Skocz do zawartości
DaraS

Demon's Souls

Rekomendowane odpowiedzi

I teraz małe pytanko. Jak mówiłem gram Hunterem i dopiero ubiłem pierwszego bossa. W co na samym początku opłaca się pakować dusze? Nie chcę niczego spierniczyć :P

Ja bym Ci polecił na początku zainwestować trochę w Magic, aby uzyskać zdolność "noszenia" kilku czarów.

Generalnie gra sama wymusi od Ciebie na początku konkretne levelowanie pod konkretny sprzęt [np. dany typ tarczy wymaga odpowiednio rozwiniętej siły itp.]

Pamiętaj też, żeby nie pozbywać się dusz pokonanych bossów.

Dostaniesz za nie sporo Souls, ale bardziej korzystne będzie przerobienie ich na czary/cuda/unikatowe bronie.

Tutaj masz tabelę z rozpisaną możliwością wykorzystania dusz bossów: http://demonssouls.wikidot.com/bosses [zakładka "View Usage (Upgrades)].

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie odnośnie temple knighta na faith - czy warto dobić DEXa do 16 by móc używać Lava Bow?

Jak sam mowisz - chcesz zrobic faith build. Wydawanie punktow na Dex zeby uzywac Lava Bow to ich strata. O luku zapomnij, bron biala (najlepiej blessed +5) to Twoj przyjaciel :thumbsup: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam mowisz - chcesz zrobic faith build. Wydawanie punktow na Dex zeby uzywac Lava Bow to ich strata. O luku zapomnij, bron biala (najlepiej blessed +5) to Twoj przyjaciel :thumbsup: .

A moim zdaniem warto. Dobić chociaż do tych 16, zeby używać Lava Bow. Wielu przeciwników jak i bossów można ukatrupić z łuku, szczególnie tak dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciało możemy odzyskać, używając przedmiotów/czarów

Mógłby ktoś powiedzieć gdzie dostać te przedmioty? Bo o czarach nawet nie marzę jako początkujący hunter :P Zginąłem na tym moście, który ostrzeliwuje czerwony smok (zaraz za pierwszym bossem) chyba ze 20 razy. Te niebieskookie dupki doprowadzają mnie do szału... serio ja tej gry nie przejdę na jednym padzie.

Edytowane przez Anarch1946

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panie, to jak Ty chcesz grę skończyć jeśli nie jesteś w stanie pokonać rycerza? :D

Na pewno nie walcz z nim pod obstrzałem strzelców, albo wyciągnij go na most albo wejdź w ten tunel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smok przeleci i biegniesz co sił w nogach. Dobiegasz do kuszników uważając na staminę tak aby móc od razu walczyć. Zabijasz kuszników trzech czy czterech i dopiero wtedy zabierasz sie na niebieskookiego.

Zanim niebieskooki sie włączy do walki masz jakies 20 sek na zabicie kuszników. Niebieskoocy są słabi, przyjmujesz ich pierwsze dwa, trzy ciosy na tarcze i kontratakujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przeszedłem!!! Skończyłem na 87 slv i 43h gry za mną.

Fantastyczna przygoda, jedna z lepszych gier w jakie grałem. Żadna gra od czasów Ghotic II mnie tak nie wciągnęła. Zresztą 14h gry nom stop mówi swoje.

Dobrze że Dark Souls wychodzi dopiero w październiku, będzie czas, żeby zrobić platynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje thumbsup.gif

Teraz czeka Cię chyba to, co w tej grze (przynajmniej dla mnie) najfajniejsze, czyli żonglowanie tendencjami i myszkowanie po wszelkich możliwych zakamarkach, żeby wyzbierać to, co ewentualnie pominąłeś w pierwszym playthrough ;) No i oczywiście musisz zobaczyć alternatywne zakończenie biggrin.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przeszedłem!!! Skończyłem na 87 slv i 43h gry za mną.

Prawdziwe Demon's Souls dopiero sie zaczyna :thumbsup:

NG+ (i dalej), probowanie roznych broni, buildow, stylow walki... No i cos co jest sola DS - PVP!!!:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednej rzeczy nie zdążyłem sprawdzić za pierwszym podejściem. Nad Monumetalem jest pomieszczenie za drewnianymi drzwiami. Co jest za nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam są rankingi graczy. Można sprawdzić kto najwięcej dusz zebrał itd. itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa ok.

Zacząłem NG+, gra jest przyjemnością.

Swoją drogą, wszystkim początkującym graczom polecam Temple Knight'a. Broń blessed i wysoki Faith robią spustoszenie.

Po skończeniu gry, wybrałem dobre zakończenie dostałem duszę Maiden in Black Demon's Souls. Można ją zjeść czy się do czegoś przydaję (cud, czar, unikalna broń) bo nie mogę się doczytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dzięki niej nauczyć się zaklęcia Soulsucker, które zabija wszystko od razu. Jest jednak niepraktyczne, bo trzeba ofiarę zajść od tyłu i nie może ona nas wykryć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie , mam problem :tongue:

Więc tak mam PWCT ale kiedy zgłaszam się do Monumental po Friends Ring mówi coś o Kingu Allancie i nie daje mi ringa :| , nie mam pojęcia co muszę zrobić , żeby gówniarz dał mi pierścień , czy to jakiś bug ? czy może ja robie coś źle ?

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Radziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 2 możliwości. Albo nie masz po prostu PWCT, albo podczas pierwszej rozmowy z Monumentalem, gdy zadał Ci pytanie, czy pomożesz uśpić The Old One, nie wybrałeś odpowiedzi Tak.

Jednak jeśli naprawdę masz PWCT i odpowiedziałeś "Tak" Monumentalowi, to gadaj z nim do upadłego. Może w końcu da - jeśli nie, to znaczy, że jest jak napisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dzięki niej nauczyć się zaklęcia Soulsucker, które zabija wszystko od razu. Jest jednak niepraktyczne, bo trzeba ofiarę zajść od tyłu i nie może ona nas wykryć.

Ale świetny na farmienie bladestone :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale świetny na farmienie bladestone :D

Zgadza sie. Do tego dochodzi mozliwosc superszybkiego farmienia dusz Soulsucketrem w razie potrzeby. Zdecydowanie przyspiesza zdobycie pure bladestona - jezeli komus na nim nie zalezy to zaklecie jest malo pomocne, do tego zajmuje 3 sloty i zabiera duzo many. Punkty na rozwoj Magii i Int do wysokich wartosci lepiej przeznaczyc na rozwoj innych cech (no chyba ze ktos gra magiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW w tym temacie jeszcze się nie chwaliłem, tylko w poprzednim, ale pure bladestone zdobyłem już za drugim razem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW w tym temacie jeszcze się nie chwaliłem, tylko w poprzednim, ale pure bladestone zdobyłem już za drugim razem :D

To miales fart :biggrin: . Mi zajelo to ok 2 godzin (farmilem na black skeleton w 4-2, powrot z Old Hero Archstone), a gralem postacia stworzona tylko i wylacznie do zrobienia broni brakujacych do platyny. No, ale nie ma co narzekac, niektorym zabiera to zdecydowanie wiecej czasu. Losowe trofeum :pardon: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też miałeś w miarę dużo szczęścia, słyszałem że niektórzy po 2-3 dni w dwie osoby farmili :)

BTW pytałem w temacie Gdzie kupić, ale nikt nie odpisał. Nie wiecie gdzie można zdobyć Demon's Souls US? Klawo się grało i spróbowałbym jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pecha bo przedwczoraj poszła w licytacji na allegro. Sam gram w wersję US i muszę powiedzieć, że dużo ludzi gra. Fajne PVP, po kilka rund nawet.

A... Flameluker na NG+ robi RÓŻNICĘ :whistling:

Swoją drogą to przy NG+ trzeba dać znowu kowalowi w 2-1 duszę Flamelukera, żeby wykuwał unikalne bronie? Gadam z nim, ale nic nie chce ode mnie.

Wziął w końcu...

Edytowane przez Palpatine_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: na wiki demon's souls wyczytałem że dla wanderer'a dobrą bronią jest albo "crushing guillotine axe +5" lub "crushing Claymore+5", bardziej skłaniałbym się ku Claymore'owi gdyż lubię walkę w zwarciu ale dłuższymi broniami( trochę większy dystans). Jest to dobra broń czy lepiej darować sobie to i latać z którąś z broni z dusz bossów? Mam chyba wszystkie melee oprócz Dozer Axe'a.

I jeszcze jedno: rozpocząłem teraz NG+( tak,w końcu przeszedłem :)) i miałem ochotę pograć magiem ale czy jest sens ładować teraz w magiczne statystyki? Czy lepiej skupić się na full woju tak jak od początku zacząłem? Bo niby jak coś jest do wszystkiego do jest do du...

Aha i jeszcze jedno: opłaca się złączyć Demonbrandt'a i Soulbrandt'a w Northern Regalia czy lepiej latać z którymś z nich, zależnie od character tendency?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×