Skocz do zawartości
ONE

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

ilość doładowanych ładunków zależy od użytego kamienia czy też od początkowego zaklęcia? (zaklinając można zmniejszyć siłę w zamian za dodatkowe ładunki)

Edytowane przez MichuL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie TES V Skyrim na ps3 w języku Polskim?

Nie będzie.

PS. Dawno nie było o to pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie w jakim mieście jest gildia złodziei ?

Riften

Jesli chcesz wstąpić do gildii zagadaj na głównym placu (tam gdzie są sprzedawcy) z Brynjolf'em.

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilość doładowanych ładunków zależy od użytego kamienia czy też od początkowego zaklęcia? (zaklinając można zmniejszyć siłę w zamian za dodatkowe ładunki)

Nie bardzo wiem o co pytasz. Aby naładowac broń w 100% będziesz musiał użyć np. jednego Grand Soul Gema lub kilku Petty Gemów. Zaklęcie będzie miało zawsze taką samą moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak łapać dusze zabitych istot w gemy? Wiem, że jest to zależne m.in. od wielkości (jakości?) gema i zabitego przeciwnika. Ale chodzi mi konkretnie o sposób (kolejność) łapania duszy - czy najpierw muszę rzucić na przeciwnika czar i ubić go w czasie działania czaru, czy najpierw go zabić i dopiero rzucić czar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak łapać dusze zabitych istot w gemy? Wiem, że jest to zależne m.in. od wielkości (jakości?) gema i zabitego przeciwnika. Ale chodzi mi konkretnie o sposób (kolejność) łapania duszy - czy najpierw muszę rzucić na przeciwnika czar i ubić go w czasie działania czaru, czy najpierw go zabić i dopiero rzucić czar?

Najpierw rzucasz czar, a później musisz zabić przeciwnika w czasie gry czar jest aktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał sobie ostro "przyczitować", lub, tak jak w moim przypadku, w wyniku dziwnego splotu okoliczności stracił swoją postać, oto niesamowicie prosty i szybki sposób.

Co to daje:

- wszystkie enchanty jakie są w grze do Zdisenchantowania (zależy od levela)

- możliwość dopakowania skila Enchanting..do końca

- zajebiste przedmioty (zależne od levela)

- zapas wytrychów, soul gemów każdego rodzaju, materiałów do kowalastwa każdego rodzaju, w ilości wystarczającej by nigdy więcej się tym nie martwić.

- drogie i potężne mikstury

+ inne pierdoły

Zaczynamy

1) Skrzynia w Dawnstar

Skrzynia ta należy do Khajitki o imieniu Arkatha (czy jakoś tak. Na A ), która to podróżuje sobie po całej krainie w towarzystwie swoich pobratymców. Taka karawana na nogach...anyway.

Sprawa wygląda tak. Czekamy lub śpimy w karczmie w Dawnstar do momentu, gdy ww. karawana się pojawi. Śpimy po 23 godziny , wychodzimy z karczmy, idziemy w lewo do wejścia do miasta. Wystarczy parę kroków by zorientować się, czy już stoją. Jeśli nie, wracamy do karczmy i śpimy kolejne 24 godziny (w ten sposób oszczędzamy na gadaniu z karczmarzem codziennie..gadamy raz na 2 dni). Powtarzamy czynność aż się pojawią.

Pojawili się? Punkt 2.

2) Idziemy do skrzyni, bierzemy co chcemy. Przedmioty magiczne do disenchanta, gemy i zwykłe przedmioty,

3) Idziemy do domu Jarla. Jest tam enchanter. Disenchantujemy przedmioty i robimy nowe z tymi przedmiotami ze skrzyni

4) Sprzedajemy jak najwięcej pierdół kowalowi. Jak zacznie brakować nam miejsca a kowal nie będzie miał już kasy, pakujemy rzeczy do skrzyni w karczmie, w wynajętym pokoju.

5) Najważniejsze, więc ze spacją :) Idziemy do tej Khajitki,( NIE GADAMY Z NIĄ!!)

6) Stojąc przed nią, sejwujemy grę. Najlepiej na nowym slocie.

7) Zabijamy Khajitkę. Na śmierć i w ogóle. Po dokonaniu tego niecnego czynu, ładujemy naszego sejwa z przed chwili. (ja dodatkowo wychodziłem do menu i stamtąd ładowałem).

8) Gadamy z khajitką, patrzymy co ma na sprzedaż. Kończymy z nią gadać.

Powtarzamy czynności od punktu 2.

HAVE FUN & wesołych świąt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAVE FUN & wesołych świąt :D

Dzięki, godne podziwu i w ogóle.

A na serio to nie mam zamiaru psuć sobie przyjemności z grania. Nawet jeśli bym utracił postać, czy czym to tłumaczysz, to takie czitowanie sprawi że nie będę miał absolutnie żadnej przyjemności z grania taką postacią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o jednej rzeczy. Jeśli ktoś CHCE to zrobić, niech to zrobi przed pojawieniem się smoków. Ja zrobiłem po, i teraz mam w Dawnstar małe cmentarzysko.

@malpkaJest to przegięte i to bardzo.

Na szczęście, mam pewne granice których nie przekraczam :)

Jednej rzeczy sobie za to nie żałowałem - 300 wytrychów w plecaku zdecydowanie działa na mnie kojąco :D Do enchantowania mam Black Star, artefakt, który w każdym TES'ie jest pierwszy na mojej liście do zdobycia. Też taki "czit", można by powiedzieć.

Koniec końców, kto będzie chciał, to wykorzysta, kto nie będzie chciał, to nie wykorzysta. Na końcu i tak wszyscy będziemy bogami Skyrim :) co do tego, nie mam najmniejszych wątpliwości (przeciwnicy przestają się skalować po 41 lvlu z tego co słyszałem).

Z innej beczki. Ktoś kojarzy, na którym levelu w sklepach pojawiają się bronie z paraliżem? Miałem na pierwszej postaci, tylko nie pamiętam kiedy go znalazłem/kupiłem.

Jak straciłem postać:

Gram z wszystkimi autosejwami wyłączonymi.

Gdy zaczynamy grę, gra zapisuje autosejwa z automatu. Sejw ten zwie się Prisoner. Można go nadpisać, jak zapewne wielu z nas to zrobiło.

Jeśli w jakiś dziwny sposób (w moim przypadku to był crash + freeze w jednym) stracicie swoje inne manualne sejwy, to tego sejwa akurat nie stracicie. Bo to autosejw, nadpisany przez was itd.

Crash mnie spotkał późno w nocy, poszedłem spać. Następnego dnia wieczorem, odpaliłem sobie skyrima, a że od pewnego czasu nachodziła mnie chęć stworzenia nowej postaci, Norda, to go sobie zrobiłem. Jakież było moje zdziwienie 20 minut po zrobieniu postaci gdy chciałem zasejwować. Był tylko jeden sejw, zwał się właśnie Prisoner. Reszta wyparowała.

W pierwszym momencie pomyślałem, że jest jakiś podział na profile....nie ma. Jedynym sejwem ze starej postaci który pozostał, był właśnie ten nadpisany, stary Prisoner.

Więc pamiętajcie, żeby po crashach sprawdzać, czy aby nie ostał wam sie jeden sejw tylko ;) (zabawne w sumie jest to, że to był jak na razie jedyny crash jaki w tej grze miałem).

Ps. Przepraszam, że nieskładnie....łeb mnie napieprza i mam temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem Skyrim. Mam pytanie, na które nie udało mi się znaleźć odpowiedzi w instrukcji. Czy znaczniki dodatkowych questów pojawiają się w kompasie? Jeśli tak, to jak wyglądają? Obecnie mam tylko znacznik głównego questu, a chciałbym wykonywać zadania poboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączasz menu, wjeżdżasz w kategorię "Quests" i masz listę zadań. Jeśli chcesz żeby strzałki się pokazywały, to najeżdżając na wybranego questa kliknij krzyżyk, żeby go zaznaczyć, wtedy strzałka będzie się pokazywać. Poboczne minor objectives też możesz zaznaczyć wedle woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, już do tego doszedłem, chociaż na początku trochę zgłupiałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Mam małe pytanie. Zakupiłem konia, po czym pojechałem na jakieś ruiny i zacząłem walczyć z bandytami. Po walce poszukiwałem mego nowo nabytego rumaka ale nigdzie go nie było. Zastanawiałem się czy może został zabity, ale nigdzie nie mogłem znaleźć też ciała. Czy to w ogóle możliwe żeby ktoś zabił mojego konia? Może jest jakiś system przywoływania konia jak w innych grach, gwizdanie czy cuś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Mam małe pytanie. Zakupiłem konia, po czym pojechałem na jakieś ruiny i zacząłem walczyć z bandytami. Po walce poszukiwałem mego nowo nabytego rumaka ale nigdzie go nie było. Zastanawiałem się czy może został zabity, ale nigdzie nie mogłem znaleźć też ciała. Czy to w ogóle możliwe żeby ktoś zabił mojego konia? Może jest jakiś system przywoływania konia jak w innych grach, gwizdanie czy cuś?

Jak się przeniesiesz do jakiejś miejscówki za pomoca fast travel to zagubiony koń powinien stać koło ciebie zaraz po przeniesieniu, byle nie miasta ponieważ koń do miasta nie wjedzie. Jesli konia nie będzie to znaczy że zginął.

Koń to twarde bydle w tej grze, u mnie przeżył walki z kilkoma smokami zanim jakaś silniejsza odmiana w końcu go powaliła

Konia rzadko używałem ponieważ trzeba za każdym razem schodzić z niego kiedy pojawiają się przeciwnicy no i śmiesznie wygląda Lidka jak tak biega za nami na piechote :tongue:

Edytowane przez hitokiri pl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie to znowu ja! Mam problem z jednym questem a mianowicie Compelling Tribute dla Gromowładnych. W dzienniuku mam zapisane aby znalazł dowody w miescie Markart gdy podażam za strzalką są drzwi ale do wszyskich trzeba sie wlamać ale nie mam na tyle rozwinietej tej umiejętności. Nie wiem co dalej robić w tej misji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żaden bug, jeśli drzwi są zakluczone (no chyba że pisze require key, a ty nie masz żadnego klucza). Znajdź jakieś lockpicki, zasejwuj i próbuj się włamać. Jedyna opcja.

Tak w ogóle, to sejwuj często w tym queście bo ja na nim sobie ząb złamałem i chyba już nic z tym na pierwszym playthroughu nie zrobie... -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspomniał o koniach. Jak to z nimi jest? Jak ukradnę, to mi ucieknie kiedy z niego zsiądę, ale zaoszczędzę 950 złota (bounty po kradzieży konia wynosi 50 monet), a jak kupię, to będzie na mnie zawsze czekał?

Edytowane przez BubuPN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej konia, powiadam Ci. Ich znaczenie w tej grze jest tak małe że nie wiem po co się nimi przejmować, zwiedzanie na piechotę jest 100000x lepsze.

Mogę natomiast powiedzieć że dołączając do (mały spoiler)

Dark Brotherhood

w pewnym queście dostaniesz konia, i to bardzo dobrego (zważając na to że jest... nieśmiertelny?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kogoś spotka coś takiego http://cdn.hometheaterforum.com/9/99/99c9bcde_75543.jpeg to koń może robić za manekin treningowy :P sam miałem podobny problem bo wbiłem ponad 30 lvl a tylko jedne lochy zwiedziłem, ale jakoś na wilkach, łosiach, jeleniach etc. udało się trochę potrenować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarlem do Solitude. Jak narazie najlepsze miasto jakie widzialem. Usmialem sie jak okoliczna dzieciarnia zapytala mnie czy nie zechce zagrac w berka. Myslalem, ze oni tylko tak sobie gadaja- okazalo sie, ze rzeczywiscie mozna sie z nimi pobawic! :)

No i w Solitude zrobilem jeden z fajniejszych questow z sympatyczna nagroda

a mianowicie wabbajack od Sheogorath'a :D. Jezeli sluch mnie nie myli, to glosu uzyczyl mu ten sam aktor co w Shivering Isles. Lubie tego ziomka :D

Oj jeszcze duzo do obejzenie przedemna, a chodzenie wszedzie piechota nie ulatwia sprawy (ani razu nie uzylem fast travel)

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sheogorath nie byłby sobą, bez takiego głosu,

a Wabbajack jest po prostu kultowy, da się tym przy szczęściu zamienić Dragon priesta w kurczaka, dosłownie.

Tak co do sekretów w grze - kto jeszcze odkrył tzw.

Lunar Forge?

:)

Edytowane przez Joxer TeaMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem questa inspirowanego Kacem w Vegas.

Nawet zabawny i trochę się uśmiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×