Skocz do zawartości
Melon PS3

Supergt Endurance Cup

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem cynk ze bojka na gole klaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co? Mam przez to rozumieć, że teraz specjalnie będziesz mnie blokować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A przepraszam, co ty niby robiłeś?

...Więc nie mogłem na to pozwolić,...

Też nie pozwolę, bo niby dlaczego? Jeszcze podczas wyprzedzania we mnie uderzysz i będzie :scare:

Edytowane przez Melon PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, co ty niby robiłeś?

Też nie pozwolę, bo niby dlaczego? Jeszcze podczas wyprzedzania we mnie uderzysz i będzie :scare:

To się robi żałosne.

Proszę o wypisanie mnie z eventu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spinacie się za bardzo.

Chciałem dwie rzeczy:

Wniosek o ukaranie Zefira- na bodajże drugim i trzecim okrążeniu chyba trzech jechało za mną, blokować raczej nie blokowałem bo nie widziałem (jeżdżę z kamerą zza auta więc lusterka nie mam), jechałem swoim torem, swoim tempem. Kilkukrotnie dostałem strzała od żółtego (bodajże) Zefira, aż na finiszu chyba 3 okrążenia dostałem ostatniego strzała co uszkodziło mi tylne koło. Na padzie ogarnąć tego nie dam rady więc przymusowy pit i strata kilku pozycji. Powtórkę mam tylko nie wiem czy będę miał kiedy obejrzeć (muszę trzy felietony napisać).

Druga:

Jadę ostatnie okrążenie, wypadam z szykany a tu Arcadiush w oddali jedzie sobie zygzakiem, zadowolony (przynajmniej tak to wyglądało). Zaplułem sobie tv:D U made my day:D

Edytowane przez bErEdZiAk007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Melon i Jack,zapodam swoje zdanie bo wczoraj to ledwo na oczy patrzalem.

Wiadomo ze sytucje te lepiej bylo by zinterpretowac po obejrzeniu filmiku jednak i bez tego mozna co nie co ustalic.Dla mnie wyszlo ze Jack blokowal zalozmy ze zgodnie z przepisami jednak w duchu fair play nie powinien przesadzac jesli ma do czynienia z kierowca z czolowki bo:

1 sam i tak przegra w koncu to miejsce z np. takim Melonem a tym samym skresli szanse Melona na czolowe lokaty wiec to troche taka walka z wiatrakami

2.Z drugiej strony Jack byl blisko Melona w generalnej wiec mial prawo walczyc jak najbardziej potrafi i zakladac sobie ze latwo Melona nie pusci,tym bardziej ze Melon w tym wyscigu mial slaba pozycje na skutek roznych tam przygod.

Nie rozumiem tylko dlaczego Ty Jacku rezygnujesz?Co z tego ze Melon bedzie blokowal?Jesli zgodnie z przepisami to ma takie prawo jak Ty miales.Pozatym jesli Melon nie popelni razacego bledu to i tak Ci odjedzie.Pomijam nawet samego skilla,ale Nsx zbiera sie najlepiej ze wszystkich SGT,wczoraj nie moglem go dogonic na prostych korzystajac z tunelu aero!!!Na Nordshleife Melon mial chyba 302km/h na budziku na pierwszej tej kretej prostej,dla porownania moj GTR mial 296km/h ale na tej drugiej prostej!

Jednak prowadzenie Nsx wymaga kunsztu,nie wybacza bledow.Cos za cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie rozumiem tylko dlaczego Ty Jacku rezygnujesz?Co z tego ze Melon bedzie blokowal?

A niech blokuje, tylko zgodnie z zasadami. Ja w tym nie widzę nic złego. Jeżeli miałoby nie być blokowania to równie dobrze moglibyśmy jeździć z przezroczystymi autami przez które się przenika. A przecież to właśnie ten manewr pozwala nam utrzymać pozycję nawet jeżeli mamy gorsze tempo czy też nieco słabsze auto.

Tutaj chodzi o zachowanie Melona, zachowuje się jakby jechał pojazdem uprzywilejowanym. A w wyścigu liczy się bezpieczeństwo i jazda defensywna nie jest niczym złym (w granicach oczywiście) a całe ryzyko podejmuje wyprzedzający który musi wiedzieć, że swym manewrem nie spowoduje uszkodzeń czy tez innej niebezpiecznej sytuacji.

Powtórzę kolejny raz - to była noc, inne warunki. W dzień gdy widoczność była doskonała starałem się ludzi przepuszczać na tych prostych odcinkach (myślę, że kazmi to potwierdzi) lecz w nocy starałem się przede wszystkim zachować trakcję i nie wyjechać poza tor.

Poza tym, może zrobimy listę osób "pierwszej" i "drugiej" kategorii, tak żeby było wiadomo, że jak ja będę tym kierowcą drugiej kategorii i mam za sobą np Melona który zalicza się do kierowców pierwszej kategorii to mam obowiązek go przepuścić. Wszędzie obrona pozycji są rzeczą naturalną a tutaj już nie wiem jak jest - mam jeszcze odejmować gaz i zjechać na trawę na prostej aby innych przepuścić?

Edytowane przez JackXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że wystarczyło trzymać się prawej albo lewej strony drogi, bo samochód w tunelu jest dużo szybszy, a manewr wyprzedzania samochodu, który jedzie sobie środkiem jakby nigdy nic jest niebezpieczny, bo można sobie spina walnąć i potem pretensje, że ten mnie wyprzedził i spina zaorał w mój lewy bok. Panowie ogarnijcie się i jeśli jesteście mimo wszystko wolniejsi na trasie, nie mówię o zwalnianiu czy coś, tylko zróbcie te miejsce na drodze, żeby człowiek nie klną w duchu, że drugi go blokuje. Dzięki takiemu zachowaniu szybszy gościu traci cenne sekundy na uporczywego delikwenta który go tylko zwalnia. Ze swojego doświadczenia (wczorajszy wyścig) wiem na czym to polegało. Jeśli odległość była w miarę duża, pozwalałem sobie na zmiany pozycji by utrudnić gościowi wyprzedzanie, czyli robiłem to tak, by ten z tyłu nie był w tunelu aero. Jednak jeśli zauważyłem, że zbliża się nieuchronnie, zjeżdżałem na lewą lub prawą stroną jezdni pozwalając mu się wyprzedzić tylko po to, aby ten znalazł się przede mną i teraz to ja mogłem być w tym tunelu znowu go wyprzedzając i ewentualnie wejść pierwszy w zakręt. Nie wiem dlaczego jest to takie trudne trzymać się tej jednej strony, bo dla mnie jechanie środkiem, gdzie jest mało miejsca na wyprzedzanie jest po prostu chamskie, niezgodne z zasadami i z pewnością nie jest to fair play, gdzie ten wyścig to tylko zabawa. Naprawdę nie jestem w stanie pojąć takiego zachowania. Nie można się też tłumaczyć tym, że była noc i akurat ten jedzie wolniej a tamten szybciej, więc zrobię mu na złość i też pojadę szybciej a nie powinienem i dla mojej obrony podam, ze warunki były złe i musiałem się trzymać środka stwarzając przy tym niebezpieczeństwo dla innych uczestników wyścigu. Jedziemy swoim tempem, ja np. podczas nocnego przejazdu straciłem chyba 2 pozycje z powodu moich błędów, za szybko jechałem, za ostro zahamowałem i nauczyłem się gdzie jechać wolniej a gdzie mogę tą stratę nadrobić i starałem się to robić w miarę moich możliwości, ale jak valhalem (był 1 o ile pamiętam) wyprzedzał mnie na prostej, możecie się go zapytać czy robiłem jakieś problemy. Był szybszy i basta, nie będę go blokował a miałem realne szanse na pierwszą lokatę.

Jeszcze tam Gawronowi zrobiłem akuku na ostatnim kółku, bo źle oceniłem odległość do zakrętu i chciałem sobie jeszcze w tunel wjechać, co się okazało kiedy byłem już za nim on zahamował i wjechałem bez wazeliny w zad xD Jednak dobrze się skończyło ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jack miał prawo jechać środkiem i bronić pozycji nie musiał trzymać sie jednej strony chyba ze by był dublowany. tam jest pełno łuków i w sumie on moze sobie jechac idealna linią tam i teoretycznie marnie tam jest z wyprzedzaniem własnie przez te łuki bo jak się zbliża do niegot o może już sobie znowu tor jazdy zmienić tak zeby dobrz łuk wziąść i ciężko tutaj coś wydumać.

gawron po małym treningu zrobiłem na tokyo 1:36:363 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech to sobie chłopaki rozwiążą sami, jeśli jest co rozwiązywać...

Dzisiaj jedziemy Suzuke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gawron po małym treningu zrobiłem na tokyo 1:36:363 :D

Ja jak zarazie zszedłem do 1:37:9xx :D ciekawy jestem gdzie mogę jeszcze coś urwać :/

Chcesz coś podpowiedzieć :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tego co wywnioskowałem dzisiaj powinna być Suzuka, ale nie wiem jak tam chłopaki sobie w głowach terminarz poustawiali xD

Wczoraj jechaliśmy to, co mieliśmy jechać w poniedziałek, a dzisiaj jedziemy Suzuke, która powinna być we wtorek. Niech jakiś guru napisze co i jak.

Ale wolałbym jednak jutro, bo najpewniej dzisiaj mi coś wypadnie xD No i jutro mógłbym się wstrzymać z piciem do zakończenia wyścigu, bo jest ogromne prawdopodobieństwo, że walentynki spędzę sam :( Takie uroki singla xD

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wywnioskowałem dzisiaj powinna być Suzuka, ale nie wiem jak tam chłopaki sobie w głowach terminarz poustawiali xD

Mi się wydaje , że jutro , Meloniasty ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, w piątek się nie ścigamy... po Kubicowym przestoju wygląda to tak:

sobota 12.02 - Suzuka Circuit - 30okr.

poniedziałek 14.02 - Fuji Speedway GT - 38okr

wtorek 15.02 - Tsukuba Circuit - 55okr.

FINAŁ – czwartek 17.02 - Nurburgring 24h/zmienna pogoda/zmienna pora/upływ czasu 24/start słonecznie/godzina 12.00 - 6okr.

Wczorajsze wyniki:

110220111900.th.jpg

Zgadza się? Bo zdjęcie zrobiłem jeszcze przed końcem odliczania, coś się zmieniło?

I jeszcze mój best lap, bo na 15 okr., wiadomo dlaczego, :teehee: go nie wyświetla :

110220111898.th.jpg

Co do naszego "konfliktu" to szczerze nie chce już mi się do tego wracać, widzę, że Jack stoi przy swoim, proszę bardzo, ale nie wiem czemu się ma zamiar wypisywać jak przyjmę jego technikę jazdy :pardon: Ja stara(łe?)m się nie robić problemów na torze, jak widzę, że ktoś z tyłu jest szybszy to znaczy, że szybciej wziął poprzedni zakręt lub jest w tunelu i należy mu się miejsce na torze do ew. wyprzedzenia, nie będę go chamsko blokował skoro lepiej wykonał poprzedni manewr, potem ja będę w tunelu i go wyprzedzę (o ile nie będzie sobie robił slalomów przede mną). W ten sposób Jack mnie wyprzedził na tych 2óch 90st. zakrętach, bo jadąc NSXem musiałem delikatniej dodawać gazu na wyjściu, jednak ja mu na to pozwoliłem, wiedząc, że prawdopodobnie szybciej weźmie ten zakręt trzymałem się tam jednej strony (mimo, że były to 90st i mogłem sobie jeździć zew-wew-zew-wew itd. ), widocznie na torze jestem zbyt uprzejmy :biggrin:

@Kazmi

Sytuacja miała miejsce przed "porsche curves". Z resztą my nawet tam mogliśmy podjąć walkę, więc nie wiem skąd twoje zdanie na temat jazdy środkiem, skoro sam tak nie jeździłeś...

@Mardok

Właśnie też tak uważam.

@Jack

"lecz w nocy starałem się przede wszystkim zachować trakcję i nie wyjechać poza tor. " Masz prawko? W nocy też starasz się zachować trakcję i nie wyjechać poza tor jadąc środkiem drogi? Wolałbym cię nie spotkać...

@Gawron

Z twojego posta można wywnioskować, że Jack faktycznie powinien zwolnić i zjechać na pobocze. Nie o to mi chodzi. Dobra, dość, znowu się wkręcam w tą dyskusje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zarazie zszedłem do 1:37:9xx :D ciekawy jestem gdzie mogę jeszcze coś urwać :/

Chcesz coś podpowiedzieć :D ?

bym musiał zobaczyc jak jedziesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jadę ostatnie okrążenie, wypadam z szykany a tu Arcadiush w oddali jedzie sobie zygzakiem, zadowolony (przynajmniej tak to wyglądało). Zaplułem sobie tv:D U made my day:D

:sweat: kurna benzyna mi się skończyła na ostatnim okrążeniu - bo ktoś mi bak przedziurawił :verymad: Na ósmym okrążeniu miałem ponad połowe baku, więc nie rozumiem dlaczego na ostatnim 15tym mi brakło. A jeździłem zygzakiem, bo dogrzewałem zimne opony hehe
Pomijam nawet samego skilla,ale Nsx zbiera sie najlepiej ze wszystkich SGT,wczoraj nie moglem go dogonic na prostych korzystajac z tunelu aero!!!Na Nordshleife Melon mial chyba 302km/h na budziku na pierwszej tej kretej prostej,dla porownania moj GTR mial 296km/h ale na tej drugiej prostej!
Jakbyś sobie spojlery na najniższą wartość dał to byś spokojnie 305 pojechał bez draftingu. ;)
Wczorajsze wyniki:

110220111900.th.jpg

Zgadza się?

Nie zgadza się. :P Na ostatnim okrążeniu Beredziak mnie wyprzedził. :sweat:

Jest dzisiaj jakis wyscig ??

W tym turnieju jeździmy tylko w pon. wtorki, czwartki i soboty. Dziś jest piątek i jedziemy... kto jedzie ten jedzie, ale Tokyo / odwrócone tutaj. ;)

Zamiast się kłócić zgralibyście replay to by się kary dało jakieś hehe ;)

A i trzeba zrobić wpis w Regulaminie, że w przypadku wywalenia kogoś z gry TYLKO na pierwszym okrążeniu powtarzamy wyścig, żeby nie było wątpliwości. Zakłądając oczywiście, że nikt po nieudanym starcie samemu nie będzie wychodzić i żadać powtórki wyścigu hehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i trzeba zrobić wpis w Regulaminie, że w przypadku wywalenia kogoś z gry TYLKO na pierwszym okrążeniu powtarzamy wyścig, żeby nie było wątpliwości. Zakłądając oczywiście, że nikt po nieudanym starcie samemu nie będzie wychodzić i żadać powtórki wyścigu hehe ;)

Jestem oczywiście za , mam nadzieje , że każdy będzie uczciwy w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Melon nie na pobocze :laugh:Od tego jest tor by na nim walczyc,a na la sarthre jest mnostwo miejsc do wyprzedzania i sam bylem w sytuacji gdzie sam wyprzedzalem jak rownierz mnie wyprzedzano przed tym zakretem w prawo,poprostu staralem sie robic miejsce jesli widzialem ze ktos podjol ryzyko ataku.Starajmy rozumiec sie na torze,kazdy ma swoj sposob,swoj charakter.Ja lubie walczyc,lubie tez blokowac ale staram sie jak najszybciej zorientowac czy powinienem walczyc czy odpuscic.Np Kazmi w wyscigu na fuji gdy wyjechal z pitu mial lepsze gumy ale mimo wszystko staralem sie utrzymac na 1 pozycji,napewno troche czasu stracil ale dosc szybko sobie poradzil i mnie wyprzedzil i kolejno jeszcze kilka osob.

Zaraz ide odebrac konsole ,a i polepszylem sobie lacze tzn, sami mi polepszyli bo umowe przedluzylem hehehe.Teraz bedzie lepiej o 40%

Kazmi czas kosmiczny jak dla mnie.Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz ide odebrac konsole
obyś nie zdążył na 21:45 bo starujesz jedną pozycję przede mną hehe ;)
a i polepszylem sobie lacze tzn, sami mi polepszyli bo umowe przedluzylem hehehe.Teraz bedzie lepiej o 40%
kuźba to ile Ty teraz masz? Download 140 Mb/s i upload 40 Mb/s? :wacko: Zrób dla mnie test i daj "print screena" hehe
Kazmi czas kosmiczny jak dla mnie.Powodzenia.
kazmi: 1:36,363 na Tokyo / odwróconym, na WT - Ale na treningu to czasy o 2 sekundy się lepsze wykręca niż online, no chyba, ze ten czas online wykręciłeś to rewelka - tylko jedna dziesiąta sekundy gorzej niż X-Mato hehe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas zrobiłem na treningu ale online podobny zrobie ja nie mam tak jak Ty ,że o 2s, gorsze robie :P

jak byly kwalifikacje nie byłem dobrz obeznany z trasą i na treningu robiłem gorsz czasy niż zrobiłem w kwalifikacjach , a teraz sie podszkoliłem i tempo wyścgiowe powinno byc koło 1.38 chyba ze klatkowac bedzie;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jack

"lecz w nocy starałem się przede wszystkim zachować trakcję i nie wyjechać poza tor. " Masz prawko? W nocy też starasz się zachować trakcję i nie wyjechać poza tor jadąc środkiem drogi? Wolałbym cię nie spotkać...

W "prawdziwym" życiu nie jeżdżę ponad 500 konnym autem klasy SuperGT. Niech to wystarczy za komentarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czas zrobiłem na treningu ale online podobny zrobie ja nie mam tak jak Ty ,że o 2s, gorsze robie :P
hehe :P ale w tej grze tak jest, że w treningu się dziwnym sposobem inaczej autem jeździ niż w trybie online - dlaczego? Mniej benzyny/więcej fps'ów/nowe opony co okrążenie nie wiem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie pezyjaciele a w jakich warunkach sie jutro scigamy ? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×