Skocz do zawartości
Hynta

Ustawienia Aut

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś wyjaśnić co daje pochylenie kół z przodu i z tyłu ? Jeżeli chodzi o przód to podejrzewam że auto łatwiej wpada w poślizgi w czasie dodawania gazu i jest to dobra opcha gdy chcemy sobie ustawić auto pod drift. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie. A co z tyłem ? Po co regulować pochylenie tylnych kół ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu ze trzeba zapodac wyklad ide zapalic i zrobic obiad i wtedy ci wyjasnie hehehe <BR>No i juz,a wiec:wyobraz sobie kiedy pochylenia nie ma i kolo jest pionowo ma 100% stycznosc z nawierzchnia,czyli najlepsze hamowanie i przyspieszenielecz kiedy lecisz w zakrecie sila odsrodkowa powoduje odchylenie gory kola do zewnatrz co powoduje zmniejszenie stycznosci z nawierzchnia,gdyz kolo nie styka sie w 100% tylko powiedzmy w 80 z gleba i tym samym wolniej lecisz w zakrecie,gdyz zewnetrzne kolo bierze na siebie duzo wiecej energi.Pochylasz kola (przednie)zeby temu zapobiec i jezeli masz je pochylone ,w momencie zakretu sila odsrodkowa ponownie wypycha gore kola, ale dzieki pochyleniu tak naprawde kola sie prostuja do pionu i masz 100% stycznosci co powoduje szybsza jazde w zakrecie i wieksze zuzycie ze wzgledu na lepsza przyczepnosc.Oczywiscie kiedy pochylisz kola masz gorsza przyczepnosc na prostej wiec zarowno hamowanie jak i przyspieszenie jest gorsze.<BR>Co do tylnych jest tak samo lecz kiedy dasz np.2.0 na przod i 0.0 na tyl spowoduje to ze kola przednie maja 100% przyczepnosci a tylne powiedzmy 80% to bedzie ci dupa uciekac badz tez nie bedziesz w 100% wykorzystywal przedniego pochylenia i bedziesz musial jechac wolniej.Natomiast jak ustawisz 2.0 przod i powiedzmy 1.0 tyl roznica przyczepnosci na kolach w zakrecie bedzie wyrownana i bedziesz mogl wykorzystac pochylenie przednich kol i tym samym jechac szybciej w zakrecie.Wiadomo ze jezeli zrobisz ten sam kat na przod i tyl czyli np 2.0/2.0 w zakrecie kola beda sie trzymaly tak samo.Katem tez reguluje sie nadsterownosc i podsterownosc.Czyli jak dasz np.2.0/3.0 spowodujesz ze tyl bedzie sie lepiej trzymal w zakrecie i tak naprawde bedzie chcial wyprzedzic przod.Jednak pamietaj ze jezeli pochylisz kola w momencie wyjscia z zakretu latwiej bedziesz zrywal przyczepnosc.W samym zakrecie bedziesz szybszy ale musisz ostrozniej z gazem. Pamietaj jeszcze,ze sa rozne samochody tzn.o roznym napedzie i FR nie bedzie ci sie zachowywal tak samo jak RR czy FF itd.Nie ma uniwersalnego ustawienia kata kol na wszystkie samochody ,gdyz kazdy naped inaczej sie zachowuje. Na krotkie wyscigi proponuje wiekszy kat,a na dluzsze mniejszy ze wzgledu zuzycia opon.No to chyba bedzie na tyle.Jezeli cos ominalem pytac dalej.Jak powiedzialem wczesniej RUSZE TEN TEMAT HEHEHEHEH :PPPPP

Edytowane przez Chevbacca46
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mordę jeża. To się nazywa konkretna i fachowa odpowiedź.:thumbsup:a nie np. "ustaw tak i tak bo ja tak ustawiam" . Teraz to wiem co dlaczego i jak . A więc czas na testy ! Dzięki wielkie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dzięki, po pierwszych 2-3 zdaniach już całkowicie wiedziałem ocb, wcześniej ,mimo że jestem kumatym człowiekiem, to jakoś o tym nie pomyślałem :P

Edytowane przez Dav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Chev

Chodzi mi o ustawienie zawiasu konkretnego samochodu - Ferrari 599 pod konkretny tor - Laguna Seca.

Laguna jest specyficznym torem - kilka zakrętów, przedzielonych dłuższymi prostymi ma bardzo mały promień i to co się sprawdzało na innych torach tutaj nie zdaje egzaminu.

Mój zawias - w kolejności tabelki z setupu zawiasu, najpierw lewa potem prawa strona, nie będę pisał nazw:

-20, -18

9.0 10.6

3 7

3 7

3 5

2.3 1

-0.15 +0.05

(piszę z pamięci chyba niczego nie pominąłem)

Taki zawias fajnie się sprawdzał na Cape Ringu, ale tutaj nie bardzo. Trochę kiepska jest trakcja w zakrętach 4, 6 i 9 (szybko gubi przyczepność), w pozostałych też nie najlepiej. Samochód mimo że ustawiony moim zdaniem jako lekko nadsterowny (tak lubię) nie mieści się w zakrętach; wydaje mi się że to nie do końca sprawa zbyt dużej prędkości i że można tu w zawiasie dużo poprawić (podniesienie?).

Jakbyś miał chwilę, z góry dzięki za sugestie :)

Edytowane przez mart_102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mordę jeża. To się nazywa konkretna i fachowa odpowiedź.:thumbsup:a nie np. "ustaw tak i tak bo ja tak ustawiam" . Teraz to wiem co dlaczego i jak . A więc czas na testy ! Dzięki wielkie !

Starm sie wytlumaczyc to po polskiemu i zrozumiale :P gdyz te wyjasnienia co sa w grze jakos do mnie nie docieraja i tylko mnie wk|@#$%:" ,i moim zdaniem sa do dupy. I chcialbym uslyszec od Ciebie czy i o ile poprawiles czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Chev

Chodzi mi o ustawienie zawiasu konkretnego samochodu - Ferrari 599 pod konkretny tor - Laguna Seca.

Laguna jest specyficznym torem - kilka zakrętów, przedzielonych dłuższymi prostymi ma bardzo mały promień i to co się sprawdzało na innych torach tutaj nie zdaje egzaminu.

Mój zawias - w kolejności tabelki z setupu zawiasu, najpierw lewa potem prawa strona, nie będę pisał nazw:

-20, -18 - 20/20

9.0 10.6-10.5/12

3 7-8/9

3 7-8/9

3 5- jak widze rzeczywiscie nadsterowny

2.3 1-moze byc

-0.15 +0.05nie mam pojecia poki nie pojezdze i nie sprawdz ja generalnie jezdze na standarcie

(piszę z pamięci chyba niczego nie pominąłem)

Taki zawias fajnie się sprawdzał na Cape Ringu, ale tutaj nie bardzo. Trochę kiepska jest trakcja w zakrętach 4, 6 i 9 (szybko gubi przyczepność), w pozostałych też nie najlepiej. Samochód mimo że ustawiony moim zdaniem jako lekko nadsterowny (tak lubię) nie mieści się w zakrętach; wydaje mi się że to nie do końca sprawa zbyt dużej prędkości i że można tu w zawiasie dużo poprawić (podniesienie?).

Jakbyś miał chwilę, z góry dzięki za sugestie :)

Po pierwsz utwardz go bardziej jak podalem.Jak widze "lekko" nadsterowny to jak dla mnie malo powiedziane heheh Na tym zawieszeniu chyba chcesz jezdzic tylem heheheh Nie obraz sie taki zarcik. Moim zdaniem powinienes bardziej wyrownac zawieszenie3/7 to calkiem duza rozbierznosc proponuje tak jak widzisz i bedzie "lekko"nadsterowny tak jak lubisz ahha no i na pewno nie podniesc.Jest to drogowa fura wiec calkiem wysoka w porownaniu do race carow.Czyli nawet jak bedzie obnizony na maxa to bedzie odstawal od gleby.Przy taki miekkim zawieszeniu jak dla mnie(mowie o 3-ce z przodu) samochod za bardzo ci nurkuje i opoznia reakce dlatego moze nie miescisz sie w zakretaach.Prosze o odpisanie czy poprawiles sie i o ile ;)

Grzegosz cholerka zwodze cie i zwodze .Nie wiem czy mi sie uda dac ci te ustawienia jeszcze dzisiaj bo niestety kobieta wyciagnela mnie wczxoraj na halołinowa impre i nie wiem czy usiade dzisiaj do pleja.Lecze kaca i na pewno nie mam dobrej reakcji .Takze nawet jakbym wyjechal na tor to bym zle jezdzil a w zwiazku z tym zle bym mial odczucia co do samochodu wiec zle bym go ustawil . Jednak zeby dac ci swiatelko w tunelu to.Co do enzo na suzuke spoiler na maxa.Zawieszenie na maxa obnizyc jak podalbys mi ustawienia zawieszenia to bym ci wiecej powiedzial bo nie pamietam niestety jaka ma twardosc ale ustaw twardo ponad 10 . NA poczatek dodaj ta samo wartosc na przod i na tyl.Czyli jak np. jest powiedzmy 8/9 to dodaj po 4 i daj 12/13 poprostu daj twardo a nawet baaardzo twardo na suzuke. przy takim zawieszeniu nie zapomnij o amortyzatorach tez prawie na maxa.Zgodnie z moja zasada, gdzie wiecej tam wiecej czyli jak masz powiedzmy 12/13 to zrob 8/9 (pamietaj ze to tylko podpowiedz,nie ustawiaj 12/13) i nie zapomnij o kacie kol 2/1 jak o obnizeniu stabilizatorow na np.3/3 albo nawet 2/2 . Moze byc fura nadsterowna. Najlepiej bedzie jak podasz mi ustawienia i powiesz co ci nie pasuje a ja sie do tego odniose bo tak to w sumie nic nie zdzialam. Czekam na ustawienia ;)

Stwierdzam,ze przy podaniu ustawien przez zainteresowana osobe. Prosze o podanie swoich odczuc co do prowadzenia sie samochodu i co chcielibyscie porawic.Czyli np. Podaje ustawienia 37645235 i pozniej pisze . Samochod dobrze sie prowadzi chcialbym poprawic czas,albo samochod jest nadsterowny i chcialbym to zniwelowac, no chodzi mi o cos takiego zebym wiedzial czego oczekuje dana osoba,gdyz jak juz wspomnialem podawanie moich ustawien moze nie odpowiadac danemu kierowcy. Ja potrafie ustawic samochod bezposrednio pod tor i pod styl jazdy danego kierowcy(tak mysle)a jak wiadomo kazdy jezdzi inaczej

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mart na podsterowność nie wpływa tylko ustawienie zawieszenia, ale także szpera czyli LSD. Tam masz coś takiego jak czułość przyśpieszenia (domyślnie na 40). Im większą wartość ustawisz tym auto trudniej zrywa przyczepność, ale jest bardziej podsterowne. Im niższa wartość, tym auto lepiej skręca, ale jest większa szansa na boksowanie kół.

Można pobawić się także obciążeniem wstępnym. Im niższa wartość tym auto gorzej jedzie w zakrętach, a im więcej tym lepiej skeca, jednak ma mniejsza przyczepność na wyjściu thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAblko nie wiem gdzie ty wyczytales cos o podsterownoscie jak takie slowo w ogole nie padlo??? Mart jak lubisz nadsterownie to w takim aucie niestety musisz sie liczyc z tym ze bedzie ci driftowal i musisz delikatniej odkrecac wyjscia. ustaw LSD przyspieszenia na maxa i zobacz roznice

Edytowane przez Chevbacca46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chev w ciągu kilku dni dodam Ciebie do znajomych na PSN to może uda się pojeżdżić i potestować jakieś ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o odpisanie czy poprawiles sie i o ile ;)

Po małych testach na Lagunie czas na wnioski: zawias poszedł trochę w górę -18, -16; twardość sprężyn i amorów zwiększona, oba stabilizatory na 3.

Czasy na Lagunie lepsze w granicach 0,5-0,7 od poprzedniego setupu, trakcja lepsza :)

Dzięki za pomoc, plusik poleciał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszelkie wskazówki. Poprawiłem czasy i to znacznie. Może dlatego że jestem mocno początkujący jeżeli chodzi o ustawianie setupu ?:pardon:Trzeba przyznać że każdy najmniejszy czynnik taki jak np pochylenie kół czy też zbieżność ma ogromne znaczenie. I dopiero gdy wszystko zgramy idealnie to samochód leci jak rakieta. Jestem teraz na etapie ustawiania Corvetty. Jeżeli chodzi o wchodzenie w zakręty to trzyma się drogi jak przyklejony. Zastanawia mnie jednak czy da się jeszcze poprawić jakoś przyspieszenie no przez zainstalowanie w pełni konfigurowalnej skrzyni biegów. Ma ktoś pomysł jak te skrzynię ustawić ? Na tym etapie posiada sportową 6 stopniową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ale w tym przypadku nie jest to takie proste ze na slepo ci podpowiem, co do skrzyni musze sam wejsc i sprawdzic inaczej nie pomoge.Podstawa jest tu jak wyglada wykres i trzeba skrzxynie skonfigurowac pod niego .Generalnie te racingowe skrzynie ktos poustawial chodz nie wszystkie. Wiec muszisz powiedziec mi dokladnie jak masz i co pozakladane i jaki samochod i jaki tor .Potem poczekac w kolejce hehehe bo Grzesiek jest pierwszy na liscie i poki mu nie dam tipow nic nie ruszam chociaz chlopak chce potestowac razem to wychodzi na to ze mozesz podeslac co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja tak trochę z innej beczki, na początku @Chevbacca46 dzięki za wszelkie wskazówki dotyczące ustawień, śledzę temat i w sumie dzięki Tobie zacząłem bawić się zawiasem i te ustawienia mają jakiś sens, a nie jak do tej pory dzikie efekty z kosmosu.

Ale nie o tym mój post, otóż kupiłem sobie Ferrari F10 i chciałbym się nauczyć jeździć F1 w GT w końcu. Z tym, że kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać zarówno od strony ustawień samego bolidu po ustawienia kiery.

Do tej pory jazda F1 GT to był jakiś koszmar dla mnie, choć np w F1 2011 na PC radzę sobie nieźle, fakt że z dużą dawką wspomagaczy.

No więc tak:

-kupować zwiększenie sztywności do bolidu? (zmian się cofnąć nie da, a 10baniek na bolid to sporo, więc nic nie ruszałem na razie)

-jakieś magiczne ustawienia dla bolidu? typu rozkład siły hamowania, dyfer albo coś z zawiasu? nie wiem kompletnie co dłubnąć

-jakie ustawienia na kierę DFGT (FF mam 3, jaka czułość, jakie wspomagacze na początek by w ogóle jechać po torze a nie grać formułą w pinballa?)

Z góry dzięki wielkie!

Docelowo chcę swoim mózgiem ogarnąć jakoś formułę, by w końcu normalnie pośmigać X2010...trening przede wszystkim i ilość wyjeżdżonych godzin, ale chciałbym się za to jakoś ludzko zabrać, by od razu nie klnąć jak popadnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kierownicy to ci nie pomoge,gdyz gram na padzie. Co do ustawien to inna bajka . Tutaj niestety bez testow sie nie uda. Rozbierznosc ustawienia spoilerow jest ogromna. Masz tam o ile pamietam 100punktow roznicy, wiec niestety zaleznie od toru. Jednak obojetnie jak ustawisz spojlery nie pojedziesz szybciej niz okolo 340 o ile dobrze pamietam.Moge sie teraz mylic, ale baaaaaaaaardzo dawno jezdzilem F1.Pamietam jednak ze jak ustawisz spojlery150/200 moge powiedziec ze formula jezdzi jak redbull tzn. w zakretach sciaga ja do wewnetrznej i trzyma sie masakrycznie.Wiem ,ze nie za duzo ci pomoglem ,ale jak powiedzialem bez testow sie nie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bede jezdzil i trenowal do turnieju.Zapraszam na monza na testy,bedzie okazja. Mysle ze okolo 16 juz bede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest różnica pomiędzy pełnym tuningiem samochodu tzn. (silnik, turbo, zawieszenie itp. + aerodynamika) a pełnym pakietem sportowym tym za ok 300 tys ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa różnica to dodany pelen pakiet areodynamiczny w tym pakiecie sportowym:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale mam już pełną modyfikację mechaniczną ( turbo, silnik, zawiecha itp) + spoiler tylny, zderzaki itp a pełna modyfikacja wyścigowa kosztuje kupe kasy i czy opłaca się w to inwestować ? jaka jest poprostu różnica pomiędzy tym co mam a tym co będe miał po kupieniu pakietu wyścigowego czy jak to się tam nazywa ? mam ferrari scuderia i genialnie mi się nim jeździ :)

macie jakieś ustawienia sprawdzone skrzyni i zawieszenia dla tego auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest poprostu różnica pomiędzy tym co mam a tym co będe miał po kupieniu pakietu wyścigowego czy jak to się tam nazywa ? mam ferrari scuderia i genialnie mi się nim jeździ :)

Bugg już Ci odpisał - głównie chodzi o docisk aero.

Teraz masz, strzelam, docisk 10/25 a w wyścigówce będziesz miał, też strzelam, 35/50- a to już są zupełnie inne auta ;)

Edytowane przez mart_102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chev za ustawienia do californi na lagune :) w zakrętach w których miałem problem z trakcją i musiałem uważać, po zmianie set up na Twój śmigałem jak ta lalabiggrin.gif

Czasy spadły o ponad sekundę, może gdybym lepiej jeździł to udałoby się odciąć ze 2 sekpardon.gif

Jeszcze raz dzięki. Plus poleciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki i o to chodzi , zebym wiedzial ze sie przydalo i poprawilo ;) Jakbys nie poprawil to bym tego tak nie zostawil i bym dal ci cos innego.

jaka jest różnica pomiędzy pełnym tuningiem samochodu tzn. (silnik, turbo, zawieszenie itp. + aerodynamika) a pełnym pakietem sportowym tym za ok 300 tys ?

Chlopaki powiedzieli(ale nie wszystko) ,wiec ; I tutaj wyklad hehehe

Modyfikacje rejsingowe :P - co daja??

Po 1-sze primo Jak zapewne widziales w wielu "wyscigowych" grach mozesz tuningowac fure z wygladu(tutaj niby tez ale tylko lotki z przodu progi i tylny spojler) i zakladac do nich BODY KIT/Wide body. To jest ta podstawowa zmiana.

Po 2-gie primo ultimo :P Co z tym idzie ?? JAk koledzy wspomnieli masz wiekszy docisk i mozliwosc regulacji nie tylko tylnego ale rowniez przedniego spojlera.Dalej- fura dostaje jeszcze nizsze zawieszenie. Nastepnie -Sa zalozone specyficzne czesci dla tej modyfikacji ,ale po jej zrobieniu mozesz i tak sobie dorzucic reszte,zeby fura byla mocniejsza hehehe (zawsze tak robie, juz wiecej sie nie da wycisnac ). W zwiazku z tymi zmianami fura lepiej sie prowadzi gdzyz jest szersza i nizsza. No i numerek mozesz sobie wstawic hahahah :P Jak o czyms zapomnialem to dopisze ale chyba to wszystko . Mam nadzieje ,ze jestes teraz zadowolony i masz wyjasnione co i jak . Poprostu samochod jest szerszy , nizszy i aerodynamiczniejszy (w skrocie):P Co w zwiazku z tym idzie- szybszy. Pozdrawiam

Edytowane przez Chevbacca46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde widzę, że twoje ustawienia Chev dają radę. Jak znajdziesz trochę czasu to rzuć proszę okiem na Astona Martina DB9 '06 bo cały czas jest trochę dziki jak dla mnie. Strasznie brakuje w nim docisku, bo na łukach z gazem muszę strasznie ostrożnie, żeby nie postawić go bokiem, a i tak czasem się udaje.

P.S. Pamiętam jeszcze jakiś czas temu wyścigi z twoim komentarzem - ekstra sprawa, można by kiedyś było powtórzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob mieksze zawieszenie z tylu o jakies 4 punkty co do przodu np. 12/8 i amorki o 2 punkty mniej niz z przodu np.9/7 i daj na poczatek lsd przyspieszenie na maxa . Moze i za duzo ale to tak na slepo.

Edytowane przez Chevbacca46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×