Skocz do zawartości
ONE

Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

Racja :)

Tego chyba właśnie padłem ofiarą :)

Teraz biegam i szukam surowców do upgrade na 100% dwóch broni - mało tych skrzynek juz zostało :P

Potem ubić 10 ptaków i platynka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie ruch w tym wątku większy bo i cena przyzwoita :) I ja nabyłem ów tytuł...

Pytanie do WAS, jak wypada Multi? Da się grać/jest z kim? I czy tryb wieloosobowy to lipny dodatek czy można pograć ;) ??

Pozdrawiam i.... Wesołych świąt...

Odpowiedzi na te pytania było już w tym wątku wiele, sam nie raz wypowiadałem się i zdania nie zmieniłem - znaleźć na multi kogoś znajdziesz tylko strasznie się zmęczysz samą grą bo jest to tragedia. Jeśli chcesz wbić platynę szybciej niż w dwa lata, to dojdzie do tego noszenie apteczek lub ustawki na granaty. Kiedy osiągniesz maksymalny poziom wkur*ienia i po nocach będzie Ci się śniło "mam środki medyczne, osłaniajcie mnie" to będziesz chciał usunąć grę i odpocząć trochę. Może się trochę rozpisałem, ale na tym polega multi w nowym TR. Przeżyłem to osobiście i pewnie wiele osób z forum również, tak że powodzenia w platynowaniu bo gra w singlu jest wyśmienita.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp. odpaliłem w nocy i na szybkiego Multi, meczyk zagrałem padło na Deathmatch drużynowy i co??

No lokacje nie są złe takie wielopoziomowe mi się podoba, ALE już w 1 meczu się wk... irytowałem :P Aby tam kogoś ubić to cały magazynek razy 2... masakra... Taki chaos trochę...

Single mniam.... Wsiąkam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale multi Ludzie sie ustawiają na wpólny exp - tam się z kimś na bank ustawisz.

Ja platynkę (wreszcie) wykręciłem w nocy. Czasochłonne pieroństwo :P

Ale gra miazga - wiec to wszystko rekompensuje :P

Powodzenia Lambert ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po zakończeniu gry jest jakieś miejsce gdzie ciągle odradzają się przeciwnicy ? Po ukończeniu fabuły zostało mi trofeum z wyprowadzeniem kontr i jak na złość brakuje mi do tego przeciwników. Przeleciałem już wszystkie lokacje zabiłem kogo trzeba i dalej chyba nikt się już nie pojawia.

Edytowane przez Firo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj to samo robiłem po zakończeniu fabuły :)

Sa 3 miejsca gdzie jest ich najwięcej tj. wioska w górach, miasto ubogich i plaża ( z lewej strony schodząc od góry - jest tam 5 typów ale się nie odradzają).

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej będę musiał zaczynać grę od nowa bo za cholerę nie mogę znaleźć żadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, we wiosce w górach łazili dwójkami w rożnych miejscach, w mieście umarłych postrzelaj do beczek to się powinni zlecieć.

poszukaj jeszcze :) paru tyków na pewno się znajdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam miasto ubogich, ognisko przy wiatraku ja tam za każdym razem po 5 miałem z czego 2 z łukami zjeżdżającymi po linie. Będąc na wiatraku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nic nie pisać do puki gry nie skończę, ale nie mogłem się powstrzymać :P Grałem zaraz po premierze na PC, nie skończyłem jej (bo mi się nie chciało, hehe) a teraz gram na PS3, bo pożyczyłem od kumpla, dotarłem do tego samego momentu (jakaś wioska) i w sumie dalej mi się nie chce :mellow:

Od początku mam wrażenie, że gram w mod do Uncharted. Bieganie, skakanie, strzelanie - kropka w kropkę Drake. Ludzie mówią, że Uncharted jest wzorowane na Tomb Raider - BULLSHIT ! Zarówno trylogia U jak i nowy TR nie mają nic ze starych przygód Lary. Tam trzeba było kombinować jak przedostać się na drugi koniec etapu, jak rozwiązać łamigłówkę. Tutaj trzymamy analog do przodu i oglądamy skrypty przeplatane QTE i liniowymi sekwencjami typu "spływ kajakowy bez kajaka" albo lot spadochronem, który, o dziwo zamiast spadać leci do przodu i jeszcze można nim kierować, bo przecież nikt nie pozna, że to okrągły, zwykły spadochron, a nie spadolotnia.

W porównaniu z TR Anniversary, czyli remake Jedynki, wydany na PS2 i w kolekcji HD na PS3 na plus mogę zaliczyć oczywiście wspaniałą grafikę, konkretną fabułę (wcześniej była bo była i tyle) i "plastyczne" otoczenie - wszystko wygląda w miarę naturalnie, nie jest zbudowane z gotowych elementów. Poza tym to po prostu shooter TPP, Lara ma tyle wspólnego a archeologią co Gordon Freeman z fizyką, a tytuł Tomb Raider pasuje tutaj tak samo jak Szklana Pułapka do serii Die Hard z Willisem :biggrin:

Ja, jako fan poprzednich części TR i serii Uncharted, uważam, że to dobra, ale cholernie nudna gra, która zbyt często wyręcza gracza w graniu i robi z niego półgłówka. Do Uncharted trochę brakuje, przede wszystkim klimatu przygody, odkrywania nieznanego, czyli również elementów starszych TRów. Tutaj klimat i wymagającą (również myślenia) rozgrywkę zastąpiło tanie efekciarstwo. Szkoda.

P.S. Krążą plotki że Crystal Dynamics robi reboot Soul Reavera. Jeśli będzie miał tyle wspólnego z oryginalną sagą co Tomb Raider to niech spier****ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem po pierwszym opcjonalnym grobowcu, czy wszyskie są tak "rozbudowane" czy to wyjątek ponieważ jak dotarłem do końca to prawie się poszczałem ze śmiechu, myślałem że to chekpoint czy coś w tym stylu a to już była linia mety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie sa tak rozbudowane ;). Generalnie 1 grobowiec = 1 zagadka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie...a te z DLC to już w ogóle porażka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lot spadochronem, który, o dziwo zamiast spadać leci do przodu i jeszcze można nim kierować, bo przecież nikt nie pozna, że to okrągły, zwykły spadochron, a nie spadolotnia.

Jeżeli nie wykonano skoku z dużej wysokości i prędkość spadania nie jest bardzo wysoka, spadochronem można spokojnie ,,lecieć", czyli powoli opadać i na dodatek kierować nim. Działa on wtedy właśnie troche jak lotnia. Uwierz mi, myslę, że mam więcej skoków ze spadochronem odbytych niż ty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wykonano skoku z dużej wysokości i prędkość spadania nie jest bardzo wysoka, spadochronem można spokojnie ,,lecieć", czyli powoli opadać i na dodatek kierować nim. Działa on wtedy właśnie troche jak lotnia. Uwierz mi, myslę, że mam więcej skoków ze spadochronem odbytych niż ty :)

Dwa wystarczyły żeby wiedzieć, że spadochron nie może lecieć "do przodu" :happy: Chyba, że jest ciągnięty przez jakiś pojazd. Idealny przykład taniego efekciarstwa. Gdyby to była japońska gra to bym się nie dziwił, ale ona uchodzi za poważną i realistyczną( survival, LOL :biggrin:) więc trochę tu takie motywy nie pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, to tylko gra;) nie oczekujmy tutaj cudów. Sam jestem może po 20% i póki co, gra mi się całkiem dobrze. Jestem dość wybrednym graczem, ale Tomb Raider mnie nie znudził (jeszcze). Podszedłem do tej gry na zasadzie "z Tomb Raiderem wspólny jest tylko tytuł" i nie zawiodłem się. Będę ogrywał, dopóki nie uzbieram na Bioshocka :P

Edytowane przez Bartek_Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, to tylko gra;) nie oczekujmy tutaj cudów. Sam jestem może po 20% i póki co, gra mi się całkiem dobrze. Jestem dość wybrednym graczem, ale Tomb Raider mnie nie znudził (jeszcze). Podszedłem do tej gry na zasadzie "z Tomb Raiderem wspólny jest tylko tytuł" i nie zawiodłem się. Będę ogrywał, dopóki nie uzbieram na Bioshocka :P

Ja Bioshocka już skończyłem, sprzedaj TRa i kupuj BSa :biggrin:

Ta gra faktycznie nie ma nic wspólnego z Tomb Raiderem i nie trzeba "podchodzić do niej w ten sposób" bo taki jest fakt. Gra jest zbyt uproszczona i nie sprawia mi frajdy z grania, bo nie ma tutaj żadnego wyzwania. Za dużo skryptów, za dużo uproszczeń, za mało właściwej gry. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Bioshocka już skończyłem, sprzedaj TRa i kupuj BSa :biggrin:

Ta gra faktycznie nie ma nic wspólnego z Tomb Raiderem i nie trzeba "podchodzić do niej w ten sposób" bo taki jest fakt. Gra jest zbyt uproszczona i nie sprawia mi frajdy z grania, bo nie ma tutaj żadnego wyzwania. Za dużo skryptów, za dużo uproszczeń, za mało właściwej gry. Takie jest moje zdanie.

Potwierdzam. TR gra się sam zero wyzwania. Jak dla mnie solidne 7/10. kończyłem już maksymalnie zmęczony tą grą:( a grobowce to chyba jakiś żart był:)

Bioshock już w drodze więc liczę na dużo więcej! Nie gram w FPSy ale po tych ocenach i zachwytach nie mogłem przejść obojętnie.

p.s. jesli macie paragon i nie korzystaliście polecam nowego Bioshocka za 120 zł z muve.pl:)

Edytowane przez furo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą chciałem zagrać z kumplem multi. Więc zakładam grę prywatną wysyłam mu zaproszenie i wyskakuje mu taki błąd podczas dołączania "Dołączenie nieudane ze względu na niezgodne wersje pobranej zawartości". Jak on założy gre i wyśle mi zaproszenie to też wyskakuje mi taki błąd. Dodam że ja mam wersje polską w pudełku a kumpel cyfrową z europejskiego PS Store. Wiecie o co chodzi i jak temu zaradzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą chciałem zagrać z kumplem multi. Więc zakładam grę prywatną wysyłam mu zaproszenie i wyskakuje mu taki błąd podczas dołączania "Dołączenie nieudane ze względu na niezgodne wersje pobranej zawartości". Jak on założy gre i wyśle mi zaproszenie to też wyskakuje mi taki błąd. Dodam że ja mam wersje polską w pudełku a kumpel cyfrową z europejskiego PS Store. Wiecie o co chodzi i jak temu zaradzić??

To chyba jest wina tego że jeden z was ma DLC a drugi nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest wina tego że jeden z was ma DLC a drugi nie.

No właśnie nie bo ani on ani ja nie mamy żadnego dlc poza tym ustawiam standardowy tryb i mapę które są od początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok faktycznie on nie wiedział że ma DLC. Odinstalował je i gramy. Dzięki za szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×