Skocz do zawartości
ONE

Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

Luz Marcin, już uzgodniliśmy przecież że nowy TR jest nieudaną kopią Uncharted, FarCry i Tetrisa i popłuczynami po zawiłych, skomplikowanych i bijących Silent Hill 2 głowę historiach z klasyków. Nie śmiem się nawet z tym sprzeczać - po prostu lubię crapy najwidoczniej:)

Z ust mi to wyjąłeś :laugh:

A tak serio - to dobra gra, ale średnio mi się podoba i mam ku temu powody, w mojej opinii słuszne. Wy bawicie się dobrze więc gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już któs pisał, są rózne gusta, nie czepiam się braku survivalu, tylko faktu że cała gra jest dla mnie jakaś taka mdła. Far Cry 3 wyszedł w listopadzie, a Tomb Raider w marcu, nie znam się może na dewelopingu, ale TR w listopadzie chyba już nie był skończony. Inspiracje widzę w takich elementach jak polowanie na zwierzęta, rozwój postaci, fakt rozbicia się na wyspie i próbowania przetrwania i możliwości przejścia niektórych poziomów wedle woli: po cichu lub strzelając do wszystkiego co się rusza. Wszystkie te wymienione elementy są gorzej wykonane niż w FC3. Nie miałem dużych wymagań co do tej produkcji, ale słysząc opinie recenzentów/kolegów myślałem że przynajmniej będę się dobrze bawił. Wszedłem tu nie nabić posta, tylko wyrazić swoją opinię (może zbyt ostro, za to przepraszam), bo widzę że póki co jak ludzie się spuszczają nad jakąś produkcją to jest wszystko cacy, a gdy ktoś wytknie parę wad to od razu jest źle. Bo chyba nie zaprzeczycie, że gra wady ma.

Edytowane przez adams1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Tomb Raider jest super i w ogóle cacy. Crystal Dnamics przepełniło go wspaniałym klimatem odkrywania nieznanego, charakternymi postaciami i trzymającą w napięciu, głęboką rozgrywką, a jak ktoś się zawiódł to "nie ma oczu i komórek mózgowych", bo przecież wszędzie było napisane, że to kopia Uncharted.

Nie wiem po co ten sarkazm.Wyrywasz moje zdania z kontekstu. To nie chodzi o to czy gra jest dobrza czy zła, tylko co niektórzy oczekują od niej elementów które już przed premierą posłano w diabły. Jeśli ktoś spodziewał się survivalu, powrotu do korzenia serii i ogladał gameplaye czy czytał recki i po zagraniu wywala gały i wyrzuca żale że hype i serwisy zrobiły mu kuku to fakt coś nie tak ma pod kopułą. To tak jak napisał Numinex w temacie Bioshocka Infinite gdzie krytykowano grę za to czym nie jest i czym nie miała być, bito pianę o to że elementy akcji i strzelanie nie są niczym nazdwyczajnym a jak każdy dobrze wie akcja w Bioshockach to element drugorzedny.

Co do Tomba, sam napisałem że po połowie odłożyłem ją, nie zachwyciła mnie tak jak np Bioshock, nie jest to też gra słaba według mnie ale nie jest tez wybitna i genialna co bym grał w nią każdego dnia z wywalonym jęzorem. Czy gra ma coś wspólnego z serią, nie wiem, nie jestem jej wielkim zwolennikiem. Jak ukończe na pewno napisze parę zdań ale na pewno obejdzie się bez plucia na to że jest podobna do Uncharted i nie jest podobna do poprzednich części serii

Edytowane przez hitokiri pl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TR w listopadzie chyba już nie był skończony.

Był ;) Pierwotnie miał zresztą ukazać się jesienią 2012. W tym okresie gra była już gotowa, ale do marca szlifowali całość. Ale to tak na marginesie.

Inspiracje widzę w takich elementach jak polowanie na zwierzęta, rozwój postaci, fakt rozbicia się na wyspie i próbowania przetrwania i możliwości przejścia niektórych poziomów wedle woli: po cichu lub strzelając do wszystkiego co się rusza. Wszystkie te wymienione elementy są gorzej wykonane niż w FC3

To żadne inspiracje, tylko podstawowe elementy o których mówiono już od pierwszych zapowiedzi - czyli jakoś od 2010.

Poza tym FarCry to sandbox FPS, a TR to po prostu action-adventure, gdzie polowanie i zbieractwo to ledwie jedne z wielu dodatkowych elementów; stąd porównanie tak czy siak totalnie bez sensu. Na tej samej zasadzie można się przyczepić TR, bo któraś tam część Deer Huntera też miała lepiej wykonany system polowań :P

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu porównywanie w tym wypadku jest według Ciebie czymś złym? Nawet jeśli nie są to inspiracje, są to podobne elementy rozgrywki, które zostały zrobione według mnie gorzej w TR niż w innych grach o podobnym gameplayu. Ogólnie inspiracje nie są czymś złym, ale TR nie jest na tyle oryginalny, żebym mógł przymknąć oko na średnio wykonane główne składniki gameplayu. Bez znaczenia jest to czy to sandbox FPS czy action adventure, przecież nie czepiam się faktu że TR nie ma otwartego świata i widoku z pierwszej osoby. Na ocenę gier w które teraz i w przyszłości będę ogrywać mają wpływ produkcje które wcześniej przeszedłem, inaczej nie miałbym jakichkolwiek wymagań i cieszyłoby mnie tylko to że da się kierować postacią i strzelać :P

Edytowane przez adams1001
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby w patchu naprawiono pojawianie się min w wiadomej lokacji, ale dupa - przez kilka godzin szukałem jednej miny, "skanując" celownikiem wodę, bo na pojawienie się ponad falami min (o instynkcie nawet nie wspominam) nie liczę. Nie ma. Utknąłem na 99%. Poddaje się, bo sobie popsuję zdanie o tej grze. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik stanął Ci na 99% ponieważ nie masz jednego z 13 zadań wykonanego...sprawdź czy to nie zadanie "poprzedni osadnicy" jest do wykonania w bunkrze a z racji że nie ma tam szybkiej podróży to nie jest pokazywane na mapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik stanął Ci na 99% ponieważ nie masz jednego z 13 zadań wykonanego...sprawdź czy to nie zadanie "poprzedni osadnicy" jest do wykonania w bunkrze a z racji że nie ma tam szybkiej podróży to nie jest pokazywane na mapie.

Ależ ja napisałem czemu mam 99% - nie mogę znaleźć jednej z 10 min na plaży. To zadanie jest zbugowane u wielu osób, wpisz w google "tomb raider mine sweeper bug". Czasem mina w ogóle się nie pojawia, czasem komponuje się ze ścianą. Jedyne co wtedy pomaga to nowy gameplay, a tego na pewno nie chcę robić.

Skoro już się wypowiadam w tym temacie to krótka opinia: Bardzo spodobał mi się nowy TR. Jest tym czym zawsze powinien był być Uncharted. Świetna grafika, klimat, dynamiczny gameplay (który pozwala odetchnąć i np. cofnąć się by polować na zwierzynę). Jedyne co trochę mnie zawiodło to poziom trudności (nie liczę starć z wrogami na wyższych poziomach), Zagadki w grobowcach pisane były chyba dla 3-latków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę powoli TR i muszę przyznać, że jestem miło zaskoczony. Nie nudziłem się nawet przez chwilę podczas podróży przez wyspę. Fakt, trzeba przymknąć oko na to, że młoda pani archeolog odkrywa w sobie tryb "rambo", ogarnia trzy typy broni palnej i szyje z łuku jak koreańska mistrzyni olimpijska. Poza tym wszystko gra. Tempo jest doskonałe, nie jest się zmęczonym ani walką, ani eksploracją. Grywalność na bardzo wysokim poziomie. Grafika fantastyczna. Fabuła przeciętna, ale nie przeszkadza Nie jest to gra wybitna, ale na pewno bardzo, bardzo dobra i warta wydanych na nią pieniędzy. Bawiłem się znacznie lepiej niż przy Uncharted 3. Naprawdę polecam. 8,5/10.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle dla wszystkich platynujących...pamiętajcie że trofeum chatterbox wpadnie po pogadaniu ze wszystkimi członkami ekipy za każdym razem do momentu wyczerpania dialogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak co do końcówki TR...

Ostatnia część gry moim zdaniem mocno przegięta. Ja mogę przymknąć oko na rzeź nieogarniętych fanatyków, ale Lara miażdżąca armię samurajów to - delikatnie ujmując - lekka przesada. Przez chwilę miałem wrażenie, że gram w mieszankę Army of Two i God of War (walka z generałem X_x). Cała reszta przygody top-notch, finał jednak mocno rozczarowujący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie Uncharted Style.

Niestety na to nic się nie poradzi ale musieli dać jakieś napakowane akcją...dla mnie i tak gra ma 9/10 i bardziej mi podeszła niż Uncharted.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedalekiej przyszłości (jak stanieje) będę chciał nabyć swój egzemplarz z grą.I tutaj pytanie do was....na ile czasu starczy gra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10h to jak się na pałę leci, a jeśli chcesz 100%, to 15h i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niedlugo mi przyjdzie Tumb Rajder i mam pytanko. Czy dalej dziala ten glicz w multi czy niestety go naprawili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to nadal działa, ale ostatni patch tak czy siak wywalił Generała, jako wymóg do odblokowania trofeum.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyl wystarczy tylko wbicie 60 lvl a nie 3 prestiżu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Innej opcji nie ma ;) Z oficjalnej specyfikacji patcha:

"• Retuned Shopaholic Achievement by excluding The Oni General from the achievement requirement."

To samo powinno być w wypadku PS3.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz wbijac 3 lvl prestizu, wystarczy 60 lvl zwykly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuksiarze ! :)

Ja zanim dowiedziałem się o glichcie leciałem 2x60 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lennox ja na Ciebie mam focha bo mnie z PSN skasowałes :P

Żartuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem szczęście ponieważ glitch mi nie działał a trofik wpadł i tak bez kupowania generała XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×