Skocz do zawartości
Allu

Wasza biblioteczka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja obecnie czytam "Freakonomics" Stevena Levitta i Stephena J. Dubnera. Ksiazka tlumaczaca niektore nieznane strony zycia zasadami ekonomii. Brzmi strasznie ale ksiazka jest zajebista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po raz kolejny czytam:

"Najświętsza Rzeczpospolita" Piekary

...

dla uscislenia Przenajswietsza RP swietna ... az za bardzo prowdopodobna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla uscislenia Przenajswietsza RP swietna ... az za bardzo prowdopodobna

Wkradł mi się "mały" błąd Dzięki

Powiem Ci że znadjuję tu tak wielką masę odniesień do tego co już mamy iż czasami aż się boję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda, a co najgorsze wszystko zmierza w kierunku opisanym przez Jacka.. jasnowidz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to prawda, a co najgorsze wszystko zmierza w kierunku opisanym przez Jacka.. jasnowidz ?

Nie... po prostu realista...

Tyle że ja bym się nie cieszył - niedługo ta książka może wejść na indeks zakazanych i wtedy będziemy mieć klocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie... po prostu realista...

Tyle że ja bym się nie cieszył - niedługo ta książka może wejść na indeks zakazanych i wtedy będziemy mieć klocki

a zatem cieszyc sie ze juz mamy swoj egzeplarz

przyznam, przyznam ze odkrylem go niedawno, ale szybko nadrabiam, czytales cykl o inkwizytorze? moim zdaniem swietny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyznam, przyznam ze odkrylem go niedawno, ale szybko nadrabiam, czytales cykl o inkwizytorze? moim zdaniem swietny

Tylko pierwszy tom ale muszę przyznać że zacne Patenty z bliźniakami czy Kościejem wymiatają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allu,

wczoraj kupilem nowa ksiazke Piekary o inkwizytorze, Plomien i Krzyz, zaczalem czytac i zapowiada sie ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja przedwczoraj zacząłem i skończyłem (10h z rzędu ) "Kłamcę" - Jakuba Ćwieka.

Szkoda że autor ma tak mało talentu bo mógłby być hit. A tak ta książka broni się jedynie pomysłem (ostatni z As'ów Loki na usługach Aniołów) i chwilami klimatu.

Tym co lubią takie tematy - polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Allu,

wczoraj kupilem nowa ksiazke Piekary o inkwizytorze, Plomien i Krzyz, zaczalem czytac i zapowiada sie ciekawie

Tez wlasnie czytam Bardzo ladnie wydana, ale nie wiem czy to nowosc, czy ponowne zebranie opowiadan z tego cyklu ktore juz byly wydane, tylko tym razem w formie chronologicznej...

Apropo "Przenajswietszej..." bardzo fajna ksiazka, ale mialem wrazenie ze w pewnym momencie, mniej wiecej w polowie, cala fabula sie zaczela psuc, i koncowka juz mi sie tak srednio podobala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez wlasnie czytam Bardzo ladnie wydana, ale nie wiem czy to nowosc, czy ponowne zebranie opowiadan z tego cyklu ktore juz byly wydane, tylko tym razem w formie chronologicznej...

to raczej nowa, z tym, ze dzieje sie przed poprzednimi, przegladalem rozdzialy i nie znalazlem nic co juz czytalem wczesniej. A co do wydania to prawda, ladnie stylizowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantasy i Sci-fi - za duzo by wymieniac

Ostatnio powtorzylem sobie klasyczna "Diune" i z nowoczesniejszych "Powstanie" z cyklu Starfire (swietna space-opera z batalistyka na galaktyczna skale ).

Teraz planuje "Gre o Tron" jak wplynie nastepna wyplata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wolnych chwilach (błagam o więcej takich!) czytam Kinga (obecnie Lśnienie) oraz książki/komiksy Star Wars.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,jak mogłem przeoczyć taki temat,który to intersuje mnie równie bardzo,jak same gry:)

Polecam Kroniki Ziemi,jest to cykl sześciu ksiąg z dziedziny paleoastronautyki.Wczesne dzieje cywilzacji zamieszkujących naszą rodzimą planetę,jak i zagadnień związancyh z Wszechświatem,jak i początkami ludzkości.Autorem jest Zecharia Sitchin.Mam już za sobą dwie książki tego autora i w planach mam zakup pozostałych ze zbioru 6-ciu ksiąg,jak tylko finanse na to pozwolą

Dla osób interesujących się życiem pozaziemskim,polecam książkę Wspólnota,której autorem jest Whitley Strieber.Książka ta jest zapisem osobistych przeżyć autora-jego kontaktu z UFO.Jest to najbardziej kontrowersyjna książka minionych lat.Polecam ją osobom zainteresowanych tematem.

Przytoczę tutaj krótką notkę o książce:

"Jeśli Strieber nie kłamie, to Wspólnotę należy uznać za najważniejszą książkę roku, ostatniego dziesięciolecia, wieku..."

Żeby nie psuć całej przyjemności z czytania, potencjalnym zainteresowanym,nie będę się wypowiadał na jej temat.Trzeba to przeżyć razem z autorem.

Kolejną inetresującą i jakże jeszcze bardziej kontroweryjną książką, o której to nie wiem czy powininem tu pisać Co jednak zrobię,jest RĘCE PRECZ od tej książki,której autorem jest Jan van Helsing. Jest to zupełnie inne spojrzenie na otaczający nas świat.Nie polecam czytać tej książki osobom,które widzą świat,takim jakim on jest...Ta książka raz na zawsze może zmienić Wasz światopogląd.

Podobnie,jak w przypadku Wspólnoty,posłużę sie tu krótką notką z książki:

Musicie liczyć się z tym,że po przeczytaniu tej książki nie będziecie mogli żyć tak, jak żyliście do tej pory. Być może aż do dnia dzisiejszego mysleliście: ,,Nikt mi o tym nie powiedział, skąd więc mogłem o tym wiedzieć?!". Być może dziś jeszcze myslicie, że sami nie jesteście w stanie niczego zmienić...Jeżeli należycie do osób, które nie interesują się tajemnicami, które nigdy nie pragnęły wewnętrznej harmonii i bogactwa, nie dążyły do sukcesu i osiągnięcia pełni zdrowia, powinniście posłuchać rady i trzymać RĘCE PRECZ od tej książki!

Jeśli jednak dostrzegacie problemy otaczającej nas rzeczywistości i chcecie poznać tajemnice tak pieczołowicie skrywane przed światłem dziennym, to książka właśnie dla Was!

Na koniec pozostawiłem coś,co powinno zainteresować ludzi o mocnych nerwach,lubiących horrory i thrillery.Dwie książki Chirurg i Skalpel,których autorką jest Tess Gerritsen. Są to książki przepełnione,bólem i emocjami, trzymające w napięciu do samego końca nie pozwalając oderwać się od nich ani na moment.Prawią o niezwykle brutalnym zabójcy nazywanego przez media "Chirurgiem". Książki są naprawde bardzo ciekawe,wielu moich znajomych je przecczytało.Część z nich była, na tyle zaciekawiona, że po skończeniu szukali innych powieści tej autorki:)

To by było na tyle, reszty książek nie będę wypisywał,bo poruszają tematykę "nie dla każdego".Taką którą trzeba się interesować, aby czytanie jej miało sens i jakąś wartość.Jeśli ktoś podziela moje zainteresowania to wtedy chętnie opisze cała resztę

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czytałem "Ojca Chrzestnego", "Troje" ( 3 tomy i nie jest to Troja Homera), "Moralnosc Pani Dulskiej" ( o boze jakie to bylo dziwne...) no i czytalem tez sage o Wiedźminie ale zostały mi jeszcze 2 tomy. Polecam wszystkie te pozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem "Wigilię Wszystkich Świętych". Jakie odczucia? To chyba najgorsza książka jaką czytałem z dzieł Agathy Christie. Jednym słowem- NIE POLECAM! Nudna, a i intryga jest prosta i lekko naciągana :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scarlet Thomas - The End Of Mr Y - dobra ksiazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apropo "Przenajswietszej..." bardzo fajna ksiazka, ale mialem wrazenie ze w pewnym momencie, mniej wiecej w polowie, cala fabula sie zaczela psuc, i koncowka juz mi sie tak srednio podobala...

Kwestia gustu Jak dla mnie było idealnie.

Kolejną inetresującą i jakże jeszcze bardziej kontroweryjną książką, o której to nie wiem czy powininem tu pisać Co jednak zrobię,jest RĘCE PRECZ od tej książki,której autorem jest Jan van Helsing. Jest to zupełnie inne spojrzenie na otaczający nas świat.Nie polecam czytać tej książki osobom,które widzą świat,takim jakim on jest...Ta książka raz na zawsze może zmienić Wasz światopogląd.

Widzę coś co mi się spodoba Musze się zapoznać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie. Obecnie czytam najróżniejsze książki Toma Clancyego. Polecam sprawdzić ludziom którzy lubią modern warfare ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejną inetresującą i jakże jeszcze bardziej kontroweryjną książką, o której to nie wiem czy powininem tu pisać Co jednak zrobię,jest RĘCE PRECZ od tej książki,której autorem jest Jan van Helsing. Jest to zupełnie inne spojrzenie na otaczający nas świat.Nie polecam czytać tej książki osobom,które widzą świat,takim jakim on jest...Ta książka raz na zawsze może zmienić Wasz światopogląd.

Ale jesli ta ksiazka ujawnia takie wielkie tajmnice... to juz nie sa tajemnicami

@allu

Ja poprostu po "Przenajswietszej..." nie spodziewalem sie takie zejscia pod koniec w strone fantasy, szczegolnie ze poczatek tego wcale nie zapowiadal... I to fantasy troszke mi zepsulo obraz calej ksiazki.

Z polskiej literatury polecam (nie wiem czy wspomniane juz w tym watku): Achaja - naprawde mocna rzecz

Z takich troszke lzejszych ksiazek, ale latwych do czytania polecam ksiazki Christophera Moore'a (czytalem 3 - dobre "Najglupszy Aniol" i "Krwiopijcy" i swietna "Brudna robota")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jesli ta ksiazka ujawnia takie wielkie tajmnice... to juz nie sa tajemnicami

Niekoniecznie:) bo, kto Ci każe w nie wierzyć, więc logiczne jest,że jeśli ta książka zostaje dopuszczona do sprzedaży(została zakazna w niektórych krajach) to ludzie chcący bronić tych tajemnic, mogą przyjąć zupełnie inną postawę.Nie wzbudzając czyiś podejrzeń, poprzez jej szybkie usunięcie, lub wogóle nie dopuszczenie jej do opinii publicznej.Bo takim sposobem wywołali by większy szum, a tak pomyślą, "a bo kto w to akurat uwierzy".Nie pomyślałeś o tym:) Cały ten otaczający nas system jest, na tyle skomplikowany, że jego poznanie a już nie mówię rozszyfrowanie, jest nie lada wyzwaniem.Jak choćby przepłynięcie Oceanu za pomoca taczki, tyle że to jest bardziej absurdalne a tamto rzeczywiste.

Trzeba myśleć zawsze w obydwie strony, każdy kij ma dwa końce.

Allu,

Widzę jakieś zainteresowanie z Twojej strony, tematyką poruszaną przez tę książkę.Polecam Ci ją, jak najbardziej.Tylko jak się zdecydujesz, to pamiętaj, że zostałeś ostrzeżony:) Bo w momencie, kiedy juz zaczniesz czytać wstępną treść "Dlaczego?", to nie będzie już odwrotu.No może i będzie, ale ciężko będzie Ci sie wycofać, rządza poznania prawdy, w tym momencie będzie o wiele silniejsza, niż uczucie lęku i niepewności,, które może towarzyszyć podczas czytania.Ta treść może przerazić, jeśli się odpowiednio do niej nie ustosunkujesz.Musisz mieć ciągle na uwadze, że"nie musze w to przecież wierzyć".

Pozdrawiam

P.S. Mam nadzieję, że moja wypowiedź zaintryguje Cię jeszcze bardziej do przeczytania tej książki.Jednak pamiętaj, że do niczego nie namawiam a jedynie wzbudzam ciekawość i zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie czytam... ubolewam nad tym faktem, ale w sumie - mam to gdzies (w sensie czytanie ksiazek). Mam za to pytanie z troche innej beczki, poniewaz moja dziewczyna maniakalnie czyta ksiazki i ostatnio stwierdzilem, iz najzwyczajnie w swiecie nie ma na nie juz miejsca w domu , postanowilem podarowac jej Reader-a Sony - czyli wyswietlacz A5, do ktorego uploaduje sie ksiazki elektroniczne. Sprytna zabawka - goraco polecam, ale pytanie brzmi - czy ktos ma z was dostep do e-bokow ??? Bo te ktore sa na torrentach to jakis syf - i ciezko sie przebic przez zasoby. Poprosze o jakies info na PW (oczywiscie gdzie kupic ;-)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja raczej nie czytam... ubolewam nad tym faktem, ale w sumie - mam to gdzies (w sensie czytanie ksiazek). Mam za to pytanie z troche innej beczki, poniewaz moja dziewczyna maniakalnie czyta ksiazki i ostatnio stwierdzilem, iz najzwyczajnie w swiecie nie ma na nie juz miejsca w domu , postanowilem podarowac jej Reader-a Sony - czyli wyswietlacz A5, do ktorego uploaduje sie ksiazki elektroniczne. Sprytna zabawka - goraco polecam, ale pytanie brzmi - czy ktos ma z was dostep do e-bokow ??? Bo te ktore sa na torrentach to jakis syf - i ciezko sie przebic przez zasoby. Poprosze o jakies info na PW (oczywiscie gdzie kupic ;-)

pozdrawiam

Żaden E-book nie zastąpi książki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja poprostu po "Przenajswietszej..." nie spodziewalem sie takie zejscia pod koniec w strone fantasy, szczegolnie ze poczatek tego wcale nie zapowiadal... I to fantasy troszke mi zepsulo obraz calej ksiazki.

Ja akurat bym się sprzeczał czy to fantasy To tak jakbyś nazwał film "Wszyscy Jesteśmy Chrystusami" (POLECAM!) Koterskiego filmem fantasy

Ma pewne watki fantastyczne ale natężenie tego typu rzeczy wzrasta ciągle w czasie książki, tak że nie jesteśmy stawiani nagle przed ilością "nie do przejścia".

Allu,

Widzę jakieś zainteresowanie z Twojej strony, tematyką poruszaną przez tę książkę.Polecam Ci ją, jak najbardziej.Tylko jak się zdecydujesz, to pamiętaj, że zostałeś ostrzeżony:) Bo w momencie, kiedy juz zaczniesz czytać wstępną treść "Dlaczego?", to nie będzie już odwrotu.No może i będzie, ale ciężko będzie Ci sie wycofać, rządza poznania prawdy, w tym momencie będzie o wiele silniejsza, niż uczucie lęku i niepewności,, które może towarzyszyć podczas czytania.Ta treść może przerazić, jeśli się odpowiednio do niej nie ustosunkujesz.Musisz mieć ciągle na uwadze, że"nie musze w to przecież wierzyć".

Nie martw się. Wątpliwośći na każdy temat to mój świat. Chętnie zapoznam się z czymś co może otworzyć mi oczy.

Żaden E-book nie zastąpi książki

True!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×