Skocz do zawartości
Sir Siekier

Liga Gt5

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to tak,

Obawy niektorych uwazam za dosyc powazne i warte zastanowienia. Pozatym spolecznosc wyscigowcow na tym forum jest naprawde duza. Wielka chcialoby sie rzec. Dlatego tez ja mysle ze posiadajac taka ilosc graczy tutaj nie musimy sie nigdzie ruszac.

Proponuje zatem utworzyc temat gdzie bedziecie sie zapisywac jako chetni do grania. Gra wychodzi 24 zatem wowczas bedziemy wiedzieli na bank ile osob moze brac udzial naraz w grze, podzielimy wtedy ludzi na ligi (czy tez typy wyscigow) i startujemy.

Ja moge sie tym zajac na podobnym poziomie jak z f1, oczywiscie f1 nie zostawie i bede dalej dzialal. Mysle bowiem ze w miare spoko mi to wychodzi razem z Patricko. A wlasnie Patricko chcialbym abys do mnie dolaczyl. Plus w zaleznosci ile osob bedzie chcialo smigac bedziemy potrzebowac opiekunow.

Zatem co uwazacie?? jesli jestescie za to temat mozna otworzyc chocby zaraz... Startujemy.

ps...

ja nie robie zadnej konkurencji, tylko uwazam ze byc moze ludzie beda sie obawiac startowac z grupa wyznawcow gt5... Skoro bowiem z was taka elita to moze dzieki naszym rozgrywka wykrystalizuje sie ktos kto potem moze i do was dolaczyc nie czujac sie ni jak gorszy.

Edytowane przez Sir Siekier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Error ja mam inny pomysł jeszcze.

Bo sporo osób grających z nami w F1 teraz w lidze, będzie kupować Gran Turismo, jak nie wszyscy.

Dlatego myślałem po prostu grać w tych samych ligach. Nie wiem ile osób będzie może grać w sieci, ale jak będzie więcej jak 12 to się połączy po prostu któreś ligi.

Wiemy już kto jak jeździ, czego możemy się po kim spodziewać, no i kojarzymy już ludzi. Można powiedzieć, że jest zgranie.

Unikniemy masy szału i chaosu.

Ja bym na forum F1 jeszcze na poważniej zapytał kto na 100% kupuje Gran Turismo, i czy są chętni do takiego zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to plan nasz z Patricko jest z grubsza taki.

Na forum f1 zapytamy ludzi juz grajacych w ligach (tylko w ligach) kto kupuje i bedzie chetny (i sie wyrobi) na udzial w lidze/klasach (to jeszcze bedziemy ustalac) Gran Turismo.

Potem zapytanie bedzie tutaj na GT forum kto jest chetny ( i sie wyrobi) na lige/klase GT5.

Na podstawie tego bedziemy dalej kombinowac, oczywiscie nie goraczkujcie sie bo liga/klasa nie rusza odrazu. Przewiduje podobny odstep czasowy jak przy f1.

Jednak poki co to czekamy na Patricko i jego ogloszenia...

Natomiast tutaj sluchamy waszych opinii i wogole...

ps...

takie moje male przemyslenie... pozniej:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Partricko może i dobry, ale co z osobami które nie załapały się do ligi F1?? Ja chciałem ścigać się w F1, ale po negatywnych opiniach odnośnie gry w końcu jej nie kupiłem. Natomiast w GTP grałem z wieloma osobami z ps3.site i jak najbardziej będę zainteresowany udziałem w stworzonej tu lidze w GT5, na które czekam z wielkim utęsknieniem, jak wiele tysięcy osób :wink: Więc jestem za stworzeniem nowej ligi, wiele osób ścigających się w time trialu w GTP z pewnością weźmie w tym udział. Już się na to piszę :thumbsup: Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że nie ma co liczyć, że wszyscy z ligi F1 będą chcieli jeździć w kolejnej lidze.

Najpierw chcemy zrobić tylko rozeznanie jakie będzie zainteresowanie wśród obecnych graczy F1 i tyle.

Będzie sporo wolnych miejsc, bo wiadomo GT5 to ogromne możliwości.

Najpierw po prostu mały rekonesans czy jest sens brnięcia w to dalej.

Bez obaw. Jak będzie się coś poważniejszego robić, to myślę że nie będzie problemów z załapaniem się.

W GT5 jest tyle serii, tyle możliwości, że starczy miejsca raczej dla każdego.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, możliwości stworzenia różnych lig będzie mnóstwo :yes: Mam tylko wielką nadzieję, że online będzie taki jaki być powinien ( w GTP kulało to strasznie) i nie zostanie nam tylko ściganie się w czasówkach, a będzie prawdziwa walka zderzak w zderzak :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie ze 4 ligi to wyjsciowy start!! Tego wg mnie bedzie duzo duzo wiecej.. jednak wowczas bedziemy potrzebowac pomocy. Pamietajcie ze Patricko czy ja rowniez zycie mamy. Dlatego jesli beda chetni na pomoc przy organiacji to wowczas moze byc tych lig chocby nawet i sto :P

Natomiast co do chetnych to zaraz zrobie temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A ja mam pytanie z innej beczki: o jakiej fizyce i wspomagaczach mówimy mając na myśli ligę, czy ligi?. Pytam o to dlatego, że w mojej opinii jedyna słuszna i mająca w ogóle sens opcja ścigania się to oczywiście fizyka w trybie symulacji i absolutnie żadnych wspomagaczy czyli wszystko na off. Mam nadzieję, że w tej kwestii "organizatorzy" będą nieugięci :thumbsup:.

Dalej - trzeba by stworzyć coś w rodzaju regulaminu który jednoznacznie określał by kilka podstawowych kwestii takich jak:

- kalendarz (czym, gdzie, kiedy i w jakiej konfiguracji startujemy, start lotny czy z miejsca, + pogoda)

- czas do którego wszyscy "uprawnieni" mają być na konkretnym serwerze (czyli powiedzmy 19:00 - po tej godzinie nikt już nie dołącza więc nie trzeba czekać na spóźnialskich co powoduje, że odpada masa zbędnego bałaganu)

- jakieś listy startowe (czyli kto, czym, gzie i o której godzinie jest uprawniony do startu)

- jednoznaczne i nie budzące wątpliwości zasady ścigania się fair play (chociażby jazda 2wide, ścinanie zakrętów i wszelkiego rodzaju skróty, i kary jakie grożą za nieprzestrzeganie zasad)

- system kar i zasady ich przyznawania

i cała masa innych rzeczy bez których trudno myśleć o jakiejkolwiek lidze. Jeśli trzeba, to oczywiście jestem chętny żeby pomóc osobie lub osobom które się będą zajmowały organizacją lig/i.

Pozdrawiam.

Edytowane przez yonash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo widzisz kochany, tak sie pieknie sklada ze wiekszosc z tych elementow ktore podales jest juz rozwiazana. Mamy dobra praktyke z f1, poki co nie chce mi sie odp w szczegole ale widze ze nie odsuwamy sie za daleko od tego co juz mamy i na czym dzialamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam takie pytanie odnośnie szybkości łącza.. Mam internet w nPlay 2mb/s w nocy podajże 4mb/s, w Uncharted 2, czy World at War grałem bez najmniejszych problemów, ale czy do GT5 online to wystarczy, jakie są wasze opinie? Jakie szybkości łącz średnio, mają użytkownicy waszej ligi F1, orientujecie sie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze byc moze ludzie beda sie obawiac startowac z grupa wyznawcow gt5... Skoro bowiem z was taka elita to moze dzieki naszym rozgrywka wykrystalizuje sie ktos kto potem moze i do was dolaczyc nie czujac sie ni jak gorszy.

Rozumiem że w domyśle chodzi o GTPL czy ktoś z nas uważa się za elitę?????

Jak będe jechał jako NEXUS to będzie ok a jak jako GTPL_NEXUS to ktoś może mieć jakieś obawy????

Ja dołączyłem do GTPL właśnie z ps3site(moje jeżdżenie zaczęło się od lipcowych eventów), Podsumowanie eventów

wtedy nie kręciłem jeszcze dobrych czasów i nigdy nie poczułem się gorszy.

A poza tym GTPL to nie tylko X-Mato, kto wie jak będzie szło w GT5, poza tym wyścigi to nie TT i może być już różnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie ja wlasnie widze to cale gtpl jako elite! ja nie czuje sie elita jeszcze, jesli po wynikach naszej ligi ktos bedzie naprawde super to zawsze moze dolaczyc do was na waszych zasadach... My z Patricko wyznajemy zasade luznej rywalizacji, bez cisnienia. Pozatym ja nikogo pod pistoletem nie trzymam, ma w sumie 3 ligi do wyboru, wasza nasza i polo510. O tych wiem ligach. Wy macie renome, my doswiadczenie w fajnej zabawie przy f1, plus beke smiechu jezdzac ze mna... jako mlodym lewisem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,

Pozwole sobie cos dodac jako ze jestem zainteresowany sama gra jak i startem w lidze to....

Na PS3 jestem powiedzmy nowy natomiast z symulatorami mam duzo wspolnego gdyz na wersji PC przejezdzilem chyba wszystkie opcje od LFS, rfactor , gtr, startujac w ligach etc.

Po pierwsze ktos wspomnial o podziale na pada/kierownica oraz umiejetnosci. - uwazam to za bezsens bo kazdy jezdzi na tym na czym moze i podejrzewam ze spotakmy sie z czyms takim ze kierowca na padzie bedzie szybszy od goscia na kierze. Jesli chodzi o umiejetnosci, cala frajda jest w tym zeby gonic szybszego i potem go przescignac, przynajmniej jest sie od kogo uczyc. Dlatego jestem za tym aby cala ta "elita" jezdzila i w tej lidze i chetnie sie z nimi przejade.

Wazna rzecza jest regulamin i dyscyplina ktorej kazdy musi przestrzegać. Reg, nie musi byc zaawansowany ale tak jak juz wczesniej kolega yoonash napisal wszystkie te opcje musza byc zawarte. Ze swojego doswiadczenia wiem ze w pospiechu nic dobrego nie wyjdzie dlatego lepiej dograc wszystko punkt po punkcie.

Ludzie czekajacy na lige niech poczekaja a to podniesie wiecej adrenaliny i zylki motorsportu.

W razie czego sluze pomoca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowienia ogólne:

pkt 1.Warunkiem uczestnictwa w lidze jest TV conajmniej 40" (znanej marki !!!!):)

pkt 2.Brak podziału na używających pada/kierownicy (będzie tylko zawarta informacja o rodzaju kontrolera)

Wybór aut i tras:

pkt 3.Wybór auta jest dowolny, jednak musi on spełniać wymagane kryteria przydzielone poszczególnym eventom

pkt 4.Wybór trasy odbywa się na zasadzie ankiety przyklejonej w odpowiednim temacie

pkt 5.Ilość okrążeń ustalana jest tak, aby wyścig trwał 30 minut z odchyleniami 5 minutowymi w zależności od tras i preferencji zawodników

pkt 6.Trasy nie mogą się powtarzać w ramach jednych mistzrostw

Zasady organizacji eventów:

pkt 7.Eventy ustalane są z wyprzedzeniem w celu zapoznania się z autem i trasą (ustala się 5 eventów które będą następować kolejno po sobie i po zakończeniu 4-tego eventu (przed ostatnim z tego ciągu) ustala się kolejne 5)

pkt 8.Liga składa się z 10 eventów

pkt 9.Pierwsze eventy rozgrywane są tylko autami premium ze względu na ich dostępność i równe szanse dotyczące uszkodzeń

pkt 10.Kwalifikacje (na zasadzie próby czasowej trawjącej 1 dzień), wyłaniają 32 finalistów (która dzielona jest na 2 grupy) i eliminują resztę zawodników

pkt 11.Następnie rozgrywane są 2 wyścigi po 16 zawodników (najpierw walka o miejsca 32 - 17 (II grupa), a następnie 16-1(I grupa))

pkt 12.Ilość okrążeń ustalana jest tak, aby wyścig trwał 30 minut z odchyleniami 5 minutowymi w zależności od tras i preferencji zawodników

pkt 13.Wyróżniamy następujące rodzaje eventów:

1) pojedynek 2 aut (np. M5 vs. RS6)

2) pojedynek aut do 200km

3) pojedynek aut do 500km

4) pojedynek aut seryjnych bez ograniczeń mocy

5) pojedynek aut tuningowanych bez ograniczeń mocy

6) pojedynek aut z napędem na tylna oś

7) pojedynek aut z napędem na przednią oś

8) pojedynek aut z napędem 4x4

9) pojedynek NASCAR

10) pojedynek RALLY

11) pojedynek KARTING

12) pojedynek F1

13) pojedynek GT3

14) pojedynek konkretnym autem

15) pojedynek dupowozami typu amfibia, ogórek itd.

...pisać propozycje

pkt 14.Wybór rodzaju eventu odbywa się w toku glosowania w podwieszonej akniecie

pkt 15.Rodzaje eventów nie mogą się powtarzać w ramach jednych mistrzostw

pkt 16.Eventy są rozgrywane 2 razy w tygodniu

Zasady punktacji:

pkt 17.Punkty przyznawane adekwatnie od zajętego miejsca według wzoru przedstawionego w załączniku nr 1.

pkt 18.Punktowanych jest 32 pierwszych miejsc (pierwsze 3 są dodatkowo premiowane)

pkt 19.Zwycięscą mistrzostw jest osoba posiadająca największą ilość pkt

pkt 20.Nie ma pkt karnych za nieobecność w mistrzostwach

pkt 21.1 pkt = 3 pkt PAYBACK

Załącznik nr 1.

84575961666773897114_thumb.jpg

Oczywiście to jest tylko moja wizja na szybko wyskrobana i niedopracowana... podstawową kwestią jest liczba uczestników której jeszcze nie znamy:/ pkt 1. i pkt 17. są oczywiście żartem:P

Edytowane przez caligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowienia ogólne:

pkt 1.Warunkiem uczestnictwa w lidze jest TV conajmniej 40" (znanej marki !!!!):)

Wybór aut i tras:

pkt 3.Wybór auta jest dowolny, jednak musi on spełniać wymagane kryteria przydzielone poszczególnym eventom

pkt 4.Wybór trasy odbywa się na zasadzie ankiety przyklejonej w odpowiednim temacie

pkt 5.Ilość okrążeń ustalana jest tak, aby wyścig trwał 30 minut z odchyleniami 5 minutowymi w zależności od tras i preferencji zawodników

pkt 6.Trasy nie mogą się powtarzać w ramach jednych mistzrostw

Zasady organizacji eventów:

pkt 7.Eventy ustalane są z wyprzedzeniem w celu zapoznania się z autem i trasą (ustala się 5 eventów które będą następować kolejno po sobie i po zakończeniu 4-tego eventu (przed ostatnim z tego ciągu) ustala się kolejne 5)

pkt 8.Liga składa się z 2 mistrzostw podzielonych na 2 grupy po 5 eventów

pkt 9.Pierwsze eventy rozgrywane są tylko autami premium ze względu na ich dostępność i równe szanse dotyczące uszkodzeń

pkt 10.Kwalifikacje (na zasadzie próby czasowej trawjącej 1 dzień), wyłaniają 32 finalistów (która dzielona jest na 2 grupy) i eliminują resztę zawodników

pkt 11.Następnie rozgrywane są 2 wyścigi po 16 zawodników (najpierw walka o miejsca 32 - 17 (II grupa), a następnie 16-1(I grupa))

pkt 12.Ilość okrążeń ustalana jest tak, aby wyścig trwał 30 minut z odchyleniami 5 minutowymi w zależności od tras i preferencji zawodników

pkt 13.Wyróżniamy następujące rodzaje eventów:

1) pojedynek 2 aut (np. M5 vs. RS6)

2) pojedynek aut do 200km

3) pojedynek aut do 500km

4) pojedynek aut seryjnych bez ograniczeń mocy

5) pojedynek aut tuningowanych bez ograniczeń mocy

6) pojedynek aut z napędem na tylna oś

7) pojedynek aut z napędem na przednią oś

8) pojedynek aut z napędem 4x4

9) pojedynek NASCAR

10) pojedynek RALLY

11) pojedynek KARTING

12) pojedynek F1

13) pojedynek GT3

14) pojedynek konkretnym autem

15) pojedynek dupowozami typu amfibia, ogórek itd.

...pisać propozycje

pkt 14.Wybór rodzaju eventu odbywa się w toku glosowania w podwieszonej akniecie

pkt 15.Rodzaje eventów nie mogą się powtarzać w ramach jednych mistrzostw

pkt 16.Eventy są rozgrywane 2 razy w tygodniu

Zasady punktacji:

pkt 17.Punkty przyznawane adekwatnie od zajętego miejsca według wzoru przedstawionego w załączniku nr 1.

pkt 18.Punktowanych jest 32 pierwszych miejsc

pkt 19.Zwycięscą mistrzostw jest osoba posiadająca największą ilość pkt

pkt 20.Nie ma pkt karnych za nieobecność w mistrzostwach

pkt 21.1 pkt = 3 pkt PAYBACK

Załącznik nr 1.

11181817248614380782_thumb.jpg

Oczywiście to jest tylko moja wizja na szybko wyskrobana i niedopracowana... podstawową kwestią jest liczba uczestników której jeszcze nie znamy:/ pkt 1. i pkt 17. są oczywiście żartem:P

ad.3 Wybór auta musi byc jednak w tej samej klasie , na poczatku sezonu ustalamy klase aut czy w kat KM czy w innej.

ad.4,7 to dwa takie same punkty ale je trzeba zmodyfikowac. Trasy wybierzemy na poczatku sezonu i od razy sztwyno ustalamy kalendarz z datami tego dnia taka trasa itp . A nie oglaszanie tras jednej po drugiej..

ad.8 ??? nie wiem o co tu chodzi

ad.9 patrz ad.3

ad. 10,11 tutaj nieco zmodyfikowal bym system kfalifikacji. Biorąc pod uwage to ze moze byc wiecej niz 16 osob w lidze to jest czasowka w systemie time trial i nie caly dzien a 2 okrążenia (bo tak kazdy bedzie tłuk te czasy ) a chodzi o realizm i sprawdzenie kto jest mocny psychicznie. 2 okrazenia wystarcza w zupelnosci.

Nie wiem jeszcze co dalej jesli bedzie wiecej niz 16 osob , najlepiej podzielic to na dwie grupy i potem sumujac wszystkich , zrobic dwa finaly tylko ze pierwszy final A to ludzi 1-14 a drugi final B miejsca 15-32 (z czasowki). Finał B jedzie jako pierwszy i dwie osoby z finalu B maja szanse pojechac w finale A.

ad.13 cala ta lista na ten czas jest bez sensu najlepiej na poczatek zrobic ankiete z klasami auta ktorymi chcemy jechac ewentualnie jesli stworzy sie ekipa odpowiadajaca za organizacje ligi to oni ustalaja na sztywna wczesniej konsultujac to z kierowcami.

ad.14,15 patrz ad.4,7

ad.16 do ustalenia

ad.18 nie uwazam aby wszystkie miejsca byly premiowane punktami. W celu zaostrzenia rywalizacji punkty struktura punktow musi ulec zmianie. Z kolei zeby uniknac takiej opcji ze kierowca jadac na 26 a miejsc by bylo punktowanych powiedzmy 20 , wyjdzie podczas wyscigu bo stwierdzi ze nie ma po co jechac skoro nie dostanie punktow to moze faktycznie lepiej zostawic punkty do 32 miejsca

tabelka z punktami do zmiany. dlaczego ? Miejsca 1-4 musza byc lepiej premiowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.3 Wybór auta musi byc jednak w tej samej klasie , na poczatku sezonu ustalamy klase aut czy w kat KM czy w innej.

dlatego jest napisane że auto musi spełniać wymogi eventu (jesli event będzie dotyczył danej klasy aut to wtedy tylko takie będzie mozna wybierać)

ad.4,7 to dwa takie same punkty ale je trzeba zmodyfikowac. Trasy wybierzemy na poczatku sezonu i od razy sztwyno ustalamy kalendarz z datami tego dnia taka trasa itp . A nie oglaszanie tras jednej po drugiej..

oczywiście że lepiej jest wybrać trasy i rodzaje eventów pzred ligą i rozpisać to w kalendarzu

ad.8 ??? nie wiem o co tu chodzi

to jest tak jakby struktura organizacyjna ligi... przy podzieleniu jej na 2 etapy (kazdy po 5 eventów) można by jeszcze dodać premię punktowe dla pierwszych miejsc na półmetku ligi czyli po 5 eventach...

ad.9 patrz ad.3

?? można to zapisać inaczej ale chodzi o to że auto można wybrać dowolne z puli aut premium tyle tylko żeby spełniało kryterium eventu

ad. 10,11 tutaj nieco zmodyfikowal bym system kfalifikacji. Biorąc pod uwage to ze moze byc wiecej niz 16 osob w lidze to jest czasowka w systemie time trial i nie caly dzien a 2 okrążenia (bo tak kazdy bedzie tłuk te czasy ) a chodzi o realizm i sprawdzenie kto jest mocny psychicznie. 2 okrazenia wystarcza w zupelnosci.

Nie wiem jeszcze co dalej jesli bedzie wiecej niz 16 osob , najlepiej podzielic to na dwie grupy i potem sumujac wszystkich , zrobic dwa finaly tylko ze pierwszy final A to ludzi 1-14 a drugi final B miejsca 15-32 (z czasowki). Finał B jedzie jako pierwszy i dwie osoby z finalu B maja szanse pojechac w finale A.

to jest teraz największy problem... moje założenia dotyczą nieograniczonej ilości osób w lidze z tym że tylko 32 z nich może zając punktowane miejsce i jako że górny limit osób w wyścigu online w GT5 wynosi 16 to podzieliłbym te 32 osoby na 2 grupy w zależności od wykręconego w kwalifikacjach czasu... drusza szesnastka walczyłaby o miejsca 15-32, a pierwsza o 1-16...

a co do czasu kwalifikacji to 2 okrążenia są nierealne... myślę żeby kwalifikacje trwały chociażby 30 minut i nie odbywały się w ten sam dzień co wyścig...

ad.13 cala ta lista na ten czas jest bez sensu najlepiej na poczatek zrobic ankiete z klasami auta ktorymi chcemy jechac ewentualnie jesli stworzy sie ekipa odpowiadajaca za organizacje ligi to oni ustalaja na sztywna wczesniej konsultujac to z kierowcami.

niby tak... można to załatwić tak jak to już wczesniej napisałem czyli na półmetku ligi po 5 eventach dopunktować pierwsze miejsca, albo delikatnie zmienić ilość przyznaawnych punktów... taką listę zrobiłem zachowując mniej więcej proporcje F1:

84575961666773897114_thumb.jpg

Edytowane przez caligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje dwa grosze. Po pierwsze nie ma co wymyslac kola, na gtplanet jest juz regulami opracowany bo tam sie scigaja od dawna wiec mozna najlepsze rzeczy sciagnac od nich. Jak bede mial wiecej czasu to podam linka

Co do podzialu na 2 x16 zawodnikow to jest bez sensu. Kazdy moze zwalic kwalifikacje ale potem spokojnie odrobic to w wyscigu wiec nie wiem czy to dobry pomysl. Rownie dobrze mozna dac 100 x 16 jak beda chetni tyle, ze kwalifikacje w tym wypadku maja za duza wage ...

Co do punktow to tak jak ktos wyzej pisal, pierwsze miejsce musi byc lepiej punktowane, podobnie drugie i 3 potem mozna sobie juz o jedno oczko skakac

A tak w ogole to sa dwa tematy z liga na tym subforum, oba sa aktualne czy juz sie wszyscy tutaj przeniesli ? Bo nie wiem gdzie i do kogo uderzac na zapisy :]

Jeszcze jedna wazna rzecz. Godzina rozpoczecia wyscigow. Gralismy w jakies shootery i zawsze bylo za wczesnie. Jesli moglbym cos zasugerowac to sklanialbym sie na 22:00. Zona, dzieci itd ... co myslicie?

l i n k - tutaj cos znalazlem, ale dawno temu widzialem cos innego, typowo pod mistrzostwa regulamin... trzeba poszperac

a tu: l i n k Online Rules :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest teraz największy problem... moje założenia dotyczą nieograniczonej ilości osób w lidze z tym że tylko 32 z nich może zając punktowane miejsce i jako że górny limit osób w wyścigu online w GT5 wynosi 16 to podzieliłbym te 32 osoby na 2 grupy w zależności od wykręconego w kwalifikacjach czasu... drusza szesnastka walczyłaby o miejsca 15-32, a pierwsza o 1-16...

a co do czasu kwalifikacji to 2 okrążenia są nierealne... myślę żeby kwalifikacje trwały chociażby 30 minut i nie odbywały się w ten sam dzień co wyścig...

niby tak... można to załatwić tak jak to już wczesniej napisałem czyli na półmetku ligi po 5 eventach dopunktować pierwsze miejsca, albo delikatnie zmienić ilość przyznaawnych punktów... taką listę zrobiłem zachowując mniej więcej proporcje F1:

84575961666773897114_thumb.jpg

Dlaczego 2 okrazenia sa zle ? Ta opcja najbardziej urozmaica lige, tym ze nie bedzie lupania czasow offline non stop. Liczy sie psychika a to jest bardoz wazne zeby stawiac na realizm.

Punkty - nie ma co bawic sie w dodawanie na polmetku pkt. Ustalimy dobra strukture z premiowanymi miejscami 1-4 i bedzie git.

Nad kfalifiakcjami trzeba pomyslec.

Godzina - dla mnie 22 pasuje ale jak wiadomo wszystkim sie nie dogodzi dlatego trzeba bedzie utworzyc ankiete z odpowiednia godzina.

Te linki co podales sa bardzo pomocne i napewno bedzie trzeba ich regulaminu czesciowo uzyc. Co nie zmienia faktu ze sami musimy stworzyc specjalny regulamin dla GT5.

Edytowane przez DeeS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie te wasze propozycje sa ciekawe jednak potrzebuje odpowiedzi na jedno proste pytanie... jak zrobic lobby online tylko dla znajomych?? Wczoraj bowiem gralismy no to powiem dramat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pkt 1.Warunkiem uczestnictwa w lidze jest TV conajmniej 40" (znanej marki !!!!)

To miał być żart, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra troche updatu..

Ligi nie bedzie. Z Patricko doszlismy do wniosku ze to nie ma sensu bo po prostu nie mamy na to czasu az tyle aby sie tym zajac super fajnie.

Dlatego tez Dajemy szanse wam uzytkownikom naszego forum na pokazanie sie przy tworzeniu.

Z ligi rezygnujemy diametralnie ale wprowadzamy Klasy wyscigowe.

Ogolnie krotko na ten temat. Jest sobie klasa aut wrc , moze byc 16 osob online naraz. W poniedzialek rozpoczynamy liste z chetnymi na sciganie sie w nastepna niedziele. Lista 16 zostaje zamknieta umawiacie sie na godzine i jazda... Po wyscigu oczywscie wrzucacie komentarze i takie rzeczy jak replaye jesli ktos to wogole umie robic...

Dlatego poki co chcialem z wami sie podzielic propozycjami klas:

SuperGT

NASCAR

Le Mans

Samochody z moca do 400km

Karting

Samochody z moca do 200km

Samochody nielimitowane moca

Jeden typ auta.

Ktore klasy wam sie podobaja?? moze macie lepsze klasy do zaproponowania. Dla najbardziej rozchwytywanych klas bedzei osobny temat... i tyle:)

jak to widzicie...

Aha oczywiscie osoby obecnie zapisane (tez z GT5 i F!1) maja pierwszenstwo. pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie to słabo wszystko widzę na podstawie tego jaki burdel zrobił się na forum w temacie wyścigowym od premiery GT5 ciężko się połapać.Zresztą na ostatnich testach ( tych od priusa itp. ) widać było, że laguje. Podział na klasy ok choć na le mans to chyba mało kto już zarobił ;)

ale na karty to się pisze spodobały mi się jak mało co, oby było fair play..

Edytowane przez keil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ligi jako takiej w naszym wydaniu nie będzie. Luźne umawianie się można robić w temacie z Online i to bym zalecał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co nikogo to nie interesuje... mysmy napisali swoje i nikt nic nie pisze... no coz trudno. Skupim sie chyba Patricko na f1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam kilku "rozsądnych" graczy tzn. traktujących grę typowo "for fun" do nas na rozgrywki ligowe. Link w odnośniku :rolleyes:

Edytowane przez merio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×