Skocz do zawartości
mazak13

Ustawienia Bolidu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum ale w F1 gram od dawna - pewnie wielu maniakom nie dosięgam do pięt (pod względem umiejętności i sprzętu) ale walczę dzielnie do końca...

Chciałbym w tym wątku prosić Tych bardziej doświadczonych i obeznanych graczy by dzielili się informacjami na temat Ustawień Bolidu na dane tory...

Z góry dzięki i mam nadzieję że wątek zacznie tętnić życiem...

PS

Po długich poszukiwaniach nie znalazłem podobnego wątku - mam nadzieję że jest on zgodny z regulaminem i znajdą się chętni którzy podzielą się naprawdę super ustawieniami... Mam nadzieję że wkrótce z wieloma z was stanę w szranki w grze online...

Pozdrawiam i życzę sukcesów w rywalizacji z innymi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako, że nie posiadam jeszcze swojego egzemplarza gry, mam do Was pytanie.

Czy z poziomy gry konfiguruję się w jakiś sposób kierownicę?

Jeśli tak to możecie podać jakieś optymalne ustawienia po DFGT.

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!

P.S. od kiedy większość ma już swoją kopię gry to forum jakby zamarło :D

Edytowane przez Verbatimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verbatimek, Twój post nijak ma się do tematu który założył mazak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mazak13 bardzo dobry pomysł na nowy wątek :thumbsup:

Wiem, że ustawienia bolidu mają wiele wspólnego z indywidualnym stylem jazdy i sposobem pokonywania zakrętów, ale jako ogólny zarys na pewno się przyda. Teraz jestem w pracy więc nie pamiętam co i jak. Jak wrócę, to napiszę co do tej pory udało mi się poustawiać pod kątem Bahrajnu (jak do tej pory tylko tutaj trenuję).

Zachęcam innych do dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Pozdr.

Edytowane przez NERVUS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na ustawieniach domyślnych póki co, jedynie na kierownicy zmniejszyłem FF do 50% bo za bardzo łapy bolały, a teraz można spokojnie śmigać i czuć tarki, itd.

Na Bahrajnie gram na ustawieniach inżyniera trzecich od końca, czyli drugie Adaptable. Te najszybsze są zbyt czułe na tak kręty tor, ale trzeba jeszcze poćwiczyć.

Swoją drogą w tej grze ustawienia nie mają takiego znaczenia, jak po prostu idealne wyczucie toru i bolidu.

Perfekcyjnie przejechane kółko i jesteśmy szczęśliwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko, ja sie nie zgodze z tym co mowisz. Wg mnie ustawienia duzo zmieniaja. Np ja gram na tych neutralnych ustawieniach czyli 4 od prawej. Jednak troche zmieniam balans hamowania na tyl daja 56%, plus 3 i 4 bieg mi szybciej wchodza... Mowa o Bahrainie, bo narazie na tyle mialem czas.

No chyba ze jeszze moge Monze dodac mowiac ze jade na 2 od prawej. Bardzo ladnie wowczas wygrywa sie pierwsza szykane i potem fakt trzeba jechac perfekcyjnie ale daje sie rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale pierwszy raz spotykam sie z balansem hebli wiekszym na tyl:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty, to ze jestes szybszy nie znaczy ze masz racje:P ja po prostu lepiej sie czuje jak tak mam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to może po prostu powiedzcie jak gracie? Na jakich asystach, skrzyni, itd.?

Bo ja gram ze wszystkim na off, manualna skrzynia, no i na kierownicy.

Z tym, że czasem po prostu mnie zarzuci i sporo się traci. Też macie takie problemy?

Tzn. na pewno macie bo w końcu jedna gra, ale czy często :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na tych samych ustawieniach. Zarzuca wiadomo :biggrin:, ale jak porządnie sobie pojeżdzę w treningach to jest ok, poźniej to jest kwestia wyciągnięcia jak najwięcej z każdego zakrętu i jak się przecholuje za mocno to normalka spin. Póki co jeździłem tylko w Bahrajnie i Australii. Bahrajn jest dosyć trudny dla mnie, mimo że jeździłem tam 80% czasu  który spędziłem przy grze, to dalej moje  czasy są dosyć mizerne. Z kolei w Australlii robię szybciej postępy i czasy są nadal nienajlepsze, ale już nie tragiczne :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Bahrajnie drażnią mnie dwa ostatnie zakręty...są takie niby proste, a jednak trzeba do ostatniego momentu czekać z dohamowaniem, żeby je ładnie przejść.

No, ale to mi się podoba właśnie. Rozkmina, męczenie się, trening, a w rezultacie są efekty potem! Spędzę z tą grą mnóstwo czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Bahrajnie najwięcej kłopotów miewam z drugim sektorem. Jeśli chodzi o asysty to zapomniałem powiedzieć, że mam włączoną linie w narożnikach, trochę lamersko :P, ale będę musiał ją chyba wyłączyć bo później ciężko będzie się odzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na padzie mam automatyczny pit stop automatyczna skrzynie Kontrola trakcji na medium, auto hamowanie off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na padzie z wyłączona trakcją i abs. Na automatycznej skrzyni. Jak dla mnie na chwilę obecna najgorszy zakręt to ten w chinach po prostej startowej, normalnie nie mogę go wyczuć :verymad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram na wyłączonej pomocy hamowania, abs z kontrolą trakcji na medium na razie i manualną skrzynią biegów.. próbowałem z wyłączoną ale często zarzuca. Jeżdżę na kierownicy Logitech DFGT. Używam również linii do optymalnego toru. Gra jest naprawdę ciekawa, i podobnie jak Patricko spędzę z nią bardzo dużo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na padzie mam automatyczny pit stop automatyczna skrzynie Kontrola trakcji na medium, auto hamowanie off

Identycznie jeżdżę jak Ty Bagley :) Dzisiaj mnie czeka wyścig w Bahrajnie :) Za jakąś godzinkę zaczynam. Trzymajcie kciuki za dobry rezultat:) Powodzenia. PS: bardzo chętnie dołączyłbym się do ligi ale na chwilę obecną mam niestety za słabego neta :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój set-up na Sakhir:

Aero 7/8, hamulce 55/45, zawieszenie 3/2, 6/7, balans 60/40. Chyba to wszystko - pisane z pamięci.

Pozdr.

Edytowane przez NERVUS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę duże zainteresowanie tematem jednak wciąż mało konkretnych wpisów...

Dobrze by było by osoba podająca ustawienia - podała jeszcze swój PB na danym torze...

Patrząc na wykęcone czasy ( dział czasy okrążeń ) ciekawym było by poznać ustawienia osoby o nicku: lukaszasada ... Miejmy nadzieję że zdradzi nam troszkę szczegółów ze swoich ustawień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wam to nie przeszkadza napisze cos o swoim czasie na Bahrainie.

Przed kilkoma minutami poprawilem swoj czas o jakies 1,5 sekundy (1.51.478) i powiem wam ze co do ustawien to poki co gram na tych szybkich ustawieniach drugich od prawej oraz ustawiam prace silnika na fast. Dodatkowo troche zmiejszam aero o 2-3 stopnie.

Jednak na tym torze wg mnie mozna by bylo poprawic jeszcze skrzynie biegow.. tak aby wydluzyc ja troche na ostatnim biegu. Bowiem jestem w 3/5 prostej start meta i przy 295 silnik nie kreci dalej... Mysle ze jakby tak cos pokombinowac ze skrzynia to i moze 300 by bylo sie w stanie osiagnac.

Ogolnie polecam przy kreceniu czasow ustawic engine na fast. Zobaczycie roznice. u mnie bylo to 5 km/h, mam nadzieje ze pomoglem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tez troche pogrzebalem w ustawieniach i zszedlem na 1:51.2xx bez asyst i jazda z kokpitu. Stabilnosc podczas jazdy po kerbach mozna uzyskac zwiekszajac przeswit ale kosztem nieznacznie gorszego trzymania w zakretach. A tak przy okazji to chyba juz wiem jak jeszcze bardziej poprawic swoje czasy, pewnie wiekszosc z Was smiga na kamerze TV czy jakos tak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Error, to chyba nie działa w ten sposób z tym skrzydłem. Możesz chyba tylko raz w górę i raz w dół i tyle.

Zauważ, że on tylko raz zmienia ręką na kierownicy, potem jak dajesz w dalej w tą samą stronę to już nic nie robi.

Próbowałem i nigdy nie widziałem efektu większego jak normalnie raz klikniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze skrzydlem to byc moze raz na kolko mozna zmienic... ale co do time triala to dziala na bank. mowie o silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie te wasze czasy to krecicie w time trial czy w karierze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×