Skocz do zawartości
Gość michael-s

Konto PSN - Profil Użytkownika Ogólnie

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to wygląda od strony technicznej - chodzi mi o przeliczenie kasy. Np. ja doładuję portfel prepaidem za 100zł i widzę, że mam złotówki a brat siedząc w UK zobaczy w portfelu funty i cały jego sklep będzie pokazywał ceny w funtach? I czy np. brat może mi zrobić "prezent" np. kupić grę z PS Store siedząc w UK i będę mógł ją w PL ściągnąć bez problemu?

Edytowane przez can5ona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto jest na kraj Polska więc brat na twoim koncie będzie widział ceny w złotówkach.

Jak brat będzie miał swoje konto to może na nim kupować w funtach i ty je sobie dodaj do konsoli.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wszystko jasne - dzięki za pomoc Shinigami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ze wzgledu na awarie zmienilem konsole (kupilem uzywana).


Gram w bf4 i chcialem zassac dodatki. Niestety wyskoczyl komunikat, ze mam juz aktywne 2 systemy na swoim koncie. Skorzystalem z rad zawartych w "pomocy" i dezaktywowalem wszystkie systemy przez sonyentertainmentnetwork.com


Dezaktywowac przez ta strone mozna podobno raz na 6 miesiecy. Nie mialo to znaczenia, gram tylko na jednym systemie. Na moim koncie wszystkie systemy widnieja jako zdezaktywowane (dotyczy gier). Niestety PSN pokazuje, ze mam aktywne 2 systemy dla gier i nie moge mojej konsoli aktywowac. Moze mi ktos wytlumaczyc o co w tym wszystkim chodzi?!?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie pierwszy podobny przypadek na forum. Dzwon do Playstation Polska i wyjaśniaj sprawę. Może mają walnięty system i muszą to zrobić ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie

Jak kupie jakas gre z kims na spolke i podam dane do swojego konta to czy moge inna gre kupic na spolke z kims innym i rowniez podac dane do mojego konta (czyli moje konto bedzie na 3 konsolach) czy tylko na dwoch moze byc

bo kazda z gier bedzie na dwoch ale konto bedzie na trzech

czy tak moze byc czy to grozi banem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może być na 3 konsolach jedno konto - nie da się oficjalnie.

Chyba że zrobisz myk z resetem awaryjnym i "martwym kontem". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies pol roku temu kupilem sobie PlayStation3, podczas konfiguracji systemu wybralem z przyzwyczajenia wybralem jezyk i region Polski, jednakze mieszkam w Szwecji. I teraz po tym czasie nastapil maly problem poniewaz kupilem sobie punkty do Fifa14 i nie moge zrealizowac kodu poniewaz mam region Polski a te punkty byly kupione w Szwedzkim sklepie. Jesli ktos by wiedzial jak to zmienic bylbym bardzo wdzieczny, lub gdyby ktos mial linka do tematu gdzie jest to doglebnie wytlumaczone rowniez bym byl bardzo wdzieczny. W zalaczniku dodam zdjecie w ktorym jest objasnione w ktorym miejscu nie moge tego zmienic. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi!

Edytowane przez Jacek ps4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep nie jest na region konsoli tylko na kraj na koncie.

Dziwna sprawa bo sklep jest na całą Europę jeden u ciebie się tylko język i waluta.

Coś robisz źle albo EA coś spieprzyło i pisz w temacie z grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprzedaje swoje PS3 i chciałbym się dowiedzieć, czy zainstalowane na dysku gry, za które zapłaciłem z własnego konta będą dalej działać na innym koncie gdy usunę własne z konsoli?

 

 

 

Z tymi grami PS+ dobrze myślę? Jeżeli ktoś ma aktywną subskrypcje, ale nie pobrał ich w danym miesiącu gdy były dostępne to już ich nie odpali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprzedaje swoje PS3 i chciałbym się dowiedzieć, czy zainstalowane na dysku gry, za które zapłaciłem z własnego konta będą dalej działać na innym koncie gdy usunę własne z konsoli?

 

 

 

Z tymi grami PS+ dobrze myślę? Jeżeli ktoś ma aktywną subskrypcje, ale nie pobrał ich w danym miesiącu gdy były dostępne to już ich nie odpali?

Jeżeli nie dezaktywujesz konsoli ze swojego konta to będzie działać wszystko co do tej pory pobrałeś.

Gry z PS+ jeżeli aktywowałeś (nie musiałeś ściągać ani fizycznie posiadać konsoli) i są aktywne (kupione) na twoim koncie to będą działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy posiadać aktywny ps+ i można grać we wszysyko co mam na dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprzedaje swoje PS3 i chciałbym się dowiedzieć, czy zainstalowane na dysku gry, za które zapłaciłem z własnego konta będą dalej działać na innym koncie gdy usunę własne z konsoli?

 

[...]

 

Będą działać

Jeżeli nie dezaktywujesz konsoli ze swojego konta to będzie działać wszystko co do tej pory pobrałeś.

Koledze nie chodzi czasem o sytuacje, w której sprzedaje konsole i usuwa z niej swoje konto i nabywca miałby móc grać w zainstalowane gry?

Jeśli tak, to nie będą działać. Gry z innego konta działają dopóki profil użytkownika, z którego je ściągnięto znajduje się na konsoli. Żeby ewentualny nabywca konsoli mógł w te gry grać musiałbyś zostawić swojego starego użytkownika na konsoli (zmieniasz tylko hasło do PSN, wtedy nikt nie wejdzie na Twoje konto i nic Ci nie namiesza, a dalej będzie mógł te gry odpalić).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem, że istnieją podobne tematy, jednak nie znalazłem wszystkiego w jednym i często pojęcia się mylą. Konsolę ps3 posiadam od ok. tygodnia i jeszcze nie rejestrowałem się w sieci PSN ani żadnej innej. Jako osoba niepełnoletnia nie mogę założyć konta PSN i nie chcę bawić się w konta podrzędne, tak więc jak by to wyglądało jeśli utworzyłbym konto na opiekuna i używał go do czasu ukończenia 18 roku życia?I tu są kolejne pytania... Co później zrobić z kontem opiekuna? Jak to jest z użytkownikami na konsoli? Z tego co się orientuję, to może być ich 16. Czy są do tego jakieś ograniczenia np. maksymalna ilość stworzonych kont czy może mogę tworzyć i usuwać w nieskończoność? Załóżmy, że razem z bratem chciałbym korzystać z konsoli i nie chcemy mieć nic wspólnego między naszymi kontami. Tak więc tworzymy dwa konta użytkowników i trofea mamy oddzielne, a jak ma się to z PSN? Czy można korzystać z dwóch kont PSN na jednej konsoli przez różnych użytkowników? Jeśli kolega który również posiada PS3 chciałby zalogować się na swoje konto PSN na mojej konsoli co musi zrobić?


I jeszcze na koniec: Czy to prawda, że na konsoli mogę stworzyć 64 konta PSN i co jeśli ten limit wykorzystam?


Edytowane przez Jacek ps4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin forum:

http://www.ps3site.pl/forum/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules


§ I - Ogólne zasady obowiązujące użytkowników
------------------------------
1. Forum jest przeznaczone wyłącznie dla osób które ukończyły 21 lat.

 

Wszystko o co pytasz było już nie raz poruszane na forum.

 

- utwórz konto - okłam Sony i i nie przejmuj się wiekiem - konto opiekuna i konta podrzędne są bez sensu. Nie potrzebnie sobie zrobisz problemy bo konto podrzędne zostaje podrzędnym nawet po ukończeniu 18 lat. 

- Użytkownicy - 16 kont użytkowników na raz - Ty masz swojego, brat swojego to są 2 a gdzie jeszcze 14 innych których można usuwać i zakładać od nowa? ;) Cała rodzina może mieć swojego użytkownika na konsoli łącznie z babcią dziadkiem i kuzynami ;)

- Konta/PSN - na Twoim koncie trofea wpadają osobno a na koncie brata osobno. Na szczęście nie trzeba kupować 2 razy tej samej gry bo wszystko co kupiłeś i aktywowałeś na jednym koncie jest dostępne dla całej konsoli - jak brat się zaloguje na swoje swoje konto na tej konsoli to może grac w gry kupione przez ciebie o ile twoje konto nadal jest aktywne (istnieje) na konsoli a gry są zainstalowane. ...czyli w skrócie obaj macie wspólne gry ale osobne trofea, save itp.

- Na raz zalogowany może być jeden użytkownik (w odróżnieniu od PS4) ale użytkowników może na konsoli na raz istnieć 16 więc przy licznej rodzinie nie będzie kłótni że ktoś komuś skasował save ;)

- Kolega jeżeli che przyjść i się zalogować na twojej konsoli na swoje konto to jak najbardziej może. Tylko niech pamięta żeby dezaktywować swoje konto na Twojej konsoli wychodząc od ciebie - do jednego konta mogą na raz być przypisane 2 konsole PS3. Poczytaj sobie więcej o dzieleniu konta to załapiesz zaraz o co chodzi. 

- Tak, można na jednej konsoli stworzyć 64 konta. Nie do końca to rozumiem ale wydaje mi się że chodzi o samo tworzenie kont PSN a nie użytkowników - czyli jeżeli założysz na konsoli 64 kont PSN, to nowego już zakładasz z innego urządzenia (PS Vita / PS4/ inna konsola PS3 itp. itd.) ale na już istniejące konto możesz się zalogować. Jeżeli źle rozumiem to niech mnie ktoś poprawi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym regulaminem dałeś do pieca.. ;] Dzieki za odp, kilka mialem niejasnosci ale zostały rozwiane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile będziesz się zachowywał w porządku to nikt ci się na siłę raczej do wieku nie przyczepi, ale się sam nie podkładaj więcej ;) Nie znajomość regulaminu nie zwalnia od jego przestrzegania.

Pytania konkretne i sensowniej napisane niż by to zrobiła większość "dorosłych" użytkowników, a na takie zawsze chętnie odpowiadam jeżeli mam w temacie coś do powiedzenia. 

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile będziesz się zachowywał w porządku to nikt ci się na siłę raczej do wieku nie przyczepi, ale się sam nie podkładaj więcej ;) Nie znajomość regulaminu nie zwalnia od jego przestrzegania.

Pytania konkretne i sensowniej napisane niż by to zrobiła większość "dorosłych" użytkowników, a na takie zawsze chętnie odpowiadam jeżeli mam w temacie coś do powiedzenia. 

 

Pozdro!

 

Czasem są rzeczy o ktorych chce wiedziec na przyszlosc i znac, dlatego raz zapytam i bede wiedzial mniej wiecej, po to jest forum od pytan, ale dzieki serdeczne za odp. widze ze zawsze pomagasz. Masz u mnie piwo ! 

 

btw sorry za offtop. Dzieki jeszcze raz teraz juz wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos ma problem z psn? Pisze ze uplynal czas logowania.. Nie moge sie polaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środa - update sklepu? Może trafiłeś na konserwację usługi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego, mam tak od dwoch tygodni, dzwoniac do cok poinformowali mnie ze mam cos z routerem.. ; /

 

Więc jest tak:

Uzyskaj adres IP - powodzenie

Połączenie internetowe - powodzenie

PSN - niepowodzenie

Upnp -

Typ NAT -

Szybkośc połączenia -

Szybkośc połączenia -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to odblokować? Szukalem troche na necie tak jak w ps4 ale nic nie znalazlem sensownego..;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×