Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

po wklepaniu podanej przez Ciebie komendy wyglada to u mnie nastepująco: (czas praktycznie cały czas(!) waha sie miedzy 16-17ms)

reply from 213.180...27: bytes=32 time=17ms TTL=56

i co jakis czas pojawia sie

request timed out

czyli mam tak czasem z 20 wierszy z odpowiedzią z servera potem jedna linijka request timed out, potem znów np 5 odpowidzi i koljny rrequest timed out

screen

zdaza sie czasem ze czas podskoczył z tych 16-17 do 88 lub nawet 108 ale to sie zadko zdarza (ten wynik nie załapał sie na screena

czyli za kazdym razem jak sie pojawia komunikat request timed out jest to rownoznaczne z lagiem w grze ?

pingn.jpg

EDIT! udało mi sie podpiąc neta bezposrednio do laptopa omijajac router, i przepuszczając test pingowy dalej wystepują request timed out ale troszke rzadziej

co do resetowania ustawien routera, wystarczy ze uprzednio zapisze ustawienia do pliku , z resetuje router i w kleje ustawienia ? czy wazne jest by wklepywac je manualnie ? a moze reset routera nie ma sensu skoro podobne symptomy są jak go nie ma podłaczonego ? np teraz patrzee na CMD i na około 80linijek ktore mi sie miesczą na monitorze 5 jest request timed out

Edytowane przez krishafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz spoko łącze- ja na 6MB od tp mam pingi do onetu po ok. 47-50 ms, więc Ty masz szybko. Z tym, że u mnie znacznie rzadziej "request timed out", ale nie sądzę, żeby to była przyczyna lagów... poczekaj, aż PSN na dobre wstanie i wtedy zobaczysz.... Jeśli tak, jak mówisz bezpośrednio na laptopie masz prawie tak samo, to nie ma co kombinować z routerem- możesz jedynie go co jakiś czas resetować, np. odłączając zasilanie i włączając ponownie po kilku sek. - może dawno nie był resetowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie tak spoko w zasadzie nie powinno być błedów request timed out

wejdź na http://www.ip-adress.com/ i pinguj ten adres i powiedz czy też masz błędy tak z 5-15 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No nie tak spoko w zasadzie nie powinno być błedów request timed out

wejdź na http://www.ip-adress.com/ i pinguj ten adres i powiedz czy też masz błędy tak z 5-15 min

jak pinguje to ip z podanego linku time=6ms i przez 10 minut pingowania timeout wyskoczyło conajmniej 13razy - wiec taka sama sytuacja jak przy pingowaniu onet.pl

byłem przed chwilą u providera i mówił ze wysle jutro jakąś ekipe, mozliwe ze cos sie podziało na wtyczkach. co prawda martwi mnie to ze jak jade przez router to wydaje mi sie ze troche czesciej dostaje timedout, sam juz nie wiem

EDIT

zrobiłem test na kablu ping jest w granicach 1/2 ms ale zrywanie jest tak samo częste, na nieco ponad 10 minut było ich 14 wiec wina routera chyba odpada

Edytowane przez krishafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zrobiłem test na kablu ping jest w granicach 1/2 ms ale zrywanie jest tak samo częste, na nieco ponad 10 minut było ich 14 wiec wina routera chyba odpada

A więc problem leży w urządzeniu modemie/routerze twoim lub dostawcy - bo pingujesz własne IP

I tu leży problem - czyli dzwonisz do dostawcy i opisujesz problem, no chyba, że puszczasz sobie jakieś p2p - ale zakładam, że nie

Tak z ciekawości co najwyżej możesz podać od kogo masz internet - ale to już mniej ważne

Pozdrawiam

Edit)

Wcześniej pisałeś, że podpiołeś się bez routera zrób to samo jak dalej będą błędy to wyeliminujesz własny router nie doczytałem

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Mam bardzo wielki problem z PES 2011 a mianowicie z grą online, paczki z aktualizacją mogę bez problemu ściągać, ale jeżeli chodzi o samą grę to nie mogę nic zrobić ;/

Wyskakuje mi taki komunikat:

unable to connect to connection test server

the server may be too busy or taken down for maintenance work

communications may also be restricted by your firewall software or router

Nigdzie nie mogłem znaleść odpowiedzi albo pomocy do konca problemu, więc prosze tutaj bo wiem, że nie ktorzy sie na tym znają. W innych tematach pisali mi żebym odblokował porty (czego nie umiem zrobic i nikt mi nie pomogl tego zrobic), gdzie indziej pisali mi ze musze miec wyswietlany TYP NAT w ustawieniach sieci, nie mam i nie umiem zrobic zeby mi go wyswietlalo ;/ Bardzo prosze o pomoc !

Posiadam PS3 slim 250gb, neostrada 6mb i router D-link DSL-2640B

Edytowane przez Dzimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema dziś grałem sobie w uncharted2 po necie kiedy niechcący wyłączyłem listwę i cały komp z ruterem się wyłączył i teraz nie wykrywa access point w ps3 i nie ma neta a był co mam teraz zrobić ( wszystkie dane mam ustawione i net na ps3 był bezprzewodowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dokładne przeczytanie tego co napiszę, z góry uprzedzam, że mogę się wyrażać nieprofesjonalnie, ale postaram się wyjaśnić wszystko jak najdokładniej. Mniej więcej w dniu awarii kupiłem konsole, ale nie w tym problem mam MODEM w sieci Aster podłączam modem do konsoli (przy tym samym odłączając od komputera) musiałem przejść przez 6 stron umowy aster w formie elektronicznej na konsoli i się udało. IP mi potwierdziło i połącznie również ściągałem 3.61 miałem z 12% i upłynął czas połączenia próbuje znów i IP mi potwierdza a połączenia nie. Wchodzę w ustawiania sieciowe biorę łatwe >przewodowe i test połączenia i znów "Upłynął czas połączenia z Internetem. Błąd serwera DNS 80710102". W sugestie błędu mi mówią, żebym wszedł w ustawienia przewodowe>niestandardowe i coś tam zrobił z PPPoE, a jeżeli nie znam loginu i hasła do PPPoE to skontaktował sie z moim abonamentam. No to idę do Aster i mi mówią, że nic takiego oni nie montują itd...

Ludzie! nie wiem co robić pomóżcie mi proszę :(, kurna napaliłem się na multi w Crysisie a tu dupa, kumpel też miał ten problem (Aster), ale brat mu pomógł a on sam nie wie co i jak, prosiłbym o łatwą w miarę odpowiedź :(

Powtarzam!

IP; potwierdzony

Połącznie: Upłynął czas itd "80710102" Błąd serwera DNS.

Gdy wszedłem w ustawienia sieciowe to wszystko się zgadzało Proxy nie używaj itd. i było DNS - (pusto), gdy próbowałem ustawić dns to miałem 0. 0. 0. 0. i mogłem ustawić od 0 do 223.

Pisać pod postem o potrzebne dalsze info, wszystkiego udzielę naprawdę, błagam pomóżcie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli opisujesz jakiś problem z siecią musisz podać przede wszystkim mówiąc po chłopski kto daje ci internet

Jak sie łączysz np: router i jaki.

Internet mam od lokalnego dostawcy, radiówka. Ten właśnie gość zakładał mi sieć, to jest modem i router, czy jakoś tak. W każdym razie są dwa urządzenia, nie wiem dokładnie jakiej firmy (jak wstukuję adres IP w przeglądarkę jest napisane "WLAN Broadband Router". Czym jest Clone MAC? Bo znalazłem to na tej stronie i nie wiem co z tym zrobić. Wpisać adres konsoli?

Edytowane przez Shadow16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem PS3 ;)

Wiem, wiem, wiem, temat był przerabiany miliard razy "jak podłączyć PS3 do internetu" ale mi cały czas wyskakuje ten irytujący problem.

Ale mam jeden zasadniczy problem. Chcąc podłączyć się do sieci wi-fi, albo nawet przez kabel, konsola wyświetla mi błąd o serwerze DNS (80710101). Proszę was tylko o nie odsyłanie mnie do googli, bo tam już szukałem i nie znalazłem nic co by mi pomogło.

Wiem, że karta sieciowa w konsolce jest ok, ponieważ postawiłem sieć bezprzewodową przez htc desire Z i wszystko działało super. Próbowałem już robić to co radzili aby zrobić z tym błędem no i nadal lipa. Męczę się już z tym od paru ładnych godzin i cąły czas nic.

Mój router to: Linksys Broadband Router WRT54G. Czekam na wskazówki, może już ktoś miał ten sam problem? Co powinienem zrobić z routerem? Już go restartowałem wprowadzałem wszystko ręcznie i w routerze i na ps3 i nadal nic. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kilku postów nade mną. Ludziska! :) Ustawcie sobie w routerze IP konsoli (do znalezienia w opcjach), w strefie DMZ (nie ma nic lepszego), a w konsoli wszystko na auto. Jeśli to nie pomaga, to moim zdaniem wina leży po stronie dostawcy. Np. Nie pozwala na podłączanie różnych MACów, blokują ruch p2p, porty itp, itd. Różne są blokady. Tu żadne cuda i grzebanie w opcjach nic nie pomoże! Wszystko to można odblokować dzwoniąc do nich. Nikt nie powiedział, że kupując internet kupuję się go do PC. Teraz można już nawet do telewizora. I obowiązkiem dostawcy jest podłączenie sygnału tam gdzie wy chcecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pomógł taki bardzo przyjemnie napisany poradnik (nie mam routera D-link, ale dane opcje wyglądały podobnie), może rozwiąże też część Waszych problemów:

>Router setup for dummies<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od niedawna mój dostawca internetu (radiowy 5 GHz) proponuje publiczny adres IP za free. Czy warto z punktu widzenia multi przez PSN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od niedawna mój dostawca internetu (radiowy 5 GHz) proponuje publiczny adres IP za free. Czy warto z punktu widzenia multi przez PSN?

Jak za free to warto nie tylko ze względu na PSN ale czasem i inne usługi jak i dostęp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do "saracen" lub kogoś innegokto zna odpowiedź . Włączam opcję UPnP w routerze wyłączam router włączam ponownie odpalam PS3 i rzeczywiście jest NAT OTWARTY(w GRACH), ale UWAGA!!! jeśli wyłączę ponownie router i włączę (musze go wyłączać na noc,proste) to "fajka" UPnP w opcjach routera jest natomiast w PS3 (w GRACH) NAT JEST OGRANICZONY. Czy to normalne że router nie zapamiętuje w rzeczywistości opcji "UPnP"? po wyłączeniu teoretycznie zostaje zapamiętana natomiast praktycznie ZNIKA. Czy każdy router tak ma? bo jeśli nie to na 1000% kupię lepszy router ale wolę się upewnić czy to wina routera żeby nie wyszło że wale kasę na marne.pzodrawiam i czekam na odpowiedź :) prosze o pomoc już męcze się z tym miesiąc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pragnę przypomnieć że jeśli chodzi o zrywanie połączenia to ja męczyłem sie długo miałem wszystko w porzadku Naty i inne - już o tym pisałem - Jeśli prowajder przydziela sygnał po MACu to podajcie mu MAC karty sieciowej PS3 i ten sam MAC sklonujcie w ruterze - u mnie wszystkie problemy z łączem zniknęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nuke Gdzieś juz słyszałem o podobnym problemie i nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Musiałbym osobiście to sprawdzić to może wtedy bym wiedział o co biega.

Czy inne routery tak maja ? Mój nie.

Masz neostradę więć polecam ci Tp-Linka z możliwością jeszcze stawiania sieci bezprzewodowej w domu. W razie problemów pomoge w konfiguracji

http://cokupic.pl/produkt/Tp-Link-TD-W8901G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O widzisz Saracen "dobry z ciebie chłop"

1.Posłuchaj chyba tak zrobię kupię ten router poniważ tak to bym ustawił opcję UPnP i problem byłby z głowy co nie nie trzeba by było bawić się z portami zgadza się?

2.Czy ten router ma możliwość włączenia UPnP?

3.A ty masz PS3+X360? czy tylko PS3 i zawsze NAT masz otwarty zgadza się (a jeśli masz X360 to jaki masz nat również na Xboxie?

4.Jak masz podłączone PS3 z netem przez Wi-fi czy ETHERNETEM?

PS: dałbyś mi nr GG to pogadalibyśmy poza forum co ty na to?

Sorry że tyle pytań ale jestem ciekawski :) pozdrawiam i czekam na odpowiedź na te pytanka

Edytowane przez Nuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz Saracen "dobry z ciebie chłop"

1.Posłuchaj chyba tak zrobię kupię ten router poniważ tak to bym ustawił opcję UPnP i problem byłby z głowy co nie nie trzeba by było bawić się z portami zgadza się?

ja mam router i działa bez zarzutów. a do nowych nie należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m0rfi a ty masz tylko PS3 czy również X360? w jaki sposób masz podłączone konsole i jaki NAT masz w grach na PS3? i czy włączona w routerze funkcja UPnP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nuke

ad1 --- tak

ad2----tak

ad3 --- Obecnie tylko xboxa 360 slim. Przy PS3 NAT też miałem otwarty

ad4--- Łączyłem sie przez kabel a pózniej przez wi-fi

Włączenie UPnP zalecane jest właśnie przy COD Black Ops o którym wczesniej wspominałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Posłuchajcie zauważyłem bardzo dziwną rzecz a mianowicie: Powywalałem wszystkie te porty co ustawiałem w routerze włączyłem funkcję UPnP i jest tak: raz jest NAT OTWARTY a raz OGRANICZONY wiecie o co chodzi? wyloguję się z PSN i zaloguję=NAT OTWARTY wyloguję się i zaloguję ponownie=NAT OGRANICZONY.. Oco z tym chodzi bo teraz to już nie mam pojęcia a wy?

Edytowane przez Nuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam PS3 już od miesiąca. Nigdy nie miałem problemu z podłączeniem do internetu do dziś.

Internet mam z Neostrady TP i posiadam LiveBoxa, który łączy się z PS3 bezprzewodowo.

A więc problem polaga na tym, że kiedy np. Wchodzę w przeglądarkę pisze, że muszę wejść w Ustawienia -> Ustawienia sieci i skonfigurować połączenie internetowe.

Pokazany jest także kod błędu 80130182 (nie ma go na liście kodów błędów na PS3 Site)

Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne w LiveBoxie i zadziałało. Internet pojawił się na około 30 sekund, a potem dalej to samo.

I najważneijsze - na komputerze (także połączonym bezprzewodowo) internet działą bez problemu.

Proszę o pomoc.

Z góry Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem, konsola po 40 minutach rozłącza się i wyskakuje napis błąd serwera DNS 80710102.

Ps 3 podłączone jest przez wi-fi z routera netgear.

Dopisałem nr mac konsoli .

Co można jeszcze zrobić.

Pozdrawiam

borislaw66.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up

Witam,

Najprawdopodobniej jest to wina routera, możliwe że się przegrzewa, ale jeżeli ma dogodne warunki i na komputerze np. dobrze działa to zaktualizuj firmware routera i jeszcze raz ustaw w konsoli opcje sieciowe.

Pozdrawiam

P.S. A tak przy okazji.

http://www.google.pl/#hl=pl&biw=1280&bih=873&q=ps3+disconnecting+80710102&oq=ps3+disconnecting+80710102&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=108632l114982l0l6l6l0l5l0l0l148l148l0.1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=56bcf0315f0ab1fb

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×