Skocz do zawartości
DaraS

Demon's Souls

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Właśnie powoli zaczynam się wkręcać w Demon's Souls i jak na razie gra się bardzo przyjemnie, jestem już po pierwszym poważnym bossie - Phanalax, i jak do tej pory zdarzyło mi się zginąć tylko dwa razy, z czego jeden raz na końcu tutoriala. ;D Dodam jeszcze, że zaczynam grę Temple Knightem.

Wydaje mi się, że do tej gry trzeba po prostu podchodzić z pewnego rodzaju dystansem, planować każdy krok na spokojnie, myśleć nad taktyką działania i wypierać się bezmyślnego parcia naprzód. Zresztą także podpowiedzi zostawiane przez innych graczy są po prostu bezcenne.

Miałbym jeszcze kilka pytań odnośnie gry:

1. Czy teraz, po przejściu 1-1 opłaca się iść od razu do 1-2, czy może być za trudno dla mało rozwiniętej klasy?

2. Mam już duszę tego pierwszego demona i słyszałem, że można ją przekuć na jakiegoś rodzaju specjalną broń, tylko gdzie to zrobić? Gadałem już z tym kowalem w Nexusie i nic na ten temat nie mówi. I ogólnie, czy opłaca się poświęcać tą duszę na broń, czy może ją po prostu skonsumować? W końcu za jakiś czas będę już miał duszę jakiegoś innego demona i może się okazać, że tamta wcześniejsza broń będzie słabsza i tylko dusza się zmarnuje.

3. W jakim dokładnie miejscu mogę znaleźć jakiegoś rodzaju łuk w początkowej fazie gry? Co prawda mam już jakąś tam znaleźną kuszę, ale bez precyzyjnego celowania, wydaje się bezużyteczna.

4. W 1-1 zauważyłem parę smoków chillujących tyłki na pagórku, nawet nie ważyłem się tam podchodzić, bo wiedziałem, że to wręcz proszenie się o śmierć. Zastanawiam się, czy istnieje jakiś sposób na bezpieczne pozbycie się ich na początku gry np. za pomocą jakiegoś łuku? Czy lepiej je zostawić w spokoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Idź i się przekonaj, jak uznasz, że jest zbyt trudno to idź do innej lokacji. Dobrze jest pofarmić trochę dusz, rozwinąć postać i przygotować ją do cięższych starć. Jak trochę podpakujesz i będziesz miał jakąś broń obuchową to polecam iść do 4-1, bo można tam zdobyć dobry łuk i całkiem dobry miecz jak na początek przygody ;)

2. IMO dusz bossów nie opłaca się konsumować, lepiej je zachować i kupować za nie specjalne czary/ broń/ inne.

4. Jednego z nich można zabić z daleka, ale wymaga to wieeeelu strzał i trochę czasu zajmuje, ale nagrody są tego warte ;) Drugi smok odleci po śmierci kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z duszy możesz wykuwać broń, albo zużywać na czary/cuda.

Broń wykuwa kowal Ed. Znajduje się on w świecie 2.1 na samym początku (windą w dół), ALE dopiero po zabciu Flamelurkera. Musisz dać mu Red Hot Souls.

Magia - Sage Freeke (3.1) trzeba go uwolnić z klatki

Cuda - Saint urban (4.2) znajduje się w dole, gdzie wepchnie cię Pathes. Trzeba pokonać Black Phantoma IMO bardzo słabego jak poznasz jego nawyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po przejściu 1-1 polecam przejść 2-1 (na kopaczy przydatna broń zadająca obrażenia piercing) (bez pokonywania bossa), potem pograć na 5-1 i znaleźć tam Blessed Mace +1, przy pomocy której można całkiem zgrabnie kosić szkielety w 4-1 nabijając poziomy. Na 4-1 można też znaleźć Crescen Falchion +1, całkiem przydatny na nieopancerzonych przeciwników.

Łuk znajdziesz w 1-2 na jednej z wież strażniczych na pasie murów.

Polecam lekturę:

http://demonssouls.wikidot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zdecydowałem się jednak brnąć w 1-2 i ku mojemu zaskoczeniu Tower Knight już leży. :D Znów udało mi się wyjść ze wszystkiego bez utraty życia, choć w kilku momentach było blisko, szczególnie z tą zgrają piesków w podziemiach pod murem, uciekałem przed nimi z dosłownie ostatkiem życia, ale jakoś dałem radę.

Zdziwiło mnie to, że Tower Knight był dosyć słaby, po pierwsze strasznie powolne i przewidywalne ruchy, po drugie po utracie większej ilości zdrowia, można luzem wbiec po schodach do krytego pomieszczenia i zażyć odrobiny ziółek.

Teraz chyba odwiedzę 2-1 jak radzicie, w końcu trzeba na coś spożytkować te zebrane dusze. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja gram od paru dni i do tej pory padli: Phalanx, Tower Knight, Leechmonger, Adjudicator, Armor Spider i czerwony smoczek, szykuje sie sie na Flamerurkera, ale dzis mnie rozgniótł jak pchłe.

Czy świecące białe jaszczurki daja jakiegos specialnego drop'a?

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dropią z nich rzadkie kamienie używane do upgrade'owania broni. Najlepiej zabijać każdą napotkaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy świecące białe jaszczurki daja jakiegos specialnego drop'a?

Crystal Lizard pozostawiają cenne, unikatowe kamienie do upgrade'u broni.

Im ciemniejsza tendencja świata, tym cenniejszy drop z jaszczurek.

Występują one w określonych miejscach w liczbie zależnej od postępów w danej krainie [boss pokonany = dodatkowa jaszczurka się respawnuje]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dużą rolę w grze odgrywa znajomość angielskiego? Czy powiedzmy średnio-zaawansowany poziom poradzi sobie z grą czy będe grać ze słownikiem w ręku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzisz sobie, w grze nie ma zbyt dużo tekstów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS to Action RPG ze znacznym naciskiem na Action.

Więcej machania mieczykiem uświadczysz, niż pogawędek z NPC.

Fabuła jest banalna i prosta, bez zwrotów akcji.

Gameplay i chęć pokonania kolejnego bossa w pełni rekompensuje "płytkość" linii fabularnej.

Obejdzie się bez translatorów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkicm mam pytanko

Czy kazda z postaci moze palac sie magia = czy wystarczy podkrecic odpowiednie statsy czy tak nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jaką postać wybierzesz przy starcie definiuje Twój styl walki tylko na początku. Potem, wraz z rozwojem możesz sobie zrobić build postaci jaki Ci się tylko zamarzy. Jednak jeśli chcesz używać magii, to lepiej wziąć od razu postać, która da Ci dobry start w tym kierunku.

Tutaj masz więcej informacji (ogólnie bardzo przydatna strona, polecam - bez niej platyny bym w życiu nie zrobił):

http://demonssouls.wikidot.com/character-builds

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce kupić sobie Demon's Souls i teraz mam takie pytanie. Jaka jest różnica w tych dwóch wydaniach gry:

Normalna?: http://allegro.pl/demon-s-souls-ps3-nowa-folia-sz-n-i1649029034.html

Greatest Hits: http://allegro.pl/demon-s-souls-nowa-w-folii-od-reki-sklep-robson-i1632943826.html

Jest to tylko pudełko czy coś więcej? Czekam na odpowiedź i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce kupić sobie Demon's Souls i teraz mam takie pytanie. Jaka jest różnica w tych dwóch wydaniach gry:

Normalna?: http://allegro.pl/de...1649029034.html

Greatest Hits: http://allegro.pl/de...1632943826.html

Jest to tylko pudełko czy coś więcej? Czekam na odpowiedź i pozdrawiam!

Z tego co widzę to tylko pudełkiem się różni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!UP

EU/US

Do DS nie było od czasu premiery, żadnego update'u czy DLC.

Więc jedyne na co musisz się zdecydować to wersję regionalną, dla których są dedykowane oddzielne serwery.

Ja gram na US i problemów z online nie uświadczyłem.

Edytowane przez adick007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce kupić sobie Demon's Souls i teraz mam takie pytanie. Jaka jest różnica w tych dwóch wydaniach gry:

Normalna?: http://allegro.pl/de...1649029034.html

Greatest Hits: http://allegro.pl/de...1632943826.html

Jest to tylko pudełko czy coś więcej? Czekam na odpowiedź i pozdrawiam!

witam.pierwszy link jest do wersji europejskiej a drugi do wersji amerykańskiej. różnic w rozgrywce między nimi nie ma żadnych jedynie grając online będziesz grał z ludźmi z europy badż ameryki. podobno u amerykańców jest większy ruch na serwerach. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zakupiłem swoją sztukę DS (z przezroczystym pudełkiem, będzie pasować bardziej do reszty pudełek). Jakby ktoś znalazł chwilę czasu, to prosiłbym o napisanie jakiś wskazówek dla początkującego w tej grze. Mam na myśli np. to jak rozwijać pierwszą postać, czym jest to "tendency"? Proszę tylko bez flame'u.

EDIT: A więc mam EU :), dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez SpikeMoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam znajdz chwile czasu i przejrzyj ten temat, dowiesz się wszystkiego czego potrzeba a nawet więcej. Ile można pisać w kółko to samo dla karzdego kto właśnie kupił grę?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ile można pisać w kółko to samo dla karzdego kto właśnie kupił grę?

:)

Ok, poszukam... dzięki za nic, w końcu nie od każdego można oczekiwać pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Ok, poszukam... dzięki za dobrą radę, w końcu nie od każdego można oczekiwać pomocy.

fix'd

Nie ma sprawy. Do óóg. Na mnie prawie zawsze można liczyć. Jak mogę to pomogę :)

Edytowane przez drk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, wczoraj wszedłem do świata DS :thumbsup:.

Parę spostrzeżeń po 3 godzinnej rozgrywce.

Przede wszystkim klimat, klimat, klimat. Nie pamiętam gry, która miała tak mroczny klimat w świecie fantasy, a grałem w większość rpgów od początku lat 90''. Do tego fajne intro, które od samego początku nastraja nas odpowiednio i fantastyczn muzyka w grze. Polecam OST, warto przesłuchać, jak ktoś gra w fabularne RPG to idealnie nada się na tło.

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to jest ona niesamowicie wciągająca, cały czas chce się iść dalej i dalej aż...no właśnie...aż w końcu się ginie i trzeba cały etap zaczynać od początku. Ciekawe kiedy pada wyrzucę przez balkon :tongue:. Grając wczoraj przez 3 h nie przeszedłem żadnego etapu, poprostu nic. Za każdym razem dochodziłem coraz dalej i dalej, lecz za każdym razem zaczynałem od tych cholernych schodów.

Gra uczy, pokory, cierpliwości...to tyle z plusów.

Co do minusów, to dość archaiczne menu, w którym nie mogę się połapać. Gram Temple Knight'em, zebrałem jakiś miecz (nie pamiętam nazwy), który statystykami jest lepszy od halabardy i za cholerę nie wiem czemu nie mogę go użyć. Nie mówiąc już o tym, że nie wiem jak można podmienić przedmioty w menu podręcznym. No ale myślę, że to ogarnę z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądząc po Twoim nicku, to jestem rok starszy i też sporo godzin spędziłem przy DS :)

jak już skończysz radosne harcowanie (i ginięcie :)), to przyłóż się do przejścia levelu powoli ale dokładnie. jak załapiesz dryg, to odpadnie cała frustracja związana z kilkoma godzinami spędzonymi na tej samej planszy.

generalnie mówiąc - wbieganie w tłum się tu nie sprawdzi :)

druga sprawa to wybór statsów i broni - tu masz kompendium http://demonssouls.wikidot.com/

powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gracza początkującego. Czy w trakcie etapu robi się gdzieś jakiś autosave, czy trzeba przejść cały etap np. Boletarian Palace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×