Skocz do zawartości
DaraS

Fallout: New Vegas

Rekomendowane odpowiedzi

Mogłeś na muve.pl kupić za 69zł wersje ze wszystkimi dodatkami i wtedy wszystko ładnie powinno Ci chodzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest mozliwosc jakos zrestartowania questa gdzie trzeba było zaniesc ciało rangera moralesa do jego żony ale gdzies w chuj zgubiłem i nie pamietam gdzie teraz leży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New Vegas jest też w wersji pl? W zasadzie to same napisy z dialogów tylko wchodzą w grę. Jeżeli nie, no to bd musiał zakupić na pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko.

kupiłem New vegas i nie mogę zaznaczyć opcji "hard core" w settings , dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że ten tryb można włączyć tylko przed grą, lub zaraz na samym początku, gdy gra nas o to pyta. W czasie gry nie da się go włączyć ponownie, jedynie WYłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

God, to jest chyba najbardziej zbugowana gra w jaką grałem. Bez kitu. Jestem na 29 lvlu i przymusowe restartowanie konsoli co 45 min. z powodu ścinek

to nic już dla nadzwyczajnego, kilkanaście zwiech też miałem. Ale do tego dochodzą jeszcze zglitchowane postacie i questy. Dziś po raz pierwszy wszedłem na Strip.

Po paru minutach podjąłem się questu "Beyond The Beef" w Ultra Luxe. Grałem chyba z 2 godziny i go nie zrobiłem. Poza tym że sam ten quest jest pokręcony wystarczająo, to jeszcze jest ostro zbugowany. Pierwszy bug to taki, że nie mogłem znaleźć Philippe w kuchni. Po prostu się nie pojawił. Więc quest od nowa, inna opcja dialogowa przy rozmowie z Mortimerem i Philippe się pojawił (lol?). No i dostałem tą receptę od niego, z tym że.... mimo wymaganych statystyk nie mogłem jej wykorzystać. Piekarnik w kuchni nie reagował na nic. Przy okazji, Teda Gundersona też coś trafiło i przestał za mną chodzić.

To jest za dużo dla mnie. Mogę restartować raz questa z powodu buga, ale to przekracza wszystkie granice. Żeby tylko to był jedyny zbugowany quest w grze! Nie wiem jak

ja zrobie main questa, ani czy dojdę w ogóle do dodatków (podejrzewam ze na lvlu 30+ jeszcze większe będę miał ściny). Jestem pełen goryczy, że nie mogę sobie w tą, było nie było dobrą grę pograć normalnie. Ubolewam nad tym :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bugów z questami nie miałem, ale restart konsoli co godzinę, góra półtorej był obowiązkowy, albo dostawałem zwiechy na amen, albo gra zaczęła w 5 klatkach na sekundę chodzić. Znosiłem to jednak dzielnie, ostatecznie robiąc wszystkie dodatki i trofea na 100%. Kapitalna gierka, ale od strony technicznej koszmar, żadna inna gra na ps3 nie wystawiała aż tak mojej cierpliwości na próbę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę poszukać poradnika do karawany. Totalnie nie kumam tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sobie zerknij:

http://fallout-corner.pl/page.php?118

Ja już dawno nie grałem, ale ta gra jest tak banalna, że jak się ją ogarnie to potem się śmieje z tego, że jak można było tego nie rozumieć.

Z tego co pamiętam to staraj się unikać w swoich taliach niskich nominałów (2, 3, itd.).

Ja zawsze wchodziłem z minimum 6 i wyżej. Najłatwiej wtedy ułożyć wygrywającą talię.

Jednak kasy i tak się wielkiej na tym nie dorobisz. Bug w kasynie i tak wymiata wszystko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F3 tak, ale bez trofeów i bez DLC, f.NV nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacząłem grać na Hardcore Mode - tryb ten wymaga tylko picia, spania i jedzenia? są jeszcze jakieś inne restrykcyjne zasady?

Na razie gra mi się w tym trybie przyjemnie, powoli przechodzę pustkowia Mojave - chociaż od wczoraj, po ok. 9h rozgrywki zauważyłem jakieś 10 sekundowe freezy. Nie wiem - chodzi o doczytywanie danych z płytki czy są to już te osławione zwiechy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amunicja ma swoją wagę, stimpaki działają z opóźnieniem. Generalnie ten tryb to bomba. Brakuje go w Skyrim jak cholerach.

Freezy to loteria. Można je mieć po 40h grania ale też i po 9h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ammo i stimpaki to akurat dla mnie rewelacja :) wkręcilem się juz i co jakis czas sprawdzam czy czasem nie jestem spragniony lub głodny. 

Teraz robie sobie dwa dni przerwy bo wyjezdzam wiec obczaję te freezy w piątek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy odpaliłem fast travel i postać w drodze padła z głodu lub pragnienia. Poza tym z niewyspania z celowaniem może być problem. Hardcore to coś genialnego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - nie jest to tylko strzelanie i latanie na pałe tylko jednak trzeba trochę planować ;) najgorzej jednak jak już padasz z wycieńczenia i najbliższe źródło czystej wody to w Goodspring Source - aby się doczołgać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mieć tą butelkę z której sobie automatycznie pije, ale nie pamiętam skąd ona była. Zresztą jak się przywyknie do systemu przetrwania to te rzeczy robi się automatycznie i nie mają praktycznie żadnego wpływu na rozrywkę :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak te zwiechy to nie są legendy - po 11h przegranych zwiecha średnio co 30 min.. nie jestem nawet jeszcze w New Vegas a chrupie i zgrzyta niemiłosiernie k.... mać :/  :dntknw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę miałeś nadzieje, że są to legendy? Nie ma lekko kolego. Na częstotliwość zwiech w FNV nie ma złotej reguły, natomiast znacząco pomaga stosowanie się do ogólnych wskazówek przydatnych podczas obcowania z grami od B. na PS3 - wyłączenie wszystkich autozapisów, wykonywanie questów na bieżąco, żeby nie kumulowały się w dzienniku, resetowanie lokacji poprzez trzydniowy odpoczynek w mniej wypełnionych cellach i częste odpoczywanie ogólnie, nie trzymanie swojego sprzętu w zbyt dużej ilości pojemników, jak najrzadsze odwiedzanie wymagających sprzętowo miejsc, takich jak kanion Chanów (nie pamiętam nazwy), The Strip, Camp McCarran, Hoover Dam. A w ogóle to najlepiej pomaga ograniczenie eksploracji do tego co niezbędne, ale to równie dobrze można wcale nie grać, także nie ma co przesadzać. Tak czy siak, stosowanie tego od początku pozwala upłynnić rozgrywkę i ograniczyć zwiechy, dopóki rozmiar pliku zapisu nie osiągnie ok. 9 MB. Wtedy już żadne cuda nie pomogą. Mi się grało dość płynnie przez ok. 40h, potem powoli zaczęły się lagi i zwiechy. Ogranie "wszystkiego", a przynajmniej wszystkiego wg mnie, tj. odwiedzenie każdej lokacji i zrobienie każdego questa jakiego mogłem znaleźć zajęło mi niecałe 100h. Mój plik zapisu ledwo przekroczył 10 MB i podczas finałowej misji w grze zapisywałem co jakieś 30 sekund, bo zawieszało się co chwila. Po dwóch godzinach takiej walki małymi kroczkami udało mi się ją przejść. Do przejścia dodatków musiałem naturalnie zrobić osobne przejście gry, wyłącznie na same dodatki, w kolejności Honest Hearts -> Old World Blues -> Dead Money -> Lonesome Road.

Edytowane przez Siriondel
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wszystko rozumiem - napisałem że legendy bo niektórym zwiechy zdarzały się tylko kilka razy na całość rozgrywki, przynajmniej tak tu pisali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×