Skocz do zawartości
Allu

Wasza biblioteczka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wskazuje temat chciałbym podyskutować trochę o literaturze.

Co czytacie, co polecacie a przed czym ostrzegacie?

Krąży opinia że gracze nie potrafią czytać i są debilami ale z własnego przykładu wiem że to nie prawda

I jeszcze jedno: OSTRZEGAM iż tematem tu są książki i wszystkie posty innego typu będą wywalane! A autorzy tekstów (jeśli się takii ktoś trafi) na zasadzie "a jA niee umim cxyjtać i nie potszeba my! Ksiasrzki som gupi" dostaną od razu jakąś karę.

Literatura to jedna z największych potęg - miejmy dla niej jakiś szacunek

Na początek mogę polecić książki pana Neil'a Gaiman'a. Co prawda czytałem dopiero dwie "Gwiezdny Pył" i "Nigdziebądź" ale zrobił na mnie niesamowite wrażenie! Szkielet historii z pozoru banalny ale jednak opisany z taką gracją i kunsztem iż trudno się oderwać. Sam pan Gaiman jest postacią ciekawą (zachęcam do poszukania informacji o nim... za ddużo ich nie znajdziecie;), był zamieszany w serię komiksową "Sandman" (i nie tylko) oraz napisał scenariusz do filmu "Mirror Mask" (trochę klimat pod Burton'a). Te twory również gorąco polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Moimi ulubionymi pozycjami w mojej domowej biblioteczce i wszystkim szczególnie polecam:

- książki Stevena Kinga, a w szczególności cykl 7 książek zatytułowany "Mroczna Wieża"

- "Historyk" Elizabeth Kostova <---- tą pozycję szczególnie lubię http://ksiazki.wp.pl/katalog/ksiazki/kw,11386,ksiazka.html <--- oto krotki opis książki

- oczywiście cała twórczość Tolkiena

- książki fantasy serii Forgotten Realms

- a dla miłośników kryminałów książki Agaty christie wciągają bez opamiętania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam horrory, szczególnie wszystkie Nekroskopy Briana Lumleya (polecam), no i z forgotten realms Wojna Pajęczej Królowej też bomba.

Jeżeli ktoś lubi historię to książki Pawła Jasienicy przypadną mu do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja uwielbiam horrory, szczególnie wszystkie Nekroskopy Briana Lumleya (polecam)

Świetne!!! Czytałem tylko do 6 tomu ale jest mocno, mrocznie i konkretnie Muszę dorwać się do reszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetne!!! Czytałem tylko do 6 tomu ale jest mocno, mrocznie i konkretnie Muszę dorwać się do reszty

Ja w horrorach nie gustuję Wolę fantastykę. Aktualnie czytam książki Zapomnianych Krain a mianowicie "Legenda Drizzta Nowy Dom" i jakoś mnie nie wciąga jak narazie. Oczywiście też Tolkien, i Splinter Cell i inne książki Toma Clancyego.A zapomniałbym jeszcze Harry Potter Nie śmiać się proszę ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.A zapomniałbym jeszcze Harry Potter Nie śmiać się proszę ;D

Ja Pottera czytam od kiedy wyszedł na nasz rynek. Teraz czekam na ostatni tom... Mam nadzieje że nie zawiedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja Pottera czytam od kiedy wyszedł na nasz rynek. Teraz czekam na ostatni tom... Mam nadzieje że nie zawiedzie

Ja sam pamiętam jakie było moje zaskoczenie w Księciu Półkrwi kiedy (jeśli nie czytałeś tej części lub ją czytasz to nie czytaj dalej ;P ) [span style=color:#000000;background:#000000]Snape coś zrobił (tu był spoiler /admin)[/span]. Ale on zawsze wydawał mi się taki beee.... Ale w filmie go genialnie zrobili nie? Btw. film Zakon Feniksa podobał Ci się? Bo dla mnie to zmarnowali potencjał.

by Allu: Do takich rzeczy wstawiamy spoiler ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

- Sapkowski - mam wszystkie jego książki, czytałem również to co było w Fantastyce

- King - prawie wszystkie książki ma fajne,

- Pratchett - Swiat Dysku i Mort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niektorzy mowia, ze gracze konsolowi inwestuja praktycznie tylko w gry i sprzet, a tu nie prawda i pochwale sie najnowszym kupnem przewspanialej ksiazki, jest to"Zombie Survival" Max'a Brooks'a, w mocnym skrócie jest to poradnik jak przetrwać atak zombie, sa zamieszczone rowniez rozne ciekawostki i cala rozpiska o istnieniu umarlakow w prawdziwym swiecie.

Opis na merlin.pl:

"Zombie survival" to praktyczny podręcznik obrony przed atakiem żywych trupów. Nie szafuj lekkomyślnie swoim najdroższym skarbem - życiem. Ten poradnik stanowi klucz do przetrwania ataku żywych trupów, które mogą już teraz czyhać na ciebie - korzystając z twojej niewiedzy. "Zombie survival" zawiera wszystko, co powinieneś wiedzieć o obronie na wypadek takiego starcia, sprawdzone porady zapewniające bezpieczeństwo tobie i twoim najbliższym. Ta książka może wam uratować życie.

http://merlin.pl/frontend/browse/product/1...1.html#fullinfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlugo by wymieniac co czytalem. Ogolnie rzecz biorac fantastyke (ma ktos z Was Fantastyke nr 1?). Tolkien to dla mnie mistrz, stoi sobie na polce w skorze i z certyfikatem wlasnosci wydany przez ATLANTIS. Dla zony pod choinke kupilem KINGA"GRA GERALDA", ksiazki w cenie gazet oraz PIEKARA"SLUGA BOZY". Macie racje panowie GAIMAN tez rzadzi. Polecam tez np: CLIVE BARKER"IMAJICA", ANNA RICE, LOVECRAFT, POHL, STRUGACCY, LEM, SAPKOWSKI i wielu wielu innych. Pozostaje tylko jedno pytanie grac czy poczytac, bo czasu na wszystko jakby malo. Pozdrawiam wszystkich czytajacych. Ten temat uradowal me serce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graczom polecam w szczegolnosci "Zrob mi jakas krzywde" Jakuba Zulczyka. Gdyby nie ta ksiazka moje zycie prawdopodobnie ywgladaloby zupelnie inaczej ;-)... Nauczyla mnie WIERZYC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast uwielbiam odwiedzać tajemnicze krainy H.P. Lovecrafta pełne niewypowiedzianej grozy.

Zaglądam do płaskiego Świata Dysku T. Pratcheta.

Przeżywam przygody Wiedźmina, z pod pióra mistrza Sapkowskiego.

Jak i również raczę się Trylogią Sarmacką wyżej wymienionego (Narrenturm... ).

I oczywiście J.R.R. Tolkien z Władcą Pierścieni.

Oto moi ulubieńcy, kolejność nie przypadkowa. Przekrój daje wam pojęcie co kocham czytać. Innych tytułów jakie czytałem nie wymieniam, ponieważ tym tu w moim prywatnym rankingu do pięt nie dorastają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Robert Ludlum i wszystkie jego kasiazki akcji

I oczywista LOTR.......

I mam zajawke jeszcze na kasiazke Hitman ale nie moge jej dostac nigdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie lubię każde kryminały (A.C. Doyle, Joe Alex), ale najbardziej uwielbiam Agathę Christie.. Jej książki są GENIALNE !!!!

Szczególnie polecam:

-A.B.C.

-Zabójstwo Rogera Ackroyda

-Morderstwo w Orient Expressie

-Śmierć Lorda Edgware'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie lubię każde kryminały (A.C. Doyle, Joe Alex), ale najbardziej uwielbiam Agathę Christie.. Jej książki są GENIALNE !!!!

Podpisuje sie pod tym rekami i nogami Agatha Christe jest zajebista ) uwielbiam kryminaly i fantasy polecam Coben'a, Brown'a Doyla z kryminalow ich ksiazki najbardziej przypadly mi do gustu

A z Fantasy to ofcourse Tolkieny, Potter, Seria Krasnoluda zabojcy z swiata warhammer

Tak apropo Pottera Przeczytalem juz i uwaga tu spojler Snape wcale nie byl zly [span style=color:#000000;background:#000000](tu był spoiler dotyczący najnowszej części przygód Harrego Pottera /admin[/span]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Graczom polecam w szczegolnosci "Zrob mi jakas krzywde" Jakuba Zulczyka. Gdyby nie ta ksiazka moje zycie prawdopodobnie ywgladaloby zupelnie inaczej ;-)... Nauczyla mnie WIERZYC...

Mnie nie podeszło... Nawet nie skończyłem. Nieodparcie wydawało mi się że czytam nowecześniejszą wersję "Lolity" :/

Może kiedyś...

Krawiec... dawanie takich spoilerów powinno być zakazane Ledwie się oparłem chęci przeczytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytuje sporo książek historycznych ze wszystkich okresów, ale głównie II wojna światowa, ostatnio też I i polsko-bolszewicka . Oczywiście świetnego Pratchetta, Tolkiena aktualnie Dzieci Hurina, Harrego Pottera kiedyś, ale gdy poznałem ,,prawdziwe,, fantasy ledwo go toleruje (narzekam, narzekam, a i tak pewnie łyknę VII część). Z biografii to przede wszystkim moja ulubiona o Churchillu. Sapkowskiego planuje teraz przeczytać również. A i bym zapomniał o roku 1984 - jedna z moich ulubionych książek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne książki czytam (głównie obecnie lektury), ale z kolekcji to mam masę książek Star Wars - jestem z moich zbiorów niezwykle dumny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie nie podeszło... Nawet nie skończyłem. Nieodparcie wydawało mi się że czytam nowecześniejszą wersję "Lolity" :/

Może kiedyś...

Krawiec... dawanie takich spoilerów powinno być zakazane Ledwie się oparłem chęci przeczytania

wiesz nie moglem sie powstrzymac i musialem dac ten spoiler Ale jak sam przeczytasz to sie przekonasz

Mi sie ksiazka bardzo podobala i jest naprawde .... fajna i fajne zaoknczenie ale nie bd spoilerowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w te wakacje byłem w szkocji w pracy, a dokładniej w Edynburgu. Akurat byłem wtedy jak wyszła premiera Harrego Pottera ostatniego. To poprostu niewiarygodne jak długie mogą byc kolejki w sklepie. Polskie kolejki za czasów PRLu to nic przy tym o 12 godzinie w dwóch największych księgarniach w centrum ustawiły sie kolejki po kilka tysięcy osób (ale miałem farta że sie wcisnąłem jako jeden z pierwszych ) Następnego dnia jak jechałem do pracy połowa autobusu siedziała z książką rękach, od starych do najmłodszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamówione już w Klubie Książki Wysyłka 26go rano

To będzie coś! Tyle oczekiwania i wreszcie koniec... trochę jednak szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak już ktoś wcześniej wspomniał: Brian Lumley - Nekroskop. Uwielbiam ten klimat. Trzecią część przeczytałem 14 razy.. pozostałe trochę mniej . Naprawdę gorąco polecam, szczególnie jeśli ktoś lubi klimaty takie jak: wampiry, nieumarli, parapsychologia... Pisałem już, że gorąco polecam? . Nawet w mojej sygnaturce znalazła się okładka ze starszego wydania Nekroskopa... ]:->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko i wyłącznie Fantasy Wiedźmin głównie Do tego humoreski fantasy, czyli Pratchet i jemu podobni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie ostatnio zdobyłem książkę Diablo i jakoś nie mogę się do niej przekonać ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×