Skocz do zawartości
ONE

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

3,5h wczoraj mi zajęło przejście jednej jaskini, zupełnie nie powiązanej z fabułą Oo. Wreszcie gra, która wymaga taktycznego podejścia do pojedynków. Ostatnia taka, to chyba DA:O, ale tam wrogowie byli po prostu niesamowicie skoksowani.

Jak ktoś ma problemy z walką, to polecam taktykę na "partyzanta". Push Shout -> lejemy nieprzytomnego -> biegamy/unikamy ciosów -> Push shout itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które dołączyły do Dark Brotherhood

Czy można gdzieś znaleść i używac ich zbroi jeśli postanowimy zniszczyć bractwo zamiast do nich dołączyć

Raczej nie. Choć dla mnie to nie problem.

Do reszty:

Ale FAIL ludzie, normalnie żal mi was nie zagracie w najlepszy tytuł tego roku bo nie ma PL które wcale nie jest takie wyśmienite. Nawet nie próbujcie ripostować co byście nie napisali, popełniacie faila.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natsu, co do kwestii języków w grze to zgadzam się.

Tak przy okazji, to mam nadzieje że nie potwierdził się news że potwory w wyczyszczonych dungeonach nie repsawnują się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja PL ma bardzo dobrą obsadę, więc mówienie że nie jest taka świetna to taki sam bełkot, jak nie kupowanie gry dlatego że nie ma PL, imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do polonizacji to mnie ciągle bawi fakt że ludzie myślą że brak pl na konsolach to lenistwo Cenegi albo coś w tym stylu, ponieważ ktoś wpakował napisy pl do konsolowej wersji Skyrim to oznacza pewnie że to pewnie żaden problem żeby wpakowac napisy do konsolowych wersji dla Cenegi.

Ludzie gdyby Cenega mogła to by pewnie te napisy były, nie strzeliliby sobie samobója narażając swoją opinie u graczy ale obstawiam że wchodziły w to wielkie pieniądze i ktoś musiałby dołożyć sporo do interesu ( Cenega/Bethesda )

I to jest już mocno męczące że nie ważne jak dobry jest tytuł jeśli nie jest spolonizowany to zaczynają się krucjaty, strajki, najeżdżanie i hatowanie wydawcy przy każdej okazji

Z całym szacunkiem dla ojczyzny uważam że nie jesteśmy pępkiem świata i w takiej sytuacji żeby żądać polskiego języka przy każdym nowym tytule

Czas w końcu skończyć debate na temat braku polonizacji, wszystko opiera się o pieniądze, gdyby to się wydawcy czy twórcom gry opłacało to by polonizacja była.

I jedna sprawa co do gildii to zauważyłem że istotnych i ciekawych questów dla nich jest tylko kilka a cała reszta to standardowe zadania (zabij, okradnij, dostarcz, przynieś)

@UP

A od kiedy nazwiska dają gwarancje dobrej polonizacji, Nowicki czy dorociński są znanymi aktorami a to jak spartolili Shepa w Mass Effect 1 i 2 jest po prostu przykre.

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy lubią kraść:

Niezwykle twarzowo.

*tss tss boom*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się czy warto zainwestować w Skyrima. Mechanika gry na filmikach wygląda tak sobie a cała gra sprawia wrażenie jakby się tam mało działo, a z drugiej strony widać kolosalny potencjał tej produkcji. Poza tym ciągle się zastanawiam czy bardziej mi się opłaca brać wersję na PS3 czy na PC, bo na kompie w średnio wyższych detalach gra powinna śmigać aż miło i do tego będę miał wersję PL. Ech, tyle rozterek ziązanych z jedna grą to chyba jeszcze nigdy nie miałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się czy warto zainwestować w Skyrima. Mechanika gry na filmikach wygląda tak sobie a cała gra sprawia wrażenie jakby się tam mało działo, a z drugiej strony widać kolosalny potencjał tej produkcji. Poza tym ciągle się zastanawiam czy bardziej mi się opłaca brać wersję na PS3 czy na PC, bo na kompie w średnio wyższych detalach gra powinna śmigać aż miło i do tego będę miał wersję PL. Ech, tyle rozterek ziązanych z jedna grą to chyba jeszcze nigdy nie miałem ;)

I zapewne za jakis czas, pojawi sie Construction Set, a co za tym idzie, pierwsze mody (na konsolach to wciaz wielka niewiadoma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja na konsole również zawiera mapę i ścieżkę dźwiękową ?

Mapa na ładnym papierze ale mi specjalnie nie potrzebna, ścieżka dźwiękowa to wybrane kompozycje i ma co prawda tylko 5 utworów ale wszystkie bardzo klimatyczne w tym motyw przewodni i perełka w postaci "the streets of whiterun". Utwór siedzi mi w głowie cały czas

Co do mojego wcześniejszego postu w sprawie zbroi mrocznego bractwa

jeśli postanowimy zniszczyć mroczne bractwo i zaatakujemy astrid (ciężka walka) po pokonaniu jej można zabrać jej zbroje i broń (deadryczny sztylet), rozpocznie to również quest "Destroy the Dark Brotherhood" w którym to będzie mozna zniszczyć bractwo i splondrować wszystko co maja w swoim sanktuarium

Gdzie mogę zwerbować "darmowych" towarzyszy, na razie udało mi się odnaleść jedną osobę ale chciałbym co najmniej jeszcze 1-2 osoby ponieważ nie daje rady w pojedynkę w zadaniu "zaginiony w akcji"

nie udało mi się polubownie rozwiązać questa i próbuje thoralda odbić siła ale w pewnym momencie spasowałem i nie daje rady 4 strażnikom na raz a nie ma jak przekraść się obok nich

Dużo modów już zdążyło wyjść, w tym poprawiające wygląd twarzy, nowych broni i zbroi. Jest już nawet mod który pozbawia bielizny u żeńskiej dragonbornów. Ja na razie mody olewam. Pierwsze moje przejście będzie bez grzebania w plikach

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"The Elder Scrolls V Skyrim DubbingPL FINAL XBOX360-DOG29" :shok: no bez jaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"The Elder Scrolls V Skyrim DubbingPL FINAL XBOX360-DOG29" :shok: no bez jaj

Co w tym dziwnego. Ktoś skopiował foldery z dubbingiem do wersji z xklocka i wrzucił na torrenty. Z PS3 niestety taka operacja nie jest możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahha xD Miałem dzisiaj odebrać Modern Warfare 3, ale w ostatniej chwili skapnąłem się, że chyba jednak nie mam już ochoty na CoD'a (przecież to wygląda jak MW,MW2) poza tym jak porównam sobie wkład pracy jaki włożono w MW3 a jaki w SKYRIM, to jest po prostu przepaść. ...No i w tej sytuacji zaraz lecę po SKYRIM'a :biggrin: Co do spolszczenia, wydaje mi się, że Cenega przestraszyła się po Fallout'cie i jestem w stanie ich zrozumieć (znowu były by kłopoty z patchami), niemniej jednak zazdroszczę, że piraci X360 mają to samo za free i po polsku - chociaż nie pochwalam kradzieży. Cholera... nie mogę się już doczekać :woot:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko mianowicie jestem noga z angielskiego a bardzo bym chcial sobie kupic i pograc w Skyrim ..... Czy bez znajomosci jezyka poradze sobie z ta gra??

Dzieki z gory za odp

Pozddrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu, lecz nie widzę sensu... Będziesz chodził i wykonywał questy, zabijał a nie poznasz za grosz fabuły... akurat ona jest najważniejsza w tego typu grach...

Właśnie jak przeczytałem posta, że jest dubbing na xbox'a to zastanawiam się czy nie kupić. W sumie tak drogo nie wychodzi, nowy arcade kosztuje 300zł a nowy slim 700zł. Przemyślę to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko mianowicie jestem noga z angielskiego a bardzo bym chcial sobie kupic i pograc w Skyrim ..... Czy bez znajomosci jezyka poradze sobie z ta gra??

Dzieki z gory za odp

Pozddrawiam

Jest jeszcze wersja na PC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemniej jednak zazdroszczę, że piraci X360 mają to samo za free i po polsku - chociaż nie pochwalam kradzieży. Cholera... nie mogę się już doczekać :woot:

A dlaczego od razu piraci?:) po polsku maja tez Ci co maja oryginaly, wystarczy troche poswieconego czasu.:) A co do tego za darmo, to faktycznie, maja za darmo:) Ale co z tego, maja tez 200 innych tytulow, i na pewno nie maja w co grac... Ja przez taki proceder prawie stracilem chec na jakiekolwiek granie na konsolach, padlem wlasnie ofiara takiego czegos... Sciagania, zgrywania na pirackie plyty i nie ogrania w sumie zadnej z tych gier. Pozniej dostalem RROD'a, kupilem PS3 i od kiedy jade na orgach, to znowu mam chec na granie, kupie co prawda tylko niektore tytuly, ale przynajmniej mam w co grac i gram w to dlugo. Takze nie wiem czy jest co zazdroscic.

A co do PL wersji, to jest to w sumie wazne przy takich grach dla graczy troche mlodszych, ktorzy nie maja opanowanego eng. natomiast, dla starych wyjadaczy zawsze eng bedzie lepszy, mniej bledow, no i jak to w polsce bywa, do PL wersji czesto patche po prostu nie wychodza, tymbardziej od cenegi.

Takze najlepiej maja CI co maja x'a, moga sobie wybrac ENG, albo wlozyc troszke wysilku i czasu i zrobic sobie PL napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu, lecz nie widzę sensu... Będziesz chodził i wykonywał questy, zabijał a nie poznasz za grosz fabuły... akurat ona jest najważniejsza w tego typu grach...

Właśnie jak przeczytałem posta, że jest dubbing na xbox'a to zastanawiam się czy nie kupić. W sumie tak drogo nie wychodzi, nowy arcade kosztuje 300zł a nowy slim 700zł. Przemyślę to.

Kupowac konsole dla jednej gry? Co ja gadam dla gry... Tylko dla polonizacji? Jak masz kasy jak lodu to prosze bardzo. Ja osobiscie wolalbym kupic kilka gier na ps3 za ta cene xbox'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze wersja na PC...

W gre w chodzi tylko wersja n a ps3 bo laptop jest narzeczonej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja was nie rozumiem. To nie jest gra na jedno posiedzenie, gdzie faktycznie nie opłaca się siedzieć ze słownikiem w dłoni, więc skipujemy wszystkie dialogi.

Nawet na PC skłaniałbym się do wersji oryginalnej, bo w tle można sobie odpalić słownik i w razie problemów alt+esc i sprawdzamy interesujące nas słowo.

Osoby dorosłe (tzn. powyżej 26r życia) jestem w stanie zrozumieć, bo dorastały w trochę innych systemach i pewnie większość uczyła się np. rosyjskiego, ale dla reszty nie widzę wytłumaczenia. Żyjemy w takich czasach, że nie znać angielskiego po prostu nie wypada.

Wracając do samej gry, to zapomniałem już o głównym wątku, bo przez cały wczorajszy dzień robiłem questy dla gildii złodziei.

Jak tam u was z lvlami? Ładujecie w jakieś konkretne cechy, czy rozwijacie równomiernie? U mnie 65 w one-handed, 50 w lockpickach, 45~ w restoration, 40~ w deconstruction i 40~ w light armors. Reszta jakoś nisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowac konsole dla jednej gry? Co ja gadam dla gry... Tylko dla polonizacji? Jak masz kasy jak lodu to prosze bardzo. Ja osobiscie wolalbym kupic kilka gier na ps3 za ta cene xbox'a.

Kto powiedział, że dla jednej gry? Będę chyba musiał piracić na x'ie, ostatnio właśnie nie ma kasy na gry ;s Odkąd kupiłem samochod pieniążki na paliwo lecą jak numery w totku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja was nie rozumiem. To nie jest gra na jedno posiedzenie, gdzie faktycznie nie opłaca się siedzieć ze słownikiem w dłoni, więc skipujemy wszystkie dialogi.

Nawet na PC skłaniałbym się do wersji oryginalnej, bo w tle można sobie odpalić słownik i w razie problemów alt+esc i sprawdzamy interesujące nas słowo.

Osoby dorosłe (tzn. powyżej 26r życia) jestem w stanie zrozumieć, bo dorastały w trochę innych systemach i pewnie większość uczyła się np. rosyjskiego, ale dla reszty nie widzę wytłumaczenia. Żyjemy w takich czasach, że nie znać angielskiego po prostu nie wypada.

Wracając do samej gry, to zapomniałem już o głównym wątku, bo przez cały wczorajszy dzień robiłem questy dla gildii złodziei.

Jak tam u was z lvlami? Ładujecie w jakieś konkretne cechy, czy rozwijacie równomiernie? U mnie 65 w one-handed, 50 w lockpickach, 45~ w restoration, 40~ w deconstruction i 40~ w light armors. Reszta jakoś nisko.

Ja w szkole niemiecki miałem no i przez 3 lata francuski którego w ogóle nie łapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktos z Was czystym lucznikiem?

Taka postacia gralem w Obliviona i bardzo mile wspominam te klase postaci.

Potezne obrazenia z luku (strzaly z wystrzelone z ukrycia), do tego otwieranie zamkow, lekka zbroja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne zdanie na temat polonizacji. Znam angielski na poziomie komunikatywnym, również od czasu do czasu muszę porozumiewać się nim w pracy...ale gry nie kupię i basta. Płacąc 199 zł za grę na rynku polskim wymagam aby była po polsku. Gry cRPG mają to do siebie, ze mnóstwo ukrytych treści kryje się w fabule, książkach, notatkach, opisach czarów czy przedmiotów. Ja za moje pieniądze z tej gry chcę wyciągnąć wszystko, a po pracy nie mam ani czasu ani ochoty na zabawę ze słownikiem. I przykro mi to mówić, ale wydawanie gier na rynku polskim chociażby bez lokalizaji (napisy-nic innego nie wymagam) to szczanie w twarz konsumentowi. Jeśli ktoś lubi taką zabawę proszę bardzo. Jest tyle innych gier w tym roku na rynku, że naprawdę nic mi się nie stanie jak w to nie zagram. A jeśli kiedyś już naprawdę najdzie mnie ochota to kupie na zavvi za 15 P od angielskiego wydawcy.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne zdanie na temat polonizacji. Znam angielski na poziomie komunikatywnym, również od czasu do czasu muszę porozumiewać się nim w pracy...ale gry nie kupię i basta. Płacąc 199 zł za grę na rynku polskim wymagam aby była po polsku. Gry cRPG mają to do siebie, ze mnóstwo ukrytych treści kryje się w fabule, książkach, notatkach, opisach czarów czy przedmiotów. Ja za moje pieniądze z tej gry chcę wyciągnąć wszystko, a po pracy nie mam ani czasu ani ochoty na zabawę ze słownikiem. I przykro mi to mówić, ale wydawanie gier na rynku polskim chociażby bez lokalizaji (napisy-nic innego nie wymagam) to szczanie w twarz konsumentowi. Jeśli ktoś lubi taką zabawę proszę bardzo. Jest tyle innych gier w tym roku na rynku, że naprawdę nic mi się nie stanie jak w to nie zagram. A jeśli kiedyś już naprawdę najdzie mnie ochota to kupie na zavvi za 15 P od angielskiego wydawcy.

Polać mu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne zdanie na temat polonizacji. Znam angielski na poziomie komunikatywnym, również od czasu do czasu muszę porozumiewać się nim w pracy...ale gry nie kupię i basta. Płacąc 199 zł za grę na rynku polskim wymagam aby była po polsku. Gry cRPG mają to do siebie, ze mnóstwo ukrytych treści kryje się w fabule, książkach, notatkach, opisach czarów czy przedmiotów. Ja za moje pieniądze z tej gry chcę wyciągnąć wszystko, a po pracy nie mam ani czasu ani ochoty na zabawę ze słownikiem. I przykro mi to mówić, ale wydawanie gier na rynku polskim chociażby bez lokalizaji (napisy-nic innego nie wymagam) to szczanie w twarz konsumentowi. Jeśli ktoś lubi taką zabawę proszę bardzo. Jest tyle innych gier w tym roku na rynku, że naprawdę nic mi się nie stanie jak w to nie zagram. A jeśli kiedyś już naprawdę najdzie mnie ochota to kupie na zavvi za 15 P od angielskiego wydawcy.

To już jest temat na dłuższą polemikę. Akurat wszystko się ładnie zgrywa. 11 listopada etc :)

Jasne - też chciałbym aby gra była po polsku i zamiast wpatrywać się w napisy, mógłbym podziwiać inne aspekty. Np. wdzięki siostry handlarza z Riverwood :) Z drugiej strony odmawiać sobie TAKIEJ gry, to zachowanie w stylu "na złość babci odmrożę sobie uszy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×