Skocz do zawartości
Gość AdrianNH

Słaba jakośc wykonania pada Sixaxis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AdrianNH

Witam. Mam takie pytanie. Czy nie macie wrażenia, że pad do ps3 jest słabo wykonany?? Mój jak się go tak mocniej przyciśnie to cały zgrzypi jakby był wykonany z jakiś słabych plastików. Macie podobnie. Proszę o wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy podobnie. Pozbyłem się DS2, więc nie mam porównania bezpośredniego ale objawy są te same.

Osobiście nie zwracam na to uwagi do momentu, kiedy ktoś mi o tym nie przypomni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym samym wczoraj pomyślałem. A przyszło mi to do głowy po godzinnej sesji w RFOM na Dual Schocku. Sixaxis skrzypi. Dual moim zdaniem jest zdecydowanie twardszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj jakos nie skrzypi, poza tym nie wiem jak mozna tak mocno trzymac pada i grac, szkoda energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdrianNH
moj jakos nie skrzypi, poza tym nie wiem jak mozna tak mocno trzymac pada i grac, szkoda energii.
To nie o to chodzi, że przy graniu skrzypi. Chodzi tu moim zdaniem o użycie słabych plastików albo źle dopasowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony skrzypienie to detal (sam zauwazylem to wczoraj u siebie) ale z drugiej strony jesli placimy 2400zl za sprzet to chyba mamy prawo ponarzekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narzekanie to domena Polakow. Nawet jak byscie dostali za darmo ps3 to i tak byscie narzakali na te pady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się zgadzam z tym ;  p

że zawsze się przyczepimy do tego ; o

chociażby że tylko jeden kolor konsoli ; o

i że się brudzi ; o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdrianNH

Nie narzekam tylko pytam czy inni mają podobne objawy. Mi to wogóle nie przeszkadza ale skoro płace 2500zł to wymagam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymagac to mozesz w momencie kiedy skladasz zamowienie na towar robiony dla Ciebie. Gdyby mial spelniac wszystkie Twoje wymogi, to pewnie by kosztowal 10 razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymagac to mozesz w momencie kiedy skladasz zamowienie na towar robiony dla Ciebie. Gdyby mial spelniac wszystkie Twoje wymogi, to pewnie by kosztowal 10 razy tyle.

SŁUCHAM?????????????????????? to chyba podejście wynikające ze 100 lat komunizmu. Ja uważam że mam prawo wymagać zawsze kiedy kupuję towar solidnej marki i bardzo często z tego prawa korzystam.

A to że pad skrzypi jest nie w porządku wobec klientów którzy wydali kupę kasy na tą zabawkę (a dlaczego Dual nie skrzypi?). Mam tylko nadzieję, że skrzypienie nie oznacza że się szybko rozwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdrianNH
SŁUCHAM?????????????????????? to chyba podejście wynikające ze 100 lat komunizmu. Ja uważam że mam prawo wymagać zawsze kiedy kupuję towar solidnej marki i bardzo często z tego prawa korzystam.

A to że pad skrzypi jest nie w porządku wobec klientów którzy wydali kupę kasy na tą zabawkę (a dlaczego Dual nie skrzypi?). Mam tylko nadzieję, że skrzypienie nie oznacza że się szybko rozwali.

Zgadzam się w 200%. Mi to w zasadzie nie przeszkadza. Oby służył jak najdłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku.. trochę się czepiacie... Skoro się ąż tak ekscytujecie że zgniatacie pada w ręka to jasne że będzie skrzypiał...

Najważniejsze jest czy działa..

Mój SIXAXIS nie skrzypi :) i działa

A DualShock skrzypi :) i też działa

i gdzie tu prawidłowość...

Pamiętajcie też że SIXAXIS na w sobie akumultorek który po paru latach padnie i wtedy Sony wymieni nam pada :)

Wtedy to już pewnie dostaniemy wersję z wibracjami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choćby nie wiadomo jak solidna marka była, to plastik ocierający się o plastik będzie skrzypiał.

I nie wiem jak mocny byłby ten plastik to pod wpływem pewnej siły pęknie. Możliwe, że te szczeliny są celowo stosowane właśnie po to, żeby plastik od razu nie pękł, chociaż podejrzewam, że to wina seryjnej produkcji. Ktoś na produkcji gorzej wyprodukował część, albo maszyna była źle ustawiona i minimalna różnica w wielkości spowodowała niedopasowanie górnej i dolnej części.

Ciekawe jaka byłaby oficjalna odpowiedź Sony na zażalenie związane ze skrzypiącym padem.

I nie rozumiem skojarzenia towaru na zamówienie z komunizmem. Czyżby teraz się nie robiło rzeczy na zamówienie? Sam pracuję w firmie, gdzie za zmiany na życzenie klienta, które nie są w standardzie trzeba słono płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I nie rozumiem skojarzenia towaru na zamówienie z komunizmem. Czyżby teraz się nie robiło rzeczy na zamówienie? Sam pracuję w firmie, gdzie za zmiany na życzenie klienta, które nie są w standardzie trzeba słono płacić.

Chodziło mi o to że w komunizmie było albo jestes zadowolony albo wypier....  ;)

Ja tam wolę ponarzekać. Uważam że skoro płacę to wymagam. Jeśli kupuję dobrą markę (a za taką uważam Sony) to chę 100% jakości w standardzie i tyle.

Może i jestem czepialski i upierdliwy, ale dzięki takiej filozofii kilka razy dobrze na tym wyszedłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jejku.. trochę się czepiacie... Skoro się ąż tak ekscytujecie że zgniatacie pada w ręka to jasne że będzie skrzypiał...

Pamiętajcie też że SIXAXIS na w sobie akumultorek który po paru latach padnie i wtedy Sony wymieni nam pada :)

Wtedy to już pewnie dostaniemy wersję z wibracjami :)

A gdzie jest napisane że wymieni?

I ja wcale pada nie zgniatam  ;) Zwyczajnie go używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propo dobrej marki. Moim zdaniem firma, która tworzy coś w milionowym nakładzie prędzej czy później będzie tracić swoją renomę dla niektórych konsumentów. Przez to, że przy takim nakładzie nieuniknione są wady, a co za tym idzie przy mnogości usterek trzeba dodać brak poświęcenia odpowiedniej ilości czasu serwisowego na  klienta.

Przykładem może być pewna firma handlująca na allegro tanimi odtwarzaczami mp3. Mają status super sprzedawczy, ileś tysięcy pozytywnych komentarzy, ale też kilkadziesiąt negatywów, od osób rozczarowanych, którzy wręcz darzą nienawiścią tą firmę i jak znam życie te kilkadziesiąt osób będzie antyreklamą tej firmy. Ja się nie rozczarowałem, bo po kilku miesiącach padła mi ta tania mptrójka i w ramach gwarancji dostałem nową.

Podobnie jest z Sony, trochę się naczytałem o kiepskim serwisie Sony. Podejrzewam, że na skrzypiącego pada w Polsce wzruszyliby ramionami, a w głównej siedzibie byś dostał nowego. Co kraj to inna mentalność i stosunek do klienta.

Na szczęście jest konkurencja na rynku i pewnie niedługo pojawią się bezprzewodowe pady do PS3 lepszej jakości za mniejszą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 2400zl to masa kasy i gdyby nie raty to dluuuuugo bym nie mial tej konsoli, jest to najdrozsza rzecz jaka posiadam na wlasnosc i uwazam ze mam prawo ponarzekac.

Wiadomo ze niedorobki sa obecne ze wzgledu na masowa produkcje, skrzypienie sixaxisa mi w niczym nie przeszkadza ale to nie oznacza ze nie moge zwrocic na to uwagi.

Spider - wg mnie pady innej firmy (nawet cenionej przeze mnie Logitech) nie beda tak dobre jak oryginalne Sony. Widzialem mase roznych padow, wiekszosc z nich ma krotka zywotnosc pomijajac to ze oznaczenia (najczesciej X) przyciskow poprostu sie sciera. Dlatego wole dolozyc i kupic oryginalnego sixaxisa. Oczywiscie jesli w przyszlosci okaze sie ze sixaxis nie trzyma tak wysokiego poziomu jak dual shock to moze trzeba bedzie go zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobnie jest z Sony, trochę się naczytałem o kiepskim serwisie Sony. Podejrzewam, że na skrzypiącego pada w Polsce wzruszyliby ramionami, a w głównej siedzibie byś dostał nowego. Co kraj to inna mentalność i stosunek do klienta.

I tu się z Tobą zgadzam! Tylko dlaczego gracze z Polski są gorzej traktowani? Mnie to wkurza.

Wkurza mnie też że Sony milczy na temat polskiego ps store (i nie odpowiada na maile).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile konsol się sprzedało w Polsce. Myślę, że tu leży odpowiedź. Może mają jakieś wytyczne.  Robimy PS Store w momencie sprzedanych x konsol. Albo to wina polskiego oddziału, który w jakimś wywiadzie przyznał się, że w dziale Playstation pracuje tylko kilka osób i to głównie handlowcy sprzedający konsole. Nie ma kto się zająć opracowaniem procedur płatniczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że w SONY Poland zredukowali podobnoż etaty, nie ma wam kto odpowiedzieć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sęk w tym, że w SONY Poland zredukowali podobnoż etaty, nie ma wam kto odpowiedzieć :P

hehe i wszystko jasne  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem o co to całe "hallo" :)A pady od PS2 wam nie skrzypią?Miech sobie skrzypi ważne jak w dłoni leży i jak sie za jego pomocą gra a co do tego to sie nie można przyczepić.Pad do X360 był przy premierze wychwalany a juz w praniu nie okazał sie taki super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

cieszcie sie i tak ze ten pad nie zmienil ksztaltu , trzeba widziec i pozytywy  ;D  btw napewno bedzie "padowa oferta rozszerzona"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robo

A czy skrzypi na tyle, że przy zamkniętych oknach szyby tłucze? Jeśli nie to chyba nie trzeba się obawiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×