08)

united46 (psnid: united461)

NERVUS_PL (psnid: NERVUS_PL)

Kiender (psnid: Kiender) (G25)

Sir Daro (psnid: Gunner_PL)

SolidAREK (psnid: SolidAREK)

damianoo666 (psnid: TW-Damian)

Padzero (psnId: Padzero)

rembix (psnid: rembix)

skrzacik (psnid: Tommek_PL)

Pozostali, zapraszamy. Byłoby super, jak odliczy się 100% składu! Brakuje nam odzewu od:

kisiu1 (psnid: SwakCzarny777)

Borek (psnid: BoratPL) - (DFGT)

rembix będziesz hostem?

Pozdrawiam

Edytowane przez NERVUS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście jestem chętny, tylko jeśli testy rozpoczną się o 21 to mogę się spóźnić kilka minut, ale to jakoś się zgadamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,jutro może nie być mnie na necie, więc będę cały czas na konsoli , jak możecie to wyślijcie zaproszenie na testythumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ustalmy warunki, jakie asysty zostawiamy , i w ogóle co i jak. Rozumiem ze jeździmy w Bahrainie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia takie jak w rozgrywce ligowej - BA off, ABS on, Trakcja do wyboru, Pit Stop manualny, Linia wyścigowa - ewentualnie tylko dla zakrętów ( do ustalenia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ustalmy warunki, jakie asysty zostawiamy , i w ogóle co i jak. Rozumiem ze jeździmy w Bahrainie.

asysta hamowania - off

ABS - off

kontrola trakcji - full

optymalny tor jazdy - off

skrzynia biegów - automat

ograniczenie predkosci - manual

hamulce w boksie - automat

jak dla mnie to całkowity ban powinien byc na :ABS,dohamowania,optymalny tor jazdy.Reszta według uznania...

Pozdro

Edytowane przez Padzero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował powyłączanie wszystkich asyst.

Do wyboru pozostawił bym tylko rodzaj skrzyni biegów, kontrole trakcji, i optymalny tor jazdy.

Proponuję przedyskutować temat , żeby nie tracić czasu wieczorem na zbędne pierdoły tylko do razu zabrac sie do jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIągle pozostaję przy zdaniu że powinniśmy jechać tak jak na ustawiiach do ligi. Mnie osobiście nie bawi jazda z wyłączoną trakcją, a i ABS się czasem przydaje. Jak ktoś lubi hardkorowo to proszę bardzo, ale dla innych niech pozostanie wybór on/off. W końcu jeździmy "for fun"  :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez optymalnego toru jazdy(wogóle nawet zakretów)nauczcie sie własnych dohamowan,a nie na łatwizne.Nic dziwnego,ze co niektorych czasy sa naprawde cienkie.

Moja metoda

własne dohamowania i opoznienia !!(bez wspomagaczy)!!

po opanowaniu tego

dobre sklejenie wszystkich trzech sektorów.(Wiadomo do najłatwiejszych to nie nalezy zwłąszcza jak sie gra na padzie) ale gdy sie uda to wychodza naprawde dobre czasy.

PS.Nie wiem kto to wogóle wymlslił zeby pozwolic na korzystanie z tego podczas naszych wyscigów

ta opcja powinna byc całkiem zbanowana i niedostepna.ale co tam jezdzijcie sobie jak chcecie :P

Pozdrawiam.

Edytowane przez Padzero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zostawić optymalny tor jazdy, chociaż na zakręty. Ludzie którzy jeszcze dobrze nie poznali trasy (w tym ja) będą innym w tył wjeżdżać. Co do innych asyst to jest mi bez różnicy choć nie ukrywam że wolałbym mięć trakcję na średnim poziomie. Nie miałem ostatnio dużo czasu grać więc ciężko będzie grać ze wszystkim na OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trakcje bedziesz miał do wyboru.bedziesz grał na jakiej bedziesz chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba dzisiaj jednak nie dam rady zjawić się na testach, niestety...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób, tyle sposobów ustawień.

Zastanawia mnie tylko, dlaczego nie może być dowolności, skoro jest tak, że każde udogodnienie pogarsza czasy :unsure:

Czyli jeśli ktoś opanował jazdę z wszystkim na OFF, to nie groźny mu ktoś, kto ma włączone wspomagacze.

Może dla wypróbowania przejedziemy bardzo krótkie GP z ustawieniami jak kto chce, a zaraz później drugie z góry ustalonymi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde sorry panowie ale mnie wywaliło ( zostałeś wypisany z PSN błąd bla bla .....). Mam nadzieje że to się już nie powtórzy. Wielkie dzięki za jazdę i jeszcze raz sorry za to wywalenie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza sie i nic na to nie poradzisz

Co do nazych dzisiejszych testów

dobra rywalizacja mysle ze czeka nas sporo fajnej zabawy :)

Panowie opanowac troche pedał gazu na pierwszym zakrecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza sie i nic na to nie poradzisz

Co do nazych dzisiejszych testów

dobra rywalizacja mysle ze czeka nas sporo fajnej zabawy :)

Panowie opanowac troche pedał gazu na pierwszym zakrecie :D

Fakt pierwszy zakęt to jakaś masakra. Ale także system kar pozostawia wiele do życzenia. Przypomnę ci Australię i zakręt nr 3. byłem zdecydowanie przed tobą, zamykałeś zakręt do zewnętrznej wypychając mnie na piasek, a to wiadomo z czym się wiąże. Sprawiedliwości jednak stało się zadość i złapałeś kapcia na kilka okrążeń przed końcem.

Ale miałem też incydent z Kienderem. Po tym jak go obrócił i starał się wrócić na prawidłowy tor jazdy, zajechał mi drogę i niestety ale obaj mieliśmy przymusową wizytę w pit stopie.

Jeszcze trochę pojeździmy i bedzie ok nawet w pierwszym zakręcie, trzeba jechać bardziej asekuracyjnie.

Podsumowując, bardzo udane spotkanie, czeka nas sporo zabawy. Kiedy kolejna dawka testów? Co powiecie na dzisiejszy wieczór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się jeździło, jak na pierwszy raz w tym gronie było całkiem przyzwoicie. Tylko ten pierwszy zakręt to jest rzeź póki co, po prostu każdy musi zahamować wcześniej niż zwykle, bo co z tego że wygrywałem kwalifikacje jak za każdym razem po pierwszym zakręcie spadałem na ostatnie miejsce i musiałem gonić. A najlepsze to był to jak mi w pit stopie zmienili opony na deszczówki, a dałbym głowę że przestawiłem na twarde :tongue: Jak będą chętni to dzisiaj również możemy pośmigać.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Panowie!! Dopiero mi dzisiaj neta podłączyli i taki trening mnie minal! Cekałem od 26 sierpnia i sie doczekalem:verymad:

Teraz juz bede zawsze :thumbsup: Jakbyscie chcieli pojezdzic to wieczorkami przewaznie jestem

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dzis wieczorkiem posmigac.

powiedzmy cztery trasy z kwalifikacjami. co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK, TAK, TAK

Proponuje Bahrajn i Melbourne.

Może raz pojedziemy 50% na torze Bahrajn.

Start o 20 czy 21 ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×