Skocz do zawartości
Asasyn

Castlevania: Lords Of Shadow

Rekomendowane odpowiedzi

gra dotarła - dziś pierwszy chapter i pierwszy boss już za mną (fajna walka i myślę ze dalej będzie lepiej :))

Gra jest taka jak oczekiwałem czyli dla mnie świetna. Lokacje, muzyka i gameplay przyciąga. Zacząłem na poziomie normalnym i po skończeniu i odblokowaniu przyjdzie czas na poziom najwyższy(będą już zakupione dobre combo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem Lords of Shadow w moje łapy i pierwsze wrażenie bardzo dobre. Muzyka jest znakomita, dawno nie słyszałem tak dobrze dopasowanej ścieżki dźwiękowej. Grafika jak dla mnie prezentuje się na bardzo wysokim poziomie. System walki to wreszcie coś nowego i w Castlevanie gra się po prostu inaczej niż w inne tytuły z tego gatunku. Zacząłem grę na Knight, ale chyba pierwszy raz wymięknę i zmienię na Normal, bo to co się dzieje ze mną przy pewnej walce w II chapterze (pierwszy Greater Lycan) to jest jakaś pomyłka, a to przecież nawet nie jest boss?!?. Myślałem, że jestem nie najgorszy w slashery, ale po prostu nie daje rady i mam dość powtarzania tego fragmentu po raz n-ty. Jeśli to jest początek, to ja nie chcę wiedzieć co się dzieje później. Jedyne co drażni to kamera, na którą słusznie narzeka większość graczy.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest jeden aspekt pod którym żadna gra nie przebije Castlevani a mianowicie rewelacyjnie zrobiony/dobrany narrator. Koleś idealnie pasuje do klimatu, jego głos jest tak mroczny a zarazem wciągający że aż chce się słuchać i słuchać i słuchać;) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest naprawdę wciągająca , również zacząłem grać na poziomie Knight i rzeczywiście jest masakra , poronionym pomysłem jest moim zdanie usytuowanie uniku pod tym samym klawiszem co blok , a można było dać unik pod prawą gałką która wcale nie jest używana , niestety w ustawieniach w żaden sposób nie da się tego zmienić . Grając na tym poziomie wiele razy myślałem że rozwalę pada , tym bardziej że czasami kamera nie pomaga jednak teraz już znalazłem lekarstwo , blok w momencie kiedy przeciwnik chce zadać cios i używanie niebieskiej magii w celu zapełnienia sobie pasku życia . Nie wiem natomiast na czym polega pasek focus i jak działa jak się zapełni. Moim zdaniem gra na 9 , a jestem dopiero w 3 rozdziale , podejrzewam że później będzie tylko lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grę na Knight, ale chyba pierwszy raz wymięknę i zmienię na Normal, bo to co się dzieje ze mną przy pewnej walce w II chapterze (pierwszy Greater Lycan) to jest jakaś pomyłka, a to przecież nawet nie jest boss?!?.

To mnie zaniepokoiłeś... Chciałem zacząć od tego poziomu, bo z racji braku czasu, raczej nie będę miał szans drugi raz przejść grę. A nie chcę, żeby przeszła się sama na łatwiejszym poziomie. Ale zobaczymy ;) Mam nadzieję, że dojdzie w piątek. Ktoś dostał paczkę z zavvi w 5 dni roboczych?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda zacząłem na normal i walki momentami sa wymagające - newet grupki małych przeciwników potradią zabrać sporo energi i szybko atakują.

Ale wydaje mi się, że po pierwszych problemach gdzie dostajemy później nowe umiejętności walka na Knight byłaby łatwiejsza co nei znaczy, że łatwa.

Gra się inaczej niż w GOWa - zdecydowanie (w moim przypadku) łatwiej zginąć na niby łatwych pojedyńczych wrogach, jest dużo combo do kupienia (nie wiem na ile przydatne będą dalej i kto to spamięta;).

W lokacjach są miejscówki do których trzeba wracać po zdobyciu nowych umiejętności bo przy pierwszym podejściu po prostu sie nie da nic zrobić.

Gra wciąga i proponuje coraz to nowe fajne patenty (umiejętności, combo itd.)

Nie wiem jak inni ale ja staram się wszystko odwiedzać i szukać a i tak mam często ukończony chapter na poziomie 16% (wiem ze wlicza sie do tej wartości poziom trudności na jakim skończony chapter, znajdzki, i jakieś wymaganie, które widac po skończeniu np. zabić 20 przeciwników w jakiśo kreślony spoóB). Pewnie taki zabieg coby jeszcze zachęcić do przejścia ponownie.

Edytowane przez jackkk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda zacząłem na normal i walki momentami sa wymagające - newet grupki małych przeciwników potradią zabrać sporo energi i szybko atakują.

Ale wydaje mi się, że po pierwszych problemach gdzie dostajemy później nowe umiejętności walka na Knight byłaby łatwiejsza co nei znaczy, że łatwa.

Gra się inaczej niż w GOWa - zdecydowanie (w moim przypadku) łatwiej zginąć na niby łatwych pojedyńczych wrogach, jest dużo combo do kupienia (nie wiem na ile przydatne będą dalej i kto to spamięta;).

W lokacjach są miejscówki do których trzeba wracać po zdobyciu nowych umiejętności bo przy pierwszym podejściu po prostu sie nie da nic zrobić.

Gra wciąga i proponuje coraz to nowe fajne patenty (umiejętności, combo itd.)

Nie wiem jak inni ale ja staram się wszystko odwiedzać i szukać a i tak mam często ukończony chapter na poziomie 16% (wiem ze wlicza sie do tej wartości poziom trudności na jakim skończony chapter, znajdzki, i jakieś wymaganie, które widac po skończeniu np. zabić 20 przeciwników w jakiśo kreślony spoóB). Pewnie taki zabieg coby jeszcze zachęcić do przejścia ponownie.

Dlatego chyba nie pozbędę się mojej kopii i jak tylko będzie okazja, to będę wracał do tego tytułu. Oby tylko paczka szybko doszła, to w weekend ubiję parę wilkołaków. Mimo wszystko spróbuję zacząć na najtrudniejszym poziomie i zobaczę, czy poziom frustracji przebije satysfakcję ;)

Jak pisaliście, wspaniała muzyka, klimat, lokacje oraz nietuzinkowy gameplay = wiele h przed tv z bananem na twarzy :D

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest naprawdę wciągająca , również zacząłem grać na poziomie Knight i rzeczywiście jest masakra , poronionym pomysłem jest moim zdanie usytuowanie uniku pod tym samym klawiszem co blok , a można było dać unik pod prawą gałką która wcale nie jest używana , niestety w ustawieniach w żaden sposób nie da się tego zmienić . Grając na tym poziomie wiele razy myślałem że rozwalę pada , tym bardziej że czasami kamera nie pomaga jednak teraz już znalazłem lekarstwo , blok w momencie kiedy przeciwnik chce zadać cios i używanie niebieskiej magii w celu zapełnienia sobie pasku życia . Nie wiem natomiast na czym polega pasek focus i jak działa jak się zapełni. Moim zdaniem gra na 9 , a jestem dopiero w 3 rozdziale , podejrzewam że później będzie tylko lepiej :)

Zgadzam się 100%. Umieszczenie bloku i rolla pod L2 to klęska. Zupełnie nie rozumiem tego zabiegu, chyba że w późniejszym etapie gry odczarowana zostanie prawa gałka. Jak na razie jest to sztuczne utrudnienie. Focus napełniasz po prostu walcząc dobrze, czyli nie dając się trafić. Im więcej blokujesz i kombinacji stosujesz tym pasek napełnia się szybciej. W trybie focus po każdym ciosie z przeciwników wypadają orby uzupełniające niebieską manę.

Edit: Nie sugerujcie się moimi uwagami co do poziomu trudności. Każdemu dana gra inaczej leży. Jestem przekonany, że większość graczy nawet nie zauważyła momentu, w którym ja się zaciąłem.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przestrzeni całej gry prawa gałka jest nieużywana. Czuję ulgę, że nie jestem odosobniony w swoim mniemaniu, że umieszczenie tego cholernego uniku pod L2 + lewa gałka to dno. Strasznie mnie to denerwowało. Owszem, można się przyzwyczaić, ale to tak jak ktoś wyżej napisał - sztuczne utrudnienie. Należało to zrobić po ludzku - na prawym analogu.

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to potwornie przeszkadza i przede wszystkim dlatego przeszedłem na normal. Generalnie lubię w slasherach akcje blok - kontra, a tu jak chcę blokować przeważnie wychodzi mi roll :/. Poza tym imho jest to najtrudniejszy slasher na next-geny. Cała reszta mi się podoba, szczególnie możliwość powrotu do zakończonych lokacji, wreszcie nie muszę przejmować się tym, że coś ominąłem.

Edit: No i koniec mojej przygody z Lords of Shadow. Po raz drugi od zakupu PS3 płyta nie wiadomo z jakiego powodu pękła w napędzie (na wewnętrznym pierścieniu). Działa, ale nie chcę ryzykować uszkodzeniem napędu, bo jest szansa, że płytka się rozkruszy podczas pracy. Save'a zostawia, jak Castlevania stanieje do do niej wrócę, bo bawiłem się doskonale.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc wszystkim !

Mama pytanie jak przejść (jak juz ktos w to grał) w 5 rozdziale 2 spotkanie z MAchupacabrą keidy ona siedzi w jaskini a my musimy do nie wskoczyć tylko ona nioe pozwala bo razi nas promieniem i za kazdym razem spadamy czy ktos wie jak to przejśc na PS3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj wróżek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie, kto jest narratorem w tej grze?

Narratorem jest Zobek.

Do tych co nie przeszli: NIE CZYTAĆ, SPOILER.

Czy w Castlevani są jakieś skórki dla Gabriela ??

Po przejściu gry odblokuje się przepaska na oko i głowę (słaba).

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu gry odblokuje się przepaska na oko i głowę (słaba).

Mam nadzieje,że wiesz o czym mówisz. Dla mnie to genialny smaczek od pana Kojimy :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,że wiesz o czym mówisz. Dla mnie to genialny smaczek od pana Kojimy :tongue:

A mnie to w ogóle nie podeszło ;) Może sobie i być, ale dla mnie to żaden bonus. Poza tym, i tak tego nie widać :]

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanko

Są jakieś czary, czy tylko korzystanie z tej dobrej i zlej magi ( no to co jest w dolnych rogach gry), na filmikach widziałem coś co przypomina jakieś czary :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Castlevania zamówiona. :happy: Mam pytanie odnośnie zjadania saveów przez grę. Ten problem nadal jest aktualny? Czy już jest wszystko naprawione? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie był nagminny problem, zdarzyło się to paru osobom na krzyż. Mnie na przykład nic nie usunęło. I tak nie ma problemu, bo zapisy można zgrać na pendrive'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem na bieżąco z tego co pamiętam to wyszedł path ale changelog nie był podany. Być może zrobili to później i już nie doczytałem.

Ale Castlevanie mam zamiar kupić. Przypomina mi troszkę GOWIII, te efektowne walki z bossami. Pewnie sprawie sobie w okolicach gwiazdki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gre przszedlem cala SAVY jak byly tak sa, Patch zostal juz dawno udostepniony - problem z save zostal usuniety. Mozna kupowac smialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×