Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodzę się, presja tłumu i pewnie inne zachowania znane z psychologii, ale nie wyobrażam sobie normalnego człowieka, który podnosi cegłę i potrafi nią rzucić w drugą osobę - obojętnie, czy to na meczu, na marszu, czy w "fana" przeciwnej drużyny, czy policjanta. Cegłą rzucasz żeby zabić i tak powinno to być traktowane. Zdenerwowanie i prowokacja tego nie usprawiedliwiają. Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś sprowokowany opluje policjanta, naubliża mu, ale rzucania cegłami nie zrozumiem.

 

 

@QbxGamerHD - nie będę udawać, że ze sprawą jestem super-zaznajomiony, obiło mi się o uszy, tyle. Przypuszczam, że ełkaesiacy nie jechali do Bydgoszczy na wycieczkę ;)

Skoro jest zakaz zakrywania twarzy to dlaczego połowa osób zakrywa pyski na trybunach ultrasów? Są ogólno przyjęte zasady i wszyscy muszą się podporządkować. A Policja powinna mieć pozwolenie na publiczną młuckę gumowymi pałkami bydło które rzuca się na nich z kijami, bramami, krzesełkami i innymi przedmiotami.

Tyle w temacie. Ja chodzę często na mecze i jeszcze nigdy mnie nikt z Policji nie prowokował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko ci się obiło o uszy to nie podejmuje tematu. ;)

Mógłbyś podjąć temat i napisać jak sprawa wyglądała. Choćby po to żeby sprostować mi i jeszcze może komuś to co pojawia się w mediach.

 

Skoro jest zakaz zakrywania twarzy to dlaczego połowa osób zakrywa pyski na trybunach ultrasów? Są ogólno przyjęte zasady i wszyscy muszą się podporządkować. A Policja powinna mieć pozwolenie na publiczną młuckę gumowymi pałkami bydło które rzuca się na nich z kijami, bramami, krzesełkami i innymi przedmiotami.

Tyle w temacie. Ja chodzę często na mecze i jeszcze nigdy mnie nikt z Policji nie prowokował.

Problem jest taki, że o ile dobrze mi się wydaje to zakazu nie ma. Bronek miał zrobić po zeszłoroczny marszu wielkich patriotów, ale jeszcze nie pykło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić nowe auto za 5zł? Można!

 

f8166802d72d1b31c311bc521782c0b4_origina

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że o ile dobrze mi się wydaje to zakazu nie ma. Bronek miał zrobić po zeszłoroczny marszu wielkich patriotów, ale jeszcze nie pykło.

 

Jest jest, na szczęście nikt jeszcze nie wpadł na debilny pomysł, żeby go rygorystycznie egzekwować. Inną ciekawostką jest np. to, że nie możesz w trakcie meczu (oczywiście w myśl przepisów) wstać do łazienki bez zgody ochrony, tak samo nie możesz opuścić terenu imprezy przed jej zakończeniem. Pewnie, egzekwujmy te wszystkie idiotyzmy, wyprowadzajmy ze stadionów trenerów, którzy założą szalik, wsadzajmy do więzień VIP-ów pijących alkohol i tak dalej. W końcu "Są ogólno przyjęte zasady i wszyscy muszą się podporządkować." Z mojej strony EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jest, na szczęście nikt jeszcze nie wpadł na debilny pomysł, żeby go rygorystycznie egzekwować. Inną ciekawostką jest np. to, że nie możesz w trakcie meczu (oczywiście w myśl przepisów) wstać do łazienki bez zgody ochrony, tak samo nie możesz opuścić terenu imprezy przed jej zakończeniem. Pewnie, egzekwujmy te wszystkie idiotyzmy, wyprowadzajmy ze stadionów trenerów, którzy założą szalik, wsadzajmy do więzień VIP-ów pijących alkohol i tak dalej. W końcu "Są ogólno przyjęte zasady i wszyscy muszą się podporządkować." Z mojej strony EOT.

Ale to chyba wynika z regulaminów obiektów/imprez.

Ja nigdzie nie powiedziałem żeby wszystko egzekwować, niech ludzie sikają i wychodzą kiedy chcą ;)

Uważam tylko, że zakrywanie twarzy powinno być eliminowane, nie tylko na meczach, ale też na manifestacjach, itp. Kominiara na łbie powoduje, że ludzie czują się bezkarni i niczemu innemu nie służy.

 

 

Jeszcze podrzucę linki, które dostałem od Qbxa odnośnie Bydgoszczy:

http://lksfans.pl/oswiadczenie-sk-lks-w-sprawie-wydarzen-z-23-listopada-2013-r-2/

http://zawiszafans.com/news/6499_Hipokryzja_nie_zna_granic.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba wynika z regulaminów obiektów/imprez.

Ja nigdzie nie powiedziałem żeby wszystko egzekwować, niech ludzie sikają i wychodzą kiedy chcą ;)

 

1. Nie, to niestety wynika z ustawy.

2. Wiem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że dla Was jedynym powodem zakrywania twarzy jest chęć popełnienia przestępstwa. Tylko, że często motywy są zupełnie inne. Np. ludzie wracający z MN przez całą Polskę do swoich domów, nad ranem na dworcach swoich miejscowości byli przetrzymywani, prowokowani i spisywani. Jednym słowem traktowani jak przestępcy. Za odpalenie racy grożą sankcje często większe niż za zabicie człowieka. Kibice są traktowani jak bandyci. Media to o mało się nie onanizują na antenie jak jest jakaś sytuacja w których główną rolę odgrywają kibice ( MN, Lech i Wilno, Łomianki). Obejrzyjcie sobie filmiki na yt jak prowokowani są ludzie w BIałymstoku albo w Kielcach przez policje. Na marszu niepodległości fatycznie było dużo osób z zasłoniętą twarza, ale gdybym miał do wyboru zakryć twarz kominiarką albo nad ranem spodziewać się wtargnięcia do mojego mieszkania policji, ABW i antyterrorystów, to wybrałbym to pierwsze..

Edytowane przez robotyk
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah, gdy polak rzuci kamieniem czy butelką jest dla wszystkich, bandytą, chuliganem, śmieciem. Ok, ale: "Warszawa: Policja zatrzymała 120 osób. "Poleciały butelki i kamienie"", "Legia - Lazio: zatrzymano 120 włoskich kibiców", "Policja zatrzymała 120 kibiców Lazio Rzym w centrum Warszawy. "Rzucali kamieniami i butelkami" ".

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że dla Was jedynym powodem zakrywania twarzy jest chęć popełnienia przestępstwa. Tylko, że często motywy są zupełnie inne. Np. ludzie wracający z MN przez całą Polskę do swoich domów, nad ranem na dworcach swoich miejscowości byli przetrzymywani, prowokowani i spisywani. Jednym słowem traktowani jak przestępcy. Za odpalenie racy grożą sankcje często większe niż za zabicie człowieka. Kibice są traktowani jak bandyci. Media to o mało się nie onanizują na antenie jak jest jakaś sytuacja w których główną rolę odgrywają kibice ( MN, Lech i Wilno, Łomianki). Obejrzyjcie sobie filmiki na yt jak prowokowani są ludzie w BIałymstoku albo w Kielcach przez policje. Na marszu niepodległości fatycznie było dużo osób z zasłoniętą twarza, ale gdybym miał do wyboru zakryć twarz kominiarką albo nad ranem spodziewać się wtargnięcia do mojego mieszkania policji, ABW i antyterrorystów, to wybrałbym to drugie.

Widzisz, jak sam piszesz, za odpalenie racy grożą sankcje, więc jak rozumiem, ludzie zakrywają twarze żeby nie mieć problemów za odpalanie. Tylko nie wolno odpalać rac na stadionach (już nie wnikając czy zakaz słuszny, czy nie), więc w gruncie rzeczy robią coś sprzecznego z prawem.

Jak jadąc samochodem przekraczam prędkość, to jestem świadomy, że mogę ponieść tego konsekwencje. To są wszystko dorośli ludzie i zdają sobie z tego sprawy.

Założenie kominiarki na meczu/ulicy ma spowodować, że nie będą kogoś męczyć na dworcu?

 

Sorry, ale nie trafiają do mnie argumenty za noszeniem kominiarek. Jeśli marsze niepodległości wyglądają tak jak pokazują w TV (zakładam, że wóz TVNu nie dokonał samospalenia) to jest to dlatego, że taki jełop z zakrytą twarzą w tłumie czuje się praktycznie bezkarny. Pewnie i trafiłyby się osoby, które na marszu sobie spacerowały ramię w ramię z zadymiarzami, a same by grzecznie szły i potem miałyby wizytę mundurowych. Ja mam lepsze rozwiązanie niż zakrywanie twarzy - odejść, nie pchać się w takie miejsca.

 

To, że media demonizują kibiców nie ulega wątpliwości i nie zamierzam się w tym temacie spierać. Uważam, że egzekwowanie zakazu (jeśli rzeczywiście jest, tak jak Fryz pisał) przyniosłoby wiele dobrego, nie tylko na stadionach.

 

Hah, gdy polak rzuci kamieniem czy butelką jest dla wszystkich, bandytą, chuliganem, śmieciem. Ok, ale: "Warszawa: Policja zatrzymała 120 osób. "Poleciały butelki i kamienie"", "Legia - Lazio: zatrzymano 120 włoskich kibiców", "Policja zatrzymała 120 kibiców Lazio Rzym w centrum Warszawy. "Rzucali kamieniami i butelkami" ".

Bydło takie samo, skąd by nie było. Jak wyżej napisałem, jak ktoś rzuca w drugiego człowieka butelką/cegłą to ma nasrane pod kopułą i ja bym rekomendował przymusową eutanazję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli marsze niepodległości wyglądają tak jak pokazują w TV 

 

I jak dla mnie to zamyka dyskusję, bo nie, marsze/mecze/szpitale/policja/życie nie są takie jak pokazują w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi, widzę że wypowiadałeś się w temacie " Gry i rzecznik praw obywatelskich". Napiszę tak, wyobraź sobie, że kibice w mediach są przedstawiani tak samo źle i niesprawiedliwie jak rzeczone gry tylko 1000 razy mocniej. Tak jak z Ciebie granie nie zrobiło z psychopaty i mordercy tak ze mnie odpalania racy nie robi degenerata i bandyty skazanego na wyrok w sądzie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ze mnie odpalania racy nie robi degenerata i bandyty skazanego na wyrok w sądzie.

 

Hehe, tu akurat możesz się mylić;P

 

Ed: 

 

 

Znaczy wiem, że takie są konsekwencje, to miała być ironia  :)

 

 

Zdaję sobie sprawę;)

Edytowane przez fryz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wiem, że takie są konsekwencje, to miała być ironia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak dla mnie to zamyka dyskusję, bo nie, marsze/mecze/szpitale/policja/życie nie są takie jak pokazują w TV.

Odniosłem się do marszów w tym zdaniu. Napisałem "jeśli" i napisałem to, bo mam lepsze rzeczy do roboty 11 listopada niż manifestowanie swojego bezgranicznego patriotyzmu, więc nie jestem w stanie na własne oczy się przekonać jak to wygląda. 2 lata temu były relacje live i zdjęcia, samochody z powybijanymi szybami, wóz TVNu, w tym roku tęcza. Zdaję sobie sprawę, że cała Warszawa tak nie wyglądała i zostało to wyolbrzymione, ale tak jak pisałem, te wszystkie rzeczy same się nie poniszczyły, cegły i butelki same nie latały, tylko było to efektem m.in. ludzi, którzy czuli się bezkarnie. Moim zdaniem częściowo dzięki zakrytym paszczom.

Tekst, że kawałek zdania zamyka dyskusję trochę kiepski, można się np. odnieść w dyskusji do rzeczowych argumentów, swoimi argumentami ;)

 

 

Edit:

 

Sushi, widzę że wypowiadałeś się w temacie " Gry i rzecznik praw obywatelskich". Napiszę tak, wyobraź sobie, że kibice w mediach są przedstawiani tak samo źle i niesprawiedliwie jak rzeczone gry tylko 1000 razy mocniej. Tak jak z Ciebie granie nie zrobiło z psychopaty i mordercy tak ze mnie odpalania racy nie robi degenerata i bandyty skazanego na wyrok w sądzie.

Nigdzie nie napisałem, że jesteś bandytą bo odpalasz race.

Bandytami są osoby, które rzucają cegłami, butelkami i zakrywanie twarzy "ułatwia" im to i utrudnia odpowiednie ukaranie takich osób.

 

Jesteśmy w temacie o piłce i trochę zeszliśmy na bok, bo jeszcze raz, nie uważam, że kibice to bandyci (stronę wcześniej stworzyłem definicję pseudokibica wg mnie), uważam, że zakaz zakrywania twarzy ograniczy bandytyzm - i na ulicy i na stadionach.

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnieść? Jak? Moim argumentem jest następujące stwierdzenie: żeby cokolwiek obiektywnie ocenić trzeba mieć o tym bardzo duże pojęcie. Opierając się na medialnych relacjach z jakiegoś wydarzenia pojęcia nie ma się o nim praktycznie wcale. Takie wydarzenie trzeba albo samemu przeżyć albo mieć relację z bardzo zaufanego źródła (czyli na pewno nie z mediów). Ergo: dyskusje o wydarzeniach, o których się pojęcia nie ma są bezsensowne. Dlatego też jak widzę coś w stylu "nie byłem (gdzieś, gdzie się coś działo), ale... (i tu jakaś subiektywna opinia niepoparta żadnymi faktami, ew. poparta zdjęciami cegłówki albo relacjami reporterów)" odpuszczam dyskusję. Zdjęcie cegłówki lub wybitej szyby świadczy tylko o tym, że gdzieś leżała jakaś cegłówka/gdzieś była jakaś wybita szyba. Kto ją wybił, dlaczego i kiedy pozostają sprawą otwartą i nie do ustalenia. Kontekst,manipulacja, subiektywizm - to słowa kluczowe.

 

Tyle z mojej strony.

 

Legia niestety trzyma formę z LE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale popatrz, napisałeś coś w stylu, przetłumacze to na język growy :) "mam lepsze rzeczy niż granie w głupie gierki ale kiedy widzę w TV że dzieci po graniu w GTA wyrastają na terrorystów to najchętniej zakazałbym ich całkowicie" Coś w tym stylu. Incydenty się zawsze zdarzają, ale te powybijane szyby sa pokazywane w tv tylko dlatego że obok nich jest człowiek z racą i zamaskowaną twarz

 

Niestety ale przeciętniak ligi włoskiej robi z mistrzem Polski co chce...

 

Z mojej strony EoT.

Edytowane przez robotyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mudzin z lazio podbija sobie glowka pilke w polu karnym miszcza polski i strzela gola, daaaaaawno o ile wogole kiedy kolwiek widzialem taka bramke %)

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najgorszy mecz jak do tej pory w LE. No cóż pozostaje zdobyć mistrza i spróbować za rok oby z mocniejszym składem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

punkty i gole w LE zdobywaja takie teamy jak: st. gallen, czarnomoreć, elfsborg, zulte, fc pacos, thun, rijeka, szeriff (data założenia 96r - taka ciekawostka) i wiele wiele innych teamow o ktorych praktycznie nikt na swiecie mogl nie slyszec.

kolejna ciekawostka tylko legia ma 0 PKT + jako JEDYNA ekipa nie strzelila żadnej bramki

 

pytam sie - Z CZYM DO LUDZI ?

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale czego Wy oczekujecie, przecież nasza ekstraklasa to poziom nie lepszy niż miesce naszej repry, czyli za uzbekistanem i sierra leone a przed sri lanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe bo pomimo slabosci naszej ligi takie druzyny jak Lech Poznan czy Wisla Krakow,jeszcze niedawno potrafily wyjsc z grupy.Mysle ze Legia dala dupy poprostu pod kazdym wzgledem.Od oszoloma trenera po transfery itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0 pkt, 0 goli to nie jest danie dupy - na to nie ma określenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę powtarzał to po wsze czasy, ta kiepska , dająca dupy w europie Legia klepie na krajowym podwórku wszystko co się rusza. Nawet trzecim składem . Ktoś jeszcze dziwi się 78 miejscem naszej kadry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie strzelic zadnego gola... mocny team nie ma co....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×