Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Panowie mam problem ponieważ mam NEOSTRADĘ 1 MB router badziewny raczej ZTE 831AII oraz posiadam konsolę PS3 i X360. Oto w czym mam problem jak mogę zrobić NAT OTWARTY dla oby tych konsol? np PS3 wykorzystuje port 3074 do COD BO, a X360 do COD MW Czy możliwe jest przekierowanie tego samego portu do różnych urządzeń aby działały NIE JEDNOCZEŚNIE(a może da się aby pracowały jednocześnie nie znam się ale byłoby SUPER) ale po wyłączeniu jednego.np:

Przykład.

Chciałbym najpier pograć sobie w COD BO na NACIE OTWARTYM na PS3 a po wyłaczeniu konsoli zaraz potem zagrać w COD MW na X360 rónież na NACIE OTWARTYM(a może dałoby się jednocześnie grać i w BO I MW na różnych konsolach na NACIE OTWARTYM?). Czy da się tak zrobić? słyszałem coś o port triggering ale chciałbym spytać fachowców czy to wypali no i prosze o inne rady bo mój ZTE nie ma takiej opcji...a może w neostradzie się nie da? Nie mam pojęcia myślę że inni tego problemu nie mają tak więc sami widzicie, że ja potrzebuję pomocy.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Nuke a włączyłeś w PS3 funkcję UPnP ? Nie tylko w routerze !

Jeżeli UPnP jest wyłączony w konsoli to możecie mieć problem z komunikacją głosowa

Jak ktoś nie ma w routerze funkcji UPnP to powinien dodatkowo otworzyć port dla PS3 UDP --3658

http://manuals.plays...ectadvance.html

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko powłączałem i nic dalej nie wiem jak zrobić NAT otwary na obu konsolach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Witam,

Najprawdopodobniej jest to wina routera, możliwe że się przegrzewa, ale jeżeli ma dogodne warunki i na komputerze np. dobrze działa to zaktualizuj firmware routera i jeszcze raz ustaw w konsoli opcje sieciowe.

Pozdrawiam

P.S. A tak przy okazji.

http://www.google.pl...6bcf0315f0ab1fb

Firmware zaktualizowany, opcje sieciowe ustawione. Teraz rozłącza po szybciej, komp działa bezproblemowo.Może trzeba jeszcze coś ustawić np; jakieś porty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc panowie ale już zdecydowałem kupuję nowy porzadny router Tp-Link W8901G ADSL. podrawiam i dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki router polecacie? mam neta z UPC kabel podłączony bezpośrednio do PC-ta, oczywiście z konsolą ma się łączyć bezprzewodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jaki router polecacie? mam neta z UPC kabel podłączony bezpośrednio do PC-ta, oczywiście z konsolą ma się łączyć bezprzewodowo.

Praktycznie każdy markowy być dobry. Polecam TP-Link, D-Link, Edimax'a, Linksys'a czy NetGear'a.

Hmm. masz kabel RJ-45 czy RJ-11?

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada router netgear wgr612 , potrzebuje ustawienia do tego gówna bo mnie zara szlak trafi :verymad:. Konsola w sieci jest kilka minut i ją wywala.Jeszcze się tak na to cudo nie wk.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy ktoś posiada router netgear wgr612 , potrzebuje ustawienia do tego gówna bo mnie zara szlak trafi :verymad:. Konsola w sieci jest kilka minut i ją wywala.Jeszcze się tak na to cudo nie wk.....

Aktualizuj router ;) mam ten sam router

Edytowane przez Genax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aktualizuj router ;) mam ten sam router

router jest zaktualizowany , tylko czemu mnie zaraz z neta wywala , normalnie :scare:

:angry: borislaw66.png

Edytowane przez arti-eldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zanim ktoś zdecyduje sie na nowy router musi być pewny że nie jest to wina konfiguracji

Podawajcie zawsze kto jest waszym dostawcą internetu. Jest to bardzo ważne

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy markowy być dobry. Polecam TP-Link, D-Link, Edimax'a, Linksys'a czy NetGear'a.

Hmm. masz kabel RJ-45 czy RJ-11?

Pozdrawiam

RJ-45

czy router musi obsługiwać jakieś konkretne protokoły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Otoz, przez wiekszoasc czasu łaczyłem sie z intenetem (PS3) korzystajac z WiFi. Sytuacja sie jednak zmeinila i poki co nie mam dostepu do routera, a zalezy mi na ponownym połaczeniu z internetem. Planowałem to poprzez podłaczenie kabla LAN (z ktorego aktualnie korzysta komputer), do PS3. Tak tez zrobilem, w ustawienaich sieci probowałem sie polaczyc jednak bezskutecznie, nie udalo sie pobrac adresu IP.

Jest to sieć lokalna, na klatce schodowej znajduje sie skrzynka, połaczona swiatłowodami z głownym serwerem. Predkosc wynosi w graniacahc 12 mib/s. Prosze o pomoc w skonfigurowaniu tejze sieci na PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nic nie zrobisz, bo prawdopodobnie admin sieci musi dodać MAC ID konsoli do routera.

PS. Na przyszłość poszukaj odpowiedniego tematu :thumbsup:

Edytowane przez kill
Połączono tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob sprawdzic adres MAC konsoli? Skontaktuje sie z administratorem i moze uda mi sie go przekonac ;)

Temat sprawdzalem, ale nie wzialem pod uwage, ze dotyczy on wszelkich problemow z siecia ;) Dziekuje za przeniesienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety PS3 nie ma opcji klonowania MAC adresu, wiec nic z tego, bez routera sie nie obejdzie. Dziekuje za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuj router ;) mam ten sam router

jak go skonfigurowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem ps3. Mam problem z netem. Nie mogę się połączyć z play station network. Wyskakuje błąd:

"Podczas komunikacji z serwerem wystąpił błąd.

To jest błąd serwera DNS.

(80710102)"

Posiadam dość słabe łącze (lekko ponad 1mb) radiowe, router d-link dir 615. Sprawdzałem łączność, była w granicach 70% (dokładniej 67% z tego co pamiętam). Router jest daleko od ps3, na innym piętrze. Wysyła też sygnał do laptopa i tam ładnie śmiga. Pomożecie mi uporać się z tym problemem?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ps3 od dawna i teraz po tej konwersacji dziala wszystko itd. Mam pare profili na ps3 i jak wszedlem na 1 z nich ktorego nie uzywam i kazano mi zmienic haslo ale zbyt leniwy bylem i nie zmienilem tylko cancel (anuluj) dalem to gdy wszedlem na swoj glowny profil pisalo ze zostalem odlaczony od uslugi PSN. Wcisnalem Sign In (Zaloguj sie) i pisalo tak jak pare dni temu ze : PlaystationNetwork jest w trakcie konserwacji prosze sprobowac pozniej czy cos takiego. Wylaczylem i wlaczylem i dziala. To nie troche dziwne ze taki komunikat wyszedl? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jak go skonfigurowałeś

Google nie boli :) Upgrade jest prosty.

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem ps3. Mam problem z netem. Nie mogę się połączyć z play station network. Wyskakuje błąd:

"Podczas komunikacji z serwerem wystąpił błąd.

To jest błąd serwera DNS.

(80710102)"

Posiadam dość słabe łącze (lekko ponad 1mb) radiowe, router d-link dir 615. Sprawdzałem łączność, była w granicach 70% (dokładniej 67% z tego co pamiętam). Router jest daleko od ps3, na innym piętrze. Wysyła też sygnał do laptopa i tam ładnie śmiga. Pomożecie mi uporać się z tym problemem?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Witam,

Jeszcze raz wszystko od nowa skonfiguruj, a router'owi wgraj nowy firmware.

Pozdrawiam

Witam, mam ps3 od dawna i teraz po tej konwersacji dziala wszystko itd. Mam pare profili na ps3 i jak wszedlem na 1 z nich ktorego nie uzywam i kazano mi zmienic haslo ale zbyt leniwy bylem i nie zmienilem tylko cancel (anuluj) dalem to gdy wszedlem na swoj glowny profil pisalo ze zostalem odlaczony od uslugi PSN. Wcisnalem Sign In (Zaloguj sie) i pisalo tak jak pare dni temu ze : PlaystationNetwork jest w trakcie konserwacji prosze sprobowac pozniej czy cos takiego. Wylaczylem i wlaczylem i dziala. To nie troche dziwne ze taki komunikat wyszedl? ;>

Witam,

Zmień hasło na stronie internetowej Playstation lub spróbuj stworzyć nowy profil lokalny i przypisać ten internetowy.

Najwyraźniej Sony nie tylko to spie..... leniwce.

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Google nie boli :) Upgrade jest prosty.

Witam,

Jeszcze raz wszystko od nowa skonfiguruj, a router'owi wgraj nowy firmware.

Pozdrawiam

Witam,

Zmień hasło na stronie internetowej Playstation lub spróbuj stworzyć nowy profil lokalny i przypisać ten internetowy.

Najwyraźniej Sony nie tylko to spie..... leniwce.

Pozdrawiam

Za

no to żeś mi pomógł , wszystko sprawdzałem i ustawiłem a i tak po paru minutach wywala z neta. Myślałem że może ktoś coś pomoże :sweat: .

Edytowane przez arti-eldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za

no to żeś mi pomógł , wszystko sprawdzałem i ustawiłem a i tak po paru minutach wywala z neta. Myślałem że może ktoś coś pomoże :sweat: .

Pożycz od kogoś router i sprawdź na nim to przynajmniej się dowiesz czy to wina konfiguracji czy samego routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale przeczytałem na jakimś forum że zmienienie adresu DNS w konsoli na 4.2.2.2 i 4.2.2.1 pomaga a jeśli nie to zmienić ten drugi adres na 4.2.2.3. Mi to pomogło i może komuś też się to przyda, dlatego to tutaj zamieszczam.

Dodam, że nigdy nie miałem żadnego problemu z połączeniem się przez wi-fi z innymi urządzeniami, tylko PS3 sprawiło mi taki kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×