Skocz do zawartości
mazak13

Ustawienia Bolidu

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli chodzi o rekordy to chyba większość na time trial - daje to możliwość sprawdzenia się wśród znajomych i na tle tych najlepszych...

ja dziś skorzystałem z poprawek przedstawionych przez errorpl i mimo to długo nie mogłem poprawić czasu - w końcu jednak się udało i kolejna sekundka urwana została...

teraz głownie time trialuje na monte carlo( to taki rodzynek ) i póki co czas na poziomie 1:18.300 - ale tu widzę wciąż możliwości - gdyby poskładać sektory powinienem bez trudu zbliżyć się do 1:16... patrząc na najlepszych online - 1:11 to i tak wciąż przepaść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy tylko w Time Trial, bo tor jest nagumowany w 100% i jest największa przyczepność + opony nie ulegają zniszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie tu ustawienie na Bahrajn

Aerodynamics: Front Wing Angle: 3, Rear Wing Angle: 1

Braking: Balance: F 48% - R 52%, Pressure: High, Brake Size: Small

Balance: Ballast Distribution: F 80% - R 20%, Front Anti-roll Bar: 2, Rear Anti-roll Bar: 7

Suspension: Front Ride Height: 1, Rear Ride Height: 1, Front Spring Stiffness: 5, Rear Spring Stiffness: 6

Gearbox: Gear 1: 124 kph / xxx mph, Gear 2: 152 kph / xxx mph Gear 3: 182 kph / xxx mph, Gear 4: 213 kph / xxx mph, Gear 5: 246 kph / xxx mph, Gear 6: 280 kph / xxx mph, Gear 7: 318 kph / xxx mphEngine

Throttle map: Fast

Fuel: N/A

AlignmentCamber front: -1.20

Camber rear: -3.00

Toe front: 0.09

Toe rear: 0.35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiedzialem gdzie to napisac a wiec napisze tutaj.

Co daje zmiana spojlera jak nacisne PRAWĄ strzalke ?? I kiedy tego uzywac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiedzialem gdzie to napisac a wiec napisze tutaj.

Co daje zmiana spojlera jak nacisne PRAWĄ strzalke ?? I kiedy tego uzywac ?

- to jest docisk a + to podnosi skrzydło. - dodaje szybkości a + zwrotności na zakrętach tak to najłatwiej wytłumaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI, Widze ze duzo graczy ma 1 kierownice z seri GT czy duza jest roznica po miedzy padem a kiedownica tą w F1 2010 ? Bo ja mam pad ale chcialem kupic kierownice wlasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI, Widze ze duzo graczy ma 1 kierownice z seri GT czy duza jest roznica po miedzy padem a kiedownica tą w F1 2010 ? Bo ja mam pad ale chcialem kupic kierownice wlasnie.

Tak głownie chodzi o skręt na kierownicy bez trudu możesz płynnie skręcać a na padzie to sam pewnie wiesz jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierownica, to precyzja i płynność w skręcaniu, hamowaniu i przyśpieszaniu. DF GT rewelacyjnie się sprawdza. Za padem może przemawiać tylko chyba szybkość reakcji... Wyboru dokonasz sam.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do kierownic macie jakies Stojaki zeby je podpiac i czuc sie jak w wozie ?? Jesli tak to jakiej firmy i co polecacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sluszny wybor to: wheel stand pro.Polecam, sprawdza sie znakomicie.

Własnie tez o tym myslalem ale kosztuje prawie tyle co kierownica ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zniknęło :sad:

Była dobra baza do własnych ustawień.

Nie zniknęło, tylko mają przerwę konserwacyjną, spróbuj za parę godzin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sluszny wybor to: wheel stand pro.Polecam, sprawdza sie znakomicie.

Własnie tez o tym myslalem ale kosztuje prawie tyle co kierownica ;/

Ja do swojej G27 zrobiłem sam.Kosztowało mnie to ok.100zł ,wykorzystałem starą ławkę do ćwiczenia brzuszków(jest fajnie wygięta)no i mam swoje Ferrari:)

Stabilny stojak musi być!!!

Jak już to wszysko pomaluje i dopieszczę wtedy wstawię fotkę.Za kierownice trzeba zapłacić dużo niema wyjścia ale stojak wystarczy ruszyć głową(lub poprosić kogoś o pomoc)to żart hehe!

Pozdrawiam wszystkich kierowców wyścigowych!!!

Edytowane przez arty46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOWI, skąd takie fajne i rozsądne podejście do setupów? Wytrenowałeś to już w F1 2010, czy procentuje wiedza z poprzednich ścigałek? Ja jeszcze trochę ten samochód po omacku ustawiam, a sądząc po tym jak Wasze bolidy jeżdżą na treningach, sporo się jeszcze muszę pouczyć w "setupowaniu". Możesz coś polecić?

Ja tam sie setupami nie lubie bawic, ale niestety trzeba bylo pokombinowac podczas sezonu. Na przyklad na silverstone w slabszych ekipach bez dobrego setupy nie ma szans na dobre kolko. Jak przejedziesz 1.5 sezonu to tez zobaczysz ze nie ma co kombinowac z setupami tylko dajesz ktores z tych od inzyniera i ustawiasz pod swoj styl jazdy. Ja lubie atakowac tarki dlatego np musze podniesc bolid troche wyzej niz jest to wymagane zeby nie dobijal. Na ulicznych torach nie ma co schodzic ponizej 5 w ustawieniach wysokosci bo bedzie ci bolid dobijal i opony na dohamowaniach przez to beda sie blokowac. Jak cos jeszcze chcesz wiedziec to wal w ciemno moze pomoge  :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na razie też wybieram te od inżyniera i modyfikuję, ale tylko o ciśnienie i hamulce.

Pobawię się z wysokością i aero - to jestem w stanie zrozumieć.

Ale wpływ i ustawienia innych elementów (sekcja Alignment; Camber; Toe)? Jak tego używać? Żeby było jasne - ja potrafię sobie przeczytać opis tych ustawień, zrozumieć go, poszukać dodatkowych danych w necie. Brakuje mi jednak przełożenia tych danych obrazowo na to co się dzieje na torze, kiedy czujecie, że trzeba pogrzebać właśnie "tam", że "tam" można urwać jeszcze kilka dziesiątych sekundy.

Zastanawia mnie jeszcze:

a) moje ustawienia hamulców - zawsze daję na wysokie ciśnienie i małe tarcze - jakie tory lepiej znoszą inne ustawienia? Dlaczego?

B) ogólna szybkość bolidów - miałem wczoraj porównanie - identycznie ustawiony bolid - drugie od prawej ustawienia inżyniera, zmienione tylko hamulce i ciśnienie (j.w.) i przy grze online na prostej w Bahrajnie bolid wyciąga ok 300km/h, a na prostej w Chinach, spokojnie pędzi 320km/h - i nie ma tutaj w zasadzie mega różnicy jeżeli chodzi o długości tych prostych. Spotkaliście się z czymś takim? Gdzie tu logika? Kolejny rodzaj buga, czy mi się coś tylko źle wydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi ostatnimi to ja ci nie pomoge, kiedys co prawda czytalem gdzies o tym jak ustawiac samochody w simach ale nie moge znalec nigdzie tego. Jak masz czas to mozesz poprobowac i zobaczyc co sie zmienia jak dasz troche wiecej albo troche mniej. Ja sie za jakies lepsze setupy wezme jak zdobede mistrzostwa w singlu, narazie lepsze mi nie potrzebne. 

Co do hamulcow to jest cos tam ze wieksze lepiej hamuja ale szybciej sie przegrzewaja czy jakos tak, tez nie jestem tego pewny takze prosze nie zabijac mnie za moja niewiedze ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze:

a) moje ustawienia hamulców - zawsze daję na wysokie ciśnienie i małe tarcze - jakie tory lepiej znoszą inne ustawienia? Dlaczego?

B) ogólna szybkość bolidów - miałem wczoraj porównanie - identycznie ustawiony bolid - drugie od prawej ustawienia inżyniera, zmienione tylko hamulce i ciśnienie (j.w.) i przy grze online na prostej w Bahrajnie bolid wyciąga ok 300km/h, a na prostej w Chinach, spokojnie pędzi 320km/h - i nie ma tutaj w zasadzie mega różnicy jeżeli chodzi o długości tych prostych. Spotkaliście się z czymś takim? Gdzie tu logika? Kolejny rodzaj buga, czy mi się coś tylko źle wydaje?

dobrze Ci się jeździ z maksymalnym ciśnieniem? wtedy łatwo zablokować koła ale wiadomo hamulce mocniejsze(wg mnie ma to sens na kierownicy/pedałach-lepsze wyczucie)...myśle że medium to jest najlepiej(tym bardziej na padzie)...Jeśli chodzi o te małe tarcze to nie nagrzewają Ci się za szybko na torach gdzie hamuje się dużo?

a jeśli chodzi o tą prędkość maksymalną to uważam że to nie bug...nawet jak będa takiej samej długości tory to zauważ z jaką prędkością wychodzisz na tą prostą, czy masz przegrzany silnik-zauważyłem dużą różnice przy czerwonym a zielonym silniku...a i nie pamiętam ale czy oba tory są na tej samej płaszczyźnie? może któryś jest coś pochylony i juz masz różnice...dużo jest możliwości.....o temperatura i gęstość powietrza też  :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza bolaczka dla mnie jest brak telemetrii :( Z niej wszystko mozna wyczytac.

Edytowane przez simon999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam problem z polaczeniem sie przez neta z kumplem z tej samej sieci niewiem gdzie jest problem wyskakuje mi "polaczenie utracone" i fifa 11 tez to samo mam czy ktos moze wie co mam zrobic ? prosze o jakies wskazowki dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam problem z polaczeniem sie przez neta z kumplem z tej samej sieci niewiem gdzie jest problem wyskakuje mi "polaczenie utracone" i fifa 11 tez to samo mam czy ktos moze wie co mam zrobic ? prosze o jakies wskazowki dzieki

Hej. Też miałem taki problem. Musisz sprawdzić jaki masz adres fizyczny czy prywatny czy publiczny. Jeżeli prywatny to nie masz bezpośredniego dostępu do internetu i dlatego masz problemy z grą online jeżeli masz adres publiczny to w takim wypadku Twoj kolega ma adres prywatny :)

Zadzwon do dostawcy internetu i się zorientuj w temacie.

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ma ktoś może jakiś dobry setup na Singapur? Ja tego toru nie mogę ogarnąć i co bym w ustawieniach nie robił to jeszcze bez błędnie tego toru nie przejechałem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tego:

Aerodynamics

Front Wing Angle: 8

Rear Wing Angle: 6

Braking

Balance: F 50% - R 50%

Pressure: High

Brake Size: N/A

Balance

Ballast Distribution: F 50% - R 50%

Front Anti-roll Bar: 4

Rear Anti-roll Bar: 10

Suspension

Front Ride Height: 2

Rear Ride Height: 2

Front Spring Stiffness: 5

Rear Spring Stiffness: 5

Gearbox

Gear 1: 137 kph / xxx mph

Gear 2: 167 kph / xxx mph

Gear 3: 197 kph / xxx mph

Gear 4: 226 kph / xxx mph

Gear 5: 257 kph / xxx mph

Gear 6: 287 kph / xxx mph

Gear 7: 322 kph / xxx mph

Engine

Throttle map: Fast

Fuel: Fixed

Alignment

Camber front: -1.50

Camber rear: -3.20

Toe front: 0.15

Toe rear: 0.50

Mi się na tym setupie jeździ przyjemnie, spróbuj, może to ci pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×