Skocz do zawartości
ONE

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Czy rasy zwierzęce(Argornianie i Khajiici) mogą tak jak w Oblivion nosić buty i hełmy, czy nastąpił powrót do zasad z Morrowind'a, gdzie te rasy nie mogły zakładać tego ekwipunku?

mogą nosić pełny ekwipunek

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania wersji na X360 i PS3 to jestem naprawdę mile zaskoczony smile.gif ale po obejrzeniu filmików ze strony głównej ps3site mam mieszane odczucia - niektóre tekstury wyglądają płasko i to bardzo.

Pytanie do tych co już grają - Jak wrażenia, szczególnie dot. miodności gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra zrywa kapcie.

GTA IV pod względem technicznym prze Skyrimie to gniot.

Najlepsze RPG z otwartym światem na konsoli.

Dobra idę spać

A teraz szerzej :P Gra wcale nie jest uboższa jak internetowe płaczki pisały. Zabrali zbędne nudne bzdury i dali inne bajery które fajnie się zazębiają i tworzą świetny tytuł.

Edytowane przez Natsu
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, nie mogę z tego filmiku :D

Teraz czekam aż mi się zaktualizuje na kompie. Czekam równiez na gameplaye od Robbaza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAJLEPSZA gra w jaka grałem.

Naprawdę dobra grafika. Niesamowita gra świateł. Klimat przez duże "K". Człowiek wsiąka w historie opowiadaną w Skyrim.

A mam dopiero 2 level..... i 1 perk !!!!!! Robiłem już mnóstwo ciekawych rzeczy :). Ustawiłem sobie poziom na "master" i jest naprawdę ciekawie. Fajnie rozwiązane płatnerstwo. Zdecydowanie Skyrim >Oblivion.

Nie ma co się zastanawiać.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem w trakcie tutoriala i mam pytanie

Czy ma istotne znaczenie to czy pójdziemy do podziemi za hadvarem czy Ralofem

Będą jakieś konsekwencje później czy nie będzie to miało większego znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na taką grę czekam na PS 3 - gdyby tylko dali polską wersję kinową, od razu po splatynowaniu U 3 bym się zabrał za Skyrima, niestety mój angielski is little kulawy, co uniemożliwiłoby mi poznanie i zrozumienie fabuły ;/

Oglądając ten filmik, poczułem się jak w Gothicu na miarę roku 2011 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest jak na razie rewelacyjna :biggrin: Słyszałem głosy malkontentów że wygląda niewiele lepiej niż oblivion - g...o prawda, oprawa a zwłaszcza graficzne smaczki w postaci różnorakich efektów (kurz, zmiany pogody etc) jest świetna. Jest naprawdę WIELKI krok naprzód. Muzyka jak na razie również mistrzowska. Żeby oddać różnicę między Oblivionem a Skyrimem: zwiedzenie pierwszego dungeonu (w queście ze sklepu w pierwszej wiosce) jaki obszedłem na własną rękę zajęło mi ponad godzinę. Dla porównania te w oblivionie pękały po góra 20-30 minutach i to w wypadkach gdy wodziłem nosem po ścianach. Jeśli dungeonów ma być koło setki to naprawdę chylę czoła. System rozwoju z perkami to także świetny pomysł - jest o wiele większa możliwość customizacji naszej postaci. Jednym zdaniem: Ci co wahali się przed zakupem biegiem w sobotę do sklepu!:smile:

Do tych co już grają - jak do jasnej ciasnej można bawić się w alchemika? Potrzeba apartury? Jeśli tak to gdzie ją nabyć?

Edytowane przez klayman85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna tyle świetnych gier a pieniędzy i czasu brak! Ten rok jest naprawdę hojny dla wielbicieli gier wideo :)

Gra ktoś na PC? Jak polska wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki to jak dla mnie nie ma jakiegoś wielkiego skoku względem obliviona i porównuje tu wersję PC Obliviona którego dalej mam na dysku z tą Skyrimową. Główną różnicę widzę w modelach postaci a szczególnie twarzy. Według mnie zdecydowanie lepsze od oblivionowych "gumowatych" i karykaturalnych twarzach.

Cała reszta to oblivion na sterydach.

Nie mówię że grafika jest zła ponieważ jest ładna ale nic co powoduje szczękopad

Oczywiście mówię tu o grafice ustawionej na maksa

Polonizacji nie oceniam ponieważ jej nie wybrałem co prawda teraz kombinuje z włączeniem wersji kinowej ale muszę poczekać na pobranie jej z sieci (tak, nie ma jej na płycie, pobiera się osobno po instalacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na taką grę czekam na PS 3 - gdyby tylko dali polską wersję kinową, od razu po splatynowaniu U 3 bym się zabrał za Skyrima, niestety mój angielski is little kulawy, co uniemożliwiłoby mi poznanie i zrozumienie fabuły ;/

Oglądając ten filmik, poczułem się jak w Gothicu na miarę roku 2011 r.

Nie brałem Skyrim'a ostatnio pod uwagę, ale po obejrzeniu tego filmiku i porównaniu do Gothic'a po prostu zapragnąłem posiąść tą grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 10 minut gry z polskim dubbem:

I takie coś:

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy większe miasta są zamknięte czy otwarte? Tzn, czy mogę od razu do nich wejść, czy muszę klikać na bramę, loading i jestem w środku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy większe miasta są zamknięte czy otwarte? Tzn, czy mogę od razu do nich wejść, czy muszę klikać na bramę, loading i jestem w środku?

niestety jest tak jak było, czyli prawie każde drzwi/bramy zewnętrzne otwierają się z krótkim (krótszym niż w oblivionie) loadingiem. Co do miast to jeśli nie jest ono ogrodzone murem to loadingów brak :thumbsup:

Dali nawet tutaj crafting broni i ekwipunku - normalnie mini Monster Hunter :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które już mają swoją kopię.

Problem z kamerą. Generalnie z tego co widzę to pod R3 są dwa widoki. Jeden z oczu drugi z perspektywy trzeciej osoby. Ponieważ z oczu mi raczej nie odpowiada, to wybieram z trzeciej osoby. I tu się pojawia problem.

Po epizodzie w pierwszym mieście kamera mi się zmieniła na taką zza pleców bezpośrednio. Wcześniej była z góry, z lekkiego oddalenia. Nie wiecie przypadkiem jak to zmienić spowrotem? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do alchemii. Przeważnie w gospodach/jakichś klanach magów są właśnie aparatury do tworzenia mikstur. Każdy składnik najpierw trzeba zjeść, a potem kombinować z resztą składników aby zrobić miksturkę. Taka zabawa w ciuciubabkę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka. A czy wielkość gry jest porównywalna do wcześniejszych części? Większa?

Z tego co na razie widzę, to raczej jest o wiele większa, zwłaszcza pod względem rozbudowania (system postaci, crafting ekwipunku, enchanting, alchemia, gotowanie :P) Jeśłi chodzi o wielkość świata, to po pierwszych godzinach nikt Ci tego nie powie, ale patrząc po rozmachu z jakim tworzone są dungeony i ilość questów jakie już na początku się uruchamia to sądzę że Skyrim jednak pobije Obliviona :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama mapka wydaje się ciut większa. A dungeony faktycznie, większe i (!) bardziej zróżnicowane.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. To jeszcze ostatnie (tak sądze, lol) pytanie - czy na początku gry spotykamy jakąś wieś, bądź bezpieczny zakątek na posprzedawanie i kupowanie rzeczy, pozbieranie questów i zregenerowanie health pointsów? Czy od razu musimy się dokądś przebijać?

Nie mogę się powstrzymać, po prostu będę miał grę dopiero w poniedziałek (-.-) i aż mnie trzęsie, bo nie mogę się doczekać, a w tygodniu nie wiem czy będzie tyle czasu. :f

Edytowane przez Joxer TeaMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

A moje pytanie brzmi czy można walczyć na koniu jak w morrowindzie ?

Niet.

@Joxer

Na początku jesteśmy zmuszeni do ucieczki z pewnego miasta, dosyć krótki, pierwszy main quest, ale później możemy spokojnie pójść (bo musimy, część questa) do wsi Riverwood, gdzie nawet dostajemy chałupkę i kilka drobiazgów. Znalazłem tam jeszcze kupca i kowala. :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jednak nie powstrzymałem się przed kolejnymi pytaniami. Cóż, na pociechę mogę dodać że w poniedziałek stulę się już raczej z pytaniami.

@Simpson - a da się do tamtego miasta później w ogóle wrócić? Ciekawość?

Edytowane przez Joxer TeaMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×