Skocz do zawartości
ONE

Final Fantasy XIII-2

Rekomendowane odpowiedzi

Zwłaszcza Xilia która w Famitsu dostała 39/40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF nie ma konkurencji? Nie ma to jak myślenie, FF= jedyny godny uwagi jrpg. Na PS3 jest chyba najwięcej jrpgów tej generacji. Co jeszcze wyjdzie? Chociażby Xillia, Disgaea, Atelier Totori, Atelier Meruru, Ni no kuni, FFvXIII. Dopiero co wyszło White Knight Chronicles 2 czy Hyperdimension Neptunia. To tylko pierwsze przykłady z głowy, na pewno będzie tego jeszcze więcej.

Ja bym chciał żeby wyszła w końcu jakaś porządna gra która zabiła by fabułą i klimatem jak swojego czasu np. Suikoden II ale nie sądze abym się takiej gry doczekał .

Wymieniłeś 5 tytułów z czego połowa nie ma nawet dokładnej daty wydania .

Na tą generacje konsol przypada jeden przyzwoity jrpg na rok to są kpiny .

Atelierów nie tykam zwłaszcza że każda kolejna część to niemal klon samej siebie .

WKC2 to szmira postacie i dialogi są na żenującym poziomie już się nacierpiałem tego typu atrakcji przy SO 4 .

Hyperdimension Neptunia ? nie słyszałem o tej gierce muszę obczaić .

Xillię i Disgae'a łykam w ciemno chociaż Disgaea robi się już nużąca gameplayowo, za mało zmian ja ta grę już tylko dla klimatu i humoru kupuję .

O versusie nie wspomnę bo to jest gra widmo .

Jest bieda w temacie obczaj sobie Xenoblade chronicles z WII w które obecnie gram .

Jak by zrobili porta w HD to ta gra by pozamiatała na rynku jest na prawdę świetna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, kwestia gustu, dla mnie WKC to ulubiona gra tej generacji, a FFXIII jest na końcu tej listy, razem z Enchanted Arms.

Na Wii wymieniłeś jedną (zgodzę się, że dobrą) grę, bo wiele więcej nie ma (the last story może jeszcze?), a narzekasz, że nie ma jrpgów na PS3...

Ja gram praktycznie tylko w RPGi i nie narzekam na brak dobrych gier. Jasne, że za czasów PS2 czy PSXa było lepiej, ale te czasy minęły, teraz jest moda na FPSy i trzeba się z tym pogodzić.

Jedna gra na rok? Ja mam na półce 13 erpegów, a i tak wielu jeszcze nie kupiłem a i niektóre sprzedałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WKC jest bardziej rozbudowane pod katem rozwoju postaci niz FF XIII, natomiast fabularnie WKC to totalny gniot i szmira. Ale co kto woli :pardon: :wink:

Co do jrpg to rzeczywiscie bida w obecnych czasach i powinnismy sie zaczac przyzwyczajac. Ja osobisicie juz na to nie narzekam. Z tytulow wymienionych wczesniej moze dwa mnie interesuja, choc to wciaz nie sa gry ktore kupie na 100%. FF XIII-2 wciaz pozostaje moja najgoretsza pozycja na przyszly rok.

BTW porcja screen'ow

http://www.ps3site.pl/nowa-trzynastka-jednak-odrobine-mroczna/85349

Niektore screen'y prezentuja sie ciekawie musze przyznac :thumbsup: :turned:

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roku ale co to za tytuły .... do pięt nie dorastają klasykom z psx-a .

Za 10 lat nikt o nich nie będzie pamiętał nie wspominając juz o graniu w nie .

Ja ograłem praktycznie wszystko na ps3 i poza Demons Souls którego do jrpg nie zaliczam to reszta jest na prawdę średnia w porywach dobra .

Ja zaczynałem za czasów psx-a dla mnie jrpg to barwne postacie, fabuła i ciekawe dialogi + klimatyczny świat .

Nie interesuje mnie bezmyślne latanie w tą i z powrotem i tłuczenie setek schematycznych questów .

Ogólnie w tej generacji jrpg prezentuje się naprawdę fatalnie, postacie są masakrycznie debilne (SO4/RoF/WKC) dialogi tragiczne a fabuła w najlepszym wypadku jest znośna .

Jedyną perełką w tym temacie jest NIER z genialnym klimatem muzyką postaciami i fabuła .

Moja lista wygląda tak

FF13 9

Nier 9

Eternal Sonata 8

Resonance of fate 7

Star Ocean 4 6

WKC nie chcę nawety oceniać podobnie jak gier pokroju last rebellion czy cross edge .

Jedyną ciekawą grą którą pominąłem jest

ale na pewno to nadrobię bo gra jest godna uwagi .

Xilla zapowiada się ciekawie ale Tales'y nigdy nie były zbyt ambitnymi grami, nie ma co liczyć na jakąś niesamowitą fabułę .

Mam tylko nadzieję że postacie będą znośne świat ciekawy a system walki zapewni trochę radochy .

Smutne to że tego typu gra jest rarytasem ale na bezrybiu i rak ryba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cosik ciekawego dla osób czekających na ten tytuł, a także dla tych, którzy wieszali psy na poprzedniczce- LINK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

You have to be kidding me

"Będzie FinalFantasy XIII-3 ?

Na to wygląda. Tylko czy nie wypadałoby najpierw wydać XIII-2? Tak dla przyzwoitości.

7 września firma Corporation Service Company zarejestrowała adres finalfantasyxiii-3.com. Ciekawe, bo CSG poprzednio została użyta do zarejestrowania dla Square Enix strony Finalfantasy13-2game.com. Za czym poszła informacja, że XIII-2 w ogóle powstaje.

Powstaje jednak już dość długo i bardziej niż zapowiedź (pod)części trzeciej podekscytowałaby mnie data premiery drugiej. Na razie prawdopodobny jest styczeń 2012 r. Aczkolwiek przepytywany przez fanów szef tego projektu, Motomu Toriyama, zapowiedział, że podadzą ją na Tokyo XXXXXX. Według Famitsu liczba iksów pasuje do liczby liter w japońskim słowie odpowiadającym "Game Show". Czyżbyśmy mieli poznać ją już za tydzień? "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowem, VERSUS raczej się nie pojawi. Liczę, że zarówno XIII-2, jak i 3 (o ile powstanie) będą udany grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawi się, czy nie, to się dopiero okaże. Tymczasem nowa porcja informacji dotyczących FF XIII-2 (LINK). Zapowiada się ciekawie

EDIT: Do tego nowy zwiastun (LINK). Zapowiada się bardzo ciekawa fabuła.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde ten blond kolo to Snow ja pier..... nie słyszałem słowa hero więc na +. Nowy Hope nie płacze więc na +. Zmiany wykazane na poly na duży +. Ech i znowu kupie nowego finala w pre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego Noel, czy jak mu tam, opieprzył go za to ciągłe zgrywanie bohatera kosztem własnego zdrowia. Co prawda Snow nie pozostał mu dłużny, ale i tak wesoło. ;)

EDIT: Szykuja się jakieś DLC... LINK

EDIT: Fani mini-gierek w FFach mogą odetchnąć z ulgą.

KOLEJNY EDIT: Zwiastuny po angielsku.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś z modów zaboli post pod postem, to niech je scali. Nie będę edytował tego samego wpisu 4raz, bo nikt nie zobaczy, tego co warto przeczytać.

A zatem, po TGSie mamy wysyp informacji dotyczących FF XIII-2- LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"postacie mają mieć unikalne umiejętności, a na system Crystarium nie nałożono żadnych ograniczeń jak w FFXIII

w trakcie walk możemy zmieniać lidera (jeśli zostanie znokautowany gra się nie kończy)"

Szczególnie to mi się spodobało, ta blokada crystarium w XIII tak mnie denerwowała, że między innymi dlatego psy powiesiłem na niej.

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo ciekawych informacji. Zarowno tych dotyczacych fabuly i postaci jak i samego gameplay'u. Wciaz czakam na wzmianke o summonach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiadomo, w grze będzie możliwości wykorzystywania w walce schwytanych potworków (tych ma być masa), summony prawdopodobnie więc grać będą znacznie mniejszą rolę niż zazwyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że będę "super pokemonami", których złapanie będzie bardzo trudne, albo będzie miała do nich dostęp jedynie Lightning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiadomo, w grze będzie możliwości wykorzystywania w walce schwytanych potworków (tych ma być masa), summony prawdopodobnie więc grać będą znacznie mniejszą rolę niż zazwyczaj.

Ale ja chce Shive :(

Z tego co widzialem pokemonki tzn. monstery bede jak czlonkowie druzyny, z wlasnym drzewkiem rozwoju? W sumie juz w XIII summony byly malo uzyteczne wiec....

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to za bardzo zalatuje Pokemonami tudzież serią Shin Megami Tensei, wolałbym rozwiązanie jak w FFXII - tylko summony i to w dodatku mocno osłabione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolalbym summony z X tam to rzeczywiscie byl z nich uzytek, a tak to sa byle tylko byc.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę ten pucharek:

"Gotta Catch 'em All"

Złap wszystkie stworki w FF.

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie taki będzie. Mam nadzieję, że nie przesadzą,bo będę musiał odpuścić platynkę.

EDIT: XIII-2 atakuje stolicę Anglii- LINK.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolalbym summony z X tam to rzeczywiscie byl z nich uzytek, a tak to sa byle tylko byc.....

No w FF X były ok ale w 7demce połączenie KOTR+Phoenix rozwalał każdego to była moc !

Co do FF 13-2 to już nie mogę się doczekać chyba zamówię w listopadzie !

Edytowane przez Squal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedynie nadzieję, że trochę zmienią system walki i dadzą więcej swobody.

Kolega wyżej pisał o siódemce i sobie przypomniałem ile radości sprawiało kombinowanie z materiami, a w trzynastce dobrze, że przynajmniej można było wciskać jakiś klawisz :P

Czekam z nadzieją na drugą część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze patent z paradoksem czasowym daje niesamowite możliwości jak S-E należycie to wykorzysta to będzie cudeńko .

Na psn pojawił się trailer w sumie pewnie już go widzieliście ale na 40 " lcd wygląda zupełnie inaczej niz na 15" monitorku .

Miazga panowie, wygląda fenomenalnie ja już nie mogę się doczekać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×