Skocz do zawartości
Mkkala

Xbox 360 Czy Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście nie widzę nic złego w byciu fanbojem Sony poprostu kupuje ich sprzęt od ładnych kilku lat i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

Wracając do X360 to niepodoba mi się w nim m.in.płatny internet(to jakaś kpina),baterie w padzie,brak BR,kinect który jest mało dokładny,i właśnie dlatego wybrałem PS3 i jej nie zamienie dopóki nie będzie PS4.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz M

To jest twoja niewiedza.

X360 nie ma internetu. Xbox live jest tanszy od PS+

Jakie baterie ? Przejrzyj temat to wszystko zrozumiesz

Kinekt ? a próbowałeŚ choćby nową grę Kinect Fruit NinjA ?

Ps

Nie zapominajmy ze temat dotyczy x360 slim 250 GB a nie innego

Edytowane przez saracen
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o granie online które w x360 jest płatne.

Baterie czyli te śmieszne akumlatorki(w tzw. koszyczku),lub zwykłe energizerkiAA.

Jeżeli chodzi o kinecta to grałem w kilka gier i powiem szczerze,że są słabe a ten ninja fruit to zabawa na 15 minut.

Edytowane przez Grzegorz M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Grzegorzu ważna jest tolerancja i zrozumienie a nie patrzenie przez pryzmat własnej konsoli. Dziekuję że sie zrozumieliśmy

Ps

Są w padach xboksa normalne akumulatory. Jezeli nie ma w zestawie to trzeba dokupić Jaki problem ? np: do PS3 trzeba kupić HS :)

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wtrącę że kinekt jest dużo droższy :confused:

A co do gry ninja fruit jest na telefon i prawie to samo :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem :no: dla mnie x360 to konsola jak każda inna poprostu nie wybrałem jej ze względu m.in. na to co napisałem wcześniej.

Edytowane przez Grzegorz M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Xbox to dobra konsola tak samo jak PS3. Zależy kto ma jakie preferencje i czego oczekuje od konsoli. Zastanawiałem się przy kupnie nad Xboxem ale wybrałem PS3 z kilku powodów: bardziej odpowiadają mi pady, lepsze moim zdaniem gry no i przywiązanie do marki. Na tamtą chwilę nie byłem nawet świadom o konieczności opłacania Xbox Live, a byłby to kolejny argument na korzyść SONY. Jak dla mnie jedyna przewaga Xboxa w tym momencie to Cross Chat no i kilka gierek w które chciałbym zagrać. Oczywiście najlepszą opcją byłoby mieć dwie konsole ale ze względów finansowych nie wiele osób może sobie na to pozwolić. Jeśli chodzi o nową generację to nie opowiadam się na razie po żadnej ze stron. Poczekamy, zobaczymy. Wybiorę to co bardziej będzie mi odpowiadać, chociaż pewnie lekko będę się skłaniał w stronę SONY ze względu przywiązania do marki. smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ważne co wybrałeś. Czy x360 czy Ps3. Wybrałes dobrze !

w sumie tak gdyż obie oferują praktycznie to samo

A tak wtrącę że kinekt jest dużo droższy :confused:

jeżeli chodzi o kupienie konsoli to kinect i xbox jest w cenie gołego ps3 więc w zestawie kinect jest tańszy i moim zdaniem oferuje więcej niż move na którego nie ma praktycznie gier (wiem bo posiadam move i z chęcią zamienił bym go na kinecta ale w tej chwili mi to się nie opłaca )

Generalnie staram się zawsze oceniać każdy sprzęt obiektywnie i dlatego sądzę że na dzień dzisiejszy xbox nieznacznie jest lepszy. Podkreślić muszę że gram od premiery na ps3 z przyzwyczajenia i z racji tego że mam tam po prostu więcej zdobytych trophy. Gdybym miał wybrać teraz to kupił bym xbox z kinectem. Na moim Xbosie grałem tylko w batmana, narto, tomb raider, forza, halo 3, burnout paradise, overlord, fable, GoW, prince of persia, darksaiders i killka innych. Resztę gier uruchamiałem na ps3 a było ich około 50. Ps3 kupiłem ok 2 lata wcześniej niż xbox. Generalnie bardzo chciałbym sobie dokupić kinecta i zagrać w gry taneczne mimo iż uważam się za hardcorowego gracza, ale niestety za ok 1.5 miesiąca będę kupować komputer pod AM3+ z gtx580 pod BF3, rage , skyrim, batman arkham city i na kinecta nie mam już kasy.

Na dobrą sprawę należało by się zastanowić czy wogóle warto TERAZ kupować konsolę i nie lepiej poczekać do premiery nowej generacji lub przynajmniej WII U. Ja przynajmniej nie zamierzam inwestować w żadną konsolę do puki PC będzie oferować znacznie więcj. Na pewno skuszę się na GoW 3 na xbox i dragon's souls na jędną z tych konsol innych exów konsolowych które mnie interesują nie ma :(.

Ps

Kurcze ale bym sobie zagrał w zoomba fittnes grrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym wg.Ciebie X360 jest lepszy od PS3 skoro jak napisałeś oferują to samo?

Jeżeli komputer zawsze oferuje więcej to dlaczego wogóle grasz na konsoli?

Edytowane przez Grzegorz M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę psów na mnie nie wieszać ale zacytuje

Oto słowa Johna Carmacka na temat obecnej generacji konsol pochodzące z wywiadu dla magazynu Games:

"PlayStation 3 jest o wiele lepsze od czegokolwiek co do tej pory powstało... no może oprócz Xboksa 360"

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez znaczenia bo każdy może tak powiedzieć,wg mnie najważniejsze jest to żeby wybrać tą która będzie dla nas lepsza i być zadowolonym ze swojej konsoli.

Edytowane przez Grzegorz M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w czym wg.Ciebie X360 jest lepszy od PS3 skoro jak napisałeś oferują to samo?

Jeżeli komputer zawsze oferuje więcej to dlaczego wogóle grasz na konsoli?

A wiesz dlaczego gram/ grałem na konsoli (teraz gram praktycznie tylko na komputerze) ponieważ na konsoli działa system achivmentów. Odsyłam do dyskusji w temacie trophy gdzie jakiś czas temu napisałem że gram tylko na konsoli ze względu na achivmenty które zmuszają do przejścia gry na 100% i przez to mam większą satysfakcję z gry. W tej chwili mam już dosyć drętwych gier dla dzieci gdzie wystarczy wciskać jeden przycisk (castlevania, gow 3 i kilka innych tytułów). Owszem są tytuły które przyniosły mi dużą satysfakcję z przejścia jak killzone 2 (3 jest dla upośledzonych a przynajmniej poziom trudności i achivmenty multi), demon's souls czy gta 4. Niestety ale nawet tak dobre tytuły mają wady na konsolę w postaci spadków animacji, freezów itd. Taki gta 4 chodzi fatalnie i jest praktycznie niegrywalny w porównaniu z wersją PC już nie wspomnę o oprawie graficznej. Następny tytuł który jest bardzo słabo wykonany to battlefiled 2 bad company który nie dorasta do pięt wersji PC. Cena gier też jest na korzyść PC, np takiego crysisa tydzień po premierze kupiłem za bodajże 60 czy 70 zł na allegro w postaci klucza (wersja ps3 czy xbox 200 zł)

Ja już przestałem się doić przez sony i microsoft w tej chwili i gram na konsolach tylko i wyłącznie w tytuły Bardzo Bardzo dobre. Jak już wspomniałem na xbox zagram w GoW 3 a na plejaka kupię dragon's souls i Ico collection. Reszta gier będzie wyglądała 10 razy lepiej + 10 razy lepsze sterowanie na PC. SamJohna Carmacka przyznał że komputery w tej chwili są już 10 razy mocniejsze od konsol.

Poza tym na PC mam takie perełki jak League of legens, heroes of newerth, Faraon (strategia z 1999 roku która niszczy 60% gier w kwestii grywalności ), dangon keeper 2 , warcraft 3, starcraft 1,2. Kilka MOO(już niedługo star wars ), lepszy battlefield, lepszy Rage, Lepszy skyrim, Diablo 3(mam nadzieje że nie będzie na konsole), simcity 2000 delux, shogun total war 2, mincraft (w chwilach relaxu) , settlers 7, civilization 5 + masa innych tytułów za grosze takie jak Mass effect 2 za 25 zł czy bulletstorm za 23 zł (BTW praktycznie każda średnia gra z tego roku kosztuje na PC w przedziale 10-40 zł ).

to była odpowiedź dla Ciebie Grzegorz M :)

Co do Johna Carmacka to bardzo lubię słuchać to co mówi ten gość. W branży elektronicznej rozrywki jest swego rodzaju legendą i geniuszem ale najważniejsze że człowiek wie co mówi i nie gada głupot. Nie znam za bardzo ludzi którzy oficjalnie podważali by podejście i zdanie Carmacka w kwestii gier. Co do Johnego to trzeba o nim napisać kilka zdań:

Johna Carmacka

"John Carmack od dzieciństwa interesował się komputerami. W podstawówce stworzył na komputerze przestrzenne logo MTV. Mając 14 lat włamał się do szkoły i ukradł komputer Apple II, za co spędził rok w zakładzie poprawczym. Podczas przeprowadzonych badań psychologicznych stwierdzono u niego "brak empatii dla innych istot ludzkich""

"John Carmack jest także pionierem w zakresie grafiki komputerowej stosowanej w FPS-ach oraz współtwórcą tego gatunku. Stworzył lub umożliwił praktyczne zastowanie w czasie rzeczywistym, takich technik wyświetlania grafiki jak ray casting (Hovertank-3D, Catacomb-3D), Binary Space Partitioning (Doom), surface caching (Quake) i MegaTexture (Enemy Territory: Quake Wars). Spopularyzował też, przy użyciu bufora stencil, technikę shadow volume (Doom 3) (nazywaną Carmack's Reverse), pozwalającą ominąć przypadki, w których dawała ona niepoprawne wyniki"

Co do samego tematu Co jest lepsze należy też spojrzeć na sprawę konsol z punktu widzenia producentów gier. Na którą konsole gry robi się łatwiej ? na to pytanie chyba nie muszę odpowiadać . Jeżeli na którąś konsole gry robi się łatwiej to istnieje większe prawdopodobieństwo że gry na ową konsole będą działać lepiej (właśnie dlatego bardzo często gry na xbox wyglądają lepiej mimo iż podobno PS3 ma legendarną ukrytą moc Cell ).

Grzegorz M sorrki ale jeżeli przyszedł by do mnie obcy który ma np 2 dzieci i żonę (nie jest singlem) to poleciłbym mu Xbox bo jest tańszy, bo oferuje praktycznie te same gry co ps3, bo ma kinecta który zapewniłby rozrywkę dzieciakom i żonie przy tańczeniu w zoomba fittnes. Kinect nadawałby się lepiej również na imprezy.

Wiem wiem że jest to portal ps3 i w sumie nie powinno pisać się źle o sony ale patrząc na obecną generację Sony strzela fail za failem. Architektura ps3 jest skopana (za mało ram + ciężki w programowaniu Cell), 3d okazało się failem nie tylko w branży gier ale również i branży filmowej i telewizyjnej (3d jest drogie i nie idealne + brak programów telewizyjnych w 3d oraz filmów na nośnikach), move jest porażką stulecia (wspaniały zajebisty sprzęt o którym zapomniano, gdzie do cholery np Sorcery ?, sorry ale wydałem na ten sprzęt kilka stówek i se teraz mogę go w D**E wsadzić ), ps3 eye toy (to samo co move wydałem na niego ok 400 zł w dniu premiery i co ? i jajco). Jednym słowem Sony nie ma pomysłu na swój sprzęt w przeciwieństwie do microsoftu.

Edytowane przez pawellol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto ?

Jeżeli kogoś interesuje:

Forza 4

Gears Of War 3

Wiedźmin 2

Halo 1

Ryse

Halo 4

To chyba tak

Plus jeszcze kompatybilność wsteczna gdzie np: drogą cyfrowa możemy sobie kupic takie perełki jak "Black" czy "psychonautyus" i wiele innych

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie zastanawiam czy nie kupić xboxa360 tylko jak na razie nie mogę:confused: podjąć ostatecznej decyzji nie wiem czemu

Na razie z tego co tu wyczytałem to wychodzi na to że xbox 360 jest o wiele lepszą platformą do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mają achvmenty wspólnego z satysfakcją wynikającą z grania czy ten kto nie zdobędzie ich 100% ma mniejszą satysfakcje z gry?

To co napisałeś w dziale trofea czyli "gdyby nie trofea to bym dawno konsole wyrzucił do śmieci" jest dla mnie śmieszne,z tego co tam jeszcze napisałeś wynika,że kupno gry na konsole nabiera większego sensu to ja się pytam jaki jest sens kupowania wg. Ciebie gier na PC skoro tam torfików nie znajdziesz?

I jeszcze jedno chyba najgłupsze co napisałeś w tamtym dziale "jeżeli uważasz się za za gracza to powinieneś wysysać tytuł aż do końca, aż wyssiesz wszystkie pucharki i odkryjesz wszystkie tajemnice.",ja uważam się za gracza takiego samego jak Ty pomimo tego,że nie zdobywam w grach 100% pucharków bo dla mnie granie jest przede wszystkim przyjemnością,wpadają podczas gry to fajnie,a jeżeli nie wpadają to też nie ma tragedii.

Jeżeli tak podchodzisz do grania to życze powodzienia.

Edytowane przez Grzegorz M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie zastanawiam czy nie kupić xboxa360 tylko jak na razie nie mogę:confused: podjąć ostatecznej decyzji nie wiem czemu

Na razie z tego co tu wyczytałem to wychodzi na to że xbox 360 jest o wiele lepszą platformą do gier

Tak sie nie zapędzaj. temat jest czy warto. Moim zdaniem tak

Sam przeszedłem na x360 slim i jestem zadowolony. Multiplatformery działaja lepiej, stabilniej i lepsza komunikacja, a to chyba bardzo wazne w grach online

Tylko pamiętajcie że na x360 nie zagracie w Uncharted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale musisz za to płacić :scare:

Nie oszukujmy się 114 zł za 14 miesięcy golda to nie jest jakoś strasznie dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na XBL jest dostępne dużo demówek np. takich starszych gier ? Bo na PSS to taka bida że sorry, chciałem sprawdzić sobie Fight Night Champion to nie ma a to przecież nie taka stara gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na XBL jest dostępne dużo demówek np. takich starszych gier ? Bo na PSS to taka bida że sorry, chciałem sprawdzić sobie Fight Night Champion to nie ma a to przecież nie taka stara gra.

Wiem że przed premierą Fight Night Champion było demo a teraz to nie wiem.A co do twojego pytania podobno na xbox live jest demo do prawie każdej gry bynajmniej tak słyszałem

Ja już zdecydowałem że kupuje xboxa 360 tylko nie wiem czy wersje 4gb czy 250gb chodzi mi o obudowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno do SLIM'a wchodzą zwykłe dyski 2,5 cala więc nie wiem czy warto brać 250 GB, sprawdź na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem jest na XBL demo

Fight Night Champion

Fight Night Round 4

Jakby kogoś interesowało to obecnie jest :

384 dema gier arcade

310 dem gier pudełkowych

283 gry(nie arcade) możecie kupić drogą cyfrową.

1970 dem gier niezależnych (Indie Games)

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie to już wole płacić te 114 złotych i mieć dostęp do wszystkiego a nie jak na PSS, tam to prawie nic nie ma ...

Edytowane przez suveren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×