Skocz do zawartości
ONE

Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem coś napisać, ale doszedłem do posta, gdzie ktoś stwierdził że poprzednie TRy były bardziej wymagające, ale jednocześnie przyznał że przeszedł tylko TRU i wymiękłem.

Cóż, nie ma sensu się kłócić bo nikt nikogo nie przekona; podpisuję się natomiast pod powyższym - za sam fun i miód Tomb Raiderowi należy się dycha.

Kłócić się nie ma sensu. Ja bym dodał jeszcze, że dycha należy się też dużo naturalniejszej i kobiecej Larze niż w poprzednich częściach. Dla mnie jest o wiele lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie ma sensu się kłócić o takie pierdoły.

Ja ze Zdunem jestem w raczej dobrych stosunkach i na pewno w takowych pozostaniemy.

Nic takiego się przecież nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta "menda" jedna ;) dała mi warna nawet za posta (nie no joke oczywiście - pozdro pablos i sorki wymsknęło mi się z tą panią lekich obyczajów) ;)

do tematu nie chcę już wracać ale błagam olaboga nie piszcie o notach 10/10 gdyż jak na moje takie oceny powinny dostawać tytuły absolutnie ponadczasowe a tr chyba każdy z was przyzna takim tytułem raczej nie jest... (gdzie jej np do takiego baldura, czy blade runnera z pieca o ff7 czy ocarina of time nie wspomnę a patrząc na tą generację - rdr chociaż nie wiem czy będzie kultowa za te 20 lat w takim samym stopniu jak choćby ff7 czy mgs1 za czasów psxa...)

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje :)

Z tym, że ja 10/10 nigdzie nie napisałem :D

Ale 9/10 dam na pewno :)

:banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak słowem offtopu, to RDR niestety nie dorósł imo do swojego hajpu. Ja się srogo zawiodłem, chociaż 8/10 z czystym sumieniem mogę dać.

Nie rozumiem za to, czemu TR nie zasługuje na najwyższe noty - swego czasu przecież Uncharted był wynoszony na piedestały i pojawiały się tony postulatów, by serię Tomb Raider na grach Naughty Dog wzorować. Nowy TR rozwija więc najlepsze elementy Uncharted, dodając sporo od siebie, to są znowu zarzuty, że odtwórcze, że za mało Tombraiderowe itd.

A założę się, że gdyby nowy Tomb Raider był utrzymany w duchu chociażby Anniversary, to znowu byłoby że średniak, zacofany i niedzisiejszy (a takie zarzuty już pod adresem TRA padały). Niestety, w wypadku tak starej serii nie da się dogodzić wszystkim i na pewne zmiany trzeba się zdecydować. Ja z obranego kierunku jestem bardzo zadowolony, mimo że seria to dla mnie świętość ;)

Swoją drogą - w żadnym wypadku nie twierdzę, że nowy TR to gra dekady. Po prostu już męczące są te opory, przed przyznaniem że to świetny tytuł.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się odłączam od dyskusji jednak... Każdy ma swój gust i wolę o nich nie dyskutować w tym wypadku jednak dla mnie coś na maksa musi byc przede wszystkim innowacyjne i specjalne pod każdym wzgledem wprowadzając rewolucję do danego gatunku - tak naprawdę moim zdaniem żaden tytuł tej generacji w 100% na to nie zasługuje... Stąd kończę tą fanbojowsko (z jednej strony)-hejterską(z drugiej) dyskusję gdyż do niczego konkretnego nie doprowadzi a jedynie pokazuje jak każdy chce pokazać swoje racje "a moja racja jest najmojsza gdyz jest bardziej mojsza aniżeli twojsza"- zaczyna tak wyglądać...

Edytowane przez zdun
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak słowem offtopu, to RDR niestety nie dorósł imo do swojego hajpu. Ja się srogo zawiodłem, chociaż 8/10 z czystym sumieniem mogę dać.

!!! Zaraz się z Tobą pokłócę :D

To moja ukochana gra !!

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już skończyłem i podtrzymuję - gra jest świetna. Fakt, pod koniec z Tomb Raidera robi się Uncharted pełną gębą i idealny (w mojej opinii) balans pomiędzy eksploracją a akcją został "lekko" zaburzony, ale mimo wszystko będę wspominał tę grę bardzo, bardzo miło. Przede wszystkim wspomniana już eksploracja. Jest to jedyna gra, od bardzo, bardzo bardzo dawna, gdzie szukanie znajdziek jest przyjemne, ekscytujące i przede wszystkim ciekawe. Dzienniki, dzięki którym dowiadujemy się dużo więcej o załodze Endurance i możemy zrozumieć ich zachowanie i to, ze nie są tak płaskie, jak się na początku wydaje. Notatki żołnierzy i innych badaczy - również świetny smaczek. Poza tym artefakty, każdy krótko opisany dzięki czemu mamy wrażenie, że miejsca w których je znajdujemy nie są do końca przypadkowe. Nie wspomnę już nawet, że niektóre znajdzki są na tyle sprytnie poukrywane, że żeby do nich dojść, naprawdę trzeba się rozejrzeć, pobiegać, popróbować - zupełnie jak w starych TR (przypominam, że grałem nie używając instynktu przetrwania - akysz!)

Żałuję tylko, że musiałem grę oddać (pożyczona od kumpla), gdyby nie to, z pewnością wbiłbym 100% znajdziek - nie dla trofeum, a dla samej przyjemności eksplorowania, którego jak wspominałem w Tomb Raiderze nie brakuje, oj nie.

I jasne można się przyczepić, że gra jest prosta i casualowa, ale przecież taka miała być od początku - w przeciwnym razie nie nazywałaby się Tomb Raider. Gra jest jednak na tyle absorbująca, klimatyczna i filmowa - że po prostu chce się w to grać i gra się niesamowicie przyjemnie, a chyba o to w grach video chodzi.

Z resztą, wszystko na temat gry zostało już powiedziane. Dodam krótko - fantastyczna gra i zdecydowany must-play/have ;).

Edytowane przez alfik
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za pytanie jeżeli powtórzę, ale czy jak ogram całą fabułę, będę mógł się szwendać po wyspie i szukać nie znalezionych w trakcie fabuły "znajdziek" ?

jeszcze raz przepraszam za pytanie jeżeli było

co do samej gry, na początku trudno było mi się przyzwyczaić do klimatu i sterowania w nowym TR, drażniła trochę brudna estetyka, która rozumiem miała wprowadzić gracza w klimat wyspy, może się to jeszcze z czasem zmieni i zaświeci słońce, gra rzeczywiście prowadzi gracza za rączkę, na szczęście są grobowce (chyba ze 3 już spenetrowałem). Tytuł dobry, fajna przygoda, można oderwać się od rzeczywistości i to już jest spory plus, mam nadzieję że "im dalej w las" poziom nie spadnie i będzie dalej filmowo

skojarzenia z serią Uncharted - oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przepraszaj :)

Oczywiście, że możesz się wracać i szukać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko za 100 punktów.

lecę drugi raz grę i min. robię trofeum z tymi pogaduchami ;)

Drugą rozmowę w Whitmanem przeprowadziłem przed znalezieniem elementów czekanu a z tego co piszę w opisie powinienem po znalezieniu ale przed "upgrade" tejże broni.

Zaliczy mi tą pogaduchę do trofika czy spaliłem sprawę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa źle zrozumiałem

Też miałem z tym problem,bo zrobiłem tak samo

Ja zacząłem nową grę

Edytowane przez ExVitallin_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z nim gadałem i przed i po. W obu sytuacjach gadka była taka sama.

---------------

Naciapane przy pomocy TapaTalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakieś 15 min od początku, lepiej zacznę od nowa bo nie mam zamiaru potem płakać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak, widziałem filmik na kanale MatiJad, ale oczywiście spaliłem sprawę :P

"After finding" robi dużą różnicę jak się okazuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie gadali, że można niby pominąć ale szkoda próbować jakby jednak okazało się nieprawdą :)

---------------

Naciapane przy pomocy TapaTalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie zaraz krew zaleje.

Zacząłem od początku grę, pierwsza rozmowa z Whitman`em, cały czas kwadrat, poleciłem szukać surowców i jeszcze przed ulepszeniem podchodzę kolejny raz typa a on nie chce ze mną gadać (!!!). Ulepszyłem czekan i zaraz potem animacja jak kręcą kołowrotkiem.

Zaliczy mi to jako całą rozmowę czy znowu spalone ?

W sumie na filmiku poniżej nawijają tylko raz

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie zaraz krew zaleje.

Zacząłem od początku grę, pierwsza rozmowa z Whitman`em, cały czas kwadrat, poleciłem szukać surowców i jeszcze przed ulepszeniem podchodzę kolejny raz typa a on nie chce ze mną gadać (!!!). Ulepszyłem czekan i zaraz potem animacja jak kręcą kołowrotkiem.

Zaliczy mi to jako całą rozmowę czy znowu spalone ?

W sumie na filmiku poniżej nawijają tylko raz

Zaliczy nie ma się co spinać. Rozmowa z Whitmanem wydaje się w ogóle opcjonalna i bez niej też powinno wejść trofeum.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×