Skocz do zawartości
Asasyn

Castlevania: Lords Of Shadow

Rekomendowane odpowiedzi

Zamknięty świat, to nie sandbox, jak Assassins Creed. Gra ma fabułę, poczytaj na Wikipedii o Castlevanii, ta gra jest pierwotnie wydana na NESie (Pegasus). Bohaterem jest Gabriel Belmont, jest to ród, z którego wywodzą się wszyscy bohaterowie gier Castlevania. Na NESie graliśmy Simonem, najpopularniejszym przedstawicielem, ale to był XVII wiek, Lords of Shadow to bodajże XI wiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po waszych wypowiedziach trochę się napaliłem. Mam pytanko, gdyż nie bardzo kumaty jestem w TYM temacie. W tej grze jest jakaś fabuła? Tzn. wykonujemy miejsce poboczne? Czy po prostu idziemy z punktu A do B i tak w kółko. I czy świat jest otwarty?

Castlevania to przedewszystkim klimat, piękny baśniowy nastrój z nawiązeniami do korzeni jak i sagi Legacy of Kain. Fabuła może i sprawiać wrażenie nieco oklepanej,ale jej patetyczny charakter podkreśla klimat. O ile się orientuje podobnie jak w God of War czy Devil May Cry w grze nie znajdziesz zadań pobocznych, przygoda toczy się jednym tchem(ten gatunek gry tak ma :biggrin:) Po przejściu rozdziału możesz do niego powrócić by odkryć niektóre rzeczy.

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ze brać.Jesli GOW3 ci sie podobał to castlevania tez bedzie ci sie podobac oczywiscie jezeli nie jestes jakims tam wielkim fanem gowa który odrazu ją skreśla niegrajac nawet.Jesli sie jeszcze wachasz to stestuj demko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy fani Gowa narzekają w Caslevanii na system walki,więc podobnie jak kolega radzę wpierw zapoznać się z demkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia są takie:

Ogólnie gierka jak dla mnie jest po prostu "dobra". Moim skromnym zdaniem nie jest to jakiś wielki hit tego roku, albo czarny koń. System walki jest ciekawy, poziom trudności OK (gram na knight), grafika OK. To co mi się nie podoba, to granie idąc tylko przed siebie, nie podoba mi się ten rodzaj QTE (Quick time event) z tymi kołami, dla mnie jakiś mało wyrazisty ten LORD GABRIEL.

Oceniam na razie tą grę po przejściu 1 chapteru :), a widzę, że bardzo duzo gry jeszcze przede mną, bo widziałem, że tak na oko jest chyba 14 chapterów w tym po około 5 misji :).

A takie jeszcze pytanko, w każdym zaliczonym na razie jakby takim pod roździale pisze, że mam 76% tego roździału jakby. O co kaman ? Wszystko zebrałem z tego co widziałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatniego bossa juz miałeś ?

Jeśli tak to ile ci zajeło przejście castlevanii :)?

"Prawie" przeszedłem :) Ponad 20h, ale i tak wszystkiego nie odkryłem. Grałem na normalnym poziomie, teraz zacząłem na hardzie :P I co jakiś czas robię kopie save'a

Edytowane przez Popa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia są takie:

Ogólnie gierka jak dla mnie jest po prostu "dobra". Moim skromnym zdaniem nie jest to jakiś wielki hit tego roku, albo czarny koń. System walki jest ciekawy, poziom trudności OK (gram na knight), grafika OK. To co mi się nie podoba, to granie idąc tylko przed siebie, nie podoba mi się ten rodzaj QTE (Quick time event) z tymi kołami, dla mnie jakiś mało wyrazisty ten LORD GABRIEL.

Oceniam na razie tą grę po przejściu 1 chapteru :), a widzę, że bardzo duzo gry jeszcze przede mną, bo widziałem, że tak na oko jest chyba 14 chapterów w tym po około 5 misji :).

A takie jeszcze pytanko, w każdym zaliczonym na razie jakby takim pod roździale pisze, że mam 76% tego roździału jakby. O co kaman ? Wszystko zebrałem z tego co widziałem....

Stary, Gabriel jest bardziej wyrazisty, ale nie po przejściu jednego chaptera. Oceniaj grę po całości, nie po części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Końcówka drugiego chapteru, takich rzeczy się graczowi nie robi :/  Walka z Szefem Lycanów w trzecim chapterze świetna. Zaczynam teraz czwarty, ale za dużo nie mogę grać, zlecenie się samo nie zrobi :/

Edytowane przez _michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,ile godzin rozrywki nam serwuje gra ? i jak oceniacie ją w porównaniu do GOW3 (głownie klimat/ muzyka). Niestety nie mam czasu na dłubanie w internecie ze względu na duży natłok prac w robocie.

Dzieki za wszelkie info - jak mnie przekonacie to zrobię znajomemu ładny prezent na urodziny ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie możecie mi napisać o co chodzi z tymi save-ami? Na portalu wczoraj przeczytałem, że gra "zjada" save-y -> wszystkie zapisane ze wszystkich gier??? Niestety nie mam możliwości podłączenia mojego playa pod internet i nie ściągnę patcha, a w grę bardzo chciałbym pograć, ale nie będę ryzykował utraty innych save-ów. Możecie mi napisać jak się sprawa przedstawia z tym kasowaniem?

Popa napisałeś, że robisz kopię save-a -> robisz zapisz w danym ,momencie dwa razy czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówka drugiego chapteru, takich rzeczy się graczowi nie robi :/ Walka z Szefem Lycanów w trzecim chapterze świetna. Zaczynam teraz czwarty, ale za dużo nie mogę grać, zlecenie się samo nie zrobi :/

fakt ta walka (III chapter) jest zaskakująca ... nawet bardzo, musiałem podejść drugi raz bardziej ekonomicznie, bo z tym co mi zostało nie szło wytrzymać do końca - miła zmiana po I i II :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt ta walka (III chapter) jest zaskakująca ... nawet bardzo, musiałem podejść drugi raz bardziej ekonomicznie, bo z tym co mi zostało nie szło wytrzymać do końca - miła zmiana po I i II :biggrin:

Specjalnie by łatwiej było przeszedłem jeszcze raz poprzednie levele, uzbierałem upgrade sztyletów, magii i życia ;) Na koniec walki nic mi z tego nie zostało poza końcówką życia. Kryształ się bardzo przydał. Gram na drugim poziomie trudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie możecie mi napisać o co chodzi z tymi save-ami? Na portalu wczoraj przeczytałem, że gra "zjada" save-y -> wszystkie zapisane ze wszystkich gier??? Niestety nie mam możliwości podłączenia mojego playa pod internet i nie ściągnę patcha, a w grę bardzo chciałbym pograć, ale nie będę ryzykował utraty innych save-ów. Możecie mi napisać jak się sprawa przedstawia z tym kasowaniem?

Popa napisałeś, że robisz kopię save-a -> robisz zapisz w danym ,momencie dwa razy czy jak?

Pod koniec rozdziału zapisuje grę i po prostu wyłączam grę i wchodzę do menu gdzie są save'y i kopiuję na pena ;) Lepsze to niż rozpoczynanie gry od nowa :P (po jakimś tam błędzie) Ja miałem tylko problem na końcu gry, lecz teraz jestem BARDZO ostrożny :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mógłby ktoś napisać jak dostać się do 3 wierzy w 3 rozdziale aby zdobyć ostatnią zieloną wróżkę, nie znajduje żadnej drogi aby się tam wdrapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec rozdziału zapisuje grę i po prostu wyłączam grę i wchodzę do menu gdzie są save'y i kopiuję na pena ;) Lepsze to niż rozpoczynanie gry od nowa :P (po jakimś tam błędzie) Ja miałem tylko problem na końcu gry, lecz teraz jestem BARDZO ostrożny :)

dzięki bardzo

teraz tylko muszę kupić grę, ale w stołecznych sklepach w których kupuję jeszcze nie mają - albo mają na drugim końcu miasta. nawet w media mógłbym kupić ale nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepach typu MM i ME, nie ma tej gry bo premiera w polsce jest dopiero 31 Października.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mógłby ktoś napisać jak dostać się do 3 wierzy w 3 rozdziale aby zdobyć ostatnią zieloną wróżkę, nie znajduje żadnej drogi aby się tam wdrapać.

Tak gdzie wetknąłeś drąg by otworzyć kołowrotem bramę musisz ten drąg wyjąć i wetknąć w drugi kołowrót, otworzysz w ten sposób drugą bramę. Chyba, że chodzi Ci o miejsce gdzie musisz aktywować trzy przyciski. Jeden używając jednego rodzaju magii, dwa z nich używając drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gdzie wetknąłeś drąg by otworzyć kołowrotem bramę musisz ten drąg wyjąć i wetknąć w drugi kołowrót, otworzysz w ten sposób drugą bramę. Chyba, że chodzi Ci o miejsce gdzie musisz aktywować trzy przyciski. Jeden używając jednego rodzaju magii, dwa z nich używając drugiego.

trzy przyciski mam juz aktywowane, wcześniej otwieram bramę a raczej dwie małe przy pomocy kołowrotu ale po otwarciu nie mogę wyciągnąć tej kłody poza tym nie dało by sie wtedy jechać na wargu . Ta 3 wieża o którą mi chodzi znajduje się za dużym "pomnikiem" z dwoma ramionami na którym umiejscowione są 3 punkty do chwytania się krzyżem, przeskakuje się dzięki nim na tą własnie więżę o którą mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ta brama. Tamte kołowroty będą na ścianie i otwierać nimi będziesz po kolei dwie bramy, najpierw jedną potem drugą.

To mniej więcej tu:

http://www.youtube.com/watch?v=FSfxphjL7TY&p=6E146AD05AE6C525&index=29&feature=BF

Zabawne, że już jest walkthrough na youtube lol.

Edytowane przez _michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepach typu MM i ME, nie ma tej gry bo premiera w polsce jest dopiero 31 Października.

no to super....... :( jestem już tak zajarany, żeby sobie w to pograć, bo uwielbiam takie klimaty, a po tygodniu z pesem mam ochotę na coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz Castlevanie zamówić w jakimś sklepie internetowym typu. Ultima, psx extreme :). Ja swoją kopie gry nową dostałem w takim małym sklepiku ze sprzedażą/wymianą gier :).

Ps. Dałem PS move + sports champions za folie castlevani + call of juarez 2 + 30zł. Opłacało się prawda :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Dałem PS move + sports champions za folie castlevani + call of juarez 2 + 30zł. Opłacało się prawda :)?

Niezła wymiana, rozumiem, że PS Move się u Ciebie nie sprawdził :P

Co do kupna gry to wszystkie "mniejsze" sklepy ją mają i raczej nie ma problemu z kupnem, na allegro tez jest ich od groma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×