Skocz do zawartości
mazak13

Ustawienia Bolidu

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaję mi się Fuczak że nie, bo rozumiem że masz na myśli coś w stylu Time Trial z ustawieniami fizyki ONLINE.

10/10

no chodzi mi o to czy da się testować setup z ustawień equal dla bolidu w trybie dla jednego gracza, czy musze sobie zrobic setup i rypać na online z nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mozesz tak zrobic , ale jest jedna roznica. Sam testowalem od poczatku w trybie grand prix i tam na jednym secie primow robilem 15 lapow. Na online nie jest juz tak rozowo. Takze na onlinie zuzycie jest o 1/3 wieksze a nawet moze troche wiecej. Tutaj jest roznica a tak to nie zauwazylem zadnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bardzo często tak miałem, że albo bolid jedzie super, a czasy nadal do dupy, albo nie jesteśmy do końca zadowoleni z przejazdu, a czasy bardzo dobre.

No właśnie. Może postawię tym razem na źle jadący bolid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mozesz tak zrobic , ale jest jedna roznica. Sam testowalem od poczatku w trybie grand prix i tam na jednym secie primow robilem 15 lapow. Na online nie jest juz tak rozowo. Takze na onlinie zuzycie jest o 1/3 wieksze a nawet moze troche wiecej. Tutaj jest roznica a tak to nie zauwazylem zadnej.

niby tak, ale w trybie grand prix nie da sie ustawic wyrownania osiagow bolidów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa sesja przed nami wiec zaprasza do udzielamnia sie . Ja jako pierwszy malymi kroczkami zaczne od tego co jest pierwsze do ustawienia czyli spojlery. I tu mam triche dylemat czy ustawic je np. 3/3 czy np. 8/8???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa sesja przed nami wiec zaprasza do udzielamnia sie . Ja jako pierwszy malymi kroczkami zaczne od tego co jest pierwsze do ustawienia czyli spojlery. I tu mam triche dylemat czy ustawic je np. 3/3 czy np. 8/8???

11/11 jak na kazdym torze :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja kolego nie jestem z twojego pojecia spojlerow . Bo ja nie ustawiam na kazdy tor 11/11 :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem dlaczego ale w tej lidze panuje przekonanie, że jeden setup dobry jest na wszystkie tory :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa sesja przed nami wiec zaprasza do udzielamnia sie . Ja jako pierwszy malymi kroczkami zaczne od tego co jest pierwsze do ustawienia czyli spojlery. I tu mam triche dylemat czy ustawic je np. 3/3 czy np. 8/8???

Ja bym postawił na 3/3 nie ryzykowałbym 8/8 za duże ryzyko według mnie kosztem prędkości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja tez postawilbym cos w stylu 3/4 4/3 2/3 3/2 alnp 4/5 sam nie wiem ale na pewno nie 11/11 W czasie testow sie okaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem dlaczego ale w tej lidze panuje przekonanie, że jeden setup dobry jest na wszystkie tory :blink:

Możemy to udowodnić czasami okrążeń :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o to, że przy jednym setupie i zmienionej tylko skrzyni można być konkurencyjnym. Nie mówię w porównaniu do ludzi którzy trenują dużo i poprawiają setup, szukają gdzieś lepszych ustawień, ale nie traci się więcej niż sekundę na kółku. Wyjątek Niemcy gdzie Tacho czas z kosmosu wykręcił, co i tak nie zmienia że akurat wtedy nic mu to nie dało :P

Co do spa, też nie szukajcie na siłę niskiego aero bo w tej grze prędkość na tej długiej prostej nie ma takiego znaczenia jeśli się straci w krętej części. Bardziej bym się skupiał tutaj na skrzyni biegów, a aero tak 5-6 przód plus tył trochę więcej, żeby na wyjściach nie miotało nim jak szatan :P Z resztą każdy lubi trochę inaczej mieć bolid ustawiony, a i setup do jazdy z trakcją nie zawsze musi się sprawdzać do bolidu bez trakcji.

Jedno jest pewne 11/11 się tutaj nie sprawdzi, tak jak i na monzy :P Może coś dziś po trenuje to napiszę jak z czasem na tym standardowym setupie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Wyjątek Niemcy gdzie Tacho czas z kosmosu wykręcił, co i tak nie zmienia że akurat wtedy nic mu to nie dało :P

Wcale nie z kosmosu, po prostu dobrze tam jeżdżę :tongue: I jak nic nie dało ? Wygrałem wyścig :biggrin: i PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji tego, że na spa nie wystąpię od razu biorę się za monzę, i mogę powiedzieć, że tutaj 11/11 z całą pewnością się nie sprawdzi ;) bardziej coś pod 6-7, lub nawet 3-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie z kosmosu, po prostu dobrze tam jeżdżę :tongue: I jak nic nie dało ? Wygrałem wyścig :biggrin: i PP

Nie poruszaj tematu wygrania wyścigu :P szczególnie po tym co mi zrobiłeś i nie ważne, że nie umyślnie i że nie poczułeś nawet. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poruszaj tematu wygrania wyścigu :P szczególnie po tym co mi zrobiłeś i nie ważne, że nie umyślnie i że nie poczułeś nawet. :P

I tak bym wygrał :biggrin: Przyjmij to na klate !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygralbys albo i nie :P bo ja bym na pewno nie odpuscil jakbys mnie wyprzedzal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phii... też bym wygrał gdybym nie prowadził na stojąco :D

Nie no joke ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No vobra . Skoro pogadalismy troche juz o spojlerach przyszedl czas na cos nastepnego czyli hamulce. Mysle ze zostawie takie jak mialem na budapeszcie czylo 47/53 duze cisnienie male tarcze . Jak sadzicie?? Sprawdza sie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie jeździłem na hamulcach 47/53 - z reguły na 50/50 - ale na pewno skutkuje mniejszym blokowaniem przodu.

Wg mnie małe tarcze na pewno są dobrym rozwiązaniem bo są lekkie i bolid powinien szybciej gnać.

Na SPA,Monza małe tarcze będą odpowiednie - mocno nagrzeją się tylko przed ostatnią szykaną(SPA).

p.s. moim zdaniem powinien być założony osobny temat dla każdego z torów...

Edytowane przez Squbix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×