Skocz do zawartości
ONE

Final Fantasy XIII-2

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem w FF7 do FF9 i te OSTy znam. Jeżeli nawet późniejsze OSTy są świetne to bez przejścia najpierw gry nie będą mieć takiej siły przebicia :P I naprawdę mam nadzieję, że w nowym Finalu ten soundtrack będzie równie dobry co w FF13 bo np. dzięki utworom w AC2 to pomimo tego, że Brotherhood był znacznie bardziej rozbudowany to i tak bardziej podobała mi się część druga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aberguy, w pełni się z Tobą zgadzam. Dla mnie muzyka jest jednym z najważniejszych elementów gry, każdej. Masashi dobrze się spisał przy XIII i tu chyba też dobrze sobie poradzi. W jednym z filmików z gameplayem leci muzyka podobna do Blinded by light, z tym że taka jakby mniej dynamiczna. Obawiam się, że będzie to nowa muzyka "z walki" i niestety nie przypadła mi do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciezka dzwiekowa w 13 jest naprawde swietna. Mozna nawet powiedziec, ze jest jedna z lepszych w obecnej generacji. Tworcy zapowiadali, ze muzyka w FF13 bedzie polaczeniem klasyki z nowoczesnym brzmieniem. I im sie udalo. Sa utwory ktorym blizej do klasyki, sa rowniez i te nowoczesne i takie ktore sa polaczeniem obu. Napewno najbardziej rozpoznawalnym utworem jest "Blinded by Light" (battle theme), oraz "Dust to Dust". Ja do grona tych najlepszych zaliczyl bym oba wymienione powyzej oraz: "Will to Fight", "Defiers of Fate", "Saber's Edge", "Eidolons", "Atonement", "Fighting Fate", "Mysteries Abound", "Eden Under Siege", "The Cradle Will Fall", oczywiscie w gronie tych najlepszych napewno znajdzie sie "Kimi ga Irukara", i moze jeszcze gdzies bym tam wcisnal "My Hands" :P. Utwory z opening'u jak rowniez z ending'u tez sa ciekawe. Oczywiscie nie wszystkie utwory wymienione nadaja sie do sluchania np. na Ipodzie. Mozliwie ze zapomnialem o kilku utworach

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie muza w XIII jest już tylko tłem do tego co się dzieje na ekranie, spełnia swoją role bardzo dobrze ale nic pozatym w przeciwieństwie do genialnych kompozycji Uematsu które miały znaczny wpływ na stworzenie tej "magii" serii FF która zafascynowała miliony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Battle theme faktycznie był świetny, bardzo chwaliłem sobie muzykę w FF 13 .

Od paru dni zagrywam się w FF7 pomijając grafikę (która ma swój urok )

to muzyka gra tam pierwsze skrzypce, buduje wręcz niesamowity(i ciężki) klimat .

Jestem pewien że większość z was był by w stanie po muzyce powiedzieć w jakiej była lokacji .

Ogólnie jestem w szoku że po raz kolejny ta gra jest w stanie mnie tak mocno wciągnąć .

Tak jak byłem przeciwny powstaniu remake'a 7 tak teraz grając wyobrażam sobie jak pięknie wyglądały by postacie, jak pięknie wyglądał by kościół w którym spotykamy Aeris itd. eh marzenia :)

Jak patrze na te gameplaye z 13-2 ......... te postacie mają się nijak do ekipy z Avalanche .

Przy okazji naszła mnie ochota na odświeżenie Crisis Core z psp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Ehh...ja chyba jednak spasuje. Może kiedyś jak mocno stanieje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie muza w XIII jest już tylko tłem do tego co się dzieje na ekranie, spełnia swoją role bardzo dobrze ale nic pozatym w przeciwieństwie do genialnych kompozycji Uematsu które miały znaczny wpływ na stworzenie tej "magii" serii FF która zafascynowała miliony.

Moim zdaniem muzyka powinna wlasnie byc tlem. Powinna wspolgrac z tym co dzieje sie na ekranie. Soundtrack FF13 spokojnie moglbym postawic na rowni z soundtrack'iem np. FF10, choc w 13 brak takiego utworu jak "Ending theme".....

Co do trailera malo ciekawy, najlepsze to ostatnie sekundy. Czyzby SE szykuja nam porzadnego badass'a? :woot:

Ehh...ja chyba jednak spasuje. Może kiedyś jak mocno stanieje :(

Do premiery gry jeszcze kilka miesiecy, a ty juz rezygnujesz z zakupu na podstawie dwu minutowej zajawki? :mellow:

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do premiery gry jeszcze kilka miesiecy, a ty juz rezygnujesz z zakupu na podstawie dwu minutowej zajawki? :mellow:

Nie. Ta zajawka to była kropla goryczy która dopełniła miary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w wypadku FF X-2, ta gra wieńczy historię bohaterów XIII. Jeśli kogoś poprzednia odsłona zawiodła, to nie ma czego szukać w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ta zajawka to była kropla goryczy która dopełniła miary.

lol? Może to ja jestem dziwny, ale po tej zajawce, XIII-2 stała się dla mnie najbardziej interesującą grą targów. Fabuła zdaje się być pomyślana, system walki może być jeszcze bardziej dynamiczny niż w poprzedniczce, Noel zapowiada się jako dość ciekawa postać, muzyka to absolutny cud-miód, a co najważniejsze - Hope wraca i ociera się o badasserstwo. Co prawda miałem z początku wątpliwości co do faktu, że Serah ma odgrywać rolę głównej bohaterki, ale teraz widzę, że prawdopodobnie będzie miała podobną sytuację rozwoju charakteru, co właśnie Hope w XIII - od zera po pewną siebie heroinę. Can't wait!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze że nie będzie to kolejne mahou shoujo jak X-2

(...) Co prawda miałem z początku wątpliwości co do faktu, że Serah ma odgrywać rolę głównej bohaterki, ale teraz widzę, że prawdopodobnie będzie miała podobną sytuację rozwoju charakteru, co właśnie Hope w XIII - od zera po pewną siebie heroinę. Can't wait!

ja nadal mam wątpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych wątpliwości, FF nie ma żadnej konkurencji bo zwyczajnie na ps3 nie ma żadnych gier jrpg :/

Co tam jest zapowiedziane na końcówkę tego roku i 2012 ?

3 tytuły na krzyż Xillia Fajnal i Disgaea 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W XIII grałem, mimo wszystkich niedogodności i zmian jakie były względem poprzednich części był to przyjemnie spędzony czas. Dokładniej około 115h :D

XIII-2 łykam w ciemno i czekam na premierę. Sądzę że jest na co czekać. Twórcy już się postarają aby główne wady XIII poprawić (mam nadzieję) i zrobić jeszcze lepszą grę czego i sobie i Wam życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja XIII wymaksowałem już 3 razy (tzn trzeci jest w drodze) więc XIII-2 kupie napewno, nie podoba mi się tylko pomysł z Serah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupuję tego finala i nie w ciemno bo 13stka mi się podobała (4razy skończyłem) a ta nie morze być gorsza żeby tylko wyszła za cenę 179zł i jak najszybciej bo już czekać nie mogę !!!!! :pardon:

Edytowane przez Squal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś datę wydanie w Japonii ?

Z tego co wiem powinna wyjść jeszcze w tym roku - już się nie mogę doczekać Recenzji Famitsu i pierwszych opinii japońskich graczy.

Dobrze że czekając na FF będzie w co pograć Dark Souls i Skyrim spokojnie starczą mi do tego czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z polskich sklepów wysyłkowych na literkę "u" jest właśnie w tej cenie, więc powinieneś być zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak się pytałem o jap dubb w tej grze i wszyscy pisali zgodnie, że nie ma jednak nikt nie raczył powiedziec, że w azjatyckiej wersji są eng napisy. Mówię o pierwszej części, wiecie przynajmniej skąd sprowadzic azjatycką wersję i czy wyjdzie w 3 dupy drozej.

Edytowane przez Barney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem, sprowadzam chińską wersje elegancko trzeba grac bo w tym roku 2 częśc wyjdzie to też kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmieniony Hope

image98.png

PS DeusEx

Przez avatara przez chwile myślałem, że Kill zachwala XIII :laugh:

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych wątpliwości, FF nie ma żadnej konkurencji bo zwyczajnie na ps3 nie ma żadnych gier jrpg :/

Co tam jest zapowiedziane na końcówkę tego roku i 2012 ?

3 tytuły na krzyż Xillia Fajnal i Disgaea 4?

FF nie ma konkurencji? Nie ma to jak myślenie, FF= jedyny godny uwagi jrpg. Na PS3 jest chyba najwięcej jrpgów tej generacji. Co jeszcze wyjdzie? Chociażby Xillia, Disgaea, Atelier Totori, Atelier Meruru, Ni no kuni, FFvXIII. Dopiero co wyszło White Knight Chronicles 2 czy Hyperdimension Neptunia. To tylko pierwsze przykłady z głowy, na pewno będzie tego jeszcze więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×