Skocz do zawartości
Patricko

Paddock

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mam pytanie troche z innej beczki.

Założyłem sobie z kolegą konto na PSN żeby kupować gierki na spółe. Ostatnio ziomek chciał kupić grę razem z innym kolegą więc kupił grę z tego właśnie konta i zaczął ściągać. Jak się okazało, ten inny kolega nie może pobrać gry bo wyskakuje komunikat, że liczba użytkowników wykorzystana czy coś takiego. Czy działa to w ten sposób, że jeżeli z jednego konta ściągnie się grę na dwie konsole to ono przypisuje te konsole do siebie i z trzeciego konta już nic będzie dało się ściągnąć (wiem, że jedną grę można pobrać tylko na dwie konsole)?? Nie wiem czy zrozumieliście o co mi chodzi bo jakoś dziwnie to opisałem :)

Inaczej

Użytkownik X i Y kupił grę (i wszystko działa). Później użytkownik Y i Z kupił grę i tylko użytkownik Y może ją ściągnąć (i prawdopodobnie X) ale Z już nie :)

Wychodz więc na to, że to konto jest przypisane do dwóch konsol a nie poszczególne gry.

Edytowane przez tomluc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, dobrze to rozumujesz! Jezeli X i Y sciagna gre z jednego konta to juz osoba Z jej nie pobierze. Gry sa przypisywane do kont indywidualnie. Kiedys bylo to 5 roznych kont, teraz juz tylko 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o tą samą grę. To że jedną grę można pobrać dwa razy to ja wiem.

Założyłem z Matim konto żeby ściągnąć F1. Wczoraj Mati razem z Michałem chciał śiągną batmana więc kupili grę na to konto i próbowali ściągnąć. U Matiego idzie, u Michała nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie pojdzie. Gry i konta sie sparuja i kiedy pobiezesz gre z drugiego konta to juz tylko z niego bedziesz mogl pobierac! Chyba ze dezaktywujesz swoje konto, wtedy michal pobieze ale Tobie juz gry nie zadzialaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dobrze wiedziec ;p

Edytowane przez kaaroloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zalozyc nowe konto, wykupic na nim plusa i dopiero sie z kims podzielic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I po batmanie ;p

Spoko już wiemy co robiliśmy źle, będzie dobrze, nie łam się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko już wiemy co robiliśmy źle, będzie dobrze, nie łam się :)

Teraz to juz napewno ;p juz dirta miałem mieć ;p np jak bym chciał z Toba kupić jakaś grę to znowu trzeba nowe konto , a pózniej Sony chwali sie ze ma tyle użytkowników ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no chwila... Chcecie powiedzieć, że jak np. w przyszłości zdecyduję się zakupić z kimś na współę grę, to tylko z tą osobą będę mógł kupować następne gry na współę, bo gdy zrobię to z nową, to coś może pójść nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no chwila... Chcecie powiedzieć, że jak np. w przyszłości zdecyduję się zakupić z kimś na współę grę, to tylko z tą osobą będę mógł kupować następne gry na współę, bo gdy zrobię to z nową, to coś może pójść nie tak?

Dokładnie ;) wtedy musisz zakładać nowe konto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzekać. Założenie konta nie jest trudną sprawą. Cieszmy się, że Sony wogóle daje nam możliwość wspólnych zakupów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzekać. Założenie konta nie jest trudną sprawą.

No tak, ale nie pogram wtedy już w grę jaki Milczar_. Przeskakiwanie z konta na konto, by pograć w różne gry.. dajcie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nigdzie przeskakiwać. Kupujesz ze wspólnego, a grasz normalnie ze swojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne "uniedogodnienie" to ze konto tego od kogo sciagales musi byc na Twojej konsoli. Ale mozesz grac na swoim koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to o tym to wiem. Znam te sztuczki od dawna, ale widocznie źle zrozumiałem co chce przekazać Tomluc, a później wy w swoich wyjaśnieniach do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomożcie mi

mam problem( tak tak jestem leniem i nie śledze na bieżąco forum) mam dysk NTFS , chciałem bez usuwania danych zrobić druga partycje na Fat'a, czy jest taka możliwość i jakim programem bo korzystałem z EasyUs i mi sie wiesza po 20%.......

Wogóle jak wyodrębnie tą partycję to konsola bedzie to widziała ? Bo będą na niej dwa NTFS i Fat32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podlaczeniu dysku do konsoli i tak konsola poprosi o format dysku, a dysku z konsoli podlaczonego do PC nie mozna odczytac (zdaje sie). Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle. Poza tym po co Ci w konsoli partycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj chyba chodzi o dysk podlaczony pod USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Byc moze, nie wiem o co chodzilo autorowi ale moze o to:

http://bit.ly/XFHxb7

Edytowane przez Tangul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to jasniej od poczatku. Mam dysk 700gb mam na nim ok 500gb juz danych te dane nie mam gdzie upchnac by zrobic calego formata dysku i chcialem wydzielic, zmniejszyc ta jedna partycje NTFS i utworzyc druga te 100gb w Fat32 by moc zrobic kopie zapasowa konsoli. :)

Tak podlaczany jest przez usb

Edytowane przez kaaroloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×