Skocz do zawartości
Sir Siekier

Liga Gt5

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie nie wysylajacie do mnie zapytan o lige gt5!!! nie robimy ligi gt5.!! Organizujcie sie sami! pozdrawiam... i prosze o usuniecie tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że został odświeżony temat zapisów do ligi, pozwolę sobie odkopać ten wątek.

Zanim wyślę swoje zgłoszenie chciałbym spytać o jakieś konkrety, żeby nie zapisywać się w ciemno i ew. nie zajmować miejsca na liście.

Nie znalazłem żadnych konkretnych informacji w tym wątku, rozumiem że to same propozycje.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, również chciałbym poznać szczegóły, bo już jeżdżę w jednych zawodach i nie wiem czy ta liga nie stałaby w przeszkodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar cos zorganizowac w najbliższym czasie, tylko bedziecie musieli poczekac troche z jakimis szczegolami bo mam narazie urwanie glowy. Mysle ze pod koniec przyszlego tygodnia coś sie wykrystalizuje i spisze to wszystko. Jak ktos chce pomoc przy organizacji to na PW piszczcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was.

Niedługo konczy sie sezon F1, ja myslalem teraz nad czyms podobnym ale nowym. W głowie powstał mi pomysł stworzenia ligi Ps3Site w Gran Turismo 5 bez podzialow na kategorie.

Wyglądałoby to tak:

Powstały by taki podział Kategorii:

SuperGT

NASCAR

Le Mans

Samochody z moca do 400km

Karting

WRC

Samochody z moca do 200km

Samochody nielimitowane moca.

Z każdej kategorii odbył by się po 3 wyscigi(ustalone tak czasowo by trwały od 21 do 22 w każdą niedziele, tak jak to ma się w przypadku f1)

Dodatkowo przed sezonem dobralibysmy po 3 tory do kazdej kategorii.

Liga by liczyła 16 osob

Jesli byłoby więcej chetnych to powstałoby wiecej lig.

System punktacji do ustalenia.

Tu jak bylo w pomysle w F1, tez powstał by pary(klasyfikacja konstruktorow), gdzie najlepsi na koniec sezonu mieli by dodawane punkty.

Jesli chodzi o asysty, to wszystko off(oprocz skrzynii do wyboru, trakcji)

System kar podobny do ligi F1

3 nieobecnosci dyskwalifikacja i do gry wchodzi lista rezerwowych.

Podzial dalby w sezonie 24 wyscigi(akurat rozegralibysmy do wyjscia F1 2011)

Teraz co z łączami, czy nadal jest kłopot jak jest pełna rozgrywka, bo tak słyszałem?

Wtedy ligi by można było zmniejszyc

Sezon rozpoczolby się 6 lub 13 Marca.

Tu lista chętnych:

1. Klacza908

Prosze pisac rowniez swoje uwagi i zastrzezenia oraz pomysly. Osoby chetne do pomocy tez prosze sie do mnie zglaszac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pomysł dobry, jak nic nie zorganizujesz, to sam mam w planach coś podobnego od kwietnia. ;)

Przydałoby się więcej konkretów - bo na razie to traktuje to wszystko co napisałeś jako luźne propozycje, a swoje zachowam narazie dla siebie. ;)

A i widzę, że się świetnie znasz, ale na F1 ;)

W GT5 nie wszystkie zasady można przenieść wprost z F1 2010, więc radzę trochę wiecej pograć online w GT5. ;)

Teraz co z łączami, czy nadal jest kłopot jak jest pełna rozgrywka, bo tak słyszałem?
Jesli chodzi o asysty, to wszystko off(oprocz skrzynii do wyboru, trakcji)

System kar podobny do ligi F1

Znaczy się jaki system kar? Kary może przyznawać gra, a i organizator może np dawać kary bo te w grze nie działają dobrze.

Asysty off - oprócz TCS rozumiem, ale np. takiego ABSu się w grze nie da zakazać. A pisząc "skrzyni do wyboru" zapewne masz na myśli automat lub manual czyli rozumiem, że chcesz się seryjnymi autami - prosto z garażu online ścigać, co trochę mija się z celem Ligi Profesjonalnej bez możliwości jakichkolwiek zmian w ustawieniach samochodu. ;)

No dobra powiem Ci jak ja bym zrobił:

Kwalifikacje np. w piątki - liczba sesji Kwalifikacyjnych zależna od liczby chętnych (16 osób - jedna sesja, do 32 dwie, do 48 trzy itd.)

W kwalifikacjach (wyścig kilka okrążeń) nie liczy się miejsce na mecie tylko najlepszy czas okrążenia, który decyduje o miejscu na starcie w niedzielnym wyścigu.

Wyścigi - trwające około godziny - zasady hardcorowe - wszystko off - opony w zależności od klasy samochodów, uszkodzenia ciężkie.

Nascar - 2 wyścigi (bo są dwa tory owalne) - dozwolone auta Nascar z dowolnym tuningiem

La mans - 1 lub 2 wyścigi na la sarthe 2005 i 2009, dozwolone auta La mans - ze 4 do wybory w premiumach są.

Gokarty - 2 wyścigi

WRC - tu można zaszaleć z liczbą torów - samochody zarówno premium jak i standard - dodatkowo trzeba stworzyć listę jakie auta moga startować

Super GT - dozwolone auta z klasy GT500 I GT300 tuningowane - dać limit np 550KM, dozwolone do wyboru auta premium + Lambo Nomad

F1 - wyścigi po torach F1, dozwolone Formula GT lub Ferrari F1

Mniej więcej ja zamierzam to tak zorganizować. ;)

A jak na wstępie zakładasz, że GT5 to tylko przerwa między kolejnymi odsłonami F1 to lepiej dać sobie spokój z organizacją i jeździć w F1. ;)

Edytowane przez SUMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUMO, plany mamy podobno tylko z doswiadczenia wiem, ze kwalifikacje musza byc razem z wyscigiem czyli w niedziele.

Wiem z doswiadczenia ze tak ludzie czasu nie moga znalesc(to odzielanie to na piatek nie ma sensu).

Dlatego w niedziele o 21, zawsze o tej porze da sie znalesc czas.

Jesli chodzi o zasady czyli abs itp, to zgadzam sie z toba, z uszkodzeniami i oponami tez.

Jesli chodzi o dobor tras i serii, to wszystko jest do uzgodnienia.

Liga Powstanie tak jak pisałem 7-14marca

Prosze do mnie pisac pw, lub w tym dziale osoby chetne na udzial w takiej lidze(chetnych czyli nie takich co zrezygnuja po 1 wyscigu, tylko takich co lige od poczatku do konca beda traktowali na powaznie)

Jesli ci chodzi o F1, poprostu znudzila mi sie dlatego lige w Gran Tursmo robie.

A ty Sumo mozesz stac sie wspolorganizatorem, jak cos wyslalem ci pw, bo potrzebuje osob do pomocy

Tu lista:

1.Klacza908

2.United(tak pisał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ty Sumo mozesz stac sie wspolorganizatorem, jak cos wyslalem ci pw, bo potrzebuje osob do pomocy
Współorganizatorem? Jak już to zrobię coś samemu bo lubię mieć władzę i kontrolę nad wszystkim hehe ;)

Co do kwalifikacji w inny dzień to o dziwo patrząc tutaj za przykładem nie problem dla ludzi jest znaleźć te 15 minut w tygodniu, żeby przejechać szybkie kółko. ;) Choć możesz też robić Kwalifikacje tak jak chcesz czyli tego samego dnia co wyścig jak jest to tutaj, z tym, że potrzebnych Ci będzie wtedy kilku hostów przy dużej frekwencji i zgranie w czasie.

A w organizacji Ci nie pomogę, bo sam mam swój EVENT w każdą niedzielę o 20:30 (do 23:00), więc siebie i swojej konsoli nie sklonuje hehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mam osobe chetna do pomocy

Lista chetnych:

1.Klacza908

2.UNITED

3.Rembix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie zrozumielsimy sie - j achetnie pogram ale na pomoc w organizacji czasu nie znajde.

pozrdo ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×