Skocz do zawartości
Allu

Wasza biblioteczka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo. Myślałem, że wpasuje w klimaty Diablo a tu kiepa.

Ogólnie uwielbiam sensacje. Książek Patersona mam od cholery. Czytam Dana Browna. Lubię też książki Mario Puzo. No i oczywiście Harry Potter Rulez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek Piekara - Cykl o Mordimerze Madderdinie

Graham Masterton - Horrory i thrillery

polecam: Edward Stachura - "Fabula rasa: Rzecz o egoizmie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytam mało. Z powodu chronicznego braku czasu spowodownego licznymi wyjazdami.

Ale w wolnym czasie to zdecydowanie literatura piękna.Czasem przekartkuje troche Sci.

Często sięgam po poezji.Kocham wiersze coś wspaniałego,móc wyrazic tyle uczuć w paru zdaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam "Weźmisz czarno kure" Andrzeja Pilipiuka - 5 jego książka o Jakubie Wędrowyczu jak zwykle świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam "Weźmisz czarno kure" Andrzeja Pilipiuka - 5 jego książka o Jakubie Wędrowyczu jak zwykle świetna.

Zgadzam się!

Przygody Jakuba czyta się niezmiennie świetnie

A czytał ktoś jego "Norweski Dziennik"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytam Toma Clancy xD cykl ~Net Force~ ~Rainbow Six~ ~Dekret~ i wogole dzuo clancyego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nabyłem ostatni tom HP. W sumie to mania na niego bardzo dawno już mi przeszła, ale ciekaw jestem jak historia się skończy...

spoko, jestem narazie na samym początku pozatym nie będę tak okrutny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech Cię broni mocno... też to czytam ale po woli ...

Ale przede wszystkim Terry Pratchett i jego świat dysku. W sumie to poczytał bym więcej ale czas wolny zabiera PS3,,, a ja sie za bardzo nie buntuje przeciw temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo by wymieniać więc polecę jednego autora.

Philip K. Dick - przeczytałem prawie wszystko co napisał (a trochę tego jest). Szczególnie polecam: "Do Androids Dream of Electric Sheep?", "The Man in the High Castle", "A Scanner Darkly", "The Three Stigmata of Palmer Eldritch", "Ubik", "Valis" i wszystkie opowiadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"A Scanner Darkly"

Lepsze niż film? Bo on coś zasysał na końcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czytałem "Myst: Księga Atrusa", "MTG: Popioły słońca" oraz Harry'ego Potter'a

----------------------------------------------------------------------------------------------------

SonnyTRK.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepsze niż film? Bo on coś zasysał na końcu...

Oczywiście, że książka jest lepsza, porusza więcej wątków i jest dużo bardziej poschizowana. Jednak muszę przyznać, że film jest dość wierny oryginałowi co z rzadka się zdarza. Niestety Dick nie ma szczęścia do adaptacji filmowych swoich książek, no może z jednym czy dwoma wyjątkami.

Łowca androidów (1982, Blade Runner) - na podstawie powieści "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?". - Arcydzieło, wyszło ostatio na Blu-Ray.

Pamięć absolutna (1990, Total Recall) - na podstawie opowiadania "Przypomnimy to panu hurtowo". - Każdy pamięta Arnolda na Marsie. Film raczej kiepski.

Tajemnica Syriusza (1995, Screamers) - na podstawie opowiadania "Druga odmiana". - Taki sobie, mi sie nie podobał.

Impostor - Test na człowieczeństwo (2002) - na podstawie opowiadania pod tym samym tytułem. - Kolejny zmarnowany pomysł Dicka.

Raport mniejszości (2002, Minority Report) - na podstawie opowiadania pod tym samym tytułem. - Opowiadanie było kiepskie a film nawet wyszedł jako taki.

Zapłata (2003, Paycheck) - na podstawie opowiadania pod tym samym tytułem. - Szkoda pisać o tym gniocie.

Przez ciemne zwierciadło (2006, A Scanner Darkly) - na podstawie powieści pod tym samym tytułem. - Film dość wierny książce jednak za krótki by oddać jej atmosferę.

Next (2007, Next) - na podstawie opowiadania The Golden Man. - Fabuła zmieniona całkowicie, jakieś romansidło zrobili z tekstu o zbliżającej się zagładzie Homo Sapiens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czytam Ostatnie Życzenie Andrzeja Sapkowskiego. Niezła książka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio czytam Ostatnie Życzenie Andrzeja Sapkowskiego. Niezła książka

Polecam zapoznac sie z cala saga o Wiedzminie bo naprawde warto.

Czytalem 3 razy

ps: pisane z PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie czytam biografie Roberta DeNiro . Poza tym ostatnimi laty czytam glownie anglojezyczna literature i glownie wojenna wiec polecac moge najwyzej znajacym angielski wystarczajaco dobrze oraz zainteresowanym tematem

A z tych na przyklad Black Hawk Down. Tak tak, to jest ta sama historia co film, tyle ze film powstal na podstawie tej wlasnie ksiazki. Niesamowita jest! Goraco polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio czytam troszeczkę "kukułczę jajo" - CLifford Stoll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem przeczytałem przez tydzień 4 książki: Rendez-Vous ze śmiercią, Tajemnicza Historia w Styles, Dolina Trwogi i Detektyw Monk i Strajk Policji.

Rendez-vous ze śmiercią- Całkiem ciekawa, aczkolwiek spodziewałem się czegoś więcej. Agatha Christie zaskoczyła mnie kompletnie motywem Ot, typowa "Poirotowska" sprawa

Tajemnicza Historia w Styles- Spodziewałem się kaszany, a tu zaskoczenie. Książka jest świetna i nie jest tak banalna jak "Rendez-Vous...". Szczerze polecam także samodzielne rozwiązanie zagadki, ponieważ bardzo ładnie rozrysowane są plany domu i pokoju, w którym odbyło się morderstwo

Dolina Trwogi- Po "Psie Baskervillów" spodziewałem się książki niesamowitej, a tu rozczarowanie. Owszem, jest dobra, ale jest tu za mało "Sherlocka w Sherlocku"

Detektyw Monk i Strajk Policji- Książka tak samo dobra jak serial. Świetnie się czyta, aczkolwiek intrygi morderstw są banalne. Mimo to kupię sobie następną książkę z serii o Monku (albo raczej na pewno to zrobię, po tym odcinku co przed chwilą leciał w Canal+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy gracz, powinien być poczytany A co

Ja Czytam:

Kroniki Wampirów, Anne Rice

Książki Stephena Kinga (Horrory)

Przyczajeni Guy'a N. Smitha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ksiazek to tylko fantasy i przygoda Sapkowskiego, goraco polecam ostatnia trylogie o Reinmarze poza tym Tolkien, ale to kazdy fan fantasy ma za soba, oraz Brooks, swietna seria Shannary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wznowiłem czytanie książek(po kilkuletniej przerwie) i czytam sobie horrory Mastertona. Przeczytałem przeważającą większość jego mrocznej twórczości i pozostaje mi jedynie polecić ją wszystkim

A ogólnie to w życiu pochłonąłem bardzo dużo literatury - od książek dla dziatwy(Mikołajki, Pan Samochodzik itp), przez sci-fi i fantasy(Tolkieny, Sapkowski,Lewis itd) aż po horrory(King, Masterton - tu w sumie tylko tych dwóch panów cenię). I jakoś najbardziej podchodzi mi ten ostatni gatunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie LSD moje trudne dziecko. autorstwa Alberta Hofmana. Nie jest to literacki majstersztyk, w końcu książka jest napisana przez chemika ale traktuje o bardzo ciekawym odkryciu i jeszcze ciekawszych doświadczeniach. POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam "Zniknięcie Młodego Lorda" A.C. Doyle'a i bardzo mi się podoba. Aczkolwiek nie radzę zaczynać znajomości z Sherlockiem Holmesem od tego dzieła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny czytam:

"Przenajświętsza Rzeczpospolita" Piekary

"Siewca Wiatru" Kossakowskiej

"Demony Dobrego Dextera" Lindsay'a

Polecam wszystkie. Niesamowite pozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ambitniejszych pozycji dorzucę jeszcze od siebie "Wysadzić Rosję" Litwinienki i Felsztińskiego. Mocna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×