Skocz do zawartości
Patricko

Paddock

Rekomendowane odpowiedzi

@Tomluc

Karta debetowa = zwykła karta płatnicza (karta do konta). Taką kartą zapłacisz wszędzie w internecie bez żadnego problemu i w sposób natychmiastowy. Ma czip, ma pasek, ma miejsce na podpis i 3-cyfrowy kod zabezpieczający na odwrocie, termin ważności itd. Po prostu przyjęło się przez jakiś czas, że jak ktoś ma kartę z banku, to jest to karta kredytowa. Nawet w internecie obcojęzycznym widnieją napisy "pay by credit card" itp, ale chodzi o każdą kartę, którą można płacić w internecie. I to może być karta Visy, MasterCard, Maestro

Nie wiem jak w innych bankach, ale w moim jej wyrobienie jest darmowe (czyli 10zł do przodu :P ).

Karta kredytowa, choć wydaje się, że jest tym samym, bo co jak co, ale też jest kartą płatniczą, to całkiem różni się od zwykłej karty płatniczej. Owszem można i nią płacić w internecie, ale to w zasadzie nie byłoby mądre robiąc taki mały zakup w internecie. Jak sama nazwa wskazuje tą kartą płaci się na kredyt, czyli wydajesz kasę, której nie masz i później musisz oddać bankowi z %, albo od razu bank daje na kartę jakiś tam limit i jest on oprocentowany. Innymi słowy jakbyś dostał pożyczkę, albo kredyt i musiał oddać z %.

Nie wspomnę o warunkach posiadania takiej karty, że np. obowiązkowo trzeba rocznie tyle i tyle wydać kasy za jej pomocą, a jeśli tego się nie zrobić to są kary...

Nie jestem specjalistą od tych spraw, ale gdy byłem młodszy też mnie dręczyło na czym polega różnica.

Przy okazji gorąco namawiam wszystkich, by nie dali sobie wcisnąć w banku jakiejkolwiek karty kredytowej. Ludzie czasem nie wiedzą co robią, a potem płacą (płaczą) za taką kartę "pół życia".

Karty kredytowe mają specyficzne przeznaczenie i nie można ich sobie wyrabiać od tak, bo można się przejechać (wyżej wymienione kary, procenty, odsetki itd).

Edit: no i poważnie piszę... może to już się zmieniło, ale chyba jeszcze 2 lata temu PSN tolerował tylko karty z Visy i MasterCard, a innych już nie.

Edytowane przez MilczaR-
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam e-kartę, przedpłaconą inaczej mówiąc. Tyle ile ją sobie załadujesz -> tyle na niej masz.

Moim zdaniem najsensowniejsza i najbezpieczniejsza ;P

Podzielam zdanie Milczara. Karta kredytowa nie jest zbyt dobrym posunięciem.

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spłaca się z procentem z kart kredytowych jeśli wyrobisz się w odpowiednim czasie, dopiero po jego przekroczeniu naliczane są %.

Karta kredytowa ma nieco szersze zastosowanie, o ile ja na razie na moją debetówkę nie narzekam, to wiem że są wyjątki gdzie debetowych po prostu nie przyjmują, albo bankomaty za granicą też czasami debetowej nie przyjmą, a kredytową tak. Do tego korzystając z karty kredytowej i spłacając terminowo ten kredyt wzrasta nasza wiarygodność kredytowa i potem łatwiej jest dostać coś większego ;)

Co do e-kart zgadzam się, że jest najbezpieczniejsza, ale i przy zwykłej karcie można ustalić sobie po prostu limity, albo w ogóle zablokować możliwość transakcji internetowych:) Pytanie czy e-karte można dostać nie posiadając konta? Jeśli nie, to po co brać drugą kartę i za nią płacić, skoro ma się jedną działającą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zdaje się że żadnej karty nie można dostać nie posiadając konta :)

W Mbanku za e-karty się nie płaci :) Jedynie parę groszy za operację.

Nie wiem jak w innych bankach.

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spłaca się z procentem z kart kredytowych jeśli wyrobisz się w odpowiednim czasie, dopiero po jego przekroczeniu naliczane są %.

Karta kredytowa ma nieco szersze zastosowanie, o ile ja na razie na moją debetówkę nie narzekam, to wiem że są wyjątki gdzie debetowych po prostu nie przyjmują, albo bankomaty za granicą też czasami debetowej nie przyjmą, a kredytową tak. Do tego korzystając z karty kredytowej i spłacając terminowo ten kredyt wzrasta nasza wiarygodność kredytowa i potem łatwiej jest dostać coś większego ;)

Dlatego napisałem celowo, że nie można wyrabiać kart kredytowych od tak po prostu, by nie czytać później podobnych postów do Twojego :P

W każdym razie puentując wątek dodam, że najważniejsza jest kontrola wydatków. Z kartą człowiek mniej się kontroluje, niż z gotówką w kieszeni. Ja osobiście płacę w sklepach tylko gotówką, a kartą baaardzo rzadko w internecie, ewentualnie wyjmę nią kasę z bankomatu.

Dla ciekawostki dodam, że pierwszy raz w życiu płaciłem kartą w sklepie dopiero półtora tygodnia temu :mellow: Tak to zawsze gotówka. Jak mi dziewucha przy kasie powiedziała "zielony", to nie skumałem o co jej biega. No cóż.. zielony to ja byłem w tym momencie heh.

Generalnie nie lubię ludzi płacących kartą, bo wtedy kolejka dłuży się i dłuży. Zanim włożą kartę do tego duperelstwa, zanim tam się coś zrobi, zaświeci... jeszcze nie którzy tasują tymi kartami (a może ta?)... zanim ta babka wydrukuje jakiś paragonik z karty, potem za zakup.. niektórzy jeszcze jakieś podpisy składają na paragonach... Szlag mnie trafia. A ja podchodzę, dzień dobry, 52zł i 62gr, bardzo proszę, dziękuję i do widzenia.

Edytowane przez MilczaR-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie lubię ludzi płacących kartą, bo wtedy kolejka dłuży się i dłuży. Zanim włożą kartę do tego duperelstwa, zanim tam się coś zrobi, zaświeci... jeszcze nie którzy tasują tymi kartami (a może ta?)... zanim ta babka wydrukuje jakiś paragonik z karty, potem za zakup.. niektórzy jeszcze jakieś podpisy składają na paragonach... Szlag mnie trafia. A ja podchodzę, dzień dobry, 52zł i 62gr, bardzo proszę, dziękuję i do widzenia.

To mnie byś znienawidził::) lubię płacić kartą i robię to bardzo często, mam gdzieś że ktoś dłużej czeka :) Nie lubię nosić gotówki przy sobie, bo rozdupczam ją 3x szybciej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jak kupię F1 z amerykańskiego PSS to będzie wszystko OK?

Próbowałem z polskiego i angielskiego. Niestety tam produkt jest niedostępny...

E: Ok, poradziłem sobie.

Edytowane przez Kasper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej iść do sklepu i poprostu kupić?

Mate ale oni pewnie kupuje na współę. Gra w PSS kosztuje 209zł, czyli na 2 to będzie... no ileś tam będzie, policzcie sobie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszczie mam grę :) Przeszedłem test młodego kierowcy ( wszystko na off oprócz skrzyni biegów ) i powiem wam że bez trakcji fajnie się jeździ :) Czas jednego ( pierwszego ) okrążenia to tylko 1:55:xxx ale nie pamiętam punktów dohamowania więc dlatego :)

Edytowane przez Mat3jroS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z was miał kiedyś taki problem ,wchodze dzis na swoje konto w youtube a tam pisze że nie ma żadnych wysłanych filmów ,wchodząc na film pisze że został usunięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy czegoś takiego nie miałem.

Pisz na forum googla, bo bezpośredniego kontaktu z obsługą YT nie ma niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz Patricko na moje konto i sam sprawdzisz ,Lipa jak h.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie włamał Ci się ktoś na konto? Bo tak to wygląda :/ Nie masz YT na telefonie, czy cuś?

Ewidetnie to wygląda na samo usunięcie.

Ja bym napisał na forum.

Tu było coś podobnego, ale zero odpowiedzi:

http://productforums.google.com/forum/#!searchin/youtube/znikn%C4%99%C5%82y$20filmy/youtube/H-uMGSK3qTc/19mzLBJf3VIJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz Patricko na moje konto i sam sprawdzisz ,Lipa jak h.......

Mi się to nigdy nie zdarzyło.

Mi wygląda na to że ktoś to specjalnie usunął, bo innej możliwości nie wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś ch... pożałował dobrych filmów.

Jestem w szoku, że do czegoś takiego w ogóle doszło, o ile faktycznie nie jest to błąd, a kwestia włamania. Do dzisiaj sądziłem, że nasze filmy na YT są bezpieczne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja, ale myślę że to błąd w YT bo ostatnio też mam dziwne przygody z tym serwisem.

Takie pytanie mam do wszystkich posiadających prawo jazdy kat B :) Czy ktoś z was posiada w swoim samochodzie rejestrator trasy? Jeśli tak to czy może go polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam do wszystkich posiadających prawo jazdy kat B :) Czy ktoś z was posiada w swoim samochodzie rejestrator trasy? Jeśli tak to czy może go polecić?

Mate to czy ktoś może Ci to polecić to mało istotna sprawa, bo jeśli potrzebujesz, albo uważasz, że Ci się to przyda, to po prostu wyposaż się w niego i już.

Prędzej spytałbym jaki rejestrator ktoś może polecić :)

Specjalistą nie jestem, więc się udzielał nie będę, ale kiedyś o tym czytałem przy okazji oglądania filmów na YT, co wyprawa się na rosyjskich drogach.

W Rosji to w zasadzie już standard. Nie dlatego, że to taka moda czy przepisy, a dlatego, że w Rosji nikt nie potrafi jeździć. Nie wiem na jakiej zasadzie ludzie tam dostają prawa jazdy :biggrin: Wyposażają się w takie kamery, bo każdy się nawzajem boi na rosyjskich drogach i ulicach i chcą ewentualnie nagrać nieswoją winę. Najlepsze jest to, że często jednak nagrywają swoją głupotę i winę. Polecam pooglądać klipy na YT.

Zapamiętałem tylko ten adres, gdzie ktoś sensownie mądraluje na temat kamerek http://www.spalaczbe...stratorow-trasy , ale takich stron jest więcej.

Edytowane przez MilczaR-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodziło mi o model, bo z tego co widze to na allegro troche tego jest i nie chce wydać kasy na jakiś badziew.

A chcę się w to zaopatrzyć bo coraz częściej zdarzają mi się różne śmieszne sytuacje, np tak jak dzisiaj jadąc dwupasmówką, wyprzedzałem kolesia który jechał prawym pasem, nagle wrzucił lewy kierunek i skręcił w lewo, gdybym go nie zauważył to i ja i on mielibyśmy ładnie skasowane samochody :) co nie zmienia faktu że musiałem ostro heblować hamulce i go strąbiłem ^^

ps. ktoś się orientuje czy WRC 3 będzie w polskiej wersji językowej? Bo pograłem dzisiaj trochę w demko i się zakochałem :D jedynie nie pokoją mnie ustawienia kiery które mam nadzieję w pełnej wersji będą już do ustawienia :)

Edytowane przez MateoF1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka,

mam angielska wersje f1 2012 i zdecydowalem sie na zakup polskiej wersji ( w drodze),

uzylem vip pass i tak mysle,ze jak uzyje polska edycje a pass bedzie z anglika dalej dzialal,

to moge puscic anglika z passem z polskiej wersji za nieduze pieniadze,

moze uczestnicy ligi nie wszyscy jeszce gre nabyli to zapraszam, pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka,

mam angielska wersje f1 2012 i zdecydowalem sie na zakup polskiej wersji ( w drodze),

Mogę się dowiedzieć, czym się kierowałeś podejmując tą decyzję? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawać angielską i kupować polską to jak wymieniać cukierka na gówno :)

Co ty sie tak czepiasz naszej narodowej wersji.

Jedna osoba woli taka wersje a druga inna, wiec to chyba naturalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie luz, ze chcesz wymienic tylko po ch..? Zamieniac "dzensona" na "jensona"... Genius!

Chodzi o jakosc wykonania wersji polskiej, w takim aczarterze czy gow3 wersja polska jest na dobrym poziomie, natomiast f1 raczej nie za bardzo. Ja ogolnie wole oryginalna sciezke dzwiekowa, ale nie pogardze dobrym dubbingiem i tlumaczeniem tekstu, ale fuszerki nie toleruje.

Edytowane przez KOWI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×