Skocz do zawartości
monobloss

Socom 4

Rekomendowane odpowiedzi

socom-4-us-navy-seals-20100515083842750_640w.jpg

SOCOM 4 to kontynuacja jednej z najpopularniejszych serii sieciowych strzelanin na konsole z rodziny PlayStation. Za produkcję odpowiada studio Zipper Interactive, to samo, które stworzyło wcześniej najwyżej oceniane części cyklu.

Akcja gry osadzona jest w jednym z południowoazjatyckich państw, gdzie rewolucyjnie nastawiony reżim wojskowy w szybkim czasie przemocą przejął władzę. Swoje „reformy” rozpoczął od wymordowania stacjonujących tam sił NATO. Zadanie powstrzymania go spada oczywiście na nas. W tym celu obejmujemy dowództwo nad pięcioosobowym elitarnym oddziałem, w skład którego wejdzie czterech mężczyzn (Schweitzer, Wells oraz dwóch Koreańczyków) oraz po raz pierwszy w historii serii kobieta (znana jedynie jako „45”). Kampania składa się z 14 misji, które starczają na około 12 godzin zabawy. Wszystkie misje w kampanii połączone są w jedną nieprzerwaną całość. Nie ma tu wypoczywania w bazie i uzupełniania uzbrojenia między kolejnymi zadaniami. Sprzęt, z którym zaczynamy grę to jedyne, co otrzymamy od naszego dowództwa, resztę potrzebnych rzeczy musimy zdobyć na własną rękę.

Twórcy wyposażyli komputerowych wrogów w zaawansowaną sztuczną inteligencję, dzięki czemu potrafią oni m.in. zachodzić nas od flanki, kłaść ogień zaporowy oraz korzystać z osłon terenowych. Co więcej, nieprzyjacielscy dowódcy mogą nawet wzywać nalot na nasze pozycje, dlatego to od nich powinniśmy zawsze zaczynać eliminację wrogów. W walce pomocny okaże się nowy system dowodzenia, dzięki któremu szybko wytyczymy trasy przemarszu, wydamy rozkaz ataku czy ustawimy tryby zachowania. Wszystko to z poziomu samej gry - w SOCOM 4 nie ma miejsca na pełnoekranowe mapy taktyczne. Poza zabawą solo dostępny jest także multiplayer, w którym na raz na polu bitewnym może przebywać jednocześnie do 32 graczy.

Twórcy dużo uwagi poświęcili scenariuszowi i sposobowi jego opowiadania. Scenki przerywnikowe wpierw odgrywane były przez żywych aktorów i dopiero na tej podstawie Zipper tworzył ich trójwymiarową wersję. Dzięki temu zachowanie wirtualnych postaci jest bardzo przekonujące.

Gra oferuje dużą różnorodność map. Podczas zabawy toczymy boje nie tylko w dżungli i na plażach, ale również m.in. w miastach, wioskach oraz terenach górskich. Wszystkie lokacje są w pełni interaktywne i każdy budynek można zrównać z ziemią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terminarz beta testów:

  1. 15 marca - prywatna beta z dostępem dla wybranych
  2. 22 marca - dostęp dla posiadaczy PlayStation Plus
  3. 29 marca - wstęp dla właścicieli Killzone'a 3
  4. 5 kwietnia - otwarta beta

Stream jaki właśnie znalazłem ;p Fajnie to wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 marca - to z Killzone 3 odnosi się tylko do USA - tam dostawali kod na betę razem z K3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 marca - prywatna beta z dostępem dla wybranych

właśnie zostałem wybrany :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zostałem wybrany :P

Serio ? Ciekawe jak oni to wybieraja... Poprosze o kod, jak nie lubisz serii Socom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to jest kod jak kazdy inny, do wykorzystania wielorazowego.

Wiec nie obraziłbym sie jakby ktos podal : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kupuje w premiere ? Dobra gierka będzie. Wsparcie dla klanów, itp. Nie wiem co wybrać :) C2 lub Socom 4 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę w ciemno, choć nie wiem czy tak jeszcze można powiedzieć :) Przekonały mnie te filmy:

- misja

- tdm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mętlik w głowie.

Z jednej strony bardzo wyczekiwałem premiery. Liczyłem na fajnego takczynego shootera multiplayer'owego. Nastawionego raczej na wolniejszą rozgrywkę, zgranie z zespołem, uważne podchodzenie do każdego ruchu, aniżeli szybka akcje i latanie po planszy, i strzelanie do wszystkiego co się rusza.

Niestety po zobaczeniu pierwszych filmików, a już w szczególności tych z tych głupim tańcem jestem pełen obaw. Może się okazać, że będzie to zwykłe latanie po mapce na zasadzie - kto szybszy ten lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest beta, ale tylko PSN+

Zaraz będę testował na MOVE, dam znać jak się gra, ale jak ktoś jest zainteresowany to na justin.tv jest sporo filmów z tej bety. Trwa ona od dłuższego czasu i teraz została powiększona o subskrybentów PS +, a za tydzień bodajże będzie dostępna dla wszystkich(tego nie jestem pewien - do sprawdzenia).

edit:

Beta multiplayer waży 800 mb ale po włączeniu woła aktualizację o wielkości 1,5 GB dlatego pogram dopiero za 1h lub 2 i jutro zdam relację.

Edytowane przez Raps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręci mnie ta gra niesamowicie. :)

Edytowane przez pack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwilę- jakieś 1,5 h. Pierwsze co się rzuca w oczy to, że gra jest bardzo podobna do MAG. Nie chodzi mi tu o ilość graczy, ale o resztę aspektów. W sumie przecież SOCOM 4 zrobiła ta sama firma co MAG- Zipper Interactive.

Gra się według mnie przyjemniej niż w MAG'a, sama rozgrywka jest szybsza, mniej się czeka na respawn. Zabija się szybko, nie ma problemu z celowaniem, życie regeneruje się po chwili. Grafika do najlepszych nie należy, ale nie przeszkadza w rozgrywce w żaden sposób. Nie zauważyłem drop'u klatek.

Są bugi, bo to w sumie beta jest- niekiedy w mapie na dżungli tekstury nachodzą na naszą postać przez co tracimy możliwość dobrego przycelowania. Do tego system głosowania nad wyrzuceniem gracza za np. zabijanie członków swojej drużyny jest nieprzemyślany. Po prostu gdy ktoś zarządzi glosowanie to w prawym dolnym rogu na prawie 1/4 ekranu wywala nam napis, który jest na pierwszym planie i skierowanie w jego stronę celownika kończy się tym, że tracimy go z oczu. A takie głosowania zdarzają się w becie często.

Jednym słowem- jeżeli komuś podobał się MAG i lubi rozgrywki szybsze to SOCOM powinien mu się podobać. Jak ktoś nie strawił MAG'a to raczej nie przypadnie mu do gustu. Ciekawe ile będzie map w pełnej wersji gdyż te dwie co są w becie- są małe i zrobienie nawet 20 takich map nie powinno być problemem. Druga sprawa, że pewnie szykują już DLC z map packiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie wywalielm z dysku ... nie trafilo do mnie tak samo jak nie trafilo multi z u2 - a w napedzie juz c2 :) kupilem limitke i jestem zadwowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA JPN PSS jest beta do sciagniecia jakby ktos chcial gre obczaic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terminarz beta testów:

  1. 15 marca - prywatna beta z dostępem dla wybranych
  2. 22 marca - dostęp dla posiadaczy PlayStation Plus
  3. 29 marca - wstęp dla właścicieli Killzone'a 3
  4. 5 kwietnia - otwarta beta

Stream jaki właśnie znalazłem ;p Fajnie to wygląda :)

Zgodnie z rozpiską dziś beta dla wszystkich. File Size: 781 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sciagnolem i jak zobaczylem kolejne 1.5 gb do pobrania i jak wolno pobiera przy niecie 20mb to zrezygnowalem chyba w 15 min pobralo 5 mb kpinaaaa a gierke chce kupic dla samego singla wiec musze sprawdzic jak wyglada to wszystko

Edytowane przez Peiha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to według mnie fail roku ...

uzasadnij to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×