Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Popędź bo nic nie poprawisz, IP masz dobrze przydzielone pod warunkiem, że ten MAC co tam jest wpisany w Manuall to jest MAC konsoli, nie jestem pewien co do DNS, może w zakładce DNS server 1 skasuj te IP co tam masz wpisane i zostaw okno puste, jak to nie pomoże to już nie wiem, spróbuj jeszcze na kablu się podłączyć do routera jeśli masz taką możliwość i wtedy sprawdź, u mnie to pomogło...

PS. a ogólnie masz połączenie z internetem w konsoli? czy tylko ci pes nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popędź bo nic nie poprawisz, IP masz dobrze przydzielone pod warunkiem, że ten MAC co tam jest wpisany w Manuall to jest MAC konsoli, nie jestem pewien co do DNS, może w zakładce DNS server 1 skasuj te IP co tam masz wpisane i zostaw okno puste, jak to nie pomoże to już nie wiem, spróbuj jeszcze na kablu się podłączyć do routera jeśli masz taką możliwość i wtedy sprawdź, u mnie to pomogło...

PS. a ogólnie masz połączenie z internetem w konsoli? czy tylko ci pes nie działa?

net w konsoli smiga normalniee, w pesie moge grac quick match, problem jest kiedy chce sie z kim ustawic na lobby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie rozwiązałem problem z nat3 ! :woot: Okazało się że to nie porty w routerze były problemem a dostawca internetu ! To właśnie on blokował porty i jakiekolwiek odblokowywanie portów routerze nie miało żadnego znaczenia.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz dlaczego w trakcie testu połączenia nie sprawdza mi prędkości wysyłania i pobierania ?

Zamieszczam zdjęcie które dokładniej zobrazuje problem :

http://img143.imageshack.us/i/natyd.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz NAT type 1 . wiec nie przejmuj sie, ze nie podaje ci tych predkosci. pozatym one sa tylko orientacyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

chciałbym podłączyć moją PS3 do sieci. Internet mam od Netii, router to Asmax AR 1004g. Gdy biorę połącz bezprzewodowo, wykrywa mi moja sieć, i wyświetla ją na 2 sposoby (być może 2 wpis to internet sąsiadów, ale nie pokazuje się nazwa) w każdym razie przy (moja nazwa sieci) pokazuje się ok 65 % - pierwsze pytanie, czy tylko wystarczy i czy jest ok? Ale gdy chcę połączyć się z siecią wpisuje hasło WEP2 (czy coś w tym stylu) to wyskakuje mi że limit czasu na połączenie upłynął a czasami jeszcze jakiś błąd i nijak nie mogę się połączyć z siecią. Nie wiem jak doblokować jakie porty i jak ustawić ręcznie połączenie z internetem więc będę wdzięczny za prostą instrukcję połączenia.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Routerki ktore znalazles nie sa zle, ale wybrałbym TP-linka TL-wr740n lub cos z D-linka np. DIR-600.Oba routerki charakteryzują sie stablina pracą, dobrym zasięgiem, prostotą konfiguracji nawet dla laika. Za d-linkiem przemawia jeszcze dodatkowo mozliwosc wymiany anteny na mocniejsza (można ja odkręcić). Cenowo mniej więcej tak samo.

Wybór należy do Ciebie.... ;)

Wybralem TP-Link TL-wr740n i nie spodziewalem sie ze tak wszystko szybko uda mi sie ustawic. Instalacja routera szybko i bez problemow, internet w laptopie smigal od razu, zabralem sie za ps3, wzialem konfiguracje latwa-bezprzewodowa i samo sie wszystko wykrylo, bylem w szoku, zupelnie nic nie musialem wprowadzac recznie ani ustawiac, ps3 samo zrobilo, i wszystko smiga super. Dzieki asek22 za doradzenie w wyborze routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie?

Jak mam w ps3 internet po kablu,to aby grać i sefrować po necie na ps3 to komputer musi być włączony?(nie mam routera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem polega na tym, że w opcjach sieci w ps3 mam widoczne NAT type 2, ale w grach widnieje, że mój Nat jest ograniczony. Posiadam wyłącznie modem i do niego jest podłączone bezpośrednio ps3 kablem ethernet i komputer kablem USB. Czy może ktoś powiedzieć co zrobić, bym miał NAT otwarty? Bardzo tego potrzebuję, bo znajdowanie gier przy tym NAT to bolączka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako iż od niedawna jestem posiadaczem konsoli PS3 chcialbym podlaczyć ja do internetu ale problem polega na tym ze kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrac.

SZUKAM OD KILKU DNI I NIE ZNALAZLEM SENSOWNEJ ODPOWIEDZI MAM NADZIEJE ZE MI POMOŻECIE

posiadam konsole ps3 slim 250 gb patch 3,55

modem thompson speedtouch 350

mam nadzieje ze mi pomożecie

na inne pytania moge odpowiedziec prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polacz konsole z pc kablem lan. w windowsie udostepnij polaczenie internetowe i powinno dzialac.

najlepiej byloby gdybys kupil router

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak k...a nie pasuje. kabel lan = kabel z końcówka rj45. musi pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze to co widzę , kupie router bedzie mniej problemow

edit@

juz wiem w czym problem moj kabel jest odrobine wezszy od rj45 jutro kupie odpowiednia przejsciowka i napisze dzieki za odp.

Edytowane przez Derex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie, (Jesli było to Juz na forum to sory) czy da sie udostępnić internet dla konsoli poprzez telefon z wm, czyli przez sieć komórkowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawic polaczenie kkablem eternet z ps3 poprzez cyfrowy polsat? ciagle w ps3 pisze ze uplynol dozwolony czas proby uzyskania adresu ip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem na tyle zboczony, że wypiąłem kompa i kabelkiem bezpośrednio spenetrowałem plejkę :) Żadnych routerów i takich tam.

Edytowane przez Gedeon1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z netem ktory juz poruszalem w watku Killzone 3. Co jakis czas wyrzuca mnie z gry. I co ciekawe Internet zawsze rozlacza mi sie co godzine O 15:00 16:00 i tak dalej. Sprawdzilem w tym czasie czy dziala internet bezprzewodowy (na ipodzie) i oczywiscie tez nie dziala. Czy ktos sie spotkal z czyms takim ? Czy w routerze jest jakas opcja za to odpowiedzialna ? Dodam tylko ze internetu nie moge podpiac bezposrednio do ps3 bo wtedy mi wogole konsola nie wyszukuje tego polaczenia. Kumpel ma internet z tego samego zrodla (inny router) i nie ma takich Problemow

(Router D-Link DIR 300 2mb radiowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narzekacie na lagi bo portow nie umiecie pootwierac :D ja otwarlem i zadnej zwiechy kosa za 1 razem zawsze wchodzi. chyba nawet w instrukcji gry sa podane porty ktore trzeba otworzyc. ale wiem wy nie czytacie instrukcji a wy z tej mafi [wymoderowano]

potwiwerdzam to co mówi @switonmc choćby po problemie z fifą 11, gdzie nadałem ps3 nowe ip nie przekierowując nic w routerze i problem był taki, że jak grałem jako bodajże "gość" wszystko było ok, natomiast gdy byłem gospodarzem nie mogłem w ogóle zatwierdzić drużyny, nie nie reagowało... i teraz teorie spiskowe...

- brak możliwości komunikacji w lobby - podejrzewam, że wsytępuje gdy osoba zakładająca lobby lub któryś z osób w lobby ma zamknięty port - brak możliwości przesyłania głosu (bo z tego co rozumiem hostem w tedy jest jeden z nas)

- osoba zakładająca grę lub członek drużyny ma zamknięte porty - matchmaking jest robiony na zasadzie możliwości komunikacji wszystkich userów i wychodzą takie bajery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafalik a jak masz przydzielony sygnal ? po mac adresie ? raczej tak bo skoro konsola podpieta pod net nie dziala to raczej tak jest zadzwon do operatora i podaj im mac adres ps3 i ten mac adres sklonuj w ustawianiach rutera to powinno pomoc - ja mialem podobnie w BC2 ze niby o rownych godzinach rozlaczalo w killzonie tez non stop diskonekty byly - a masz pelny test sieci w konsoli razem z testem szybkosci ? i masz komunikat na dole ze ruter nie obsluguje czesciowych adrresow ip ? jak zmienilem mac adres u prowajdera to jakims cudem net na konsoli zaczal inaczej dzialac - sprobuj tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test w konsoli mam caly z szybkoscia itd . zadnego komunikatu nie mam ze router nie obsluguje czesciowych adresow ip.

Wklejam konfiguracje routera jak by co

457b2d6d.jpg

1c852688.jpg

2362f209.jpg

c7fe01ab.jpg

145a8c82.jpg

Zadzwonie jutro do providera i sie spytam. Przepisalem wszystkie dane z umowy przy konfiguracji neta (podlaczony bezposrednio bez routera) i nic to nie dalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadeon jak kablem laczysz to i tak masz te porty zablokowane ;) jak chcesz to choc na ustawke na kosy to zobaczymy kto ma lagi :D mi gra szybciej nawet sie wgrywa i wczytuje statystyki kos broni i leaderbordy

dla niedowiarkow polecam w google wpisac port forwarding i tam jest 1 link z kazdym routerem i opisem jakie porty do jakiej gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadeon jak kablem laczysz to i tak masz te porty zablokowane ;) jak chcesz to choc na ustawke na kosy to zobaczymy kto ma lagi :D mi gra szybciej nawet sie wgrywa i wczytuje statystyki kos broni i leaderbordy

dla niedowiarkow polecam w google wpisac port forwarding i tam jest 1 link z kazdym routerem i opisem jakie porty do jakiej gry ;)

Masz rację, ale tylko w przypadku gdy kablem łączy się z routerem. W innym razie nie ma sensu odblokowywania portów :)

Edytowane przez Szlachcic*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadeon jak kablem laczysz to i tak masz te porty zablokowane ;) jak chcesz to choc na ustawke na kosy to zobaczymy kto ma lagi :D mi gra szybciej nawet sie wgrywa i wczytuje statystyki kos broni i leaderbordy

dla niedowiarkow polecam w google wpisac port forwarding i tam jest 1 link z kazdym routerem i opisem jakie porty do jakiej gry ;)

O ILE DOBRZE MYŚLĘ TO PORTY SĄ DLA OSÓB KTÓRE MAJĄ WŁĄCZONEGO FIREWALLA

Edytowane przez AGArtha
Regulamin § II pkt. 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×