Skocz do zawartości
ONE

Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

Nie spotkałem się z tym po zakończeniu gry.Może ktoś inny będzie wiedział

W każdej lokacji masz "Challenge" typu: zbierz 10 grzybów,zbierz 5 jajek,spal 5 flag.Na mapie masz wszystko napisane

Masz filmik

ja zrobiłem wszystko i mi trofeum nie wpadło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na klifie w drodze do bunkru. Na mapie tego nie ma, a jest tam 5 znajdziek z wyzwań. Przechodziłeś tamtędy w drodze po narzędzia. ;)

---------------

Naciapane przy pomocy TapaTalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz na mapie

Podejdź do obozu i wybierz podróż(w ognisku opcja fast travel)

I sprawdzaj czy masz w każdej lokacji wszystko zebrane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do miejsca wspomnianego przeze mnie nie ma możliwości przeniesienia się;)

---------------

Naciapane przy pomocy TapaTalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi o bunkrze na skraju klifu. I faktycznie nie można się do niego przenieść, ale na mapie jest zaznaczony. Można się do niego dostać z plaży wraków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bunkier za plażą. Cliffside się lokacja zwie i fast travel do niego nie poniesie ;)

Edytowane przez Bochen™

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Bochen dobrze mówi. Sam byłem w szoku kiedy okazało się że we wszystkich miejscówkach pokazanych na Fast travel miałem100% a mimo to trofek nie wpadł. Faktycznie jak idziesz z plaży wraków do okrętu endurance, to musisz przejść przez bunkier. Do tego obszaru mozna dojść tylko na piechotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pistolet, karabin, shotgun i łuk. Snajperki niestety nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pistolet, karabin, shotgun i łuk. Snajperki niestety nie ma.

Arsenał w zupełności wystarczający :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was gra może z oryginalnym dubbingiem? Mam pewien "problem", ustawiłem sobie angielski dubbing, jednak za każdym razem, kiedy wychodzę z gry zmienia mi się on z powrotem na polski... Być może jest to wina polskiego xmb, jednak kiedy zmieniam dubbing na angielski w prawym dolnym rogu pojawia się znaczek TR co sugerowałoby zapis ustawień. Co prawda moge bez problemu zmienic z powrotem na angielski, ale jest to jednak troszkę uciążliwe. Ktoś też ma taki problem?

Miałem też raz buga z dzwiękiem, kiedy zabiłem jednego przeciwnika. Całkowicie zacięła się muzyka wraz z głosem umierającego wroga, zapętlając jego "ostatni jęk". Brzmiało to co najmniej śmiesznie, ale na szczęście to tylko jednorazowy przypadek.

Poza tym gra jest fantastyczna. Co prawda można się doczepić, że "grobowce" są śmiesznie proste i opierają się w sumie na 1 zagadce i mamy tu dość dużo strzelania - choć tak na dobrą sprawę rozgrywka jest bardzo dobrze wyważona i trochę akcji w celu ożywienia atmosfery bardzo tu pomaga ;). Z survival instinct w ogole nie korzystam i dobrze mi z tym, dzieki temu exploring sprawia mnóstwo frajdy. Poza tym nowy Tomb Raider to raj dla zbieraczy znajdziek, jest tego tutaj tyle, że głowa mała. W pewnym momencie całkowicie olałem wątek główny i skupiłem się na czystym staroszkolnym eksplorowaniu terenu - bajka :thumbsup:

Tak więc pierwsze wrażenia, po za małymi problemami technicznymi jak najbardziej pozytywne, zobaczymy co będzie dalej. Mam nadzieję, ze jeszcze lepiej ;).

Edytowane przez alfik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alfik, ja miałem ten sam problem z dubbingiem. :D Nie wiedzieć czemu po włączeniu gry i daniu opcji kontynuuj, zamiast dubbingu angielskiego, był polski. Wchodziłem w opcję, a tam jednak był ustawiony angielski. Znalazłem na to sposób. Kiedy włączam grę, to zanim dam w menu 'kontynuuj', to pierw wchodzę w opcje gry, potem 'dźwięk' i tam 'pozwalam' aby gra 'zobaczyła', że język dialogów jest wybrany na angielski. :D Jak to zrobię, to po wybraniu 'kontynuuj', już nie miałem tego problemu. ;D Tak znalazłem na to taki dziwny sposób. :) Nie wiem czy występuje to też u innych osób. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak mówisz :). Trudno, trzeba jakoś z tym żyć. Widocznie Cenega koniecznie chciała, żeby gracze grali z dubbingiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam Polski dubbing bardzo się podoba a z trybu survival instykt korzystam na okręt jak szukam znajdzki a nawet zaznaczał ja na mapie by w instynkcie widzieć jak dokładnie do niej dojść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a mi brak samozaparcia do ukomczenia gry, prosze napisz mi ktokowliek w spoiler czy daleko jestem bedac w takim barakowym miescie gdzie wyskakuje od dluzszego czasu 100 przeciwnikow na metr kwadratowy co wlasnie zakopalo dla mnie miodnosc tego tytulu... dla mnie caly tomb raider to ot kolejny wesoly shooterek ktory udaje tytul ambitny... czy go ukoncze - nke wiem czy starczy sil ;)

niestey po zajebistej pierwszej godzinie gry kazda nastepna jest coraz nudniejsza aby po 8 godz. gry tytul stal sie 100% shooterem...

Edytowane przez zdun
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesteś mniej więcej w połowie gry i muszę się niestety z Tobą zgodzić że właśnie od tego momentu w grze pojawia się coraz więcej strzelania. O ile gra według mnie bardzo dobra, to bym podzielił ocenę na dwie części : do połowy 9/10 od połowy do końca 7/10.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a mi brak samozaparcia do ukomczenia gry, prosze napisz mi ktokowliek w spoiler czy daleko jestem bedac w takim barakowym miescie gdzie wyskakuje od dluzszego czasu 100 przeciwnikow na metr kwadratowy co wlasnie zakopalo dla mnie miodnosc tego tytulu... dla mnie caly tomb raider to ot kolejny wesoly shooterek ktory udaje tytul ambitny... czy go ukoncze - nke wiem czy starczy sil ;)

niestey po zajebistej pierwszej godzinie gry kazda nastepna jest coraz nudniejsza aby po 8 godz. gry tytul stal sie 100% shooterem...

Tak niestety jest i przestałem grać po około 5 godzinach na PC. Kumpel masteruje na PS3, jak skończy to pożyczy. Ja, póki co, pograłem sobie w TR Legend - pomimo, że banalnie prosta i beznadziejnie krótka to jednak czuję, że gram w Tomb Raidera, a nie w jakiegoś shootera TPP jak tam. Nowa gra z Larą to dobra gierka, ale jest wiele lepszych w tym gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Wydaje mi się że akurat w Legendzie jest mniej Tomb Raidera niż w reboocie i też jest tam mnóstwo strzelania, a przez gre się idzie jak przecinak ;)

Marcin, jeżeli nie grałeś w Anniversary to polecam jak najszybciej nadrobić - tam dopiero poczujesz Tomb Raidera :). Moim zdaniem to najlepszy remake w historii gier od czasów Resident Evil na Gacka i najlepszy Tomb Raider od The Last Revelation. :thumbsup:

Troszkę zmartwiły mnie posty, że w dalszej częsci gry strzelania jest jeszcze więcej... No ale zobaczymy co z tego wyjdzie, póki co w Tomb Raidera gra mi sie wybornie.

Edytowane przez alfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam wątek główny w singlu bez zadań pobocznych, znajdziek i tak dalej na ile godzin wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam wątek główny w singlu bez zadań pobocznych, znajdziek i tak dalej na ile godzin wystarczy?

Mi bez znajdziek zajelo okolo 10-12 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×