Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czym innym jest szydera z jednego kiepskiego zagrania a czym innym z absolutnego, kompletnego braku charakteru i chęci do walki w kadrze. A Lewy już dawno udowodnił, że kadrę ma gdzieś. 

 

Ed: komentarz na powyższym screenie oczywiście w samo sedno. :)

Edytowane przez fryz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33498e64e29de5bcd30a7b0cf028f07f.jpg

Wracając do złośliwości wobec sportowców, niektóre są wyjątkowo trafne, prawda? :biggrin:

 

No prawda. Co jak co ale miejsce takiego zawodnika jest na mundialu a nie przed telewizorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed 4k poczuje się jak byłby na mundialu;)

 

Z nim to jest też taki śliski temat. Cała drużyna gra gówno, a on zbiera baty. Zupełnie się nie zgodzę że brakuję mu zaangażowania, kto tak mówi widocznie mało się zna na piłce, zaraz polecą może hejty, ale myślę że postaram się obronić.

Chociaż nie usprawiedliwiam jego zmarnowanych setek.

Jednak to jest temat na dłuższa rozmowę, i chyba w innym terminie niż teraz ;)

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisałem wcześniej , mamy naprawdę zdolnych graczy którzy jako trybiki zbierają super oceny w dobrych klubach europejskich. Imo problemem jest trener, ta ciągła gadka że powinien pracować Polak bo tylko taki zna te nasze specyficzne bagienko. Uważam że choć mamy kilku zdolnych młodych trenerów, reprę powinien wziąć ktoś a'la Benhałer. Gość z jajami, papierami , wolny od tego naszego "nic się nie stało" lub "no jest 0:0, nie jest źle". Wydaję mi się że od czasów Holendra kadra gra coraz gorzej. Nie widzę szans aby Faken Nawałka miał to zmienić

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam Lewandowski z gowna bata nie ukreci.

A powinien, bo w końcu jest takim hardcorem że nawet po Wielkim Kanionie śmiga w japonkach ;)

hysaqyhy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mówił, że drużyny afrykańskie jeszcze nie są gotowe na większy sukces na MŚ, ze względu na to, że leżą taktycznie. Mają piłkarzy, ale nie są w stanie ich poukładać. Z nami chyba jest podobnie. Patrząc po tym w jakich klubach nasi kopacze grają i jakie pełnią tam rolę, można dojść do wniosku, że awans na MŚ to absolutne minimum.

Problemem jest tylko to, że nie ma selekcjonera, który by to odpowiednio poukładał. "Benhałer" nas do ME wprowadził, więc chyba się jednak da.

PZPN powinien skończyć z zatrudnianiem polskich nieudaczników i postawić na dobrego zagranicznego trenera. Smuda z Fornalikiem i tak już dostawali takie kokosy, że za niewiele więcej znajdzie się kogoś sensownego.

 

edit:

 

Już o tym pisałem wcześniej , mamy naprawdę zdolnych graczy którzy jako trybiki zbierają super oceny w dobrych klubach europejskich. Imo problemem jest trener, ta ciągła gadka że powinien pracować Polak bo tylko taki zna te nasze specyficzne bagienko. Uważam że choć mamy kilku zdolnych młodych trenerów, reprę powinien wziąć ktoś a'la Benhałer. Gość z jajami, papierami , wolny od tego naszego "nic się nie stało" lub "no jest 0:0, nie jest źle". Wydaję mi się że od czasów Holendra kadra gra coraz gorzej. Nie widzę szans aby Faken Nawałka miał to zmienić

Dokładnie :)

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nim to jest też taki śliski temat. Cała drużyna gra gówno, a on zbiera baty. Zupełnie się nie zgodzę że brakuję mu zaangażowania, kto tak mówi widocznie mało się zna na piłce, zaraz polecą może hejty, ale myślę że postaram się obronić.

Chociaż nie usprawiedliwiam jego zmarnowanych setek.

Jednak to jest temat na dłuższa rozmowę, i chyba w innym terminie niż teraz ;)

 

Mówimy o Robercie "panowie, to tylko piłka" Lewandowskim? ;)

 

Oczywiście tak już tu kiedyś pisałem, jestem w stanie zrozumieć, że Lewy czy Błaszczykowski przyjeżdżając na kadrę czują się pewnie nieco dziwnie (domyślam się, że treningi u Kloppa i u Nawałki czy innego Fornalika jednak się nieco różnią), ale mimo to mogliby tego aż tak ostentacyjnie nie okazywać, bo nic dziwnego, że kibiców roznosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f79cb3701882.jpg

 

 

 

 

 

 

No i nie zapominajmy o niemiaszkach:

 

1056497893c1.jpg

Edytowane przez Bansai
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed 4k poczuje się jak byłby na mundialu;)

Ciekaw jesrem jaki dostawca tv dostarczy mu obraz w takiej jakosci ;)

Slowem - co by nie przytulil za prezent, nie bedzie 'jakbym tam byl' :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , tu też leży problem. Taki Lewy , Szczęsny czy Krychowiak na codzień trenują z gwiazdami światowego formatu i trenerami którzy są mentalnie i organizacyjnie lata świetlne przed nami . Dlatego tym bardziej potrzeba jakiejś osobistości która opanuje gwiazdorskie zachowania niektórych graczy. Wiadomo , ryzyko duże bo za wielkie nazwiska trzeba płacić i można się wyłożyć bo może być plama że trener przyjedzie odcinać kupony do emerytury. Ale np. Amerykanie czy Rosjanie zrobili to już dawno i teraz cieszą się co chwila obecnością na większych imprezach. A My cieszymy się że z Niemiecką kadrą "B" zremisowaliśmy w meczu gdzie żaden rezerwowy szkopek nie chciał się połamać przed meczami w Brazylii.


Banżaj, lookaj , myślałem że nasze , ale te niestety kibicują Czyle ;)

 

10417533_763440447011646_514676490746949


A tu sugestia czemu lepiej zostać przy kotlecie schabowym a nie przy amerykańskim hamburgerze ;)

 

 

635386818337890907.jpg

Edytowane przez okoni
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu i amerykański hamburger nie zaszkodzi :-) ha ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisałem wcześniej , mamy naprawdę zdolnych graczy którzy jako trybiki zbierają super oceny w dobrych klubach europejskich. Imo problemem jest trener, ta ciągła gadka że powinien pracować Polak bo tylko taki zna te nasze specyficzne bagienko. Uważam że choć mamy kilku zdolnych młodych trenerów, reprę powinien wziąć ktoś a'la Benhałer. Gość z jajami, papierami , wolny od tego naszego "nic się nie stało" lub "no jest 0:0, nie jest źle". Wydaję mi się że od czasów Holendra kadra gra coraz gorzej. Nie widzę szans aby Faken Nawałka miał to zmienić

 

Pięknie to ująłeś okoni.

Ja jeszcze jak mogę dodam następujące rzeczy.

Personalnie, na papierze mamy najlepszych zawodników od czasów naszych ostatnich sukcesów w zamierzchłych czasach, to chyba nie ulega wątpliwości.

"Więc co się stało że się zesrało"? - Jakby to powiedział Siara...

 

Trener

Z całym szacunkiem ale jak niedawna historia pokazała, "Polska myśl trenerska" kończy się na naszej lidze, jeśli wyjść poza nasz kraj to na arenie europejskiej, jeśli za taką można uznać Litwe z mniejszymi lub większymi sukcesami pracuję Marek Zub, i to by chyba było na tyle.

Smuda po "stażu" w reprezentacji objął o ile pamiętam 2 albo 3 ligowy klub Niemiecki - były trener reprezentacji prawie 40 milionowego kraju.

Trener "Rozwałka" - Praca w polskiej lidzie z średnimi klubami Ekstraklasy i zaplecza, z mniejszymi lub większymi sukcesami. Ale bez żadnego autorytetu.

Rozumiem wszystko, ale tacy zawodnicy jak Lewandowski, Szczęsny, Piszczek, i tym podobni, mając codziennie poczynienia z nazwiskami typu - Klopp, Wenger... resztę sami sobie dopowiedzcie.

Nasza reprezentacja wyniki osiągała za kadencji różnych trenerów, Engel, Janas, Beenhakker.

Ale to właśnie za tego ostatniego my "graliśmy w piłkę". Byłem na meczu z Portugalią na Śląskim, i nigdy w swoim krótkim życiu nie widziałem żeby Nasi tak zagrali. A kto wtedy był w składzie? Na papierze Nasze "bożyszcze" Smolarek...i długo, długo nic. Była drużyna.

Przypomnę wtedy że wygraliśmy wtedy grupę z - Belgią, Serbią, Portugalia, Finlandią, Panowie z którą z tych drużyn dzisiaj byśmy urwali chociaż punkt?

Trener musi mieć autorytet wśród zawodników, może być geniuszem taktycznym, ale jeśli piłkarze nie czują do niego "strachu wymieszanego z podziwem" to nic z tego nie będzie...

 

Piłkarze

Jak słyszę że Lewandowski nie lubi się z Błaszczykowskim bo ten z PO a ten za PIS, to po prostu śmiać mi się chce. Piszczek nie lubi tego ten tamtego.

Oni praktycznie poza boiskiem się nie znają ze sobą. A gdzie integracją z drużyną, wspólne wyjścia, znajomości pozaboiskowe. To jest 25 kompletnie innych względem siebie ludzi, to musi żyć razem, nad tym trener i zawodnicy muszą jeszcze sporo popracować. Kiedyś Boniek opowiadał że tak najlepiej buduję się zespół, zresztą Diego Simeone również chyba nakazał swoim zawodnikom by żyli ze sobą blisko na boisku i poza nim, żeby wiedzieli o sobie wszystko.

 

My, kibice, media, cała reszta

"Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało" - to chyba najbardziej dołujący obraz naszego tzw. kibicowania. Przykład - 1:1 z Anglia, 1:1 z Rosją na Euro -  To przecież fantastyczne wyniki z takimi zespołami ktoś powie, otóż nie, Anglia to mit i legenda, każda średnio rozgarnięta reprezentacja w Europie wie, że to typowy europejski średniak, tamten mecz powinniśmy wygrać z zamkniętymi oczami, ale dumie Polskiego kibica wystarczy. Mecz z Rosją na Euro - Po burzy jaką przetoczyli przez nas Rosjanie w pierwszym 15-20 minutach, przez całą resztę "oddychali rękawami", zresztą było widać jak Arszawin mało co nie padł jak długi na murawie. My - cieszymy się, historyczny wynik, Rosja, Piłsudzki, te sprawy... a tymczasem to ten mecz właśnie był najważniejszy, i powinniśmy ich zlać jak dzieci, bo ledwo stali na swoich nogach. 

 

To tak na szybko, w skrócie do mi przychodzi do łba.

Edytowane przez toreso
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo problemem kadry jest nasz problem-czyli wszystkich polakow, ze po prostu nie moga sie dogadac ;)

Obejrzalem sobie serie Destination Brazil i najwazniejsza i najtrudniejsza rzecza o ktorej mowili wszyscy trenerzy bylo stworzenie kolektywu gdzie byli wrogowie staja w swojej obronie. Wtedy mozna zaczynac prace z druzyna.

Jak wiadomo u nas to miszion imposybol ;)

...heh, w sumie niewiele wiecej dopiselem od poprzrdnika, ale zaczalem to pisac dobra chwile temu i wlasnie przeczytalem post powyzej ;)

Edytowane przez cosheq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka krowa ta amerykanka ale oni zdrowo się odżywiają;)

Zaczeła się telenowela Suárez w Barcelonie:)

Edytowane przez neuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka krowa ta amerykanka ale oni zdrowo się odżywiają;)

Zaczeła się telenowela Suárez w Barcelonie:)

Podobno powiedział ze odchodzi z Liverpoolu, a jego rodzina nakłania go do wybrania Barcelony. Zobaczymy co z tego będzie ale pewnienjak zwykle nic. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno powiedział ze odchodzi z Liverpoolu, a jego rodzina nakłania go do wybrania Barcelony. Zobaczymy co z tego będzie ale pewnienjak zwykle nic. :D

Tylko ciekawe kto za niego tyle zapłaci. Na razie to jest telenowela pod tytułem Jeremy Mathieu. Valencia chce 20 mln, a Barca mniej niż 15. I zastanawiam się czy bardziej zwariował zarząd Nietoperzy czy Dumy Katalonii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy. Dzisiaj juz pewne rzeczy bedziemy wiedziec na typ top ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny gol Villa :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robbenowi cos dzisiaj nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pory rozgrywania meczow w ostatniej kolejce to jakies nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest zainteresowany to informacja z Hiszpanii:

"Jak donosi hiszpański dziennik Marca, gwiazdor piłkarskiej reprezentacji Argentyny, Lionel Messi zapłaci łącznie aż 32,9 mln euro za defraudację 4,1 mln w zeznaniach podatkowych z lat 2009-2011."

Edytowane przez Krosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaplaci, ale €5 mln urzednikom i sprawa przycichnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×