Skocz do zawartości
ONE

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Działa ok. Tylko jeden warunek: instalujesz wszystkie patche i DLC i dopiero startujesz nową postacią. Jak pisałem wcześniej gorzej mają Ci co już grali na swoich postaciach i dopiero zainstalowali patche i DLC ( w tym ja) wted gra zaczyna strasznie krzaczyc, trzeba w tym wypadku zacząc od nowa. Więc jak najbardziej kupuj i o nic się nie martw, jeśli zamierzasz kupic DLC, zrób to najlepiej odrazu zanim wystartujesz nową postacią. Ponad to wyłącz wszystkie auto-savy (szybka podróż, wchodzenie do nowej lokaci, te czasowe - np co 15 minut) i zapisuj grę tylko ręcznie, ogranicz się ze składowaniem przedmiotów w jednej skrzyni (np własny dom w Whiterun) i będzie git :d Grę jak najbardziej polecam, jest piękna i epicka (u mnie przez 6 m-cy nie było innej gry w czytniku - tylko Skyrim)

Wielka Gra :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy kolejna część wyjdzie już tylko na PS4? Osobiście nie będę zmieniał konsoli jeszcze długo...

 

Wydaje mi się (lecz mogę być w błędzie), że pełnoprawna kolejna cześć serii TES wyjdzie na konsole nowej generacji. Mogę się założyć, że Bethesda swoje umiejętności będzie chciała sprawdzić na nowym silniku. Trzeba będzie się nacieszyć TES: online. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak nie jarał TES Online. Wydaje mi się że będzie dużo szumu o nic tak naprawdę, kolejna MMO w świecie Elder Scrolls.  Tak jak by mało tego było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pamiętam że ze Skyrimem był jakiś problem z ładowaniem się gry lub sejwami-nie pamietam co to dokładnie było...

Chciałbym zabrać się ponownie za Skyrima teraz na święta(mam nabite 10h)-czy tworzyć nową postać czy można ruszyć dalej ze starą? Mozna jakoś ustrzec się przed bugami?

Nie chcę po 50h gry stracić sejw czy coś w ten deseń :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa ok. Tylko jeden warunek: instalujesz wszystkie patche i DLC i dopiero startujesz nową postacią. Jak pisałem wcześniej gorzej mają Ci co już grali na swoich postaciach i dopiero zainstalowali patche i DLC ( w tym ja) wted gra zaczyna strasznie krzaczyc, trzeba w tym wypadku zacząc od nowa. Więc jak najbardziej kupuj i o nic się nie martw, jeśli zamierzasz kupic DLC, zrób to najlepiej odrazu zanim wystartujesz nową postacią. Ponad to wyłącz wszystkie auto-savy (szybka podróż, wchodzenie do nowej lokaci, te czasowe - np co 15 minut) i zapisuj grę tylko ręcznie, ogranicz się ze składowaniem przedmiotów w jednej skrzyni (np własny dom w Whiterun) i będzie git :biggrin: Grę jak najbardziej polecam, jest piękna i epicka (u mnie przez 6 m-cy nie było innej gry w czytniku - tylko Skyrim)

Wielka Gra :-)

10h to niedużo przy tej grze, więc chyba lepiej zacząć od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do save, to chyba jest już wszystko ok. Mam przegrane jedną postacią około 160 godzin.

Wczoraj właśnie wpadła platynka, w sumie to dziś, o 2:54. Wielki mnie stres złapał, jak po

ograniu wszystkiego, ponad 152 godziny, robię sobie ostatnie zadania (dołączyłem do Stormcloaks)

Taking Sides wpadło bez szemrania, Hero of Skyrim także, a War Hero nie. Ależ byłem zły.

Coś musiałem namieszać grając normalnie, dodam, że to na koniec sobie zostawiłem.

Musiałem od początku zacząć grę nową postacią. 6:25 taki czas zajęło mi od początku, do trofika War Hero.

Wpadł trofik, wpadła platyna i z czystym sumieniem grę wyłączyłem.

 

Oczywiście rób sobie kilka save'ów dla zabezpieczenia się przed różnymi bugami, ale z ich wgrywaniem nie

ma raczej problemu. Większym i nie naprawionym do tej pory błędem jest wieszanie się konsoli, dość częste.

A co do zapisywania automatycznego, to wyłącz je całkowicie, ewentualnie zostaw, aby co 10 minut, włączając

mapę (czyli kółko) robił się save.

 

Pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grę kiedyś namiętnie grałem (całymi dniami), i prawdopodobnie skończyłbym tą grę, gdyby nie te cholerne loandingi, które skutecznie zniechęcały mnie do dalszego obcowania z tym tytułem. Zawieszanie się konsoli, spadki płynności animacji przy walce ze smokiem (istny pokaz slajdów) i dłuuugie loandingi. Grało się fajnie, ale gdy dobiłem do 30 lvl moją postacią miałem już tego dosyć. Gra oczywiście bardzo dobra i się zastanawiam czy nie dać jej czasem drugiej szansy (sejvy już chyba skasowałem). Słyszałem, że wyłączenie autosave rozwiązuje poniekąd problem, ale czy definitywnie?

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grę kiedyś namiętnie grałem (całymi dniami), i prawdopodobnie skończyłbym tą grę, gdyby nie te cholerne loandingi, które skutecznie zniechęcały mnie do dalszego obcowania z tym tytułem. Zawieszanie się konsoli, spadki płynności animacji przy walce ze smokiem (istny pokaz slajdów) i dłuuugie loandingi. Grało się fajnie, ale gdy dobiłem do 30 lvl moją postacią miałem już tego dosyć. Gra oczywiście bardzo dobra i się zastanawiam czy nie dać jej czasem drugiej szansy (sejvy już chyba skasowałem). Słyszałem, że wyłączenie autosave rozwiązuje poniekąd problem, ale czy definitywnie?

 

Pozdrawiam ;)

Też tak miałem, grałem całymi godzinami. Wbiłem 25lvl a potem przestałem grać. Dziś znowu zaczne pogrywać pod wieczór, do czego zachęciły mnie filmiki na YT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie momentami jest masakra z brakiem płynności gry i ilości klatek, ale generalnie gra broni się sama całokształtem.

Jestem świeżo po zrobieniu platyny, także wiem, że się da i nie jest tak źle. Najgorsze momenty, to odbijanie fortów.

 

Pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ,

Mam pytanie , mam problem z trofeum gildii złodzieji a dokładniej zadaniem od Vex i Delvina.

Zrobiłem już 5 mini zadań w 3 miastach brakuję mi tylko w Wildhelm ale wszystko by było ok gdyby nie fakt że za jasną cholere nie chcą mi dać tego miasta ???

CO robić ???

Pozdr


 

X-Rat.png

Edytowane przez X-Rat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ,

Mam pytanie , mam problem z trofeum gildii złodzieji a dokładniej zadaniem od Vex i Delvina.

Zrobiłem już 5 mini zadań w 3 miastach brakuję mi tylko w Wildhelm ale wszystko by było ok gdyby nie fakt że za jasną cholere nie chcą mi dać tego miasta ???

CO robić ???

Pozdr

 

 

 

Anulujesz robotę i po problemie, później bierzesz następną i tak do skutku aż trafisz na robotę w mieście, które Cię interesuje :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na początku gry w wiosce Riverwood i czy tam gdzieś można przechowywać przedmioty tak, żeby mi nikt nie ukradł? Bo ciągle mi brakuje miejsca w ekwipunku z racji tego, że lubie kolekcjonować różne rzeczy jakie napotkam w grze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś na początku, to nic nie zrobisz. Najszybciej, leć do Whiterun i tam możesz wstąpić do towarzyszy

i będziesz miał nieograniczone miejsce w szafie na swoje rzeczy. Albo rób misje fabularne i nazbieraj 5000,

to sobie kupisz w Whiterun domek. Ale najprostsze, to przyłączyć się do towarzyszy.

 

Pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może problemy z dźwiękiem w tej grze? Grałem 20-30h na słuchawkach Sony Pulse i wszystko było ok, jednak od jakiegoś czasu, gdy na ekranie dzieje się coś więcej (kilka czarów jednocześnie), dźwięk wyraźnie się "zacina", przerywa, co jest niesamowicie irytujące. Dzieje się tak zarówno przy stereo/virtual surround. Nie jest to na sto procent wina HS Sony, bo sprawdzałem  w kilku innych grach i wszystko bardzo dobrze działało. Co ciekawe, podłączyłem też zwykłe słuchawki nauszne po kablu i tam dźwięk również rwał - dopiero puszczony przez głośniki od TV był w miare stabilny. Nie zmieniałem nic w opcjach, wszystko jest tak, jak sobie skonfigurowałem w pierwszych godzinach gry - czego to może być przyczyna? Jakieś porady ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kosztowności jak amethyst czy diament są do czegoś potrzebne w grze, czy śmiało można sprzedać w sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Można je wykorzystać przy wytwarzaniu biżuterii, a kilka trzeba odnaleźć w związku z mniejszymi questami. Generalnie jednak nie są specjalnie użyteczne.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas grając zbierałem te pierniczone kamienie, a prócz jednego, nic więcej sie nie przydało.

I teraz mam ich ogromną ilość. Więc nie sądzę, aby były do czegokolwiek potrzebne. No chyba, że chcesz

łatwo i szybko zarobić, to możesz z nich tworzyć błyskotki, doprawiać magią i sprzedawać za dużą kasę.

 

Pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo rozpoczne swoją przygodę ze Skyrim, wersja Legendary.

Zastanawiam się, jak jest z dodatkami? Dostępne od samego początku, czy tak jak w Falloucie, trzeba się udać w dane miejsce na mapie żeby rozpocząć?

Z tego co widziałem to jeden dodatek oferuje własne domki czy coś takiego, więc na początku może to być bardzo przydatne. Jest do tego dostęp czy niestety dopiero później?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, to większość samo przyjdzie z lekkim dopasowaniem do poziomu.

Nie są to duże wymagania, ale jednak. Kilka leveli trzeba nastukać, aby dostać zaproszenie

do wampirów, tak samo z pozostałymi nowościami. Choć ja po kilkunastu godzinach dodałem

DLC, więc mogłem coś pomylić. Wiem, że jest gdzieś opis, co i jak.

 

Tak samo z budową domu, co z tego, iż jest taka możliwość, jak zdobycie surowców na domek,

to kilka-naście godzin gry.

 

Pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko ja odpaliłem wersję Legendary z dodatkami, zdziwiłem się bardzo jak w Whiterun wampiry/upiorne psy zabiły mi kilku NPCów. Odebrało mi to ochotę do dalszej gry, poczytaj w necie jak sprawa wygląda. Link z przykładowym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dawnguard wymaga levelu 10, Dragonborn wymaga rozpoczęcia jednego z głównych questów.

Eventy rozpoczynające DLC wydarzą się jak spełnisz powyższe warunki i wejdziesz do jednego z głównych miast (obojętnie które miasto), będziesz wiedział kiedy.

Nie pamiętam jak rozpocząć Heartfire, ale na 99% tak samo jak powyższe chyba było trzeba wykonać jakiś quest dla jednego z bractw.

 

Budowa domu nie wymaga, aż takiego nakładu czasu, zostaw ten DLC na sam koniec.

Jak będziesz miał dużo kasy zbudujesz wszystkie chaty w 2-3h.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy gra cierpi na to samo co Fallout? W sensie, że im dłużej gramy tym wolniej gra chodzi i się zacina?

Czy może jednak w Skyrim sobie dali z tym jakoś rady i po patchach nie występuje ten problem?

Czytałem, że na początku były tego typu problemy, jestem ciekaw jak to teraz wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy gra cierpi na to samo co Fallout? W sensie, że im dłużej gramy tym wolniej gra chodzi i się zacina?

Czy może jednak w Skyrim sobie dali z tym jakoś rady i po patchach nie występuje ten problem?

Czytałem, że na początku były tego typu problemy, jestem ciekaw jak to teraz wygląda.

 

 

Pisałem już o tym wcześniej:

 

Napisano 27 lipiec 2013 - 10:34:32

Działa ok. Tylko jeden warunek: instalujesz wszystkie patche i DLC i dopiero startujesz nową postacią. Jak pisałem wcześniej gorzej mają Ci co już grali na swoich postaciach i dopiero zainstalowali patche i DLC ( w tym ja) wted gra zaczyna strasznie krzaczyc, trzeba w tym wypadku zacząc od nowa. Więc jak najbardziej kupuj i o nic się nie martw, jeśli zamierzasz kupic DLC, zrób to najlepiej odrazu zanim wystartujesz nową postacią. Ponad to wyłącz wszystkie auto-savy (szybka podróż, wchodzenie do nowej lokaci, te czasowe - np co 15 minut) i zapisuj grę tylko ręcznie, ogranicz się ze składowaniem przedmiotów w jednej skrzyni (np własny dom w Whiterun) i będzie git :biggrin: Grę jak najbardziej polecam, jest piękna i epicka (u mnie przez 6 m-cy nie było innej gry w czytniku - tylko Skyrim)

Wielka Gra :-)

 

 

 

Ten sposób działa w 100%, 1 Postacią miałem przegrane 370 godzin i po dodatkach się spieprzyło (+miałem włączone wszystkie auto save) Na nowej postaci mam przegrane 240 godzin i nic mi się nie dzieję (trzymam się warunków opisanych w poprzednim poście powyżej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×