Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam taki problem kupiłem dzis router d-link DL-524 skonfiguroałem go chyba dobrze bo net na kompie smiga na ps3 takze mam nat 2 czyli porty przekierowałem dobrze,przynajmniej tak mi sie wydaje ale jak chce pograc online w BF'a to nie chce mnie połaczyc czy ktos wie co moze byc grane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w inne gry tez nie możesz grać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałem się z Wami wszystkimi przywitać ;) Generalnie mój problem nie jest czymś nowym, bo jest to błąd z DNS'em (80710102). Internet mam 10mb z Chello, podłączenie jest nastepujące : Modem zmieniający sygnał kablówki na ethernet -> router d-link dl-524 -> przez wifi do laptopa i do ps3, a przez kabel do PC'ta. Próbowałem już naprawdę wszystkiego, open dns, ip pleja ustawić w DNZ, próbowałem łączyć z routerem przez kabel, nawet odpiąłem kabel od routera i bezpośrednio z modemu do ps3, pomijając wszelkie inne urządzenia (wtedy nawet nie łapał ip). Tak więc już kompletnie nie wiem, co mogę zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich.

P.S. Porady typu 'kup inny router' albo coś w ten design mnie nie satysfakcjonują, skoro tyra laptop i komp to znaczy ze ps3 też może, niestety mnie to przerosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli podpinales bezposrednio do modemu, to modem nalezy zresetowac (wylaczyc na 2 minutki z pradu i podlaczyc, jezeli nie przynioslo skutku, ponowic procedure). Twoj IP z jakiej jest klasy? Prywatny/publiczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Publiczny, bynajmniej tak mi się wydaje. Jeśli to to samo to zewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w inne gry tez nie możesz grać ?

nie wiem mam tylko bf'a jezeli chodzi o gry online.na starym routerze mogłem grac tylko ze co jakis czas mnie wywalało z psn dlatego wymieniłem router na nowy zeby sprawdzic czy to nie jest przypadkiem wina routera.Co sie okazało...owszedm poprawiło sie juz mnie nie wywala z psn natomiast teraz nie moge pograc o nline bo nie chce połaczyc do gry:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i proszę o wyrozumiałość.

Mam internet 1 MB w neostradzie TP z modemem sagem na USB( http://zdjecia.swistak.pl/04/594/4594058_1.jpg )

i chce mieć internet w PS3...

Jaki jest najlepszy i najtańszy sposób żeby to zrobić i nie tracić na prędkości???

Bardzo proszę o dokładne odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam:)

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i proszę o wyrozumiałość.

Mam internet 1 MB w neostradzie TP z modemem sagem na USB( http://zdjecia.swistak.pl/04/594/4594058_1.jpg )

i chce mieć internet w PS3...

Jaki jest najlepszy i najtańszy sposób żeby to zrobić i nie tracić na prędkości???

Bardzo proszę o dokładne odpowiedzi...

najprostrzym rozwiazaniem bedzie zakup routera, ewentualnie mozesz pobawic sie w udostepnianie internetu przez windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem nowa karte sieciowa zaznaczylem 3 opcje z udostepnianiem , wylaczylem firewalla daje test connection i dupa IP succeeded ale intetnet connection failed co mam robic??

lol okazjuje sie ze net dzial w ps3 ale nie moge sie sing up to ps store jakis blad wywala

lol juz moge , srry za post xD

Edytowane przez Bazgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Dzisiaj, grając w inFamous co chwile pojawiały mi się informacje że zostałem wywalony z psn, że jakieś błędy a potem info że znów się zalogowałem. I tak co ok. 1 min :/ Mam Neo 2mb Livebox. Zdarzyło się to pierwszy raz o.0. PS3 z Liveboxem połączone kablem. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema. Dzisiaj, grając w inFamous co chwile pojawiały mi się informacje że zostałem wywalony z psn, że jakieś błędy a potem info że znów się zalogowałem. I tak co ok. 1 min :/ Mam Neo 2mb Livebox. Zdarzyło się to pierwszy raz o.0. PS3 z Liveboxem połączone kablem. Pozdro.

ale w grze to nie przeszkadza? tez mam liveboxa 1mb i czasem mnie wywali. to normalna przypadlosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy podłącze już router skonfiguruje to gdzie musze wejsć w ps 3 i co zrobić ?

Proszę również powiedzieć jak podłączyć neostrade (kablami) z pc i ps 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy podłącze już router skonfiguruje to gdzie musze wejsć w ps 3 i co zrobić ?

Proszę również powiedzieć jak podłączyć neostrade (kablami) z pc i ps 3

uzywasz w koncu routera czy modemu? jak routera to zwyklym kablem podlacz (od sieci LAN) pc i ps3 z nim. a w ps3 daj w ustawieniach na polaczenie kablem, a reszte na auto (czy easy, nie pamietam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uzywasz w koncu routera czy modemu? jak routera to zwyklym kablem podlacz (od sieci LAN) pc i ps3 z nim. a w ps3 daj w ustawieniach na polaczenie kablem, a reszte na auto (czy easy, nie pamietam)

no ok ale w ps 3 jak to sie bedzie po eng nazywać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ok ale w ps 3 jak to sie bedzie po eng nazywać ?

klikasz ps button (przycisk na srodku pada)

settings

network settings (na samym dole)

internet connection settings

easy (ewntualnie custom - wired connection - auto detect - automatic - do not set - automatic - automatic - do not use - enable - x - test connection)

test connection

wszystko powinno smigac - NAT 2

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze do Ciebie pytanie i do wszystkich. Chodzi mi o ten kabel LAN. Czy to jest kabel ethernet ?i czy kabel telefoniczny do routera a potem kablem ethernet router z ps 3. a jak kompa musze miec 2 kable ethernet ? Proszę o jasne wyjaśnienie.

http://banita.pl/~pysiu/d-link/d-link%20neo.html to jest model D-link DSL G604. Jest jakaś różnica jak będe miał inny model ? I czy ustawienia go tez będą takie jak tu

na końcu tego poradnika jest aby odchaczyć protokuł dsl ale jak ja to odchaczam to mam coś tam jeszcze wprowadzić a jak nie to robie to i jak patrze czy ustawenia sie zapsały to nie zapisały się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze do Ciebie pytanie i do wszystkich. Chodzi mi o ten kabel LAN. Czy to jest kabel ethernet ?i czy kabel telefoniczny do routera a potem kablem ethernet router z ps 3. a jak kompa musze miec 2 kable ethernet ? Proszę o jasne wyjaśnienie.

http://banita.pl/~pysiu/d-link/d-link%20neo.html to jest model D-link DSL G604. Jest jakaś różnica jak będe miał inny model ? I czy ustawienia go tez będą takie jak tu

na końcu tego poradnika jest aby odchaczyć protokuł dsl ale jak ja to odchaczam to mam coś tam jeszcze wprowadzić a jak nie to robie to i jak patrze czy ustawenia sie zapsały to nie zapisały się.

tak do routera podlaczyc musisz kabel telefoniczny (RJ11), a ps3 i pc podlacz kablem ethernet (RJ45). A kabli RJ45 musisz miec tyle ile urzadzen chcesz do routera podłaczyc.

Ja mam liveboxa wiec nie pomoge tobie z tym d-linkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm dziwne. Myślałem że potrzebuje kablem router z ps 3 podłączyć ;p. Ale popatrz. Skoro podłączam kabel RJ11 do rutera to jak skonfigurować router skoro mam go tylo podłączonego do kabla telefonicznego ? I jeszcze jedno i ostatnie pytanie. Czy ten kable telefoniczny to te gniazdko które łączy się z modemem czy tam gdzie również mam podłączony modem ?

Proszę o odpowiedz i już nie zawracam tyłka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm dziwne. Myślałem że potrzebuje kablem router z ps 3 podłączyć ;p. Ale popatrz. Skoro podłączam kabel RJ11 do rutera to jak skonfigurować router skoro mam go tylo podłączonego do kabla telefonicznego ? I jeszcze jedno i ostatnie pytanie. Czy ten kable telefoniczny to te gniazdko które łączy się z modemem czy tam gdzie również mam podłączony modem ?

Proszę o odpowiedz i już nie zawracam tyłka :D

jak podlaczysz kabel telefoniczny do routera to jeszcze musisz podlaczyc router z pc kablem ethernet, zeby skonfigurowac router. Ja zeby to zrobic musze w pasku adresu w firefox wpisac 192.168.1.1 i podac uzytkownika i haslo. ty pewnie bedziesz mial podobnie

jak dla mnie kabel telefoniczny jest mniejszy od kabla ethernet (babel ethernet sklada sie z 7 kabelkow, a telefoniczny z 2 albo 4). w googlach wpisz sobie kabel telefoniczny i grafiki przejrzyj. Albo w wikipedii sprawdz

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok oka jak juz skonfiguruje router to odłączam kabel ethernet od pc i do ps 3 podłączam czy potrzebuje 2 kabli ?

pytam się bo dzisiaj router kupuje i musze się upewnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ok oka jak juz skonfiguruje router to odłączam kabel ethernet od pc i do ps 3 podłączam czy potrzebuje 2 kabli ?

pytam się bo dzisiaj router kupuje i musze się upewnić

potrzebujesz tyle kabli ile urzadzen chcesz podlaczyc poprzez router do internetu. PS3 - jeden kabel, PC - drugi kabel, Inne urzadzenie - kolejny kabel. Jak chcesz miec ps3 tylko podlaczone to jeden kabel wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od ponad roku chodził mi ładnie net na ps3 a tu nagle w poniedziałek włączam i nic.Tzn. nie wyskakuje żaden error ,łączy sie ale czekam 3 godziny i nic.Daje na test i pierwsze ok a internet connection:łączy sie ale mozna czekac dwa dni i nic.Konfigurowałem routera formatowałem hard disc wpisywałem ręcznie ip itd. i dalej to samo.Internet mam w Comtelnet 2 mb ,router Longshine Lsc-wr5-2214-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już router adsl ale nie wiem czy trzeba usuwać neo tp czy można mieć ją nadal zainstalowaną. Bo jak coś mi pójdzie nie tak to co ? będę się znowu z neo instalacją męczył. A i jeszcze jedno w instrukcji podają żeby podać hasło i nick ale nie chodzi mi o "admin " hasło "admin" tylko o to jak tam później jest. Mam podać nick neo i hasło jakie sobie tam wprowadzałem czy jakieś wymyślony nick i hasło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj neostradę i modem

Nick i hasło w routerze wpisujesz takie jakie masz przy instalacji neostrady

Będziesz mógł grać na konsoli (online) nie mając włączonego komputera

Edytowane przez PROT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ;)

poczekaj jeszcze ;-) jest taka sprawa bo... jak usuwam neostrada każe mi jakiś dysk game shadow włożyć skąd mam ją wytrzasnąć. Klikam anuluj i sie usuwa neostrada ale nie wiem czy dobrze . Jak mam usunąć modem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×